Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:05 31.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: продължение...нови [re: Пoп Cтaвpи©]  
Автор jaytee (познат)
Публикувано29.12.08 23:36



> Педерастите дълбоко в себе си осъзнават, че са нещастни и отхвърлени
> хора.

Според мен това важи и за сектантите, т.е. тези, които живеят в България и са българи, но не принадлежат на религиозната традиция на мнозинството.



Тема Re: продължение...нови [re: jaytee]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (рекордьор)
Публикувано30.12.08 11:46



Аз разбирам разочарованието ти от подобни пастори. Но в случая ти използваш един конкретен случай, за да поставиш обобщаващ въпрос: може ли един хомосексуален човек да получи пълното божие откровение?

И така поставен въпросът става много сложен, защото според мен откровението идва точно при хората, пред които има много препятствия. Както знаеш ап. Павел преди да получи откровение е преследвал хистияни.

По предложението ти да отворя секта... бих отворил, ако наистина вярвам, че има и друг смисъл освен печелене на пари.


онова което пропускаме е един много съществен фак,който може да даде други измерения на казуса "педераса и неговото откровение" - това е вечносттa...
ако педераста-пастор е успял в живота т. с. високо образование,перфектно семейство и материално задоволен до края на живота си,то "откровение за вечността" не би му се дало...
ако,обаче,той живее в свят който не го удволетворява,нито е радостен и се бори за прехраната,образованието и облеклото на семействoто си /всеки ден/,то откровението,че в живота след смъртта нЕма да е педераст,беден и нащастен - не е лишено от смисъл...
друго което влиaе на "следствието" е непознаването на греха.от това незнание произтича нашето предубеждение,безпристрастие /обективност, неутралност,безучастие, незаинтересованост/ и даване на интутивно обяснение за него...
на нас не е лесно да смятаме себе си за значими пред хората понеже не сме плътски педсраси,но ни е много трудно да си го признаем пред Бога,че сем духовни педераси.кой не си е чукал душата,било то за власт и пари или за всекидневно оцеляване?кой ще каже,че не сме кукли на конци в ръцете на работодателите си?кой ще каже,че имаме свободна воля когато нищо в този живот не зависи от нас,а от "великите сили?кой от нас /християните разбира се/ ще си признае,че основите на вярата ни не са разклатени и се чувстваме загубени и незначителни?кой!?ако нЕма такъв да вземе един камък и да удари в главата,с камък,първия срещнат "плътски педераст"...


По предложението ти да отворя секта... бих отворил, ако наистина вярвам, че има и друг смисъл освен печелене на пари.


да,има друг смисъл - "да възлюбиш Бога и ближните си"...
както не можем да се обясни задоволително "любов към Бога",така също не можем да обосновем разумно "любовта към ближния"...
любовта към ближния е морално и етично приложение на вярата в Бога.значи най-дълбокия проблем на "ближния" не е,както се смята днес от християнството - икономически и технически,а е духовен и морален.това коeто ни липсва е погледа за действителността която ни заобикаля.вярата не е дадена сaмо за нас,за да подържаме начина на живота си с нея,а да дадем и "парче" от нея на ближния.вярата означава освобождение от преследващия ни егоизъм и свободата да обичаме Бога и ближния си въз основа не на онова което е вътре в нас,а нa основата - източника извън самите нас...


пътят за рая - минава през ада...

Редактирано от любчo /фoтorpaф/ на 30.12.08 11:52.



Тема Re: Как един педераст получил пълното откровениенови [re: Пoп Cтaвpи©]  
Автор beta_n(black_hole) (стар познат)
Публикувано30.12.08 14:59



Ами и според мен влечението към същият пол е свързано с някакви отклонения в психиката. В тази област съм пълен лаик но мисля, че това не може да се лекува. Затова проявявам разбиране към "потребностите" на индивидите от този вид, без да го считам за нормално. Виж обаче парадирането с това като начин да се покажеш по-различен от другите за мен е нещо много гнусно. Същото мисля и за хората които проституират с идеите си с цел облага.

Дали такива хора могат да получат прозрение - нямам отговор за себе си.
Основната причина за това е, че формирането на всеки индивид е един специфичен процес водещ до уникален резултат.
Не може да се отрече че сред хомо-ориентираните има изявени индивиди. Преди да се приемат християнските норми е имало общества в които хомовръзките са се считали за нещо нормално. Знае се че Филип Македонски е поддържал такива връзки. Дори се предполага, че е бил убит от един от отхвърлените му любовници. За самият Алексанър Велики също се счита, че е имал подобна връзка. (Това обаче мисля, че не е доказано.) Дали те са го правили от необходимост или защото такава е била модата не знам.
Та това знам и мисля по въпроса за хората с хомо ориентация.





