Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:20 06.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Християнски вицове и други  
Автор JoroHМодератор (ВРИД)
Публикувано27.08.08 00:58



Две близначета си говорят в корема на майка си:
- Как мислиш, има ли живот след раждането?
- Никой не се е върнал да каже...

На плажа се се срещат две малки деца момченцето православно, а момиченцето - протестантче и започнали да се разглеждат с интерес. След това едното казва на другото:
- Все пак разликите между нас не са чак толкова големи.

В следствие на недобро стечение на обстоятелствата в ада отишли трима евангелисти - един от "Ново поколение", един от "Младежи с мисия" и един от "Воини на Христа". В тази критична ситуация се случило следното.
Тоя от "Ново поколение" започнал да прави изповеди с вяра:
- Аз не съм в ада, аз вярвам, че не съм в ада..;
Този от "Младежи с мисия" го потупал по гърба и казал:
- Спокойно брат, ние тук сме с мисия.
А този от "Войни на Христа" се разкрещял:
- Я всички демони вън!

Как се наричат стотинките на еврото?
Еврейчета

Как е умрял най-добрият йога?
Успял да си завре главата отзад и умрял от задушаване.

Миро от Каризма видял, че Галка си гризе ноктите и и казал:
- Аз като бях християнин също бях с изгризани нокти, но откакто правя йога, станах омиротворен и спрях да си ги гриза.
След време Миро забелязал, че Галка има маникюр и и казал:
-О, Галка, видимо вече и ти правиш йога...
- Да, вече си гриза ноктите на краката.

Колко калвинисти са нужни, за да се смени една изгоряла електрическа крушка?
-Николко: ако бе Божията воля, крушката сама щеше да се смени.

Американски турист отишъл в Ерусалим и решил да види Стената на плача.
Качил се на такси, обаче като не знаел как се казва "Стената на плача" на еврейски, казал: - Закарай ме на това място, където вие, евреите, плачете, викате, удряте си главата в стената…
И шофьорът веднага го откарал до сградата на данъчното управление.

В края на дългото си поучение, проповедникът завършва с призив:
- Братя и сестри, който иска да отиде в рая, да стане!
Всички стават, освен един.
- Я виж ти! - възкликва пасторът - Ти не искаш ли да отидеш в рая?
- Искам, ма ако може като поостарея.

Крадец тършува през нощта в хола на една къща. Изведнъж съборил нещо на земята и чува глас.
- Аз те гледам и Бог те гледа.
Светнал оня с фенерчето по посока на гласа, ама не видял нищо. Продължил да тършува и пак съборил нещо на земята.
- Аз те гледам и Бог те гледа. - чуло се пак от ъгъла.
Оня не се стърпял и запалил лампата. Гледа една стойка и на нея седи папагал.
-Ти пък кой си ?-попитал крадецът.
-Аз съм Съвест.-отговорил папагалът.
-Кво? Ква Съвест, бе? Мое ли папагал, да се казва Съвест?
-Абе то и питбула не мое, да се казва Бог, ама пък виж, как хубаво те гледа.

В една ромска църква излизат двама млади мъже да дадат свидетелство:
”Братя и сестри, слава на Бога, отидохме с брата да крадем едно прасе. Но, слава на Бога, хванаха ни. И, слава на Бога, ние им говорихме за Исус и те – слава на Бога – се спасиха!”

Дъщерята на мутра води годеника си, млад свещеник, да го представи на мутрата дали го одобрява за зет.
Мутрата пита младия свещеник след като се е навил да се жени за дъщеря му, знае ли, че тя е свикнала да разполага с много... има ли пари да и купи нов модел скъпа кола...свещеникът отговоря, че няма пари но ще се помоли смирено на Господ и проблема ще се уреди. Мутрата пак го пита, има ли пари да осигури на дъщеря му, голяма къща, вила на морето, почивки на океански острови, луксозен живот... и младия свещеник все така отговаря, че ще се помоли смирено на Господ и Господ ще му помогне.
След като си заминал свещеникът, дъщерята притеснена попитала баща си какво ще каже за бъдещия си зет.
Мутрата се позасмял и казал, че смотано му изглежда това момче, но много му харесало , че цяла вечер го наричало Господ.

Източници - собстената ми колекция и http://biblevic.blogspot.com/

Може да допълвате темата.

Редактирано от JoroH на 17.01.09 23:25.



Тема Re: Християнски вицове и другинови [re: JoroH]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано27.08.08 06:45



сигурен ли си, че наистина искаш да напускам вицове за Християнството.





Тема Re: Християнски вицове и другинови [re: JoroH]  
Автор Kalin4ica.. (.)
Публикувано27.08.08 08:25



Нещо не разбирам смисъла на темата.. Пък и вицовете са меко казано.. глупави.. Ако търсим хумор и веселие в клубчето, то си има достатъчно веселяци тука дето си ни разсмиват с непринудени шегички...



Тема Re: Християнски вицове и другинови [re: JoroH]  
Автор valentinus ()
Публикувано27.08.08 08:39



Пътували заедно евреин и арменец
Арменеца решил да се похвали
- Моят син го приеха в семинарията.
- Е, и? - се подсмихнал евреинът
- Ми после може да го приемати в Духовната академия!
- Е, и?
- А после поже да стане свещеник!
- Е, и?
- Ееее, може да го ръкоположат и за епископ!!
- Е, и? - продължавал скептично евреинът
- Ами той може да стане и Патриарх!!!
- Е, и?
- Ми ти какво искаш - Господ ли да стане? - се ядосал арменецът.
- Е, едно наше момче стана...



Тема Re: Християнски вицове и другинови [re: JoroH]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано27.08.08 09:47



Само че защо е това подчертаване на пола и вероизповеданието на децата?



Тема Re: Християнски вицове и другинови [re: JoroH]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано27.08.08 10:23



"""На плажа се се срещат две малки деца момченцето православно, а момиченцето - протестантче и започнали да се разглеждат с интерес. След това едното казва на другото:
- Все пак разликите между нас не са чак толкова големи.
"""


А право_славещото момченце отвърнало:

Нека все пак не забравяме, че жената бе изкушена, а чрез нея бе съблазнен и ч о в е к а.







Редактирано от Eжko_ на 27.08.08 10:26.



Тема Re: Християнски вицове и другинови [re: valentinus]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано27.08.08 10:35



Седнали на маса руснак, американец, поляк и евреин и от дума на дума започнали да се хвалят коя нация има по-велики постижения.
Руснакът казал: "Наше момче беше първо в космоса!"
Амерканецът казал: "А пък наше момче стъпи първо на Луната!"
Полякът казал: "Едно наше момче стана папа!"
Евреинът ги гледал, слушал и казал: "А пък едно наше момче стана Господ..."




Тема Re: Християнски вицове и другинови [re: JoroH]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано27.08.08 10:48



Събрали се пастор, имам и равин, за да споделят как разпределят парите, дадени за благотворителност.

Пасторът казал: Ние отделяме книжните пари от стотинките, след което почваме да броим: хартийка за мен, монета за бедните, хартийка за мен, монета за бедните. . .

