Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:14 24.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Гей парад в София  
Автор Zara_83 (живея за ИСУС)
Публикувано25.06.08 09:11



Призовавам всички християни нека се молим за пълен провал на това дяволско събитие, което ще се състои на 26.06. в София. Нека се молим и за тези нещастни хора да бъдат освободени от този отвратителен грях, не да ги заклеймяваме,а с любов да се молим за тях.
Хомосексуализмът е грях!!!!

http://netinfo.bg/?tid=40&oid=1211737

Попитах ИСУС: Колко ме обичаш?Толкова!Каза Той......И УМРЯ ЗА МЕН!!!!!


Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: Zara_83]  
Автор believerbg (непознат)
Публикувано25.06.08 09:30



Внимавай точно как формулираш молитвите си, защото не всяка молитва е угодна пред Бог.
Молитвата за провал е грешен подход.



Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: Zara_83]  
Автор believerbg (непознат)
Публикувано25.06.08 10:24







Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: believerbg]  
Автор Zara_83 (живея за ИСУС)
Публикувано25.06.08 10:49



Имах предвид за провал на делата на дявола, но ще си взема забележка,благодаря ти брат


бъди благословен

Попитах ИСУС: Колко ме обичаш?Толкова!Каза Той......И УМРЯ ЗА МЕН!!!!!

Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: believerbg]  
Автор sci (ученик)
Публикувано25.06.08 10:56



Ами нима има нещо по-гнусно от хомосексуализма???

В определен смисъл той е в основата на падението на обществото във всяка област последните години.

Например - щеше ли да има изневяра, ако мъжете не се гнусяха да използват жени "втора употреба".
Щеше ли жените да се гордеят със загубената си чест вместо да се стремят да застанат чисти пред олтара?

Наистина, писано е, по-голямо ще е наказнанието на днешното общество от това на Содом и Гомор.

Как да се моля с любов за такива, като ми се гади от тях???
А това, че законът (човешкият) репресира свестните хора и издига в култ извращенията, сами си правете извод.

Нещо повече, убедено вярвам, че началото на това падение е феминизмът. Жената презря децата си, измени на предназначението си и се юрна да седи на бюро, да се мазни на шефа си или да се фръцка суетно като шефка (да "прави кариера"). С това жената унижи себе си, възгордя се с безсмислието си, срина семейството и ... позната история, Ева отново съблазни Адам - със стрес, с импотентност и извращения. Живеенето на "семейни начала" е извратено за Бога и точно така и звучи.
Братя и сестри, та днес дори жените "християнки" се хвалят в Църква колко много "опит" били имали с мъжете преди брака...

И накрая, любовта я разбирам така - всичко е позволено. Всеки ТРЯБВА да има свобода да прави каквото си иска (стига да не е Насилие). Макар, че най-голям насилник е Законът днес. Но да се излезе на паради и да се прокламира една мерзост като висше благо - ето това е смъртен грях.

Помислете за всички форми на "интегриране", които се проповядват от Светът в последните дни...

Както те имат право да вършат мерзостите си, така и аз би трябвало да имам право да бъда нетолерантен. За разлика от тях не излизам на паради. Представяте ли си полицията какво би направила с хора, защитаващи Божия морал, ако излязат на парад (макар не тъй крещящ и вулгарен като на сбърканите). Ами обществото като цяло (което е зло и според философите и според Бог) - нима ако не защитаваш мерзостите им, няма да те нарекът "фашист", въпреки че до един нямат идея какво значи тази дума.
Нима ако не си "модерно мислещ" - извратеняк, няма да те нарекът "комплексар" - гнусно безумие на неуки самохвалковци с агресивно его...
Но такъв ставаш, щом в училище вместо с Наука си се занимавал със спорт (точно като пияницата тати) и си се дрогирал или шлял по купони (като мама, събрала мноооого опит).

Колко е тъжно, че Църквата днес се е свила в ъгъла и хленчи пребивана от бандитите, насилващи я да се "модернизира" - т.е. да приеме и благослови грехът (например брак между еднополови), т.е. от Църква на Христа, девствена и чиста невеста, да стане мръсна блудница на сатана.

Но Бог ще се сети за своите си.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: believerbg]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано25.06.08 11:09



Предполагам трябва да се отбележи, че този подход е доста предизвикателен - плакат с надпис: ”Господи, прости ни, че нашият кмет е извращенец!”.

