Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:18 25.09.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Какво търсят нехристияните тук?  
Автор blue.ice (апологет)
Публикувано27.09.08 11:00



Пускам тази тема отделно, макар да дублира до известна степен пуснатата от Зара "До модераторите", тъй като искам да предложа малко по-конструктивен тон.
И така обръщам се към всички нехристияни, пишещи в клуба и най-вече към Скептика. Въпросът ми е защо пишете в този клуб и какво очаквате от вашето участие тук? Ако единствената ви цел е да се подигравате на християните, мисля, че заслужавате бан от страна на модераторите. Не може почти всички мнения на Скептика да бъдат неща от типа "Бог е изрод", "Бог не съществува", "Библията е измислица". И тук не става въпрос за цензура, а за дух и цел на клуба. Този клуб се нарича християнство, т.е. в него се дискутират неща свързани с християнството основно от християни. Ако някой нехристиянин иска да се включи в дискусията, няма проблем, стига да предложи аргументирано и обосновано мнение.
Неколкократно предизвиквах Скептика да проведем спор и дискусия на темата има или не Бог и той винаги ми отговаря, че не е тук да води спорове за някакви "богове". Ами за какво си тук? Ако иска да докаже, че християните вярват в глупости - ОК, нека отвори такава тема и да започнем да излагаме доказателства. Но той бяга от това, а вместо това продължава да пише постинги, че Бог е измислица. Питам се какъв е смисълът от тези постинги? На всички ни е ясно, че той е атеист и че освен християни, в този свят има и атеисти. Има ли смисъл постоянно някой да пише "няма Бог" и да си повтаря този лозунг като на партийно събрание. Ако му стиска да отвори тема по въпроса и да се защити.

Скептика пише:
"Но ако не направи мир с тебе, но воюва против тебе, тогава да го обсадиш; и когато го предаде Господ твоят Бог в ръцете ти, тогава да поразиш всичките му мъжки с острото на ножа; а жените, децата, добитъкът и всичко що се намира в града, всичките користи от него да вземеш за себе си." Второзаконие 20:12-14

Да обичам такъв изверг?! Не, мерси! По-скоро бих повърнал.


Мисля, че подобно изказване е недопустимо за клуб "Християнство". И тук не става въпрос за цензора, а за уважение. Скептик, ако аз кажа "Майка ти е долна пачавра", дали ще цензурираш с един прав, а?
Ако имаш теза и ти стиска да я докажеш, пусни тема озаглавена "Богът на Библията е жесток и зъл" и докажи с изследване върху Библията тезата си. Но надали ще можеш, защото си научили 5 стиха от Библията, които доказват тезата ти и въобще си нямаш представа що е това Библията, какво представлява, каква структура има и т.н.

Та, питам ви отново - вас нехристияните тук- какво очаквате от този клуб и защо пишете тук? Да се сравните със сектантчетата с промити мозъци и да се радвате колко сте добре и с акъла си, или....

Ако за едно нещо има няколко възможни обяснения, то вярно е най-простото.


Тема Re: Какво търсят нехристияните тук? [re: blue.ice]  
Автор buzata (непознат )
Публикувано27.09.08 11:27



В края на краищата всяка жаба да си знае гьола. Клуб християнство не е място където да се накърнява религиозното чувство на християните, а е място за обсъждане на христянските доктрини с цел духовно израстване. Аз харесвам темите в клуб "езичество" но не бих си позволил никога да се заяждам, обиждам или разубеждавам никой от тамошните клубари. Според мен на модераторите на клуб християнство въобще "не им пука" какво става в клуба.



Тема Re: Какво търсят нехристияните тук? [re: blue.ice]  
Автор rpaф Дpakyлa (гладен)
Публикувано27.09.08 11:36



Напротив,който се затваря в себе ,или възприема само собствената си шайка е сектант.
Затова всички имат място тук.

