Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:24 06.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Християнски вицове и другинови [re: JoroH]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано27.08.08 11:11



На сутринта след Тайната вечеря Юда се събудил сам на масата. Едва успял да вдигне глава, огледал се и видял между чиниите измачкано парче пергамент. Протегнал ръка, взел го и видял, че това е сметката. Оборил отново глава на масата и ядосано промърморил:
- Иих, да му се не види, откъде да ги намеря сега тия 30 сребърника!
_________________________________________________________________

Слиза Моисей от планината Синай и носи плочите с 10-те заповеди. Още отдалече вика на евреите:
- Народеее, само 10 от преложените от Господ заповеди останаха!
Евреите ликуват. Той обаче продължава:
- Но и "Не прелюбодействай" е сред тях...
_________________________________________________________________

Решил Господ да си вземе отпуска и се зачудил къде да отиде на почивка. архангел Гавриил му предложил Земята - приятно място с разнообразен климат и доста забележителности.
- Само не на Земята! - отвърнал Господ. - Като ходих веднъж преди 2000 години, имах връзка с едно еврейско момиче, а там все още говорят за това!!!
_________________________________________________________________

И няколко по действителни случаи:

1. Двама кардинали упрекнали Рафаело, че в една негова картина лицата на апостолите Петър и Павел били много червени. Художникът се засмял и казал:
- Защо се учудвате? нарисувах ги точно каквито са те на небето - зачервени от срам, че такива хора управляват църквата!

2. Бърнард Шоу спорел със свой приятел философ дали има бог или не. След дълги пререкания писателят казал:
- Добре! Ако има бог, нека сега той сам ни докаже това! - и като извадил часовника си, добавил: - Давам му 3 минути да ме умъртви!

3. По време на турнето си в Америка френската театрална актриса Сара Бернар била обявена от амвоните на църквите в някои градове, които посетила, за "изверг на ада и демон в образа на жена". Веднъж тя чула лично една такава проповед и изпратила на пастора следната бележка: "Отче, защо се нахвърляте върху мен? Като колеги комедианти ние трябва да се уважаваме помежду си!"




Редактирано от Roxy на 27.08.08 11:56.



Тема Re: Християнски вицове и другинови [re: Roxy]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано27.08.08 11:19



тая тема си беше култова навремето;
Умира един мъж и отива но оня свят. Отива в рая, обаче не го пускат,
имал бил много грехове, да отидел в ада. Върви той по оня свят и търси ада.
Гледа по едно време, казани с кипяща вода, всякакви уреди за
изтезание и разни мъчения... Не му харесало, продължава нататък.
Влиза в някакъв бар. Вътре приятна обстановка, свири музика,
момичета танцуват на пилони. Пита нашия:
- Какво сте вие, тука?
- Ада!
- Как Ада, бе! А там дето са котлите и уредите за мъчение, там какво е?
- Аха, там също е ад, само че за вярващите


Умрял Папата. На портите на Рая го посреща Свети Петър.
- Как се казваш?
- Аз съм Римския Папа!
- Папа, папа, - мърмори си под носа Петър. - съжалявам, но нямам римски папа в списъка.
- Но аз бях заместник на Господ на Земята!!
- Господ е имал заместник на Земята? - учудено пита Петър. - странно, но не знам нищо за това...
- Аз съм главата на Католическата църква!!!
- Католическа църква? Никога не съм чувал за такава...
Почакай, ще питам Шефа.
- Шефе, - пита Петър Господ - тук един разправя, че Ви е заместник на земята, наричат го Римски Папа, нещо говори ли ви?
- Не, - отговаря Господ - но чакай да попитаме Исус.
Господ и Петър обясняват на Исус ситуацията.
- Момент, - казва Исус - нека да поговоря с него.
След 10 минути Исус, смейки се до сълзи, идва и казва:
- Помните ли рибловния кръжок, който организирах преди 2000 години?? ВСЕ ОЩЕ СЪЩЕСТВУВА!!!