1. Нима обръщението към Господа трябва да се напише на плакат, който да се вее на площада, за да може Той да го прочете? Дайте да се разберем - това молитва към Бога ли е, или начин да начукаш сол на нечия глава и съвестта ти да не те укорява? За мен е доста плоско. Ако човек ще се моли, не е нужна показност. Ако пък ще прави обществени изявления, няма защо те да са в молитвена форма към съвсем друг адресат.

2. Пише - не съдете. С какво право този човек сочи с пръст някого, пък бил той и непокаял се грешник, и казва - този е извращенец? Нека осъди греха, нека изрази принципна позиция, нека свидетелствува за истината - това би било добре. Но с осъждането на КОНКРЕТЕН човек и заклеймяването му далеч превишаваме правата си като християни.

3. Аз съм сигурен, че в Берлин има достатъчно много гейове. Ако беше само кметът и, ако по принцип в обществото имаше устойчиво разбиране против хомосексуализма като явление, - би било разбираемо да има възмущение и изявление, би било нормално да бъде разобличен един прикриван грях на един човек. Само че в случая имаме персонално обвинение към един единствен човек, при положение, че там има хиляди като него. Това обвинение нищо друго не постига, освен да гъделичка самочувствието - вижте ме колко съм свят и как не мога да търпя греха.

Ако в това се изразява ”новорождението”... да крещиш една истина като си си въобразил, че имаш тази привилегия, без ПЪРВО да извадиш гредата от собствените си очи - ето това е пълна подигравка с Христовата вяра. Който пък се занимава с гредите в очите си, съвсем не постъпва по този начин.

"Истина, мъчно е на онемелия от чудо да говори на оглушели от крясъци."


Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: ask2OO4]  
Автор believerbg (непознат)
Публикувано25.06.08 11:24



Коментара ти е много уместен.





Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: ask2OO4]  
Автор sci (ученик)
Публикувано25.06.08 11:24



А в миналото Пророкът е отивал при властника (царя) и в очите му е казвал "Ти съгреши. Ще умреш!". Това е Божият съд, който християните са длъжни да изрекът на висок глас в изобличителна реч, конкретно насочена към даден индивид и най-вече към управника, който погубва цял народ.

Обаче едно време, царят имал страх от Бог и почитайки Пророка, пада на колене плачейки за пощада, разкайвайки се. Днешните мазници (властници) ще те изгледат с презрение, ще се поругаят с теб (Божият пратеник) и ще те захвърлят на бунището - което виждаме всеки ден и си мълчим.

А иначе, молитвата, да трябва да е скрита от погледите особено на неверниците.

Последно време е. Сатана ще се набеснее, но времето му изтича.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: sci]  
Автор п_o_п_e_т_o (Иво Попов)
Публикувано25.06.08 11:31



Ев.от Йоан:
8:2 И рано сутринта пак дойде в храма; а всичките люде дохождаха при Него, и Той седна и ги поучаваше.
8:3 И книжниците и фарисеите доведоха [при Него] една жена уловена в прелюбодейство и, като я поставиха насред, казаха Му:
8:4 Учителю, тази жена биде уловена в самото дело на прелюбодейство.
8:5 А Моисей ни е заповядал в закона да убиваме такива с камъни; Ти, прочее, що казваш за нея?
8:6 И това казаха да Го изпитват, за да имат за какво да Го обвинят. А Исус се наведе на долу и пишеше с пръст на земята.
8:7 Но като постоянствуваха да Го питат, Той се изправи и рече им: Който от вас е безгрешен нека прав хвърли камък на нея.
8:8 И пак се наведе на долу, и пишеше с пръст на земята.
8:9 А те, като чуха това разотидоха се един по един, като почнаха от по-старите и следваха до последните; и Исус остана сам, и жената, гдето си беше, насред.
8:10 И когато се изправи, Исус й рече: Жено, где са тези, [които те обвиняваха]? Никой ли не те осъди?
8:11 И тя отговори: Никой Господи. Исус рече: Нито Аз те осъждам; иди си, от сега не съгрешавай вече.

И ще познаете Истината и Истината ще ви направи СВОБОДНИ !!! / Йоан 8:32 /


Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: believerbg]  
Автор sci (ученик)
Публикувано25.06.08 11:33



Най-страшното в днешния век е, че християните не само не се подкрепят, а се самоунищожават взаимно (първо духовно, а после и физически) в дразги, спорове, съдене пред Света... Апостол Павел каза - как може да се съдите по между си, че и пред Света, та нали ние, християните сме призвани и Ангелите да съдим.

