Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:47 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Клуб на рационализма и скептицизманови [re: Skeptic]  
Автор JoroHМодератор (ВРИД)
Публикувано31.08.08 16:12



В отговор на:

Имам предвид, че и за бог, и за Дядо Мраз, има еднакво количество доказателства. Нищо повече. Не казвам, че 100% не съществуват. Просто нищо не показва, че съществуват.



Не е така. За Бог имплицитно може да се изведе, че съществува, както ти обясних съобразно принципа за ентропията, според който материята не може да се самоорганизира, а напротив, оставена сама на себе си върви от порядък към безпорядък. Това е всеобщо правило и в природата не е наблюдаван обратен процес. Тоест, логично е да има Организатор на материята, благодарение на Който ние да съществуваме като толкова сложни форми. Самото съществуване на органична материя доказва, че съществува Бог, освен ако нямаш по-добра идея кой я е създал. В случая, вярвайки, че ние съществуваме в нарушение на законите на физиката, ти си в позицията да вярваш в чудеса.



Тема Re: Клуб на рационализма и скептицизманови [re: JoroH]  
Автор Skeptic (непознат )
Публикувано31.08.08 16:34



В чудеса вярват само вярващите. Критичните мислители - не. Аз съм скептик и докато не ми покажат доказателства за чудеса, съжалявам. Така постъпва всеки разумен човек.

Съществуването на органична материя не доказва НИЩО. Това, че може да не знаем нещо, не означава, че бог го е направил. Много елементарно се опитваш да се измъкнеш

Blue Ice, няма абсолютно никакво значение какво си завършил. Не разбирам защо го споменаваш. Темата е за създаването на клуба по критично мислене. Ако искаш да спориш с някой за бог, намери си го. Аз няма да участвам. Имам прекалено много работа, за да участвам в онлайн дискусии за богове



Редактирано от Skeptic на 31.08.08 16:35.



Тема Re: Клуб на рационализма и скептицизманови [re: Skeptic]  
Автор Пoп Cтaвpи© (Синергетик)
Публикувано31.08.08 17:43



Само един въпрос: във вашия клуб ще се подлага ли на съмнение еволюцита и теорията за големия взрив или сте ги приели като нещо окончателно доказано и неподлежащо на съмнение? Ще се подлагат ли на съмнение твърденията по учебниците, според които човекът е произлязъл от по-низши видове, динозаврите са живели преди милиони години, а големият взрив е станал преди 32.5 милиарда години? Ако желаете да ги подложите на съмнение, с удоволствие бих ви предоставил научни материали и книги, които ДОКАЗВАТ С ФАКТИ, че в учебниците се пропагандират очевидни лъжи.

"Синергията e термин от Библията" - ЛюбимеЦ 5 за 4


Тема Re: Клуб на рационализма и скептицизманови [re: Пoп Cтaвpи©]  
Автор Skeptic (непознат )
Публикувано31.08.08 17:58



Охоооо, вие, Поп Ставри, сте от фундаменталистите! Доколкото разбирам, сте от онези християни, които вярват, че земята е на 6000 години! Така ли е?


Отговорът на въпроса ви е много прост - в клуба ще поставяме на съмнение НЕДОКАЗАНИ неща. Другото би било пилеене на време и ресурси. Доказани неща като еволюцията и развитието на видовете няма да са в основата на нашия прицел, уверявам ви.



Тема Re: Клуб на рационализма и скептицизманови [re: Skeptic]  
Автор _europa_ (<*)))))><)
Публикувано31.08.08 18:35



А ти докажи, че няма Бог. И от къде следва да твърдиш каквото твърдиш?

*Мир и Светлина вам*



Тема Re: Клуб на рационализма и скептицизманови [re: _europa_]  
Автор Skeptic (непознат )
Публикувано31.08.08 18:47



Не. Отричащият не доказва. Доказва този, който твърди, че нещо съществува. Това са го казали още в древността - Negativa non probantur.
Несъществуване на нещо не може да бъде доказано - я ми докажи, че няма Зевс?


Така че аз не твърдя, че бог 100% няма. Само казвам, че няма никакви доказателства за неговото съществуване. Елементарно.



Тема Re: Клуб на рационализма и скептицизманови [re: _europa_]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (стар клубар)
Публикувано31.08.08 18:47



А ти докажи, че няма Бог. И от къде следва да твърдиш каквото твърдиш?


ти май,скъпа,не разбара.ние скептиците не искаме да доказваме нищо и не твърдим каквото твърдим...
ние искаме човека да живеев реалността,такава каквата е,и сме против религията и суеверията,които лишавата човека от неговата реалност...

отивам да наема един работник и пред къщата му "адска" паника.детето му се е изгорило с вряла вода.а те наобиколили детето и се молят /оказа се,че са евангелисти/.молитвите им били /това разбирам после/ БОг да изцери детето...
какво става по нататъка...
вземам аз детето и те доката си отворят очите /евангелистите винаги се молят със затворени очи/детето и аз сме в колата.откарах го в болницата и оправиха детето.било е въпрос на часове и детето е щяло да умре...




"И как умира мъдрият? - Както и безумният!" Еклесиаст 2:16


Тема Re: Клуб на рационализма и скептицизманови [re: Skeptic]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (стар клубар)
Публикувано31.08.08 18:49



Не. Отричащият не доказва. Доказва този, който твърди, че нещо съществува. Това са го казали още в древността - Negativa non probantur.
Несъществуване на нещо не може да бъде доказано - я ми докажи, че няма Зевс?
Така че аз не твърдя, че бог 100% няма. Само казвам, че няма никакви доказателства за неговото съществуване. Елементарно.


бе,само двама скептици сме тука,а аз не мога да взема думата от тебе...




"И как умира мъдрият? - Както и безумният!" Еклесиаст 2:16


Тема Re: Клуб на рационализма и скептицизманови [re: Skeptic]  
Автор Пoп Cтaвpи© (Синергетик)
Публикувано31.08.08 18:52



Наистина ми е много любопитно какви са вашите доказани факти за това, че големият взрив е бил преди точно 32.5 милиарда години. Не е ли възможно да е бил преди 41.7 или 18.2 милиарда години? Кои са научните доказателства, които смятате за толкова твърди и непоклатими, че не бихте желали вашия клуб на скептицизма да ги поставя под съмнение?

Лично аз изпитвам дълбок рационалистически скептицизъм по отношение на рационалисти и скептици, които твърдят, че вече има налице доказателства за преминаване на един вид в друг или че е открито липсващото звено между човека и маймуната или че науката генетика вече не е валидна, тъй като на всеки що-годе запознат човек е известно, че в гените има закодирани ограничения, които не позволяват на акулата да се превърне в крава, нито на атеиста - в привърженик на здравия разум



"Синергията e термин от Библията" - ЛюбимеЦ 5 за 4

Тема Re: Клуб на рационализма и скептицизманови [re: blue.ice]  
Автор _europa_ (<*)))))><)
Публикувано31.08.08 18:54



Вземи приложи и дипломите заверени от Министерството щото то трябва всичко да е черно на бяло. Иначе не се приема...



*Мир и Светлина вам*



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.