Тема Re: Християнски вицове и другинови [re: Roxy]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано27.08.08 11:27



Аз обаче ще цитирам от тази твоя тема Катюша - предполагам, че няма да се сърди. Това не са вицове -

Ако Бог съществуваше, нямаше да се налага да го измислят.(М. Давидовски)

Прповедта в църквата не прави гръмоотвода върху нея излишен.(Г. Лихтенберг)

Приемат човека в лоното на църквата затова, че вярва, а го изгонват затова, че знае.(Марк Твен)

Какво може да се прави в рая, освен да се греши?(А. Фюрстенберг)

Считаше, че само Богу е известно, че няма Бог.(В. Хочински)

Християнският ад - с огън.Адът на езичниците - с огън.Мохамеданският ад - с огън.Индуският ад - пламъци.Ако вярваме на религиите, господ е роден кебапчия.(Виктор Юго)


Ето и малко мъдрости:

Докато не видя да се спазва най-важното правило на Христа - любовта към враговете, дотогава няма да престана да се съмнявам, че ония, които се представят за християни, са наистина такива.(Лесинг)

Духовните власти за разлика от недуховните - говореше М. - се наричат така, защото са имали дух да завземат и присвоят властта.(Н. Шанфор)

Проповедникът: Вие, новозеландците, сте людоеди.
Новозеландецът: А вие, свещениците, сте богоеди.(Г. Лихтенберг)

Ако сте вперили поглед в небето така, че не ви остава време да погледнете към земята, вие ще се препънете и ще попаднете право в преизподнята.(О. О'Мели)

Всички религии издават библии против сатаната и говорят за него най-страшни работи, но никога не сме имали възможност да чуем неговите оправдания.(Марк Твен)

Библията ни учи: да обичаме ближния си дори когато е отвратителен. И в същото време - да не пожелаваме неговата жена дори когато е прекрасна.(Д. Маркуиз)




Тема Re: Християнски вицове и други [re: JoroH]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано27.08.08 11:33



Разговарят равин, католически свещеник и православен поп.
Католическият свещеник:
- Летя си веднъж със самолет. Изведнъж започва страхотен ураган. Самолетът започва да се разпада. Падам на колене и започвам да се моля на моя Бог, и той направи така, че навсякъде ураган, а около самолета времето тихо...
Православният поп:
- Аз пък веднъж си плувам в един кораб. Изведнъж страхотна буря. Корабът всеки момент ще потъне. Падам на колене и започвам да се моля на моя Бог, и той направи така, че навсякъде буря, а около кораба морето тихо....
Равинът:
- Вървя си аз една събота по улицата. Гледам на земята лежат 100 долара. Викам си: "Их, как може точно в събота да ги намеря. Сега не мога да се наведа да ги взема." Падам на колене и започвам да се моля на моя Бог, и той направи така, че навсякъде събота, а около мене петък....



Тема Re: Християнски вицове и други [re: JoroH]  
Автор ann ()
Публикувано27.08.08 11:36



Май не беше много добра идея това с вицовете ...



Тема Re: Християнски вицове и други [re: Kaлoмaин]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано27.08.08 11:36



темата върви към затриване:

Папата и Бил Клинтън, по незнам си каква случайност умярли заедно и то навръх Трифон Зарезан . Но понеже била късна вечер, а и ангелите се почерпили малко по случай празника, объркали и пратили Папата в ада, а Бил в рая. На сутринта, макар и малко махмурлии те разбрали грешката си и ги разменили и някаде там между ада и рая се засекли Бил и Папата и Папата споделил:
-Ех, чадо мое, цял живот си мечтах за това да срещна Дева Мария....
-Еми, попе, закъсня, с една вечер, ама закъсня....тя вече е "просто Мария";)

