Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:33 28.04.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Тайната на отпускитенови  
Автор sci (ученик)
Публикувано06.08.08 08:25



Замисляли ли сте се защо отпуските се дават принудително лятото?

Защо на честните работници дори и тази Свобода да изберат на кой сезон да се порадват е отнета?

Много просто. Понеже лятото жегите толкова омаломощават хората, че "ползата" от тях за богаташа е по-малка и той се изхитрява да ги "награди" със ЗАСЛУЖЕНАТА им почивчица от 2-3 седмици.
Ето, че "проспериралите" богаташи дори и тук правят грях-измама.
А работниците (тълпата) се радват както свинята на завишените порции фураж няколко седмици преди КОЛЕда

.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: виж сега,нови [re: sci]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано06.08.08 11:15



клуб "Счетоводство" не е тук. клуб "Човешки ресурси-Работа" също.
на доста работни места се прави график на отпуските още в началото на годината, за да няма периоди със силно намален състав без заместване и невъзможност за нормално извършване на дейност. другаде поради засилена сезонност всички изполват цялата си отпуска по едно и също време, но това е рядкост. много хора ползват законния си годишен отпуск на няколко части, както през лятото, така и през зимата, стога това да не се отразява негативно на работата им.
към "качествата" ти май ще се добави и нежелание за работа и негативно отношение към труда, защото Господ бил наказал с него дядо Адам и баба Ева...




Тема Re: Тайната на отпускитенови [re: sci]  
Автор ann ()
Публикувано06.08.08 11:51



В нашата фирма можеш да си вземеш отпуск и по друго време, а не през лятото.



Тема Re: виж сега,нови [re: Roxy]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано06.08.08 14:58



Счетоводителите като директни служтели на Мамона трябва да мрат.
От останалите в Сци-ландия могат да съществуват само балерините, музикантките и авторите на научни, разбирай теософски книги.



Тема Re: Тайната на отпускитенови [re: sci]  
Автор evangelist (новак)
Публикувано06.08.08 15:08



Не се впрягай толкова.
Хората сме склонни да генерализираме нещата от собствената си камбанария.
Ако имаш възможността да понатрупаш стаж и опит то може да видиш както това за което говориш така и доста готини работодатели...

Давид беше най-младият...


Тема Re: Тайната на отпускитенови [re: sci]  
Автор blue.ice (апологет)
Публикувано06.08.08 15:13



Аз пък не съм чул някой да не иска да излезе отпуска лятото за да ходи на море, вила, село и т.н. На повечето работни места даже е проблем лятната отпуска, защото всички искат да излязат тогава и няма кой да работи. При нас например правим специални графици за да се натаманим всички да излезем отпуска лятото и все пак да има и кой да работи.
Но сци явно не обича да ходи на море и да гледа разварат - разгологъзени жени по монокини и си мисли, че всички са като него.

Ако за едно нещо има няколко възможни обяснения, то вярно е най-простото.


Тема Re: Тайната на отпускитенови [re: sci]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано06.08.08 15:17



аз толкова пъти тая година си вземах отпуска, че не ми останаха дни за лятната. Затова сега си взех неплатена.





Тема Re: Тайната на отпускитенови [re: blue.ice]  
Автор ann ()
Публикувано06.08.08 15:30



Е, хайде сега, оплюхте го момчето.





Тема Re: Тайната на отпускитенови [re: blue.ice]  
Автор Kaлoмaин (сестра Каинова)
Публикувано06.08.08 16:11



Не мисля. Струва ми се, че просто чете бургаския вестник "Под лупа".





Тема Re: виж сега,нови [re: kakata]  
Автор xaджи Пoптoлeв ()
Публикувано06.08.08 21:53



Госпожо,
това за счетоводителите, балерините и т.н. сериозно мнение ли е или просто лятото ви е въздействало неблагоприятно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.