Стархът на днешните "християни" не е от Бог, а от репресивния държавен апарат. Всеки гледа да угоди на робовладелците, а Бог е само "Хоби", както сте и писали някои от вас.
Ако се събудите навреме в неделя отиват някои на църква (позакасняли, ама няма нищо). Слушат заспало повтаряните хиляди пъти високопарни шаблони. После отиват да си живеят по старому - безлични, сгърчени, мърморещи... братоубийци.

Светът ли трябва вече да ви изобличава???!

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: п_o_п_e_т_o]  
Автор sci (ученик)
Публикувано25.06.08 11:39



Попе, не съдим човеците. Не ги избиваме с камъни, това е работа на управниците. Но християните имаме право да се гнусим от постъпките им. Проблемът не е, какви ги вършат у дома си, по вертепите и кръчмите, а че парадират пред обществото с безумието си.

И дори това не е проблем, проблем е, че насилствено ни заставят да ги благословим, да ги приемем, да признаем едва ли не, че са по-добри от нас...

А онова, което човеците си вършат скрито не ме притеснява, за него те си отговарят пред Бог. Аз за разлика от управниците, никога не бих толерирал нахлуване с взлом като най-грозни престъпници в дома на някого и да го измъчвам заради разбиранията, интересите му или Личният му живот.

Защо няма парад на Хората, които да отстояват правото си на Личен Живот?!

Но темата с измисленото извинение "тероризъм" е друга...

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: Zara_83]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано25.06.08 11:43



За тая паплач не трябват молитви, а бой! Педалите требва да се тепят!



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: sci]  
Автор п_o_п_e_т_o (Иво Попов)
Публикувано25.06.08 12:07



Аз също съм против публичната демонстрация на хомосексуалити. Бих се подписал в подписка против гей парада.

И ще познаете Истината и Истината ще ви направи СВОБОДНИ !!! / Йоан 8:32 /


Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: BlackWolf]  
Автор пpocтo1чoвek ()
Публикувано25.06.08 12:22



Ами, ако имаш син и той се окаже, по твоята дума, "педал"?!



Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: пpocтo1чoвek]  
Автор sci (ученик)
Публикувано25.06.08 12:43



Бог, трябва да му е помогнал да защити детето си.
Извращенията не са по рождение, както се опитват да ни убедят, а са следствие от някаква травма в младостта!
Но дори пред свършен факт, ако е добре възпитан младежът ще се въздържа от противоестествено поведение и ще търси помощта на Бог.

Освен това, не мисля че дори родителите имат някакво право да се месят в Личния живот на детето си!

Дано не прекалявам, като говоря за Бог, но все пак сме в клуб Християнство



Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: Zara_83]  
Автор drago1 (прям)
Публикувано25.06.08 12:45



Да, това трябва да е отношението на всеки християнин. Педерастията е за лечение, а не за афиширане и разпространение. Това са много нещастни хора, които са оставили преживяванията и тръпката да им моделират ума. За падението и мястото на хомосексуализма в него говори апостол Павел в Римляни 1 глава.



Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: sci]  
Автор пpocтo1чoвek ()
Публикувано25.06.08 12:54



Разбира се, не оспорвам това.

Въпросът е, че Черният вълк е далеч от християнството.

А и много хомосексуални не са търсили Бога в живота си и когато се срещнат с Църквата по някакаъв начин, (може би и защото са уморени вече от греховете си) проявяват интерес и усещат изход в това. Заради естествения страх от отхвърляне не смеят да питат и остават настрана. Имат нужда точно от помощ (като всички нас), защото са изпаднали в блатото. А и нали за това дойде Христос - не да съди света, а да ни спаси. За това не от бич, камъни, осъждане и бесилка се нуждаят, а от милост.



Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: sci]  
Автор пpocтo1чoвek ()
Публикувано25.06.08 13:12



"Обаче едно време, царят имал страх от Бог и почитайки Пророка, пада на колене плачейки за пощада, разкайвайки се. Днешните мазници (властници) ще те изгледат с презрение, ще се поругаят с теб (Божият пратеник) и ще те захвърлят на бунището - което виждаме всеки ден и си мълчим."

Във всички времена е имало презрение към божиите хора и към изповядващите Словото. Много поругавания са търпяли. Все пак знаем, кой е кназът на този свят.

"Блажени изгонените заради правда, защото тяхно е царството небесно.
Блажени сте вие, когато ви похулят и изгонят, и кажат против вас лъжовно каква и да е лоша дума заради Мене."

