Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:02 04.07.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Тези ........... ( изтрито-автоцензура!) мормони,нови  
Автор _maycal ()
Публикувано15.11.08 20:07



кръщавали умрели:



Какъв отврат!



Тема Re: Тези ........... ( изтрито-автоцензура!) мормони,нови [re: _maycal]  
Автор Пoп Cтaвpи© (Синергетик)
Публикувано15.11.08 21:11



Присмял се хърбел на щърбел



Каква е разликата между кръщаване на умрели и молитви за умрели!!! Мормоните поне имат един стих от Библията, с който обясняват това свое учение, докато православните нямат дори намек за доказателство за отвратителната практика да се провеждат служби за покойници и да се раздава храна за умрелите.

-----------------------------------------------------------------------------------------------
ПРАВОСЛАВНА КУЛТУРА В ДЕЙСТВИЕ:

Тук идеята е че написалия по-горната тема идиот,третира глупавата тема че уж богомилите били избити (Любимец 5 за 4)
я вземи помисли малко, преди да постваш идиотии! (xenox)
Три причини по които се разбира че си откачен!... вярваш на всяка глупост , но явно това е твоята съдба,да си глуповерец (Любимец 5 за 4)
Аз съм такъв! Чиста вяра, чиста раса! (расист xenox)
МЕНТАЛНИТЕ ПРИМИГВАНИЯ НА СТАВРИ (Eleazar)


"Синергията e термин от Библията" - ЛюбимеЦ 5 за 4

Тема Re: Тези ........... ( изтрито-автоцензура!) мормони,нови [re: _maycal]  
Автор loverrock ()
Публикувано15.11.08 21:16



Че са извратени да, такива са, но имат здраво лоби! За сега нищо не може да се направи, освен да ги игнорираме кой както може.



Тема Re: Тези ........... ( изтрито-автоцензура!) мормони,нови [re: loverrock]  
Автор Пoп Cтaвpи© (Синергетик)
Публикувано15.11.08 22:45



"Че са извратени да, такива са, но имат здраво лоби! За сега нищо не може да се направи, освен да ги игнорираме кой както може."

Не можах да разбера - защо трябва да ги игнорираме? Защото са извратени или защото имат здраво лоби. Ако става въпрос за извратеност, бих могъл да ти посоча голям брой извращения сред някои държавни религии. Ако те притесняват лобита, как реагираш на православното лоби в парламента, което се опитва да прокарва клерикални закони в една държава, която е светска по конституция?


-----------------------------------------------------------------------------------------------
ПРАВОСЛАВНА КУЛТУРА В ДЕЙСТВИЕ:

Тук идеята е че написалия по-горната тема идиот,третира глупавата тема че уж богомилите били избити (Любимец 5 за 4)
я вземи помисли малко, преди да постваш идиотии! (xenox)
Три причини по които се разбира че си откачен!... вярваш на всяка глупост , но явно това е твоята съдба,да си глуповерец (Любимец 5 за 4)
Аз съм такъв! Чиста вяра, чиста раса! (расист xenox)
МЕНТАЛНИТЕ ПРИМИГВАНИЯ НА СТАВРИ (Eleazar)


"Синергията e термин от Библията" - ЛюбимеЦ 5 за 4

Редактирано от Пoп Cтaвpи© на 15.11.08 22:49.



Тема Че това не е нещо новонови [re: _maycal]  
Автор glishev (Недообразован)
Публикувано16.11.08 00:04



Католиците през Средните векове също са правели такива неща. Има случаи на кръщаване на мъртвородени деца, деца, умрели скоро след раждане, както и на друговерци, загинали в битка срещу католици.

Майкъле, не се приравнявай с попа. Той нарича разни неща отвратителни и прочие. Вярата на останалите може да не е като нашата и да знаем защо не приемаме чуждите неща, но нека не обиждаме другите. Това е попставревски прийом.

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...


Тема У лево :)нови [re: Пoп Cтaвpи©]  
Автор glishev (Недообразован)
Публикувано16.11.08 00:08



Ставри, ако ти си светски и чак толкова държиш на тия работи, та затова толкова се пениш, то нашето царство не е от мира сего. Хвани попрочети малко Достоевски за държавата и Църквата.

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...


Тема Въпрос и на особен вид насилие е това нещо!нови [re: _maycal]  
Автор _maycal ()
Публикувано16.11.08 07:34



Едно е молитва за умрели, друго е кръщаване! Действията на мормоните са атака срещу паметта на умрелите! Не случайно има протести, докато никой не протестира срещу молитви и изобщо възпоминания на умрели!
Мисля, че има нещо извратено в първото (кръщаване на умрели)!


Какви ................. (изтрито поради автоцензура) хора са тези мормони!



Тема Като не знаеш недей говоринови [re: Пoп Cтaвpи©]  
Автор Eleazar (ребе )
Публикувано16.11.08 07:52



Молитви към Бога,милитви да бъде милостив към тези които ги няма сред нас са не само необходими,те са ползват от наследниците на Авраам.
Ако ти не ги знаеш,или имаш мнение различно от учителите,сподели го.

Сега да те питам;нали отново не си "забравил",или е необходимо за 101-ви път да те помоля да отговориш на следното:
" Именно избиването и изгонването на богомилите е една от важните причини за падане на България под турско робство. Законите на природата са неизменни! Всеки, който ги наруши, понася последствията! Всеки народ, който наруши известни природни закони. ".
Това вярваш,това приемаш за правилно,ок!
Сподели моля те ,как така бошняците, които са държава на богомилите, първи приемат исляма,и това при положение че никой не ги гони.
Интересно как така "нарушавайки" природните закони, французите не само не падат под чужда власт,но дори завладяват половината свят?


Все още не си ми казал, къде в Божието слово се забранява употребата на алкохол.
.......................................................................................................

МЕНТАЛНИТЕ ПРИМИГВАНИЯ НА СТАВРИ.

Богомилите били репресирани,затова България паднала под турско(ставрево убеждение).

Земята била създадена дословно преди 6000 г(ставрево убеждение)




Тема Re: Въпрос и на особен вид насилие е това нещо!нови [re: _maycal]  
Автор glishev (Недообразован)
Публикувано16.11.08 11:18



мормоните просто имат своя религия. Будистите също имат безумни за нас схващания. Ние пък - за тях. Затова не са християни. И е добре мормоните сами да си дадат сметка, че като имат толкова различни схващания за вярата и изцяло свои свещени текстове, положението им спрямо християнството е като това на едновремешните албигойци или като на мюсюлманите: мормонството е самостоятелна религия, която произхожда от християнската, но не е християнство.
Според мен Господ най-добре знае към кое изповедание, религия или убеждение принадлежи починалият, така че и да го "кръстиш", и да не го - все тая. Най-много да ти се посмеят християните.

Така и не разбирам обаче какъв е проблемът в молитвата за мъртвите. Та това си е съвсем християнско действие.
Ей, тоя дир.бг е съвсем умряла работа! Опита се човек да качи картинка - йок.

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...

Редактирано от glishev на 16.11.08 11:20.



Тема Re: Въпрос и на особен вид насилие е това нещо!нови [re: _maycal]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано16.11.08 11:35



Какво толкова те притеснява - че събират мъртви души? За мен това, което правят, е израз на някакво безсилие - все пак е признание, че приживе тези хора не са искали да стават мормони.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.