Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:14 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Кенет Копланднови  
Автор Rehtorn (непознат)
Публикувано20.09.08 19:58



Съжалявам , че с тази тема се получава нещо като спам

... , но някой може ли да ми каже от къде мога да изтегля преведени проповеди на Кенет Копланд? Или да си закупя такива на MP3 илиCD...

Важното ще остане, ненужното ще изчезне.

Тема Re: Кенет Копланднови [re: Rehtorn]  
Автор Zara_83 (живея за ИСУС)
Публикувано20.09.08 23:19



който търси намира,успех брат
ще ги намериш това което търсиш в живите църкви,потърси в интернет и виж за живи християнски църкви,в нашата мисля че има проповеди на Кенет Копланд,или ще има скоро

Попитах ИСУС: Колко ме обичаш?Толкова!Каза Той......И УМРЯ ЗА МЕН!!!!!


Тема Re: Кенет Копланднови [re: Rehtorn]  
Автор Zara_83 (живея за ИСУС)
Публикувано20.09.08 23:21



между другото - препоръчвам ти и Джон Бивиър,има много хубави проповеди,има ги при нас

Попитах ИСУС: Колко ме обичаш?Толкова!Каза Той......И УМРЯ ЗА МЕН!!!!!


Тема Re: Кенет Копланднови [re: Zara_83]  
Автор Rehtorn (непознат)
Публикувано20.09.08 23:53



Доста потърсих из нета , но не открих преведени проповеди на Копланд за сваляне... Преди време mannabg ги разпространяваше посетих сайта им, но май вечече не функционират.

Важното ще остане, ненужното ще изчезне.


Тема Re: Кенет Копланднови [re: Rehtorn]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано21.09.08 13:36



Ако не си намериш проповеди на Копланд, послушай м-р Долар, м-р Бентли, м-р Хинн, м-р Крауч и етцетера и ще чуеш все същото.





Тема Re: Кенет Копланднови [re: kakata]  
Автор Rehtorn (непознат)
Публикувано21.09.08 14:29



Има някаква ирония в мнението ти , но не зная защо... Копланд е един от най-солидните учители от движението на вяра. Заслужава малко повече уважение според мен. Но в този клуб съм забелязал никой никого не уважава и всеки е експерт по всичко.

Важното ще остане, ненужното ще изчезне.


Тема Re: Кенет Копланднови [re: Rehtorn]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано21.09.08 14:40



Ще ти кажа директно. Не уважавам "Движението на вяра", чийто представител, теоретик и апологет е Копланд. "Движението на вяра, както правилно го дефинираш е сравнително ново учение, възниква на базата на гностични и окултни учения, облечени в християнска форма.
Цялата основа, на която стои е прогнила и всеки живот основан на нея, рано или късно се проваля.
Накратко теоретика, който го въвежда е Кенет Хейгън, който е осъден за плагиатсво от наследниците на по-скромен автор Кениън. въпросният Кениън е бил ревностен евангелски проповедник, който обаче е бил смутен от факта, че в сборищата на последователите на Християнска наука, хората се изцеляват масово, просперират и са добре, а евангелските християни все боледуват и не са особено успешни. Кениън наивно въвежда практиките и постулатите на Християнска наука, като ги облича във формата на християнска доктрина. хейгън доста нагло и безцеремонно го преписва, който факт е установен по съдебен ред и еосъден да заплати обезщетение.
Хейгън, обаче е доста добър в християнския маркетинг и вече е направил солиден авторитет и кариера с преписаните и доукрасени писания, така че никой вече не се връща назад да търси истината.
Лично аз, бях много увлечена в края на осемдесетте и началото на деветдесетте по тези учения и преведох доста книжки. След което стигнах до фаза, в която не можех да продължа, нещо тотално се обърка и потърсих помощ от хора с по-солидни познания. Бързо се отърсих и повече няма да се върна назад.
Затова, когато ви говорим с ирония, то не е заради "критикарски дух", който ни е обладал, а защото сме минали, опитали и сме се отказали.
Нямам богословско образование, затова не навлизам в теологични спорове, от които няма да излезна победител. Споделям си личния опит.
Поздрави



Тема Re: Кенет Копланднови [re: kakata]  
Автор Rehtorn (непознат)
Публикувано21.09.08 15:24



Лука 18:1-8
1. Притча за неправедния съдия
Каза им една притча как трябва всякога да се молят и да не отслабват:

2. В един град имаше един съдия, който от Бога не се боеше и човека не зачиташе.

3. В същия град имаше и една вдовица, която идваше при него и му казваше: Отдай ми правото спрямо противника ми.

4. Но той за известно време не искаше. А после си каза: Въпреки че не се боя от Бога и човеците не зачитам,

5. пак, понеже тази вдовица ми досажда, ще й отдам правото, за да не ми дотяга с непрестанните си идвания.

6. И Господ каза: Слушайте какво каза неправедният съдия!

7. А Бог няма ли да отдаде правото на Своите избрани, които викат към Него ден и нощ, ако и да се бави спрямо тях?

8. Казвам ви, че ще им отдаде правото скоро. Обаче, когато дойде Човешкият Син, ще намери ли вяра на земята?


Нямам намерене да влизам в спор и да ставам "адвокат" на Копланд... Вярата е тайна която не всеки успява или иска да проумее. На мен ми харесва да работя с вярата. Способността да манипулираш обстоятелствата и да успяваш да управляваш процесите в живота си е вълнуваща. Тъжна картинка е християнин лишен от вяра. Все пак това са трите най-важни компонента в християнския живот , вярата ,надеждата и любовта.

Важното ще остане, ненужното ще изчезне.


Тема Re: Кенет Копланднови [re: Rehtorn]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано21.09.08 15:35



Евреи 11 глава, е посветена на вярата. Към казаното там не може нито да се добави нещо, нито да се отнеме, нали. :)
Според мен, обаче, движението на вярата поставя самата вяра пред Божията суверенна воля. Не това, което Бог който е в контрол на всичко върши каквото Му е угодно, а ти чрез твоята вяра караш Бога да върши каквото ТИ е угодно или каквото ти смяташ, че на Него следва да му е угодно.



Тема Re: Кенет Копланднови [re: kakata]  
Автор Rehtorn (непознат)
Публикувано21.09.08 15:41



Не е вярно , че вярата те поставя над Божията суверенна воля?! /Все пак в момента общуваш с човек на когото трудовете на Калвин са му настолни книго

/ Приеми го така ,вярата е един от талантите който ти е оставен и за който ти си отговорен и не бива да го държиш заровен в земята , а да работиш с него и трупаш дивиденти за Царството и за Царя....

Важното ще остане, ненужното ще изчезне.

Редактирано от Rehtorn на 21.09.08 15:42.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.