Имамът обяснил: Ние рисуваме един огромен кръг на земята - заставаме в центъра му и хвърляме парите във въздуха - каквото е паднало извън кръга, е за бедните, каквото падне в кръга, остава за мен.

Дошъл ред на равина: Ние оставяме тези решения на Бог. Хвърляме парите във въздуха и каквото трябва да се отдели за бедните - Той го взима, каквото падне на земята, остава за мен.






Редактирано от Eжko_ на 27.08.08 14:38.



Тема Re: Християнски вицове и другинови [re: Eжko_]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано27.08.08 10:56



Може би трябва да се закове тази тема някъде горе и всеки да я допълва когато намери нещо интересно.





Тема Re: Християнски вицове и другинови [re: Kaлoмaин]  
Автор ЧepнopизeцXpaбъp ()
Публикувано27.08.08 11:09



И един от Чуждестранния легион:

Кюре се разхожда в алжирската пустиня. Ненадейно пред него изскача огромен лъв. Ужасеният свещеник сплел ръце, вдигнал очи към небето и казал:

- Моля те, Господи, направи така, че този страшен лъв да стане християнин !

Чул се силен гръм, блеснала светкавица, лъвът се изправил, скръстил молитвено ръце и казал с човешки глас:

- Благодаря ти , Господи, че и днес не ме лиши от храна !




Тема Re: Християнски вицове и другинови [re: JoroH]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано27.08.08 11:11



На сутринта след Тайната вечеря Юда се събудил сам на масата. Едва успял да вдигне глава, огледал се и видял между чиниите измачкано парче пергамент. Протегнал ръка, взел го и видял, че това е сметката. Оборил отново глава на масата и ядосано промърморил:
- Иих, да му се не види, откъде да ги намеря сега тия 30 сребърника!
_________________________________________________________________

Слиза Моисей от планината Синай и носи плочите с 10-те заповеди. Още отдалече вика на евреите:
- Народеее, само 10 от преложените от Господ заповеди останаха!
Евреите ликуват. Той обаче продължава:
- Но и "Не прелюбодействай" е сред тях...
_________________________________________________________________

Решил Господ да си вземе отпуска и се зачудил къде да отиде на почивка. архангел Гавриил му предложил Земята - приятно място с разнообразен климат и доста забележителности.
- Само не на Земята! - отвърнал Господ. - Като ходих веднъж преди 2000 години, имах връзка с едно еврейско момиче, а там все още говорят за това!!!
_________________________________________________________________

И няколко по действителни случаи:

1. Двама кардинали упрекнали Рафаело, че в една негова картина лицата на апостолите Петър и Павел били много червени. Художникът се засмял и казал:
- Защо се учудвате? нарисувах ги точно каквито са те на небето - зачервени от срам, че такива хора управляват църквата!

2. Бърнард Шоу спорел със свой приятел философ дали има бог или не. След дълги пререкания писателят казал:
- Добре! Ако има бог, нека сега той сам ни докаже това! - и като извадил часовника си, добавил: - Давам му 3 минути да ме умъртви!

3. По време на турнето си в Америка френската театрална актриса Сара Бернар била обявена от амвоните на църквите в някои градове, които посетила, за "изверг на ада и демон в образа на жена". Веднъж тя чула лично една такава проповед и изпратила на пастора следната бележка: "Отче, защо се нахвърляте върху мен? Като колеги комедианти ние трябва да се уважаваме помежду си!"




Редактирано от Roxy на 27.08.08 11:56.



Тема Re: Християнски вицове и другинови [re: Roxy]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано27.08.08 11:19



тая тема си беше култова навремето;
Умира един мъж и отива но оня свят. Отива в рая, обаче не го пускат,
имал бил много грехове, да отидел в ада. Върви той по оня свят и търси ада.
Гледа по едно време, казани с кипяща вода, всякакви уреди за
изтезание и разни мъчения... Не му харесало, продължава нататък.
Влиза в някакъв бар. Вътре приятна обстановка, свири музика,
момичета танцуват на пилони. Пита нашия:
- Какво сте вие, тука?
- Ада!
- Как Ада, бе! А там дето са котлите и уредите за мъчение, там какво е?
- Аха, там също е ад, само че за вярващите


Умрял Папата. На портите на Рая го посреща Свети Петър.
- Как се казваш?
- Аз съм Римския Папа!
- Папа, папа, - мърмори си под носа Петър. - съжалявам, но нямам римски папа в списъка.
- Но аз бях заместник на Господ на Земята!!
- Господ е имал заместник на Земята? - учудено пита Петър. - странно, но не знам нищо за това...
- Аз съм главата на Католическата църква!!!
- Католическа църква? Никога не съм чувал за такава...
Почакай, ще питам Шефа.
- Шефе, - пита Петър Господ - тук един разправя, че Ви е заместник на земята, наричат го Римски Папа, нещо говори ли ви?
- Не, - отговаря Господ - но чакай да попитаме Исус.
Господ и Петър обясняват на Исус ситуацията.
- Момент, - казва Исус - нека да поговоря с него.
След 10 минути Исус, смейки се до сълзи, идва и казва:
- Помните ли рибловния кръжок, който организирах преди 2000 години?? ВСЕ ОЩЕ СЪЩЕСТВУВА!!!




Тема Re: Християнски вицове и другинови [re: Roxy]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано27.08.08 11:27



Аз обаче ще цитирам от тази твоя тема Катюша - предполагам, че няма да се сърди. Това не са вицове -

Ако Бог съществуваше, нямаше да се налага да го измислят.(М. Давидовски)

Прповедта в църквата не прави гръмоотвода върху нея излишен.(Г. Лихтенберг)

Приемат човека в лоното на църквата затова, че вярва, а го изгонват затова, че знае.(Марк Твен)

Какво може да се прави в рая, освен да се греши?(А. Фюрстенберг)

Считаше, че само Богу е известно, че няма Бог.(В. Хочински)

Християнският ад - с огън.Адът на езичниците - с огън.Мохамеданският ад - с огън.Индуският ад - пламъци.Ако вярваме на религиите, господ е роден кебапчия.(Виктор Юго)


Ето и малко мъдрости:

Докато не видя да се спазва най-важното правило на Христа - любовта към враговете, дотогава няма да престана да се съмнявам, че ония, които се представят за християни, са наистина такива.(Лесинг)

Духовните власти за разлика от недуховните - говореше М. - се наричат така, защото са имали дух да завземат и присвоят властта.(Н. Шанфор)

Проповедникът: Вие, новозеландците, сте людоеди.
Новозеландецът: А вие, свещениците, сте богоеди.(Г. Лихтенберг)

Ако сте вперили поглед в небето така, че не ви остава време да погледнете към земята, вие ще се препънете и ще попаднете право в преизподнята.(О. О'Мели)

Всички религии издават библии против сатаната и говорят за него най-страшни работи, но никога не сме имали възможност да чуем неговите оправдания.(Марк Твен)

Библията ни учи: да обичаме ближния си дори когато е отвратителен. И в същото време - да не пожелаваме неговата жена дори когато е прекрасна.(Д. Маркуиз)




Тема Re: Християнски вицове и другинови [re: JoroH]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано27.08.08 11:33



Разговарят равин, католически свещеник и православен поп.
Католическият свещеник:
- Летя си веднъж със самолет. Изведнъж започва страхотен ураган. Самолетът започва да се разпада. Падам на колене и започвам да се моля на моя Бог, и той направи така, че навсякъде ураган, а около самолета времето тихо...
Православният поп:
- Аз пък веднъж си плувам в един кораб. Изведнъж страхотна буря. Корабът всеки момент ще потъне. Падам на колене и започвам да се моля на моя Бог, и той направи така, че навсякъде буря, а около кораба морето тихо....
Равинът:
- Вървя си аз една събота по улицата. Гледам на земята лежат 100 долара. Викам си: "Их, как може точно в събота да ги намеря. Сега не мога да се наведа да ги взема." Падам на колене и започвам да се моля на моя Бог, и той направи така, че навсякъде събота, а около мене петък....



