Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:38 30.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Честито ви Рождество Христово! :)нови [re: пчeличkaтa]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано04.10.09 17:29



Е, и това знам, но няма да ми повярвате и затова ще кажа, че е 3 г. пр. н.е. или 4-та, в зависимост дали е включена нулевата година или не.

Това така или иначе го потвърждават доста изследователи.



Тема Re: Честито ви Рождество Христово! :)нови [re: Eva B.]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано04.10.09 17:32



Не ти вярвам до толкова, до колкото нулева година няма, а има няколко дати, в това число и тези, които изброяваш, които могат да са рождени за Исус. Няма начин категорично да се посочи една от тях само, обаче.

Няма защо да не й вярваш. Факт, е че отдавана е изчислено, че най-широко приетата датировка е за - 4 пр. не.е. (за да сме точни споровете се ширят за годините между 2 и 7 пр. н.е., но все пак 4-ката "всите" ги побеждава)

Даже и в Уикипедията (най-лайт нет справката) го има:
The Gospel of Matthew places Jesus' birth under the reign of Herod the Great, who had already died in 4 BC. The author of the Gospel of Matthew also recorded that Herod had all the male children in Bethlehem two years old and younger executed,[31] based on a prophecy relayed to him by the magi that a new King of the Jews had been born in the town. The order's instruction of "two and under", along with the inference that it took Herod time to realize that the magi were not about to deliver the child to him, implies a birth no later than 6-4 BC. The Gospel of Luke dates the birth ten years after Herod's death during the census of Quirinius, which is described by the historian Josephus.[32] Most scholars consider the Gospel of Luke to be mistaken,[33] though some writers still attempt to reconcile its account with the details given by Josephus.[34][35]

Редактирано от *abi* на 04.10.09 17:43.



Тема Re: Честито ви Рождество Христово! :)нови [re: пчeличkaтa]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано04.10.09 17:36



Брей... ти откри и деня така ли?


Я чакай да си го добавя в онази другата тема...














Къде ли я забутах?



Тема Re: Честито ви Рождество Христово! :)нови [re: Eva B.]  
Автор пчeличkaтa (радостна)
Публикувано04.10.09 18:11



Категорично, ИМА начин, защото всяко събитие, свързано с Исус има връзка с Божиите празници (Левит 23) и нищо случайно няма в Библията. Всяко важно събитие започва и завършва с празник.
Е, това ти не можеш да знаеш, защото се вълнуваш от ДРУГИ неща.





Тема Re: Честито ви Рождество Христово! :)нови [re: *abi*]  
Автор Eva B. (холмскиолдия)
Публикувано04.10.09 18:14



Прочете ли ме добре?

" Няма начин категорично да се посочи една от тях само, обаче."

Ще го повторя пак, ако трябва. Няма нито едно категорично доказателство за нито една от тези дати. И ако много държиш на точност, споровете стигат от -11 до +5.



Тема Re: Честито ви Рождество Христово! :)нови [re: пчeличkaтa]  
Автор Eva B. (холмскиолдия)
Публикувано04.10.09 18:15



Тук вече няма да се съглася.





Тема Re: Честито ви Рождество Христово! :)нови [re: *abi*]  
Автор пчeличkaтa (радостна)
Публикувано04.10.09 18:28



Знам, Аби, но аз сама съм си изследвала всичко, а това, знаеш, не е никак лесно.
Все още имам бели полета за някои факти.
Но, много се радвам, че и на други мнението съвпада с моето.





Тема Re: Честито ви Рождество Христово! :)нови [re: Eva B.]  
Автор пчeличkaтa (радостна)
Публикувано04.10.09 18:34



Само ще ти подам тема за мислене - 70 седмици от пророчеството на Даниил дават доста сведения за времето, в което ще се роди и умре Месията.
Още преди близо 40 години разбрахме, че Исус е роден на Шатроразпъване, без да сме познавали другите доказателства, които ви цитирах в темата.
Това, което месианските евреи са доказали чрез отряда на Авий и рождението на Исус, ми идва като страхотен БОНУС за вече известната ми рождена дата на Исус!
Както виждаш, знае се и датата на зачеването Му!
Няма нищо тайно, което да не бъде открито, но само за тези, които искат да познаят Божията истина!



Тема Re: Честито ви Рождество Христово! :)нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор пчeличkaтa (радостна)
Публикувано04.10.09 18:43



Чудесно е, че даваш тези данни, но нали знаеш какви са били историците в повечето случаи, така че и между тях винаги е имало недоразумения и огромни разминавания в датите!!!
Когато имам повече време, ще проверя и тези данни.
За мен е важно да знам всички мнения.
Благодаря, все пак...





Тема Re: Честито ви Рождество Христово! :)нови [re: xenox]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано04.10.09 18:59



Нямам нищо против всяко нещо, което е автентично духовно.

Но определено нямам влечение към ментетата.

А напоследък ментета от този род, дал Господ в изобилие!

И всяко подобно менте, все едно дали се казва Грабовой, Виссарион или Муун, си има своите уникални дарования и учудващо много предани последователи.

Общото между тези тримата е това, че всички те се обявяват за обещаното Второ пришествие на Иисус Христос...

Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.