Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:46 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: "...ако не го привлече Отец"нови [re: Stephanus]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (рекордьор)
Публикувано03.12.09 11:40



Йоан 6:44
"Никой не може да дойде при Мен, ако не го привлече Отец..."

Предложете тълкувания на стиха ?

Как да разбираме тук думите на Исус Христос ?


аз започнах да ти обяснявам и въпроси ти зададох,ама ти се запъваш ,като магаре на мост...

"Йоана 6:44 (а). Никой не може да дойде при Мен, ако не го привлече Отец, Който Ме е пратил,и...

за какво трябва да "превлича Отеца"? ако Отеца "превлича",за каквото и да е,то тогава "никой",каквото и да означава това - не може да избира Бога."

дори не си си направил труда да цитираш целия стих...


Голямата трагедия не е смъртта, а това, което умира в теб, докато си жив.

Редактирано от любчo /фoтorpaф/ на 03.12.09 11:43.



Тема не прекалявай самонови [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор Stephanus (по-голям сектан)
Публикувано03.12.09 11:55



Любчов цитат:
---------------------------------------------------------
аз започнах да ти обяснявам и въпроси ти зададох,ама ти се запъваш ,като магаре на мост...

"Йоана 6:44 (а). Никой не може да дойде при Мен, ако не го привлече Отец, Който Ме е пратил,и...

за какво трябва да "превлича Отеца"? ако Отеца "превлича",за каквото и да е,то тогава "никой",каквото и да означава това - не може да избира Бога."

дори не си си направил труда да цитираш целия стих...

--------------------------------------------------------------------------

1. Предлагам ти да не използваш изрази като "ти се запъваш ,като магаре на мост"

2. Целта ми в случая е да не изказвам предварително мнението си, а да го направя по-късно.

3. Не съм цитирал целият стих, защото искам да наблегна на "привличането от Отец", за което Исус говори и не искам да наблягам на учението за възкресението в тази тема.

4. Забележи, че не се пише "превлича" , а "привлича". Нямаше да ти "отбележа" тази правописна грешка, ако не беше по-грубият ти тон, както и редовното ти писане с правописни грешки. Рядко се намира твой пост, в който да няма такива.

5. Да, добре! Може да си сигурен, че мнението ти ми е известно и то е:
за какво трябва да "превлича Отеца"? ако Отеца "превлича",за каквото и да е,то тогава "никой",каквото и да означава това - не може да избира Бога." (цитата на Любчо)

Редактирано от Stephanus на 03.12.09 11:58.



Тема Re: не прекалявай самонови [re: Stephanus]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (рекордьор)
Публикувано04.12.09 10:40



"като" е сравнение"...
а,за правописните грешки.не си ли разбрал до сега,че съм единствения циганин в клуба?...
твоите пра-пра деди също са пишели с правописни грешки когато са ги карали да пишат на турски и гръцки.забравяш,че от 1 300 години българска държава,половината сте били под робство и 500 години са ви наричали "рая" и "гяури"...
сега по темата...
ти може да си писал без правописни грешки,но факт си остава,че никой учасник не е разбрал,каква друга идея си щял да доразвиеш "по-късно".на един библейски стих не може да се предава друг смисъл,освен онова което е искал да каже Святия Дух в контекста на пасажа и цялото Божие Слово.то е равносилно на това да се пише ново Писание или книга,"като още едно свидтелство за Христос".това е една практика която Бог заклеймява.Пр. 30:6 "Не прибавяй към Неговите думи,да не би да те изобличи и се окажеш лъжец."
възможно е обаче да се вкара нова идея /индуктивен метод/ в определен стих,и да се тръгне от погрешно му разбиране,за да се доведат учасниците до правилното му разбиране,но това крие голяма опасност.защото след една погрешна идея може да се натрупат още такива и да стане "една погрешна доктрина",която се състой само от определени и избрани библейски стихове...
несъмнено си имал чисти мотиви,но въпреки това става явно,че не умееш да развиваш теми и да ги водиш,така като например правият други учасници...


Голямата трагедия не е смъртта, а това, което умира в теб, докато си жив.


Тема Re: не прекалявай самонови [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор Stephanus (по-голям сектан)
Публикувано04.12.09 12:30



добре



Тема Re: не прекалявай самонови [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор Stephanus (по-голям сектан)
Публикувано04.12.09 16:16



...но факт си остава,че никой учасник не е разбрал,каква друга идея си щял да доразвиеш "по-късно".на един библейски стих не може да се предава друг смисъл,освен онова което е искал да каже Святия Дух в контекста на пасажа и цялото Божие Слово...