Тема Re: Християнски вицове и другинови [re: JoroH]  
Автор ann ()
Публикувано27.08.08 11:36



Май не беше много добра идея това с вицовете ...



Тема Re: Християнски вицове и другинови [re: Kaлoмaин]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано27.08.08 11:36



темата върви към затриване:

Папата и Бил Клинтън, по незнам си каква случайност умярли заедно и то навръх Трифон Зарезан . Но понеже била късна вечер, а и ангелите се почерпили малко по случай празника, объркали и пратили Папата в ада, а Бил в рая. На сутринта, макар и малко махмурлии те разбрали грешката си и ги разменили и някаде там между ада и рая се засекли Бил и Папата и Папата споделил:
-Ех, чадо мое, цял живот си мечтах за това да срещна Дева Мария....
-Еми, попе, закъсня, с една вечер, ама закъсня....тя вече е "просто Мария";)

И един пак със папата:
Папата бил на посещение в България и след като завършила визитата му, го качили в папамобила и тръгнали да го откарват на летището.
Само, че шофьора бил много внимателен и карал много бавно, което изнервило папата.
-Я мини на задната седалка и ми дай на мене да карам, че ще си изтърва самолета ако продължаваш да караш по този начин - сопнал се попа.
Нямало какво да прави - отстъпал шофьора и папата яхнал 250-те коня под капака, на папамобила, настъпил педала, първа, втора и така докато стрелката на километража отброила 200 км/ч.
С тази скорост той изобщо не забелязал ст. сержант Петров и Майор Атанасов, който се били скрили в една горичка точно до забранителен знак, на който имало изобразено числото 30. Доволно потрили ръце, контролните органи като видяли развилнелия се папамобил и в главите им нахлула мисълта, че са изкарали парите за половината си почивка вече.
Излезнал ст. сержант Петров и направил утренирано движение с катаджииската си палка, в същото време майор Атанасов стоял в полицейската кола и плюнчел палеца си, за да не изтарве случайно някоя банкнота.
Но каква изненада била за този съвестен служител на КАТ, когато видял как колегата му пуснал без да каже нищо нарушителя.
Излязал той от колата и се развикал, най-безцеремонно на колегата си:
-Абе, идиот с идиота ти! Такова нещо се случва веднъж в годината и ти да го пропуснеш...Защо го направи?
-Абе, шефе знам, така си е...ама на тоя дето ей ся мина....папата му беше шофьор!!



Тема Re: Християнски вицове и другинови [re: JoroH]  
Автор ЧepнopизeцXpaбъp ()
Публикувано27.08.08 11:40



Виден английски политик, прочут с красноречието си, отбягвал светските събития, защото винаги го карали да държи реч. Веднъж съпругата му го убедила с хиляди уговорки и обещания да идат на официална вечеря. За огромно негово неудоволствие към края на вечерта домакините се обърнали към него с молба да държи реч. Нямало какво да прави лорд Х., изкашлял се, поизправил се и казал:

По времето на император Нерон извели на арената млад роб-християнин, а след него пуснали огромен изгладнял лъв. Със смразяващ рев звярът се понесъл към християнина, а публиката затаила дъх в очакване на драматичната кървава развръзка.
Неочаквано робът казал нещо тихо на варварския си език. Лъвът се спрял и приседнал до него. Християнинът се навел към животното и му пошепнал нещо в ухото. Звярът поклатил тъжно глава, станал, обърнал се и бавно се прибрал в клетката.

- Чудо, чудо !!!, развикала си тълпата.

Нерон наредил да му доведат роба.

- Кажи, назарянино, какво чудо направи с лъва ? Нима твоя Бог е толкова силен !?
- О, Цезаре, просто му прошепнах, че когато се навечеря с мен, ще го накараш да държи реч – отвърнал християнинът




Тема Re: мдам...нови [re: ann]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано27.08.08 11:40



много безбожна тема стана...




Тема Re: не знам дали някой тук чете такива книги,нови [re: Roxy]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано27.08.08 11:45



...но ето едно по-различно виждане за това какво може да е бог или защо хората имат нужда от него понякога. просто "спонтанна проза", без майтап...

"Когато слънцето остави Америка и застана на полуразрушения речен кей, загледан в източеното далеч към Ню Джърси небе, аз усещам цялата сурова земя, необхватна твърд, протегнала се чак до Западния бряг и си представям пътя, който се разгъва, и всички мечтаещи хора в безкрайната шир, и чувам как в Айова децата плачат, защото в тази земя оставят децата да плачат на воля, и съм уверен, че звездите ще изгреят тази нощ - а знаете ли, че Бог е плюшено мече? - че Вечерницата ще надвисне над прерията, ще заблести и ще се стопи в нея тъкмо преди благословената непрогледна нощ да обгърне земята, да почерни реките, да забули върховете и закъта най-далечния бряг, и никой, ама никой не ще знае какво друго те очаква освен безнадеждните дрипи на старостта; тогава си мисля за Дийн Мориарти, мисля си дори за стария Дийн Мориарти, бащата, когото така и не намерих, мисля си за Дийн Мориарти."

последно изречение (всъщност цял абзац) от "По пътя" на Джак Керуак. любимо изречение от любимата книга в 10 клас...




Тема Re: Християнски вицове и другинови [re: ann]  
Автор ЧepнopизeцXpaбъp ()
Публикувано27.08.08 11:48



Ако вярата зависи от два три вица, то пък една вяра.......................



Тема Re: Християнски вицове и другинови [re: ann]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано27.08.08 11:52



Евреин иска аудиенция при папата в Рим. След дълги увещания го пускат при Светия отец. Евреинът вади картина и я показва на папата: - Това какво е? - Тайната вечеря. - Тези тука кои са? - Христос и апостолите. - Ти ли си им наместника на земята? - Аз съм. - А знаеш ли, че на тая вечеря още никой не й е платил сметката?



