Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:35 17.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: пневма,псюхе и сома /дух,душа и тяло...нови [re: Neise]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (стар клубар)
Публикувано03.08.08 14:14



Не знам какви са били, но хуните са го питали, защо не му е видял сметката, а той им казал, че те не са видяли как на него щели да му видят сметката....
А не са го видяли защото хем не са вярвали в ангели хем били криведни, той го е видял защото се е налагало, не че и той не бил като тях ...
И така стигаме до въпроса, защо ангел ще се появява на човек, защото се налага и по собствено усмотрение на ангела ли става това и на какви условия тр. да отговаря човек за да види ангел - да не бъде криведен - пък то всички сме криведни, но поне да вярва в тях или изцяло по решение на ангела, без условия към човека ?






човека трябва да е толкова кривиден,че да е като магаре - инатин...

/Числа 22:22-33/
22. Но Божият гняв пламна затова, че отиде; и ангел Господен застана на пътя пред Валаам, за да му се възпротиви (а той яздеше на ослицата си и двамата му слуги бяха с него).
23. И понеже ослицата видя, че ангел Господен стоеше на пътя с гол меч в ръка, тя се отби от пътя и отиваше към полето; а Валаам удари ослицата, за да я оправи в пътя.
24. Тогава ангелът Господен застана на един нисък път между лозята, където имаше прегради отсам и оттам край пътя.
25. И понеже ослицата видя ангела Господен, облегна се към зида и притисна Валаамовия крак до зида; и той я удари пак.
26. После ангелът Господен отиде още напред и застана на едно тясно място, където нямаше къде да се отбие нито надясно, нито наляво.
27. И понеже ослицата видя ангела Господен, тя падна под Валаам; а Валаам се разлюти и я удари с тоягата си.
28. Тогава Господ отвори устата на ослицата и тя каза на Валаам: Какво съм ти направила, че ме биеш вече три пъти?
29. А Валаам отвърна на ослицата: Защото се подигра с мен. Ах, да имах нож в ръката си, сега бих те заклал!
30. Ослицата попита Валаам: Не съм ли аз твоята ослица, на която си яздил през целия си живот до днес? Имала ли съм навик друг път да ти правя така? А той отговори: Не.
31. Тогава Господ отвори очите на Валаам и той видя ангела Господен, който стоеше на пътя с гол меч в ръката си; и преклони глава и падна на лицето си.
32. И ангелът Господен му каза: Ти защо би ослицата си вече три пъти? Ето, аз излязох да ти се съпротивя, защото пътят ти не е прав пред мен;
33. ослицата ме видя и се отби от мен, ето, три пъти; ако не беше се отбила от мене, досега да съм те убил, а нея да съм оставил жива.



"Детето не е умряло,а спи"... Марко 5:39


Тема Re: пневма,псюхе и сома /дух,душа и тяло...нови [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор Neise ()
Публикувано03.08.08 16:21



Mерси за цитата, доколкото разбрах може да се случи и на най-добрите да тръгнат в грешна посока и цялата процесия под надслов - гледаме без да видим





Тема Re: Дух и Душанови [re: sci]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано03.08.08 18:50



Има една съществена разлика между двете понятия, която дори великият Пънов не можа да проумее:

Духът духа, а душата - души!



Тема Нефеш, Руах,Нешаманови [re: sci]  
Автор timberwolf (consiglieri)
Публикувано06.08.08 17:03



Или тяло(принцип на живота), Душа и Дух.

Всяка част съдържа и другите две, те са взаимно преплетени. В Кабала е подробно обяснено.

Душата наистина е "Средната Земя" или допирната точка на Духа с материалния свят. Тя е личността, съвкупността от всички преживявания през всичките животи на отделния човек. Не е безсмъртна, а трае докато продължава завръщането на човек обратно до Бога.Но е много необходима, понеже пътят към Бога за всеки човек е неповторимо уникален и Откровението е силно личностно за всеки човек. Душата се учи, като изпитва всичко, така да се каже на свой гръб, докато усещанията и чувствата се вградят в сърцето и така наистина знаеш. Това дето се казва, че умния се учи от грешките на другите не е съвсем така. Защото начина на мислене на духа е различен, не толкова хедонистичен, колкото на низшата ни същност. И не знаеш нещо със сигурност, ако не си го преживял с цялата си същност.
Духът е, който е безсмъртен и който е истинската същност на всеки човек, неговата идентичност с Бога. Когато душата е извървяла своя път всичко се изтрива и Божествената искра се слива с Цялото.

Със съзнанието за непълнотата( а може би и неправотата) на моя отговор, надявам се да е помогнал на твоето разбиране или поне да е провокирал мисленето ти в нови насоки!

Life is eternal, love is immortal...


Тема Re: Дух и Душанови [re: sci]  
Автор 4ere6a (новак)
Публикувано08.08.08 11:37



Къде, детко, е писано, че душата е безсмъртна? А? цитирай!

Безсмъртен е само Бог.

А отговор на въпроса си чети тук:

Битие 2:7 И Господ Бог създаде човека от пръст от земята и вдъхна в ноздрите му жизнено дихание; и човекът стана жива душа.

т.е. на направения от пръст Адам Бог даде живот и човекът чак тогава става жива душа






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.