Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:05 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Дух и Душанови [re: sci]  
Автор Eлaмaн (LDS)
Публикувано29.07.08 11:54



Исус разграничава тялото от духа:

Лука 24:39-43

39. Погледнете ръцете Ми и нозете Ми, че съм Аз същият; попипайте Ме и вижте, защото дух няма меса и кости, както виждате, че Аз имам.

40. И като рече това, показа им ръцете и нозете Си.

41. Но понеже те от радост още не вярваха и се чудеха, Той рече: Имате ли тук нещо за ядене?

42. И дадоха Му част от печена риба [и меден сок].

43. И взе та яде пред тях.

Виж едно интересно наблюдение в тази връзка:

Адам -- неговото тяло от плът и кости -- храната

Битие 2:16,

16. И Господ Бог заповяда на човека, казвайки: От всяко дърво в градината свободно да ядеш;

23. А човекът каза: Тази вече е кост от костите ми и плът от плътта ми; тя ще се нарече Жена, защото от Мъжа бе взета.

Преди да престъпи закона на Бог, Адам е имал тяло от плът и кости.

След престъпването на закона се говори за кръвта -- живота на човека! Адам жив ли е бил преди това?

Исус възкръсва и отново говори за плът и кости, а кръвта Му я няма.

3 Йоана 1:14,

Еламан


Тема Re: Дух и Душанови [re: Last Roman]  
Автор Eлaмaн (LDS)
Публикувано29.07.08 11:55



Много е хубаво! Ценя мъдростта на Изтока също.

3 Йоана 1:14,

Еламан


Тема Re: Дух и Душанови [re: Eлaмaн]  
Автор sci (ученик)
Публикувано29.07.08 12:01



Синът нямаше тяло, преди да бъде употребена Мария.
Да, може би само Бог може (и е) без тяло - чист Дух, въпреки, че всяко одушевено същество само по себе си е ДУХ, това му е същността.

Интересно, тук има голяма тайна.

Може би затова демоните търсят Хора. Но пък демоните не са ли ангели, които могат да си живеят самостоятелно понеже си имат (крилато) тяло по рождение (сътворение по-точно, понеже само Синът е "роден").

Пък и в какво тяло (ще) са Демоните в Ада?

А животните какво имат - Дух или Душа. Понеже все пак доста наблюдения показват, че не действат само по инстинкт. Да, дори като че ли по-често хората действат "на запис". И какво става с животното след като плътта умре?

Според мен, Духът е Човек и е част от Бог (понеже чрез Дъха Му дойде).
И Духът за да може да манипулира в материята се свързва с тяло - материално и "наднича" през сетивата му. Мястото на връзката (в мозъка, епифизата) аз наричам Душа. Тя МИСЛИ /смята и т.н. по-низши интелектуални дейности/.

В подкрепа на теорията си:
Олигофрените (синдром на Даун, най-често) не рядко могат да смятат мигновено, знаят календара, играят шах и всичко това без да се заммислят - чист Интелект, Мозък-компютър, бърз поради липса на Дух (емоции), които да го "разсейват". Значи при лудите, Духа е по-силно отделен от тялото, Душата е полумъртва (с такива комуникацията е почти невъзможна, реакциите са неадекватни...). Същото се наблюдава и с наркотични вещества, които намалят силата на връзката Дух - Тяло, с което стават опасни за Душата и може да се стигне до пълно разкъсване и Смърт. При това Духът вижда неща странни за "нормалните" хора...

Кога се получава новото тяло?
Понеже мъртвите ще възкръснат при Второ Пришествие (излизащи от гробовете), точно както след това живите ще се преобразят.

Къде изчакват Мъртвите сега, до съда.
Явно не им е много хубаво, щом в Откровение призовават (ПРАВЕДНИТЕ мъртви, изпод трона на Бога) Бог да сложи край вече.

Обаче пък разбойникът от едната страна на Христос още същият ден бе пуснат в Рая. (А Исус кога по-точно беше в Ада да проповядва? И кой бе там? Или Исус тогава освободи древните. Ами тези умрели после?).

Да поспра малко и да ви дам думата.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Тема Re: Дух и Душанови [re: sci]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано29.07.08 12:12



И как успя да свържеш емоциите с Духа?





Тема Re: Дух и Душанови [re: sci]  
Автор Capa_ ()
Публикувано29.07.08 12:20



Голяма каша, тотално се обърках някъде по средата.


Предпочитам ясното и точно определение на Елеман- тяло+дух=душа.



Тема Re: Дух и Душанови [re: Capa_]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано29.07.08 12:27



то обаче не е вярно.



Тема Re: Дух и Душанови [re: Last Roman]  
Автор Capa_ ()
Публикувано29.07.08 12:28



Какво е твоето, вярното?



Тема Re: Дух и Душанови [re: Kaлoмaин]  
Автор sci (ученик)
Публикувано29.07.08 12:37



Още като малък обърнах внимание на един повтарян от Света съвет:
Разумът да стои над Емоциите.

Колкото повече мислих и изучавах хората и историята, Библията и опознавах Бог, толкова повече видях, че Разумът не води до движение, а стабилизира, Разумът не може да опознае Бог, напротив обикновено Разумът затъва в студенина и безкруполност.

Чувствата и Емоциите са онова, заради което Човек Гори, което интуицията му подсказва, вътреши убеждения и прозрения за Смисълът.
Бог казва, да Му служим по Благодат, с Радост в сърца...

За да не става дълго макар, че въпросите са изключителн сложни и дълбоки (не стават за убиване на скуката), тук само ще обобщя:

Сърцето избира Пътя, а Разумът, само как по него да вървим.

Духът е Огън, който ни води ревностно, в някой от двата Пътя. Може да сме топли (с Христа) или студени (с Дяволът). Но Бог, каза, че се гнуси и ще избълва точно хладките, аз ги наричам хора на Разума, които не Живеят, а само Съществуват - стабилно, но и безплодно!
Разумът е само инструмент, с който работим на Материалната земя, но самите ние сме Дух.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Редактирано от sci на 29.07.08 12:41.



Тема Re: Дух и Душанови [re: sci]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано29.07.08 12:49



А каква е разликата между чувствата и емоциите?



Тема Re: Дух и Душанови [re: Capa_]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано29.07.08 12:54



Според мен Душата е връзката между човека и Божия Дух. Учениците на Исус не са имали в началото Душа - или по-скоро тя е била закърняла. А само безсмъртната Душа е достатъчно силна за да издържи на връзката с Духа. Затова и Духът се е спуснал над тях чак на петдесетница.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.