Бръснар-християнин

Един бръснар-християнин решил, че тъй като скоро не е балговествал на никoй, трябва да направи нещо повече за Исус. Обещал си: "Утре като отворя салона си, ще благовествам на първия си клиент." На сутринта отваря салона, приготвя се и посреща първия клиент: "Заповядайте, господине - казал бръснарят, - след минутка ще се върна." Влязъл в малката си стаичка, помолил се набързо: "Господи, ето го първия клиент. Сега ще му свидетелствам за Теб. Дай ми мъдрост, за да му кажа точните думи, които трябва да чуе. Амин!" След това бръснарят бързо излязъл при клиента си с Библията в едната ръка и с бръснарското ножче в другата, и го попитал: "Господине, готов ли си да умреш днес?"





Тема Re: не знам дали някой тук чете такива книги,нови [re: Roxy]  
Автор ЧepнopизeцXpaбъp ()
Публикувано27.08.08 11:56



В отговор на:

не знам дали някой тук чете такива книги




Много си сладка....



Тема Re: Християнски вицове и другинови [re: ЧepнopизeцXpaбъp]  
Автор ann ()
Публикувано27.08.08 12:02



Бе да, ама не е приятно да ти се подиграват в собствения ти дом.
Не че вярата ни зависи от това ...



Тема Re: не знам дали някой тук чете такива книги,нови [re: ЧepнopизeцXpaбъp]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано27.08.08 12:04



не искам да обидя някого, но не знам дали се интересуват от такива книги...
все пак - секс, пиянство, наркотици, бохемско безделничество, увлечения по Изтока и всякякви неконвенционални за времето си неща, джаз...


Редактирано от Roxy на 27.08.08 13:24.



Тема Re: мдам...нови [re: Roxy]  
Автор ann ()
Публикувано27.08.08 12:08



Ми пощадете ни малко ... ;)
Поне от някои цинизми. Туй по-скоро за Романа де, не за теб.
Иначе повечето от вицовете сме ги чували - някои са много свежарски признавам. Някои са и много подигравателни, но пък ще ги приемем стоически





Тема Re: мдам...нови [re: ann]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано27.08.08 12:12



Защо стоически - способността да се надсмиваш на себе си е признак на сила.

Иначе ще заприличате на ненормалните фанатици, на които им избиха балансите от няколко карикатури.



Тема Re: мдам...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор ann ()
Публикувано27.08.08 12:16



Да се надсмиваш над себе си е лесно. Не е лесно обаче да търпиш да ти се надсмиват. Помисли над това



Все пак, самият факт, че християнин е пуснал тази тема показва някаква способност да се надсмиваме над себе си. Определено има за какво.

Но не мога да понасям вицове, цинични за Дева Мария. Или за Исус Христос. Съжалявам, не ги понасям. Те не са в графата надсмиване над себе си.

Редактирано от ann на 27.08.08 12:18.



Тема Re: мдам...нови [re: ann]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано27.08.08 12:19



не съм ги измислил вицовете аз. Щом битуват сред православното ни население, вината е изцяло на разпространителите и слушателите им.





Тема Re: мдам...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано27.08.08 12:39



в изкуството на ацтеките няма изобразени смеещи се богове, според автора на една книга... но пък са ги почитали по страховит начин... ако мислите, че има връзка...






Тема Re: мдам...нови [re: Roxy]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано27.08.08 13:20



Май в много малко религии има смеещи се богове.

Трикстери също не се намират в юдаизма, християнството и исляма. Въпреки, че Трифон Зарезан в някой приказки е доста забавен герой.



Тема Re: мдам...нови [re: Last Roman]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано27.08.08 13:52



"""не съм ги измислил вицовете аз. Щом битуват сред православното ни население"""

То, че е население население е, ама по-скоро "православно"_езическо.




Тема Re: мдам...нови [re: Eжko_]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано27.08.08 14:03



в такива времена живеем, драги. Всичко е омешано.





Тема Re: мдам...нови [re: Last Roman]  
Автор ann ()
Публикувано27.08.08 14:04



Не е като да не умееш да се измъкваш ;)



Тема Re: аз в допълнение...нови [re: ann]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано27.08.08 14:53



ще кажа само, че един виц (прекалено мръсен и прекалелно тъп, най-вече, за да тръгна да ви го разказвам тук) за произхода на прозвището на св.Йоан Златоуст ми бе казан от един младеж с голям тенекиен (или сребърен, невърмайнд) кръст и голяма тенекиена вяра... не че ме впечатли, но ми беше чудно подобно нещо...




Тема Re: аз в допълнение...нови [re: Roxy]  
Автор ann ()
Публикувано27.08.08 15:15



Да не е бил от семинарията? щото за там не се носи добра слава ... ;)
Ами нормално е да ти е било чудно да ...



Тема Re: аз в допълнение...нови [re: ann]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано27.08.08 15:33



не, ама все пак. тъпо е. поне на атеист да се правеше, разбирам, но той се правеше на вярващ...




Тема Re: аз в допълнение...нови [re: Roxy]  
Автор ann ()
Публикувано27.08.08 15:39



Или по-скоро на интересен ... се е правил ... може би е мислел, че така ще те впечатли. Ако е така, е постигнал целта си, била си впечатлена ... макар и от тъпотата





Тема Re: Християнски вицове и другинови [re: JoroH]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано27.08.08 15:42



Християнин, мюсюлманин и атеист летят в самолет. Двигателите на самолета отказват и той тръгва да пада. Християнинът се успокоява сам: - Аз живях праведен живот и винаги вярвах в Господ, не ме е страх да умра, ще попадна в Рая и ще живея щастливо там. Мюсюлманинът се успокоява с думите: - Аз водих праведен живот и винаги вярвах в пророка Мохамед и в Аллаха, не ме е страх да умра, ще живея на ония свят много по-добре. Христянинът казва: - Ще ме прощаваш, но ти вярваш не в този Бог, в който трябва. Там при вас няма по-добър живот горе. Мюсюлманинът го парира: - Много се заблуждаваш! Няма друг Бог, освен Аллах. Продължават да спорят, докато не ги прекъсва атеистът: - Вие продължавайте да си спорите, чия вяра е правилна, а аз вярвам в науката, която ме е снабдила с парашут, така че, прощавайте господа..




Тема Re: Християнски вицове и другинови [re: Roxy]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано27.08.08 15:47



Това не е виц, а обикновена действителност. Понякога.





Тема Re: аз в допълнение...нови [re: ann]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано27.08.08 15:53



абе хората край мене си ме знаят, че обичам пиперливите вицове. но от неговата словесна индийска манджа само седях и с усилия се правех, че се хиля...






Тема Re: Християнски вицове и другинови [re: Kaлoмaин]  
Автор ЧepнopизeцXpaбъp ()
Публикувано27.08.08 16:05



Това не е виц, а обикновена действителност.

Това ли ви дава сила ?

Значи ние ще си загинем поради нашите илюзии, а вие ще се спасите хванати здраво за парашута на неверието.

Горко на нас наивниците !



Тема Re: Християнски вицове и другинови [re: ЧepнopизeцXpaбъp]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано27.08.08 16:12



не знам кой е наивник - този който разчита на себе си или този, който вярва, че разни свръхестествени сили ще му отърват кожата.





