Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:11 24.09.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Сериозно за съмненията  
Автор scanman (христов)
Публикувано08.04.09 10:06



По предложение на мъдри братя, които подобно на Господа ме посъветваха да чукам на вратата Божия и ще ми се отвори, да търся Божията мъдрост и ще ми се открие отварям тази тема.

Моля ви в името на Исуса отговаряйте по същество на загубените овце, защото е писано "ако синът ти поиска хляб не ще му дадеш камък! Така да унищожаваме дяволските съмнения с Божия Помощ.

Първото ми съмнение е Божествения произход на Словото (Библята), да ми прости Господ! Какво прави Библията различна и по-авторитетна от другите книги? По какво съдите, че Библията е по-важна от Корана или друга някоя богопротивна книга?

Знам, че цялото слово е боговдъхновено и полезно, защото така пише там, но това не ми помага особено. Посъветвайте ми с това съмнение и ми дайте някакви причини, по които да разчитам на Словото, но без цитати от самото слово, защото така бихме се уподобили на онзи заблуден брат, който си сложил тенджера на главата и се опитвал да прави набирания на нея.

И ме пощадете от имотикони, защото ме изкушават. Благодаря ви и Бог да ви Благослови!

Редактирано от scanman на 08.04.09 10:11.



Тема Re: Сериозно за съмненията [re: scanman]  
Автор masterix (excellent)
Публикувано08.04.09 10:12



Съмнението със сляпа вяра се цери, брате.





Тема Re: Сериозно за съмненията [re: scanman]  
Автор JoroHМодератор (ВРИД)
Публикувано08.04.09 12:44



Дефинирай правилно нещата. Да имаш съмнения означава да вярваш в нещо, но вярата ти е разколебана. Потърси си литература по въпроса. Като попрочетеш, ела тук и сподели какво ти е направило впечатление.



Тема Re: Сериозно за съмнениятанови [re: scanman]  
Автор ann ()
Публикувано08.04.09 12:50



Абе може би ако понамалиш малко атеистично-пропагандната литература, която си чел и четеш и ако започнеш да се занимаваш с по-смислени неща, ще ти се отрази добре.



Тема Re: Сериозно за съмненията [re: JoroH]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (рекордьор)
Публикувано08.04.09 13:09



Дефинирай правилно нещата. Да имаш съмнения означава да вярваш в нещо, но вярата ти е разколебана. Потърси си литература по въпроса. Като попрочетеш, ела тук и сподели какво ти е направило впечатление.


този процес при него е въче завършен и сега неговото съмнение означава - неверие...
то е от атеист е станал християни,но след това отново се връща в "лоното" на атеизма...
"свинята се върна в тинята и кучето на бълвоча си" - това е детсевика с мой думи...




Бъди промяната,която искаш да видиш в света...

Тема за съмнието не като неверие,а кaто лицемерие... [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (рекордьор)
Публикувано08.04.09 13:17



последната мода на християните /преди мързела,който все още е на мода/ сега е съмнението.не че е нещо ново.същия "бардак",ама с нови "мадами".едно време са им викали ангели.
вяра в Бога плюс мързела плюс съмнение...
тъй върви света. мързела и съмнението съществуват.
и вечно сега и тука ще преминуват.


Бъди промяната,която искаш да видиш в света...


Тема Re: за съмнието не като неверие,а кaто лицемерие... [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (рекордьор)
Публикувано08.04.09 13:53



за съмнието не като неверие,а кaто лицемерие...


dubitare е латинска дума с арийски корен и означава - две.
обаче християните си мислят,че да вярваш в /а,никога не казват "на"/ Бога означава "нераздвоен" относното вярата.
тука започва интересното.защо ли?защото нEма вяра без съмнение.така,че християнина постоянно се колебае между две възможности или както казвам аз - ние си оставаме "раздвоени" - шизофреници.
в английския съмнението се характеризира като "с по един крак стъпил в два лагера".
китайците казват - стъпил в две лодки;в перуанските анди - има две мисли;гватемала на езика кекчи - чието сърце е раздворно;индианците навайо - онава което е раздвоено у него.и т.н.


Марко 11:22-23
22. А Исус в отговор им каза: Имайте вяра в Бога.
23. Истина ви казвам: Който рече на тая планина: Дигни се и хвърли се в морето, и не се усъмни в сърцето си, но повярва, че онова, което казва, се сбъдва, ще му стане.




Голямата трагедия не е смъртта, а това, което умира в теб, докато си жив.


Тема Re: Сериозно за съмненията [re: scanman]  
Автор scanman (христов)
Публикувано08.04.09 15:08



Уважаеми Братя и Сестри в Господа,
обръщам се към вас съвсем сериозно, помолих ви в Името на Исуса да ме посъветвате, а не да ритате падналия.

Аз съм ктъстен в Святия Дух и все още мога да говоря на езици - значи Бог не е отнел Духът си от мене и не ме е изоставил все още.

Но вие ме изоставяте, като ме съдите дори повече от Господа, който никого не съди и е кротък в поучението и ме пращате да чета литература. Внимавайте и вие да се не препънете, защото и аз съм бил като вас.

И писано е "който си мисли, че стои нека гледа да не падне" И аз едно време стоях на скалата Христос, но сега се търкалям по наклона, а вие ме гледате от горе и ми викате "чети литература"

Както един брат спомена аз на времето съм прочел това онова, но правенето на много книги няма край и многото четене е труд на плътта.

Посъветвайте ме с кратко, ясно и вдъхновено от Бога мъдро слово и не се нахвърляйте върху мене като бесове върху прасе, моля ви!

Бъдете подражатели на Христа, като Апостол Павел!

Редактирано от scanman на 08.04.09 15:11.



Тема Re: Сериозно за съмненията [re: scanman]  
Автор yi-rene (неzaпознат)
Публикувано08.04.09 15:54



Като се съмняваш в Божествения произход на Словото питай ЙХВХ или Иисус или и в Тяхното съществуване се съмняваш

Господ отваря очите на слепите/това е изпод тенджерата/ Ние можем да ти разказваме за фигурките в калейдоскопа ама си е друго да видиш сам

Какво прави Библията различна и по-авторитетна от другите книги? Имам една ненужна публикация *Библия-слово бога или человека* ако ти е толкова интересно ще ти я пратя, че не ми се занимава с преразказ на хорски приказки

'Не бой се, защото Аз те изкупих, Призовах те по име; Мой си ти.'


Тема Re: Сериозно за съмненията [re: scanman]  
Автор JoroHМодератор (ВРИД)
Публикувано08.04.09 16:19



Ми сори, тук май повечето не са както се изразяваш ти, кръстени със св дух и съответно не говорят езици. Намери си някой петдесятно-харизматичен форум.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.