е това попитах : Какво е тълкуванието му в "в контекста на пасажа и цялото Божие Слово" ?



Тема Re: не прекалявай самонови [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор пчeличkaтa (радостна)
Публикувано04.12.09 23:44



Това, че си циганин, не значи, че трябва да тъпчеш на едно място.
Развивай се и се образовай всеки ден!
Същото е и с вярата - това, че сме повярвали преди много години, не означава, че трябва да лежим на тая кълка. Трябва да се развиваме. Както е казал и апостола: освещаване (без което НИКОЙ няма да види Господа!)
Млякото е за бебетата, а ние не искаме цял живот да сме на млечна храна, нали.





Тема Никой не иска да каже направо истинатанови [re: Stephanus]  
Автор SanPaolo ()
Публикувано06.12.09 20:21



Прочетох повечето неща които сте написали.... Всички избягвате истината, че не всички са за спасение. Светът е нива в която има плевел и жито, житото Бог избира и прибира в житници, а плевелите се раждат за да бъдат изгорени. Още преди да сме родени ние сме избрани или отхвърлени, а благовестието е това което отделя едните от другите.



Тема Re: Никой не иска да каже направо истинатанови [re: SanPaolo]  
Автор messianik (новак)
Публикувано06.12.09 21:34



е, чак пък всички.

------------------------------
благословен всевишният бог, богът на авраам, на ицхак и на йааков


Тема Отговор - мнението ми.нови [re: Stephanus]  
Автор Stephanus (по-голям сектан)
Публикувано07.12.09 15:28



В 6-та глава на евангелието на Йоан задават на Исус следния въпрос:Какво да правим, за да вършим Божиите дела?

27. Работете не за храна, която се разваля, а за храна, която трае за вечен живот, която Човешкият Син ще ви даде; защото Бог Отец Него е потвърдил с печата Си.
28. Затова те Му казаха: Какво да правим, за да вършим Божиите дела?
29. Иисус в отговор им каза: Това е Божието дело - да повярвате в Този, когото Той е пратил.


Исус отговаря: - "Да повярвате ! ". Призивът "Повярвай !" е в повелителна форма.

Ако Бог ни призовава (заповядва) да повярваме, то значи ние (всеки един от нас) има тази "способност" - да повярва в Божия Син.

Разбира се тук Исус казва, че това е Божие дело ( повярването ), защото то става с Божията помощ - Словото и Святия Дух,
но все пак това е проява на човешката свободна воля и избор. Повярването - зависи от нас.

Библията никъде НЕ УЧИ , че има предвечно предопределение. т.е. , че предварително някои са избрани за спасение, а други за погибел.
Библията, каква, че има предопределение "в Христос" - "предопредели да бъдат съобразни с образа на Неговия Син".

Бог (Отец) е дал Сина за изкупление и спасение на всички хора.

Бог е дал свободен избор на човек да вземе решение - да повярва или да не повярва.

Сега за предложения стих:
Йоан 6:44. Никой не може да дойде при Мен, ако не го привлече Отец, който Ме е пратил, и Аз ще го възкреся в последния ден.

....................................................................
64. Но има някои от вас, които не вярват. Защото Иисус отначало знаеше кои са невярващите и кой е този, който щеше да Го предаде.
65. И каза: Затова ви казах, че никой не може да дойде при Мен, ако не Му е дадено от Моя Отец.


Исус казва, че се е изразил така, ЗАЩОТО има вярващи и има невярващи. Исус не казва, че Отец привлича някои хора, а други не. Исус Христос обяснява, че всъщност "привлечените от Отец", са онези които са откликнали с вярата си.
Но никъде не е казано, че някои хора са предвечно определени за спасение , а други не.

И така:
Спасението е от Бог по благодат(милост) и за всички.

Единственото условие е : "Да повярваме"

Амин !

Деяния 2:38
"А Петър им каза: Покайте се и нека всеки от вас се кръсти в Името на Иисус Христос за прощаване на греховете ви; и ще приемете дара на Светия Дух."

Редактирано от Stephanus на 07.12.09 15:50.



Тема Re: Отговор - мнението ми.нови [re: Stephanus]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (рекордьор)
Публикувано07.12.09 18:04



браво!...


Голямата трагедия не е смъртта, а това, което умира в теб, докато си жив.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.