Тема Re: Християнски вицове и другинови [re: Kaлoмaин]  
Автор Enos (LDS)
Публикувано27.08.08 16:17



В отговор на:


Това не е виц, а обикновена действителност. Понякога





Не, просто все по-често действителността прилича на виц, и то тъп....

ignorantia non est argumentum


Тема Re: Християнски вицове и другинови [re: ЧepнopизeцXpaбъp]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано27.08.08 17:37



За каква сила говориш? Сила за какво?



Тема Забележителна книга!нови [re: Roxy]  
Автор _maycal ()
Публикувано27.08.08 18:04



Забележителна книга, от която обаче не трябва да се изключва последната част, когато Мориарти, деградирал, вече не може да свърже две приказки на кръст, а също така не трябва да се забравя за последните дни на Керуак-стоящ постоянно пред включен телевизор без картина, редуващ транквиланти с възбуждащи средства...Иначе книгата е написана в забележителен стил!
А Рокси, ти чела ли си "Полет над куковичето гнездо" от Кен Киси? Тя, май , е написана в малко по-късен период от "По пътя"



Тема Re: Християнски вицове и другинови [re: JoroH]  
Автор JoroHМодератор (ВРИД)
Публикувано27.08.08 20:52



Все пак темата беше за християнски вицове, а не антихристиянски...



Тема Re: Християнски вицове и другинови [re: JoroH]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано27.08.08 20:55



тука всичко е на христианска тематика.





Тема Re: Забележителна книга!нови [re: _maycal]  
Автор Roxy (присмехулница)
Публикувано27.08.08 21:17



не съм пропуснала нищо. не са ми неизвестни животът и смъртта на Керуак, или на Нийл Касиди (прототип на Дийн), или пък на Алън Гинзбърг. нито пък някои кадри от "Волният ездач" с нелицеприятната реалност за хипи-движението. нито финала, където героят на Питър Фонда е убит от "red-necks" на пътя. "Полетът..." още не съм го чела. иска си специално настроение... иначе Киси умря наскоро в старини; Лорънс Фърлингети поне е още жив. както и приказката за майчинските чувства на революцията попринцип си важи с редки изключения...






Тема Re: Християнски вицове и другинови [re: JoroH]  
Автор cuddlyМодератор (enchanted)
Публикувано27.08.08 21:26



Говорят си католик и евреин. Католикът казва: "Да знаеш какъв свят човек е нашият кюре. Вали дъжд, той отва към църквата - отпред вали, отзад вали, отстрани вали, а по средата, където е той - сухо! Чудо!"

"Това не е нищо, - казва евреинът. - Да видиш нашия равин - върви си по улицата и гледа един пълен портфейл. Ама е шабат - не може да се наведе да го вземе. И да видиш чудо - отпред шабат, отзад шабат, отстрани шабат, а в средата - четвъртък!"




Тема Re: Забележителна книга!нови [re: Roxy]  
Автор _maycal ()
Публикувано27.08.08 21:41



" нито пък някои кадри от "Волният ездач" с нелицеприятната реалност за хипи-движението. нито финала, където героят на Питър Фонда е убит от "red-necks" на пътя."



А Денис Хопър- и той-голяма роля! А как само претрепаха Джек Никълсън !...

Откъде си разбрала за смъртта на Киси-вероятно си чула случайно, след като не си чела книгата му? А филма гледа ли го? Хубав е, но книгата си е друго..има и идейни разлики, според мен!

Кой е Лорънс Фърлингети?



Тема Re: Християнски вицове и другинови [re: JoroH]  
Автор пчeличkaтa (радостна)
Публикувано27.08.08 22:02



Йов 35:13
Наистина, Бог не слуша празнословието, И Всемогъщият не го зачита
2 Петрово 2:18
Защото, като говорят с надуто празнословие, те с разтленността подмамват в плътските страсти ония, които едвам избягват от живеещите в заблуда.


Ефесяни 5:
4 ...нито срамотни или празни приказки, нито подигравки, които са неприлични неща, но по-добре благодарение.
7 И тъй, не бивайте съучастници на тях (синовете на непокорството).




Тема Re: Забележителна книга!нови [re: _maycal]  
Автор Roxy (присмехулница)
Публикувано27.08.08 22:10



книгата я имаме вкъщи, навремето е по нея имало и театрална постановка по театрите ни, така че името ми е познато. почина преди няколко години (повече от 5, може би) и имаше негова снимка в един вестник - красив в старостта си, с американско знаме на коженото яке с ресни... филмът също не съм гледала още... а Фърлингети е единственият жив поет-битник (понеже темата тръгна в посока на писателите-битници), създател на книжарницата и печатница "City Lights Books" в Сан Франциско и автор на редица бунтарски и социални стихотворения (едно от които го имаше доскоро и в гимназиалните учебници:

The world is a beautiful place to be born into
If you don't mind happiness no always being so much fun
If you don't mind a touch of hell now and then just when everything is fine
Because even in heaven they don't sing all the time.

The world is a beautiful place to be born into
If you don't mind some people dying all the time
Or maybe only starving some of the time
Which isn't half so bad if it isn't you.

Oh, the world is a beautiful place to be born into
If you don't mind a few dead minds in the higher places
Or a bomb or two now and then in your upturned faces
Or other such improprieties as our Name Brand society is prey to
With its men of distinction and its men of extinction...
And its various segregations and congressional investigations
And other constipations that our fool flesh is heir to.

Yes, the world is the best place of all for a lot of such things, as
Making the fun scene, and making the love scene and making the sad scene
And singing low songs and having inspirations
And walking around looking at everything and smelling flowers and goosing statues
And kissing people and making babies and wearing pants and waving hats and dancing
And going swimming in rivers on picnics in the middle of the summer
And just generally 'living it up'

Yes, but then right in the middle of it
Comes the smiling mortician.)




Тема Re: Християнски вицове и другинови [re: пчeличkaтa]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (стар клубар)
Публикувано27.08.08 22:11



Йов 35:13
Наистина, Бог не слуша празнословието, И Всемогъщият не го зачита
2 Петрово 2:18
Защото, като говорят с надуто празнословие, те с разтленността подмамват в плътските страсти ония, които едвам избягват от живеещите в заблуда.


Ефесяни 5:
4 ...нито срамотни или празни приказки, нито подигравки, които са неприлични неща, но по-добре благодарение.
7 И тъй, не бивайте съучастници на тях (синовете на непокорството).




сестра пчела!...
остави хората на мира.това знаят - това правят...
защо тука да намесваме Бога!?
я,ги виж колко са отворни по "християнските вицове"!а,когато става дума за Бога пелетечат.плюс това вицовете са "християнски"...




"И как умира мъдрият? - Както и безумният!" Еклесиаст 2:16


Тема Re: Забележителна книга!нови [re: Roxy]  
Автор _maycal ()
Публикувано27.08.08 22:28



Кой ти разбира (чак толкова) английски! Но затова ,пък, се сетих, че с експериментална цел,преди време бях пуснал едно стихотворение в клуб "За наркотиците". Мой нямаше ласкави отзиви за него!Копирах го и ето:

СМЪРТТА ЩЕ ДОЙДЕ С ТВОИТЕ ОЧИ

Смъртта ще дойде с твоите очи-

онази смърт, която е до нас

от съмване до мрак, безсънна

и глуха като старо угризение

или нелеп порок.Очите ти

ще бъдат някаква излишна дума,

един преглътнат вик, едно мълчание.

