Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:48 28.09.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Защо християните не обичат Маговете ?  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано04.10.08 19:53



На Христос са му се поклонили влъхви (магове), а сам той притежава несъмнена магическа сила ?

И не е моя Силата и Славата, но парите са си мои


Тема Re: Защо християните не обичат Маговете ?нови [re: Anuel]  
Автор JoroHМодератор (ВРИД)
Публикувано04.10.08 20:30



Къде пише, че са магове?
А иначе:
Второзаконие 18:9 Когато влезеш в земята, която Господ твоят Бог ти дава, недей се учи да правиш според мерзостите на тамошните народи.
10 Да не се намира между тебе някой, който да прекара сина си или дъщеря си през огън, никой чародей, астролог, гадател, или омаятел,
11 никой баяч, запитвач на зли духове, врач, или запитвач на мъртвите;
12 защото всеки, който прави тия дела, е омразен на Господа, и поради тия мерзости Господ твоят Бог изгонва тия народи от пред тебе.



Тема Re: Защо християните не обичат Маговете ?нови [re: Anuel]  
Автор Enos (LDS)
Публикувано04.10.08 21:53



На Господ Исус Христос ще се поклонят ВСИЧКИ, включително и маговете.

ignorantia non est argumentum


Тема Re: Защо християните не обичат Маговете ?нови [re: JoroH]  
Автор пчeличkaтa (радостна)
Публикувано05.10.08 00:17



Има предвид НЗ, където пише, че маговете от Изток се поклониха на Исус.
Явно, ще трябва малко обяснения кои са били маги на врямето и защо именно те са принесли даровете си.
Дали пък не са останали във Вавилон някои последователи на Истинския Бог, заквасени с Истината от такива знаменити мъже като Даниил, Седрах, Месах и Авденаго! Или пък други, които са познавали пророците на Израел и техните писания!



Тема Re: Защо християните не обичат Маговете ?нови [re: пчeличkaтa]  
Автор Roxy ( да, обаче :Р )
Публикувано05.10.08 01:16



Ами айсорите, тормозени навремето от Саддам? И сега сериозно: те кога са станали християни?






Тема Re: Защо християните не обичат Маговете ?нови [re: Anuel]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано06.10.08 00:17



магите са зороастрийски клирици, не магьосници. занимавали са се с астрология, правили са там ритуали с палене на огън, пиели са упойващи вещества при церемониите и т.н. но важното е астрологията.

конкретно тези тримата видели звездата на небето и тръгнали да я следват, за да видят великия цар, който трябва да се роди.

така че трябва да попиташ защо християните не обичат да си четат хороскопа.



Тема Re: Защо християните не обичат Маговете ?нови [re: JoroH]  
Автор aнтидoт (кандид)
Публикувано06.10.08 10:19



Като езотеричен код, думата "МАГ" съвсем не значи това, което си изброил в цитата си от Библията (впрочем, аз в цитата ти думата изобщо не я забелязвам да фигурира). Аз знам какво точно значи, но предпочитам да не го казвам, понеже ще ви прозвучи налудничаво. Но именно според това значение, което знам, Христос е МАГ на 100 процента, разбира се, и нещо ПОВЕЧЕ!

Редактирано от aнтидoт на 06.10.08 10:21.



Тема Re: Защо християните не обичат Маговете ?нови [re: Anuel]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано06.10.08 10:28



защото магите, като представители на зороастрийството, са естествените конкуренти на християнските свещенници. Омразата, ако така мога да я нарека, се дължи на дългото политическо и идеологическо противопоставяне между Сасанидския Иран и Източната Римска империя.

Queen's only



Тема Re: Защо християните не обичат Маговете ?нови [re: aнтидoт]  
Автор glishev (Недообразован)
Публикувано06.10.08 12:23



"Влъхвите" от Новия завет наистина са славянски превод на "магите" от гръцкия и латинския по-стар текст и вероятно става дума или за вавилонски астролози, или за персийски магове. Видели хората звездата на новия Цар, дошли, поклонили Му се. Браво на тях. Това обаче не означава, че християните трябва да примираме от възхищение пред "изкуството" на гадатели, магове, астролози и прочие. Религията и магията са противоположни една на друга. В магията има самонадеяност и много суеверие, докато религията означава смирение и здрав разум.

От религиозна гледна точка да се каже, че Христос или светците имат "магически" сили, е глупост. Силата и на Христа, и у светците е само една и тя е Божия, а не някаква друга. Дължи се на самата Христова природа и на вярата и смирението у светците.

"За звездите" се нарича една от проповедите в "Шестоднев" на свети Василий Велики и там светецът с много ирония говори за шарлатанството на астрологията и астролозите. Забавно и смислено четиво е.

А претенциите на "езотеричните" и "окултни", сиреч "затворените" и "скрити" изкуства, са противни на самия дух на Христовото слово, защото Христос е говорил така: "Което е "да", да бъде "да". Което е "не", да бъде "не". Всичко останало е от Лукавия". За какви окултни и езотерични неща може изобщо да се говори? Христос е казвал и друго: "Град на хълм не може да се скрие".

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...

Редактирано от glishev на 06.10.08 12:29.



Тема Сасаниди в първи век?нови [re: Last Roman]  
Автор glishev (Недообразован)
Публикувано06.10.08 12:32



Романе, през първи век Сасаниди още не е имало, а римляните още не са били християни, та на партите-Аршакиди да им хрумне да бъдат конкуренти на християнството



Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.