А и ако Бог е с нас, от какво можем да се страхуваме и притесняваме? Но с нас ли е Бог и не сме ли постоянно в съмнениея, а и сами си знаем, че сме ужасно грешни дори в добрите си намерение и не можем да приемем, че Бог е с нас. Не се ли подиграваме понякога в горделивото си съзнание, на собсвената си вяра и надежда в Бога - врагове и хулители сами на себе си. А и да идем при властника, нали с гордост и осъждане ще идем, а не с любов, смирение и грижа. Не знам за оправниците, колко имат страх от Бога, но колко пък имат достойнствата на пророк, че да възвестява така Божия съд... Толкова са малко силите ни с наща слаба вяра.



Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: пpocтo1чoвek]  
Автор sci (ученик)
Публикувано25.06.08 13:19



Да, прав си. Това е християнството. Дано повече хора бъдат такива, пълни с милост, безкориста любов и дръзновени да помагат!

Но любовта значи приемане на Човекът и никога на греха. Тези, които упорито не се покайват за греха си, трябва да бъдат изолирани.

Раликата е следната.
Ако насилиш човек заради порокът му, както действа обикновено държавата (обществото), то по нищо не се различаваш от порочния. Дори си по-лош.

Християнинът, угоден на Бог, никога не толерира един грешник и ако последния не се покайва, то сам се самоизолира, без да го насилваме.

Вярвам, че Божият съд ще е самоосъждане. Единствено собственият ти съд може да бъде

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: BlackWolf]  
Автор пчeличkaтa (радостна)
Публикувано25.06.08 14:01



Ти си направо по СЗ! Евалла!



Юда 1:
22 - И към едни, които са в съмнение, бивайте милостиви;
23 - Други спасявайте, като ги изтръгвате из огъня; а към други показвайте милост, със страх, като се гнусите даже и от осквернената от плътта дреха.

Понеже обратните НЕ СЕ съмняват в правотата си, аз не бих се молила нито наум, нито показно за тях. Ако някой обаче иска да се освободи от този си порок - има начини! Било медицински, било духовни.

У всеки "дремят" много пороци, но НЕ ВСЕКИ им се отдава! Всеки, мислещ нормално човек, трябва да се бори с неморалните си мисли и мераци.



Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: пpocтo1чoвek]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано25.06.08 15:07



Ако имам такъв в къщи? За Тарас Булба чувал ли си?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: BlackWolf]  
Автор пpocтo1чoвek ()
Публикувано25.06.08 16:06



Дано не се стига до там :)



Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: Zara_83]  
Автор Absinthe Ducrosfils (hideous)
Публикувано25.06.08 16:26



Заро, това сектантите не поумняхте, ба. Според официалната източно православна секта и селските патриотари чуждото сектантство е също толкова "грях", колкото и педерастлъка. Гейзерите имат също толкова право на шествие, колкото и вие, сектантите.

Странно, защо веднъж не сте пуснали призив за молебен срещу убийствата, изнасилванията, педофилията, семейното малтретиране, ниската раждаемост и пр.?

Това неаргументирано свръхконцентриране върху хомосексуализма показва кое несъзнателно най-силно ви влече.



Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: sci]  
Автор blue.ice (апологет)
Публикувано25.06.08 16:27



Бог, трябва да му е помогнал да защити детето си.
Извращенията не са по рождение, както се опитват да ни убедят, а са следствие от някаква травма в младостта!
Но дори пред свършен факт, ако е добре възпитан младежът ще се въздържа от противоестествено поведение и ще търси помощта на Бог.

Освен това, не мисля че дори родителите имат някакво право да се месят в Личния живот на детето си!


Уважаеми, sci, до момента не съм си писал с теб, затова да ти се представя. Аз съм евангелски вярващ, новороден, кръстен във вода и Св. Дух. И въпреки това не съм съгласен с крайната позиция на много християни и църкви спрямо хомосексуализма. Да, аз твърдо вярвам, че хомосексуалните действия са грях, но грях са и много други неща. Преескпонирането на една практика и обявяването и за особено греховна според мен е неправилен подход. Един невярващ хомосексуалист е също толкова грешен колкото и един невярващ хетеросексуален, и двамата ще отидат в ада, ако не се покаят. Най-големият грях е нарушаването на най-голямата заповед - да възлюбиш Бога с цялото си сърце. В този смисъл и като имаме предвид жертвата на Христос, най-голямото извращение на човечеството е неверието и бунта против Бога. Няма смисъл да обвиняваме в особено голям грях групи от хора, които не са вярващи и не искат и да чуят за Бога. Те отиват в ада и дали са повече или по-малко грешни няма никакво значение. Ти сам цитира какво казва Исус за това, че наказанието на Содом и Гомор ще е по-малко от това на тези, които са Го отхвърлили. Посланието към тези хора трябва да бъде благата вест, а не "Ти ще отидеш в ада, защото си хомосексуалист".