Така ги виждаш всяка сутрин ти,

когато върху себе си се свеждаш

пред огледалото.Надежда скъпа,

и ние с теб ще вкусим този ден,

о ти ,която си живот и нищо.


За всеки поглед има си смъртта.

Смъртта ще дойде с твоите очи.

Ще бъде като да оставиш своя

порок, като да видиш в огледало

едно лице на смъртник да изплува,

като да слушаш стиснати уста.

И неми ще се впуснем вдън въртопа.

Чезаре Павезе

Какво ти е мнението?



Тема Re: Забележителна книга!нови [re: _maycal]  
Автор Roxy (присмехулница)
Публикувано27.08.08 22:33



ами колкото и аз ти разбирам италиански, горе-долу...
по-добро е от текста на "Спасение" (и точно заради това не става за песен, или поне не за хит). може и "Кокаин" на Клептън да се даде за пример (т.е. как той изменя текста през годините)...
нещо се отдалечихме от вицовете обаче... и не разбирам какво задълба на наркоманска тематика, след като аз никъде не проповядвам такива неща...




Тема Re: Забележителна книга!нови [re: Roxy]  
Автор _maycal ()
Публикувано27.08.08 22:49



и не разбирам какво задълба на наркоманска тематика

Да съм задълбал на наркоманска тематика!?



след като аз никъде не проповядвам такива неща !?? Какви са тези преувеличения?Кой "задълбава", кой "проповядва"...? Ааа личи си ученическата!? възраст!??





Тема Re: Забележителна книга!нови [re: _maycal]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано27.08.08 22:55



някои никога не излизаме от ученическата възраст.





Тема Re: Забележителна книга!нови [re: _maycal]  
Автор Roxy (присмехулница)
Публикувано27.08.08 23:02



наркоманска, антидрога-тематика (тук и в темата ти за западната цивилизация с първата песен) - веднъж можеш да извъртиш, но повторението е вече знаково; има насока, значи е някаква реакция, само че няма срещу какво у мен да е...


ученическата възраст съм я минала, но продължавам да обичам прямите думи...




Тема Re: Забележителна книга!нови [re: Roxy]  
Автор _maycal ()
Публикувано27.08.08 23:06



наркоманска, антидрога-тематика (тук и в темата ти за западната цивилизация с първата песен) - веднъж можеш да извъртиш, но повторението е вече знаково; има насока, значи е някаква реакция, само че няма срещу какво у мен да е...
ученическата възраст съм я минала, но продължавам да обичам прямите думи...




Значи уточняваме: ти си "минала ученическата възраст", Ласт Роман е в ученическа възраст, а аз като най-инфантилен-в предучилищна такава (в преносен смисъл)!



Тема Re: и за да наофф-им съвсем темата,нови [re: Last Roman]  
Автор Roxy (присмехулница)
Публикувано27.08.08 23:07



мога да те поздравя с това парче:

, защото важното е на колко се чувстваме.
после пък може да ни изтрият (и не би било зле)...




Тема Re: Християнски вицове и другинови [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор пчeличkaтa (радостна)
Публикувано27.08.08 23:11



Аз отправям Божиите думи към онези, които искат да следват Бог наистина, а не към онези, които просто си пишат тук и се кефят на глупостите си.
Който чул - чул.
Именно защото сме братя и сестри в Господа, трябва да си припомняме малките камъчета по пътя, за да не се спънем о нещо по-голямо после, зяпайки нагоре - уж в небето.



Тема Re: Забележителна книга!нови [re: _maycal]  
Автор Roxy (присмехулница)
Публикувано27.08.08 23:12



ох, на кака хлапето!


това част от 'ставането отново на деца' ли да го разбирам?!




Тема Re: Християнски вицове и другинови [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор пчeличkaтa (радостна)
Публикувано27.08.08 23:12



- Християнски били вицовете, казваш.
Християнски вицове??? - Немааааа такова нещо, брат ми!!!

Редактирано от пчeличkaтa на 27.08.08 23:14.



Тема Re: и за да наофф-им съвсем темата,нови [re: Roxy]  
Автор _maycal ()
Публикувано27.08.08 23:23



....Абе...благодаря за поздрава..., ама ако трябва да съм искрен...

Искаш ли да направя кратък разбор на песента и певеца? ...При теб, поради ранната ти възраст не е нещо необичайно и особено да имаш насока към такава музика, такъв певец... Но на първо място ти благодаря и ти казвам, че доколкото имам критика към подобен тип "изкуство" ти я съобщавам поради уважение и симпатия...просто така съм устроен Извинявай! Ти , впрочем, ме поздрави и зарадва предостатъчно с текстовете за литературата, с друго..., на не и изкривяванията в грозни, меко казано, мимики на лицето (виж го!!!) и грубо полудемонично хрипкаво-дрезгавия глас на този човек (не казвам артист, певец..), който всъщност познавам слабо! Извинявай!



Тема Re: Забележителна книга!нови [re: Roxy]  
Автор _maycal ()
Публикувано27.08.08 23:25



ох, на кака хлапето!
това част от 'ставането отново на деца' ли да го разбирам?!


Ооо, де да беше това! Имам предвид обикновена инфантилност, незрялост, низрасналост!





Тема Re: аааааааа...нови [re: _maycal]  
Автор Roxy (присмехулница)
Публикувано28.08.08 00:11



отказвам се!!! аз може да съм млада и зелена, но ти си неспасяем...


песента беше поздрав за Римлянина, освен това...




Тема Re: аааааааа...нови [re: Roxy]  
Автор _maycal ()
Публикувано28.08.08 08:32



"песента беше поздрав за Римлянина, освен това..."


Значи малко напразно си изгърмях , вкл. и самозащитно някои патрони....От друга страна , добре че не съм разбрал, защото току виж го бях анихилирал (най-малкото идейно и естетски) този човек и какво щяха да правят после милионите му почитатели-щяха да им останат само досегашните му
произведения, които да слушат с пиетет!.....

Все пак, отново повтарям- Рокси, виж лицето на този човек, ....................(изтрих това, което написах и реших да спра защото ще стане една......, не ти е работа!



Тема Re: аааааааа...нови [re: _maycal]  
Автор Roxy (присмехулница)
Публикувано28.08.08 09:16



ами аз не нападам, та да се защитаваш, но все пак си държиш на принципната позиция срещу "дяволската музика"...


теб ще те поздравя с нещо мелодично по библейски текст - на The Byrds по стихове от Еклесиаст. с надеждата да не изкоментираш този път "беснуващата" девойка зад тях.
и предлагам след като я чуеш, естетическите ни спорове да се изтрият от тази тема...


Редактирано от Roxy на 28.08.08 09:17.



Тема Re: аааааааа...нови [re: Roxy]  
Автор _maycal ()
Публикувано28.08.08 09:50



Ето така те искам (песента, имам предвид!)! ...
.............................................................................................................................