не правете опити с невинни животни,използвайте леWCкари



Тема Re: Какво търсят нехристияните тук? [re: rpaф Дpakyлa]  
Автор Пoп Cтaвpи© (Синергетик)
Публикувано27.09.08 12:06



Затова има толкова много клубове в дира, защото се предполага, че хората се групират по интереси. Тези, които нямат интерес към християнството, би било редно да си намерят клуб, където да могат на воля да обсъждат темите, които са им по сърце, и да оставят клуб християнство за обсъждане на християнска проблематика.
Колкото и да не обичам бановете, мисля, че една временна мярка би била от полза за укротяване на нехристиянските страсти.

"Синергията e термин от Библията" - ЛюбимеЦ 5 за 4


Тема Re: Какво търсят нехристияните тук? [re: buzata]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано27.09.08 12:11



пука им, но ги е страх, че ще ги изкарат нетолерантни. с техния подход скоро ще е нетолерантно да не си дадеш гъза на някой педал, ако ти го поиска.



Тема Re: Какво търсят нехристияните тук? [re: rpaф Дpakyлa]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (стар клубар)
Публикувано27.09.08 12:13



Напротив,който се затваря в себе ,или възприема само собствената си шайка е сектант.
Затова всички имат място тук.



когато започнат "категорийте" започват и кофронтацийте.така зачева елементарния расизъм,"че фарасейна е по-добър от бирника".благодаря ти Боже,че не съм като този грешник!...
християните днес искат да видят света разделн на два лагера - християни и нехристияни.семействата им да са "християнски семейства" /въпреки,че такъв термин не съществува/,фирмата в която работят да е християнска и да са заобиколени само от колеги християни,да се развличат и почиват само в заведения и курорти,които са християнски...
до къде е стигнал този "елементарен расизъм" ти сам можеш да кажеш...

един черен младеж,на Христовата възраст" е бил убит в Aмерика,защо не е искал "белите" да живеят отдeлно от "черните"...



Каквото не знам - сътворявам го...


Тема Re: Какво търсят нехристияните тук? [re: Пoп Cтaвpи©]  
Автор rpaф Дpakyлa (гладен)
Публикувано27.09.08 12:17



Ако тук са специалистите,тогава нехристияните трябва да идват точно тук.
Затваряне на общностите вътре в себе си е първия принак на сектанството.
Нека да питаме нехристияните, имат ли нещо против християни да пишат в други клубове?

не правете опити с невинни животни,използвайте леWCкари



Тема Re: Какво търсят нехристияните тук? [re: rpaф Дpakyлa]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано27.09.08 12:22



никой не оспорва правото им да пишат тук. но когато пишат нещо, нарушаващи добрия тон да се санкционират. без да ни е страх от нетолерантност.

както казва волен, и емного прав - няма да съм толерантен към цигани и педали, защото те не са толерантни към мен и навират циганията и педерастията си в лицето ми.
това правят и някои хора тук.





Тема Re: Какво търсят нехристияните тук? [re: rpaф Дpakyлa]  
Автор buzata (непознат )
Публикувано27.09.08 12:25



Когато посещавам църква, отивам с желанието да се видя и общувам с християни.Хич не ме интересува, как ме нарича някой си, важното за мене е как ще ме нарече Господ когато застана пред него. Мненията на така наречените "инакомислещи" по-скоро ме дразнят отколкото да ми действат градивно. ТУК, НЯМА МЯСТО ЗА ВСЕКИ, ако искам среща с Господа ще отида на църква или ще посетя клубовете християнство или православие. Ако искам нещо друго ще отида на определеното за това място.



Тема Re: Какво търсят нехристияните тук? [re: buzata]  
Автор rpaф Дpakyлa (гладен)
Публикувано27.09.08 12:31



Хич не ме интересува, как ме нарича някой си..
важното е да ти е гот нали,те повечето луди също не се интересуват от другите

не правете опити с невинни животни,използвайте леWCкари




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.