Тема Re: продължение...нови [re: jaytee]  
Автор Пoп Cтaвpи© (Синергетик)
Публикувано30.12.08 17:27



Според мен това важи и за сектантите, т.е. тези, които живеят в България и са българи, но не принадлежат на религиозната традиция на мнозинството.

Грешиш, Педи! В България религията на мнозинството е атеизмът. Дори православните от съседния клуб твърдят, че в момента има не повече от няколко хиляди истински православни. Не съм видял някой християнин да изпитва чувство на малоценност заради вярата си. Докато в същото време педерастите дълбоко в себе си знаят, че са отхвърлени и от Бога, и от нормалните хора, пък дори да станат половината от населението.

"Синергията e термин от Библията" - ЛюбимеЦ 5 за 4


Тема Re: Как един педераст получил пълното откровениенови [re: beta_n(black_hole)]  
Автор Пoп Cтaвpи© (Синергетик)
Публикувано30.12.08 17:31



Педерастията си е заболяване като всяко друго заболяване на психиката. Единственото изключение са тези, които са родени със сбъркана хормонална система, но дори за тях има лечение. В повечето случаи резбата се обръща някъде към пубертета под влиянието на околната среда. Доказано е, че обратните, които се подлагат на лечение, могат да преодолеят вътрешните си копнежи и да станат съвсем нормални хора.

"Синергията e термин от Библията" - ЛюбимеЦ 5 за 4


Тема Re: продължение...нови [re: Пoп Cтaвpи©]  
Автор jaytee (познат)
Публикувано31.12.08 00:37



Наистина успя да ме ядосаш с обръщението педи и два пъти писах отговор и го трих! :) Обаче се успокоих и сега искам последно да ти напиша, че ти за мен си същия човек като мен и аз те обичам така, както обичам всичко, което съществува.



Тема Содом и Гомор унищожени заради педерастиянови [re: jaytee]  
Автор Пoп Cтaвpи© (Синергетик)
Публикувано31.12.08 11:35



"Свързването на история за Содом и Гомор с хомосексуалност е [може би целенасочено] грешна интерпретация. Там става въпрос за нещо друго."

Характерно за педерастите е педерастко отношение дори към най-очевидните библейски текстове и аргументи. Содом и Гомор са унищожени именно заради практикуването на педерастия и други отвратителни грехове, наречени мерзости. Поне така пише в Езекиил 16:50. Стихове 22 и 58 използват същата дума и ясно показват, че става въпрос за морални грехове, а не за нещо друго, както твърдят защитниците на педерастлъка. Как по-ясно да бъде казано в Библията, че когато мъж си ляга с мъж, това е гнусота - Левит 18:22 и 20:13.

Всъщност, всеки може да реши да стане педераст, педофил, геронтофил, некрофил или зоофил, но нека не се опитва да оправдава гнусните си влечения с текстове от Библията.

"Синергията e термин от Библията" - ЛюбимеЦ 5 за 4

Редактирано от Пoп Cтaвpи© на 31.12.08 11:35.



Тема Re: Содом и Гомор унищожени заради педерастиянови [re: Пoп Cтaвpи©]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (рекордьор)
Публикувано31.12.08 11:56



"Свързването на история за Содом и Гомор с хомосексуалност е [може би целенасочено] грешна интерпретация. Там става въпрос за нещо друго."

Характерно за педерастите е педерастко отношение дори към най-очевидните библейски текстове и аргументи. Содом и Гомор са унищожени именно заради практикуването на педерастия и други отвратителни грехове, наречени мерзости. Поне така пише в Езекиил 16:50. Стихове 22 и 58 използват същата дума и ясно показват, че става въпрос за морални грехове, а не за нещо друго, както твърдят защитниците на педерастлъка. Как по-ясно да бъде казано в Библията, че когато мъж си ляга с мъж, това е гнусота - Левит 18:22 и 20:13.

Всъщност, всеки може да реши да стане педераст, педофил, геронтофил, некрофил или зоофил, но нека не се опитва да оправдава гнусните си влечения с текстове от Библията.



никой не защитава от греха и то с "библейски текстове".защитава се човека - венеца на Божието творение...
онзи,който пропуска съществени факти от "история за Содом и Гомор" си ти,а не ние.Авраам започна да се "пазари" с Бога имено за Содом и Гомор,но имаше условие,за да не бъдат унищожени градовете на "мерзостта" - да има само 10 праведника...
манипулираш "следствието" попе!