"естетическите ни спорове да се изтрият от тази тема.."

Защо?Нека останат за вечността!...Ако това ти желание е израз на...нещо като свенливост ли, какво ли-не го приемам! Ако е израз на осъзнат? стремеж към самоотричане с духовно измерение-по- го приемам, но условно!

Ето един поздрав към всички съклубници:

Редактирано от _maycal на 28.08.08 09:52.



Тема Re: аааааааа...нови [re: _maycal]  
Автор Roxy (присмехулна)
Публикувано28.08.08 10:09



защото са оффтопик и не са особено смешни... иначе няма от какво да се срамувам в тях, нито от какво да се отричам с духовно измерение, а за вечността има по-съдържателни неща за оставяне. но все пак това може бъде по преценка на модератора-автор на темата...






Тема Re: аааааааа...нови [re: Roxy]  
Автор _maycal ()
Публикувано28.08.08 10:17



"нито от какво да се отричам с духовно измерение,"

Написах "самоотричане"!

Ти не знаеш ли, че самоотричането е пряко обвързано с първата Божия заповед!? Не знаеш ли, че аскезата е една от формите на духовна свобода?..Е, сега вече знаеш!





Тема Re: аааааааа...нови [re: _maycal]  
Автор Roxy (присмехулна)
Публикувано28.08.08 10:27



благодаря за Рави Шанкар, благодаря и за разясненията, но в моята млада възраст аскезата е чуждо и непривично понятие. един ден, ако няма какво друго да правя, може и до нея да стигна. а дотогава:


(Свободна съм да бъда
каквато си поискам,
ще пея блус ако ща...
Ти си свободен
да кажеш каквото ти харесва,
ако ми пасва, всичко е наред...)




Тема Re: аааааааа...нови [re: Roxy]  
Автор _maycal ()
Публикувано28.08.08 10:42



Хубав стих и музика..... :)...

Добре, нека оставим "аскезата"...Ето ти един цитат, в който става дума за въздържание:

"Остави земните временни истини
И намери убежище в мене!
Аз ще те освободя от всички
грехове: затова-не тъгувай!

Но не казвай това на лишените
от любов и от въздържание
Нито на тези, които не искат
да слушат или за мен злословят"
Бхагавадгита 18: 67





Тема Re: аааааааа...нови [re: _maycal]  
Автор Roxy (присмехулна)
Публикувано28.08.08 10:56



"Дао дъ дзин" от Лао дзъ, глава 41:

Мъдрият ученик чува за Дао –
и Го упражнява прилежно.
Посредственият ученик чува за Дао –
и се сеща за Него от време на време.
Глупавият ученик чува за Дао –
и се разсмива високо.
Ако го нямаше смехът,
Дао нямаше да бъде това, което е.

И затова е казано:
Светлата пътека изглежда неясна;
Вървенето напред изглежда като отстъпление;
Лесният начин изглежда труден;
Висшата Добродетел изглежда празна;
Голямата чистота изглежда омърсена;
Богатството на Добродетелта
изглежда не на място.
Силата на Добродетелта изглежда крехка.
Истинската Добродетел изглежда неистинска.
Съвършеният квадрат няма ъгли.
Големите таланти късно съзряват.
Най-високите ноти трудно се чуват.
Най-великата форма изглежда безформена.
Дао е скрито и няма име.
Дао, единствено, храни всичко
и го довежда до осъществяване.







Тема Re: аааааааа...нови [re: Roxy]  
Автор _maycal ()
Публикувано28.08.08 11:41



"Ако го нямаше смехът,
Дао нямаше да бъде това, което е. "


Сравни-"присмехулна"!

"Дао е скрито и няма име. "

Така си е, не случайно старите хора у нас казват : " Това дао, което има име, не е трайно дао"!

Чао (Дао)!

Имаш ли нещо против да ми кажеш ("Някой ден", както казва Чарлс Бронсън на Клаудия Кардинале във филма на Серджо Леоне "Едно време на запад"), накратко, за какво се пее в тази известна песен:

Редактирано от _maycal на 28.08.08 11:44.



Тема Re: Християнски вицове и другинови [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано28.08.08 14:09



когато става дума за Бога пелетечат

Бог се явил на Адам и Ева и казал:
- Имам два подаръка за вас.
Адам веднага скокнал:
- Казвай! Казвай!
- Първият подарък е да предимството да пишкаш изправен.
- Ееее...яко! Искам го! - закефил се Адам и се оплезил победоносно на Ева.

Така Ева получила "множествения оргазъм"....

....

Редактирано от *abi* на 28.08.08 14:12.



Тема Re: аханови [re: _maycal]  
Автор Roxy (присмехулна)
Публикувано28.08.08 15:17



"Аз започнах шега, която разплака целия свят, но не знаех, че шегата е за мен. Аз се разплаках и това разсмя целия свят; о, само да знаех, че към мен е шегата. Погледнах към небето, (махнах/вдигнах) с ръка пред очите си и паднах от леглото, а главата ме болеше от всичко, което казах. Докато накрая умрях, което накара света да оживее (което съживи целия свят). О, само да знаех, че шегата е за мен..."
И кавърът на Faith No Мore е хубав.






Тема Re: аханови [re: Roxy]  
Автор _maycal ()
Публикувано28.08.08 15:25



Е, благодаря ти! Тази песен ми е от любимите, и съм се чудил какво ли е съдържанието и, като съм си мислел, че може и да ме разочарова! Сега съм двойно доволен-знам за какво става дума и не съм разочарован, въпреки, че смисълът не е напълно ясен, но нищо...-нека има малко загадка!



Тема Re: Християнски вицове и другинови [re: пчeличkaтa]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (стар клубар)
Публикувано28.08.08 23:16



Аз отправям Божиите думи към онези, които искат да следват Бог наистина, а не към онези, които просто си пишат тук и се кефят на глупостите си.
Който чул - чул.
Именно защото сме братя и сестри в Господа, трябва да си припомняме малките камъчета по пътя, за да не се спънем о нещо по-голямо после, зяпайки нагоре - уж в небето.


първо,скъпа ми сестро,искам да кажа ,че си схванала много точно иронията и сатирата в постинга ми.вниманието ми не е било да ги осъждам.всеки християнин вади от "съкровището" /сърцето/ си онова което има...
второ,клуб християнство е за грешници,а не за християни.това е единствения клуб с тази "идеална цел".ако има християни,то какво ще търсят тука?...
всички останали християнски клубове и сайтове пък търсят за учасници "зрели християни".но,ако са "зрели" какво ще правят по клубовете и сайтовете,та било то,че "развяват християнското знаме"...
трето,ако Бог иска някой християнин да "погледне към небето",то Той го поставя в изпитание в един дълбок сух кладенец - краката до коленете в тиня,студ и смрад...
Бог наказва онези,който люби!...




"И как умира мъдрият? - Както и безумният!" Еклесиаст 2:16


Тема Re: Християнски вицове и другинови [re: пчeличkaтa]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (стар клубар)
Публикувано28.08.08 23:32



- Християнски били вицовете, казваш.
Християнски вицове??? - Немааааа такова нещо, брат ми!!!