И един пак със папата:
Папата бил на посещение в България и след като завършила визитата му, го качили в папамобила и тръгнали да го откарват на летището.
Само, че шофьора бил много внимателен и карал много бавно, което изнервило папата.
-Я мини на задната седалка и ми дай на мене да карам, че ще си изтърва самолета ако продължаваш да караш по този начин - сопнал се попа.
Нямало какво да прави - отстъпал шофьора и папата яхнал 250-те коня под капака, на папамобила, настъпил педала, първа, втора и така докато стрелката на километража отброила 200 км/ч.
С тази скорост той изобщо не забелязал ст. сержант Петров и Майор Атанасов, който се били скрили в една горичка точно до забранителен знак, на който имало изобразено числото 30. Доволно потрили ръце, контролните органи като видяли развилнелия се папамобил и в главите им нахлула мисълта, че са изкарали парите за половината си почивка вече.
Излезнал ст. сержант Петров и направил утренирано движение с катаджииската си палка, в същото време майор Атанасов стоял в полицейската кола и плюнчел палеца си, за да не изтарве случайно някоя банкнота.
Но каква изненада била за този съвестен служител на КАТ, когато видял как колегата му пуснал без да каже нищо нарушителя.
Излязал той от колата и се развикал, най-безцеремонно на колегата си:
-Абе, идиот с идиота ти! Такова нещо се случва веднъж в годината и ти да го пропуснеш...Защо го направи?
-Абе, шефе знам, така си е...ама на тоя дето ей ся мина....папата му беше шофьор!!



Тема Re: Християнски вицове и други [re: JoroH]  
Автор ЧepнopизeцXpaбъp ()
Публикувано27.08.08 11:40



Виден английски политик, прочут с красноречието си, отбягвал светските събития, защото винаги го карали да държи реч. Веднъж съпругата му го убедила с хиляди уговорки и обещания да идат на официална вечеря. За огромно негово неудоволствие към края на вечерта домакините се обърнали към него с молба да държи реч. Нямало какво да прави лорд Х., изкашлял се, поизправил се и казал:

По времето на император Нерон извели на арената млад роб-християнин, а след него пуснали огромен изгладнял лъв. Със смразяващ рев звярът се понесъл към християнина, а публиката затаила дъх в очакване на драматичната кървава развръзка.
Неочаквано робът казал нещо тихо на варварския си език. Лъвът се спрял и приседнал до него. Християнинът се навел към животното и му пошепнал нещо в ухото. Звярът поклатил тъжно глава, станал, обърнал се и бавно се прибрал в клетката.

- Чудо, чудо !!!, развикала си тълпата.

Нерон наредил да му доведат роба.

- Кажи, назарянино, какво чудо направи с лъва ? Нима твоя Бог е толкова силен !?
- О, Цезаре, просто му прошепнах, че когато се навечеря с мен, ще го накараш да държи реч – отвърнал християнинът




Тема Re: мдам... [re: ann]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано27.08.08 11:40



много безбожна тема стана...




Тема Re: не знам дали някой тук чете такива книги, [re: Roxy]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано27.08.08 11:45



...но ето едно по-различно виждане за това какво може да е бог или защо хората имат нужда от него понякога. просто "спонтанна проза", без майтап...

"Когато слънцето остави Америка и застана на полуразрушения речен кей, загледан в източеното далеч към Ню Джърси небе, аз усещам цялата сурова земя, необхватна твърд, протегнала се чак до Западния бряг и си представям пътя, който се разгъва, и всички мечтаещи хора в безкрайната шир, и чувам как в Айова децата плачат, защото в тази земя оставят децата да плачат на воля, и съм уверен, че звездите ще изгреят тази нощ - а знаете ли, че Бог е плюшено мече? - че Вечерницата ще надвисне над прерията, ще заблести и ще се стопи в нея тъкмо преди благословената непрогледна нощ да обгърне земята, да почерни реките, да забули върховете и закъта най-далечния бряг, и никой, ама никой не ще знае какво друго те очаква освен безнадеждните дрипи на старостта; тогава си мисля за Дийн Мориарти, мисля си дори за стария Дийн Мориарти, бащата, когото така и не намерих, мисля си за Дийн Мориарти."

последно изречение (всъщност цял абзац) от "По пътя" на Джак Керуак. любимо изречение от любимата книга в 10 клас...




Тема Re: Християнски вицове и други [re: ann]  
Автор ЧepнopизeцXpaбъp ()
Публикувано27.08.08 11:48



Ако вярата зависи от два три вица, то пък една вяра.......................




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.