пътят за рая - минава през ада...


Тема Re: Как един педераст получил пълното откровениенови [re: Пoп Cтaвpи©]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано31.12.08 14:20





Поклон на злите и добрите.
Еднакво мъчат ни едните
и другите Добрите в мъка
ни потопяват при разлъка,
а лошите и много грешни
човека .мъчат, щом ги срещне.
Пиявица и лотос в блато
така съседствуват, когато
цветът божествено мирише,
а другото е нещо низше.
Живот даруваща амрита,
от боговете само пита
и редом - гибелна ракия.
Така добрия син и злия
в един и същи дом растат.
Море бездънно с светът-
Прославят се добрите хора.
Расте на лошите позора-
Добрият е като амрита,
като налята лунна пита,
като река - Ганг - измива
от грях снагата ни щастлива.
А злият е като отрова;
като пожар за оногова,
чиято къща е от слама
и кладенец наблизо няма;
като реката Карманаша,
измиваща снагата наша
от всичките добри дела.
И злите знаят що е зла
постъпка и добра коя е,
тъй както и добрият знае,
но всеки избора си прави
според наклонности и нрави
добър да бъде или зъл.
Да стане друг не би могъл.


Добрият с добротата се прочува,
а злият в злобата прослава,
Амритата с безсмъртие се слави,
отровата - че бърже умъртвява.


Избират лошите порока.
Избират нравственост висока
добрите. Туй са океани
бездънни. За да ги обхване
умът ни и оттук нататък
да пъди злото без остатък,
преумножавайки доброто,
за тях разказвам тук. Едното
и другото създал с бог.
А добродетел и порок
били са после назовани
със имената си в пурани
и веди, но и те ни учат
(а те на мъдростта са ключът),
че в тоя свят, роден от Брама,
добро и зло отделно няма,
а шестват слети или редом
по смисъл божи н неведом.
Любов - омраза; ден и нощ;
красив н грозен; мил и лош;
висока каста - каста ниска;
един потиснат - друг потиска;
небесен жител ~ жител земен;
богат и просяк; бог и демон;
амрита - спиртно питие;
божествен дух и битие;
Лакшми - и вещица убога;
реката Ганг, река на бога
и редом с нея Карманаша
от ада влачи тор на каша;
съседства сухата пустиня
с река обилна бистросиня;
браминът с милосърдни нрави
съсед е на колач на крави;
небето с ада са съседи.
Премъдрите свещени веди
от тая смесица велика
за наша сладост отделиха
и са написали с перо
кое с зло, кое добро.
Творецът мъдро ни е предоставил
сами доброто да открием ние –
тъй лебедът от смес вода и мляко
отделя млякото да го изпие.






Тема Re:Содом и Гомор НЕ СА унищожени заради педерастиянови [re: Пoп Cтaвpи©]  
Автор jaytee (познат)
Публикувано02.01.09 01:50



> Содом и Гомор са унищожени именно заради практикуването на педерастия
> и други отвратителни грехове, наречени мерзости. Поне така пише в
> Езекиил 16:50. Стихове 22 и 58 използват същата дума и ясно показват, че
> става въпрос за морални грехове, а не за нещо друго, както твърдят
> защитниците на педерастлъка.


Ето какво пише в Езекил 16:49-50:

"49. Ето какво беше беззаконието на сестра ти Содом,
нейното и на дъщерите й:
гордост, пресищане с храна и безгрижно спокойствие;
а сиромаха и немощния не подкрепяше;

50. те се и възгордяха и вършеха мерзости пред Мене;
затова, като видях това, ги отхвърлих."

Къде пише, че грехът е разврат? А дори да приемем, че мерзост означава разврат, къде пише, че е хомосексуален разврат? А стихове 22 и 58 се отнасят до Йерусалим. Защо Йерусалим не е бил разрушен тогава?

Обаче в известен смисъл си прав, че въпросният пастор попада в описанието на Содом и Йерусалим, възгордял се е и е бил развратен. Това обаче не означава, че грехът му е бил това, че е педераст.

Да си педераст означава да изпитваш емоционално и физическо влечение към своя пол. И в никакъв случай не означава, че ще се възгордееш, че ще преяждаш, че няма да обръщаш внимание на по-бедните и ще бъдеш развратен.

Много е двулично да се протестира против узаконяването на гей семействата и едновременно да се обвиняват педерастите в разврат!



За Левит ще ти отговоря отделно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.