знам,че нЕма,но така изглежда набожно...
сега си представи,че знамето на априлци,ушито от Р. Княгина,пише "свобода или смърт" е бродирано,за да превлече повече възстанници...
сега си представи,че на нашето "християнско знаме" пише "грях /смърт/ или свобода".мислиш ли,че ще има доброволци?...

пред такова знаме не е ли по добре да си останем в кръчмето...
да разтягаме локуми,да казваме вицове и да си пием винцeто?
днес на християните трябва да им викаме "хъшове"...




"И как умира мъдрият? - Както и безумният!" Еклесиаст 2:16


Тема Re: Християнски вицове и другинови [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор пчeличkaтa (радостна)
Публикувано29.08.08 00:17



Ех, Бояне, Боянеее,
За какво са ни християнските клубчета (форуми), ако не се назидаваме и не растем духовно.
Само да си чешем езиците ли?!
Не е важно, дали ще умреш, важно е КАК - в Господа или без Него.

А, безумните не влизат в Божието царство - само разумните!



Тема Re: Християнски вицове и другинови [re: пчeличkaтa]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (стар клубар)
Публикувано29.08.08 00:25



Ех, Бояне, Боянеее,
За какво са ни християнските клубчета (форуми), ако не се назидаваме и не растем духовно.
Само да си чешем езиците ли?!
Не е важно, дали ще умреш, важно е КАК - в Господа или без Него.

А, безумните не влизат в Божието царство - само разумните!



тука почти всички са съгласни,че форума не е църква.как така ти казваш:"да се назидаваме и растем духовно"?...
не е ли това точното място "да си чешем езиците"?
ти сестра ми пишеш:"Бояне,Бояне",а що не се обръщаш към другите с имената им?не виждаш ли тука,че са само никова и тук там някое истинско име...
било ги страх.от какво,бе сестра!?




"И как умира мъдрият? - Както и безумният!" Еклесиаст 2:16


Тема Re: Християнски вицове и другинови [re: JoroH]  
Автор Roxy (присмехулна)
Публикувано29.08.08 21:49



Отговори на въпроса "Защо се дънят компютърните програми" от гледна точка на различни религии и учения:

Юдаизъм: Не трябва да се задава въпросът защо се дънят програмите. Трябва да се чака новата версия!

Католицизъм: Първата програма беше безгрешна. Но когато се опита да работи на компютър Apple, започна да се дъни. Всички програми са версии на първата програма и съхраняват нейните грешки с цел съвместимост.

Православие: Не трябва да се задава въпроса защо се дънят програмите. Да се ползват нови версии (особено западни) също не трябва. Не трябва да се интересуваме дали дадена програма работи или не. От значение е само какво става след нейната де-инсталация.

Протестантство: Програмистът така обича своите програми, че им позволява да се дънят и успиват. И въобще, трябва да се обръща повече внимание на неработещи програми. Това, естествено, няма да ги поправи но пък е доходоносно.

Свидетели на Йехова: Само ние притежаваме истинската програма, премахваща всички софтуерни проблеми. И сме готови да я предложим на всички практически безплатно. Но тя няма да работи ако вие не повярвате, че тя наистина поправя всякакви софтуерни проблеми. Ако сте я инсталирали, а проблемите не са исчезнали, значи вие не сте повярвали в нея.

Мормони: Програмите се дънят, защото ги пускат на неправилни компютри. Правилни компютри имаме само ние! Съвсем близо сме до момента в който ще разберем как да ги включим.

Мюсюлмани (сунити): Ако дадена програма греши, то тя е невярна. Невярните програми трябва да се изтриват. Безпогрешни са само вярните програми. Ако вярната програма казва, че 2 по 2 прави 5, то всички програми даващи други резултати грешат.

Мюсулмани (шиити): Само един програмист е писал вярни програми. Вярни са също така и техните следващи версии. Всички останали програми са невярни по определение.

Индуизъм: Програмите се дънят поради това, че в тях е имало грешки още преди тяхната инсталация, когато са били други програми на други компютри. След де-инсталация те отново ще станат други програми и ще се дънят заради сегашните си грешки. Коригиращи версии няма да помогнат защото всичко е предопределено.

Будизъм: Програмите се дънят поради това, че вие си задавате този въпрос. Грешно е да се стремиш към избавяне от софтуерните проблеми чрез коригиращите версии - те просто ще умножат проблемите. Няма никаква разлика между софтуер и хардуер, програма и програмист. Програма, избавена от проблеми изпада в нирвана. Програмите изпаднали в нирвана не се дънят защото няма нужда да работят.

Дзен-будизъм: Дъни ли се програма, която разпечатва сама себе си? Как изглежда програма, незаписана на нито един дисков носител?
Веднъж един ученик попитал своя учител как да се избави от грешки в програмите и учителя му дал вируса CIH. Един друг ученик казал на учителя си, че иска да има програми без грешки.
- Глупак! - извикал учителят, - А защо не искаш грешки без програми? - и ударил с Уинчестър-а си ученика по главата.
Ако вие още не сте получили просветление, няма за какво да говорим.

Даоизъм: Програмна грешка, която може да се открие не е истинска програмна грешка. Коригираща версия, която е възможно да се напише не е истинска коригираща версия.

Конфуцианство: Програмите се дънят поради неразбирането на ред неща. Вкички опити да се поправят програмите с помоща на коригиращи версии (както правят западните варвари) противоречат на етикета и трябва да се избягват. Единствено напълно-мърдият ще осъзнае истинския смисъл и необходимост от способността на програмите да се дънят.

Сатанизъм: Всяка програма има право да се дъни. Срамът от програмните грешки е християнска пропаганда.

Растафарианство: О, и програмите ли? А откъде си намират трева?

Атеизъм: Вярата в така-наречената "коригираща версия" на дадена програма е заблуда на потребителя. Способността на програмите да грешат - това е обективен природен закон и в случая нищо не можеш да направиш.

Социализъм: Програмите се дънят поради неравенството. Различните програми имат различен размер, разширение и се нуждаят от различно количество памет. Коригиращите версии не биха помогнали в борбата срещу програмните грешки защото отстраняват последствията а не причините за възникването им. Всички програми трябва да се уеднаквят, да се унищожат всякакви опрационни системи освен една, да се изземат всички PC от потребителите и вместо тях да се внедри един главен компютър.

Комунизъм: Програмите се дънят поради вредителство! Да се разстрелят програмистите. За всеки случай, да се разстрелят и производителите на компютри. Въобще, защо са ни някакви си там програми? Та ние вече си имаме Програмата на Партията!

Нацизъм: Програмите се дънят поради същата причина поради която и няма вода - евреите!

Фройдизъм: По принцип, всички графични среди (като Windows например) са предназначени главно за разглеждане на порно-снимки. А текстовите редактори - за порно-текстове. А езиците за програмиране - за написване на графични среди и редактори, използвани за разглеждане на порно-картинки и порно-текстове. Ако програмите се използват за други цели - то те неизбежно се дънят.







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.