Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:37 26.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Християнски вицове и други [re: ann]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано27.08.08 11:52



Евреин иска аудиенция при папата в Рим. След дълги увещания го пускат при Светия отец. Евреинът вади картина и я показва на папата: - Това какво е? - Тайната вечеря. - Тези тука кои са? - Христос и апостолите. - Ти ли си им наместника на земята? - Аз съм. - А знаеш ли, че на тая вечеря още никой не й е платил сметката?



Бръснар-християнин

Един бръснар-християнин решил, че тъй като скоро не е балговествал на никoй, трябва да направи нещо повече за Исус. Обещал си: "Утре като отворя салона си, ще благовествам на първия си клиент." На сутринта отваря салона, приготвя се и посреща първия клиент: "Заповядайте, господине - казал бръснарят, - след минутка ще се върна." Влязъл в малката си стаичка, помолил се набързо: "Господи, ето го първия клиент. Сега ще му свидетелствам за Теб. Дай ми мъдрост, за да му кажа точните думи, които трябва да чуе. Амин!" След това бръснарят бързо излязъл при клиента си с Библията в едната ръка и с бръснарското ножче в другата, и го попитал: "Господине, готов ли си да умреш днес?"





Тема Re: не знам дали някой тук чете такива книги, [re: Roxy]  
Автор ЧepнopизeцXpaбъp ()
Публикувано27.08.08 11:56



В отговор на:

не знам дали някой тук чете такива книги




Много си сладка....



Тема Re: Християнски вицове и други [re: ЧepнopизeцXpaбъp]  
Автор ann ()
Публикувано27.08.08 12:02



Бе да, ама не е приятно да ти се подиграват в собствения ти дом.
Не че вярата ни зависи от това ...



Тема Re: не знам дали някой тук чете такива книги, [re: ЧepнopизeцXpaбъp]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано27.08.08 12:04



не искам да обидя някого, но не знам дали се интересуват от такива книги...
все пак - секс, пиянство, наркотици, бохемско безделничество, увлечения по Изтока и всякякви неконвенционални за времето си неща, джаз...


Редактирано от Roxy на 27.08.08 13:24.



Тема Re: мдам... [re: Roxy]  
Автор ann ()
Публикувано27.08.08 12:08



Ми пощадете ни малко ... ;)
Поне от някои цинизми. Туй по-скоро за Романа де, не за теб.
Иначе повечето от вицовете сме ги чували - някои са много свежарски признавам. Някои са и много подигравателни, но пък ще ги приемем стоически





Тема Re: мдам... [re: ann]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано27.08.08 12:12



Защо стоически - способността да се надсмиваш на себе си е признак на сила.

Иначе ще заприличате на ненормалните фанатици, на които им избиха балансите от няколко карикатури.



Тема Re: мдам... [re: Kaлoмaин]  
Автор ann ()
Публикувано27.08.08 12:16



Да се надсмиваш над себе си е лесно. Не е лесно обаче да търпиш да ти се надсмиват. Помисли над това



Все пак, самият факт, че християнин е пуснал тази тема показва някаква способност да се надсмиваме над себе си. Определено има за какво.

Но не мога да понасям вицове, цинични за Дева Мария. Или за Исус Христос. Съжалявам, не ги понасям. Те не са в графата надсмиване над себе си.

Редактирано от ann на 27.08.08 12:18.



Тема Re: мдам... [re: ann]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано27.08.08 12:19



не съм ги измислил вицовете аз. Щом битуват сред православното ни население, вината е изцяло на разпространителите и слушателите им.





Тема Re: мдам... [re: Kaлoмaин]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано27.08.08 12:39



в изкуството на ацтеките няма изобразени смеещи се богове, според автора на една книга... но пък са ги почитали по страховит начин... ако мислите, че има връзка...






Тема Re: мдам... [re: Roxy]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано27.08.08 13:20



Май в много малко религии има смеещи се богове.

Трикстери също не се намират в юдаизма, християнството и исляма. Въпреки, че Трифон Зарезан в някой приказки е доста забавен герой.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.