9 Или не знаете, че неправедните няма да наследят Божието царство? Недейте се лъга. Нито блудниците, нито идолопоклонниците, нито прелюбодейците, нито малакийците, нито мъжеложниците,
10 нито крадците, нито сребролюбците, нито пияниците, нито хулителите, нито грабителите няма да наследят Божието царство.
11 И такива бяха някои от вас; но вие измихте себе си от такива неща, но се осветихте, но се оправдахте в името на Господа Исуса Христа и в Духа на нашия Бог. (1 Кор 6)

Нека не класифицираме греховете на малки и големи:

19 А делата на плътта са явни; те са: блудство, нечистота, сладострастие,
20 идолопоклонство, чародейство, вражди, разпри, ревнувания, ярости, партизанства, раздори, разцепления,
21 зависти, пиянства, пирувания и тям подобни; за които ви предупреждавам, както ви и предупредих, че които вършат такива работи, няма да наследят Божието царство. (Гал 5)

Забележи, че тук освен явно плътски дела има и други не толкова плътски, които са поставени наравно с тях. Но ние християните сме големи фарисеи понякога. Ако някой блудтсва, веднага ще го осъдим и ще кажем "как може да вършиш такъв грях". Но ако някой има завист, клюкарства, сее раздори, кара се с този и онзи, някак си не забелязваме толкова греха му и ни си струва по-приемлив. Но истината е, че и двете са плод на плътта. И един консервативен християнин, който няма любов, горд е, завистлив, немилостив, може да е много по-грешен и по-далече от Бога от един блудник, който се кае и търси Бога.

Затова тази истерия с особено големия грях хомосексуализъм е пресилена и мяза на фарисейщина.

Извратени ли са хомосексуалистите? Ако под извращение разбираме грях, да извратени си толкова колкото са извратени всички невярващи хора. Но иначе това са нормални хора, без психични болести, с равни права на останалите, имащи право сами да определят личния си живот и да го практикуват без да бъдат обиждани, сочени с пръст, нападани и дискриминирани. И след като момче и момиче могат да ходят за ръка и да се целуват по улиците, не виждам защо и хомодвойките да не го правят. Това са хора, които с нищо не пречат на останалите и са напълно нормални във всяко отношение. Да, грешни са и практикуват грешна практика. ОК, същото важи и за хетеросексуалните неспасени.
А всички опасения, че така се влияе на децата да стават гейове са пълни глупости. Чел съм много теории за това как се стават гей и не съм привърженик на генетичната такава. Приемам психологичнта теория свързана с теорията на Фройд, че сексуалната ориентация се определя през ранното психосексуално развитие (до 5-6 година) и ЗАВИСИ ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ОТ ВЗАИМООТНОШЕНИЕТО НА ДЕТЕТО С РОДИТЕЛИТЕ МУ И ТЯХНОТО ПОВЕДЕНИЕ. Ключова роля има развитието на защитен механизъм и отхвърляне на собствения баща, поради неадекватното му държане. Ако някой е виновен за това, че иам гейове, това са родителите му, а не гейовете по улиците.

Затова като християни мисля, че е редно да имаме една по-трезва позиция и да не влизаме в ролята на съдии като фарисеите от типа на "Благодаря ти Господи, че не съм грешен като другите човеци и най-вече че не съм хомосексуален".

Ако за едно нещо има няколко възможни обяснения, то вярно е най-простото.


Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: blue.ice]  
Автор Dankata (Daniel)
Публикувано25.06.08 20:16



Здрасти blue.ice,

Твърдо заемам позицията на sci, затова ще цитирам тук стиховете от Римляни, където се говори за гейовете. Според мен от там става ясно, че хомосексуализма е в следствие от множество други грехове, предшестващи този по-голям грях. Защото вече доказахме в друга тема, че има по-голям и по-малък грях.

''20 Понеже от създанието на света това, което е невидимо у Него, сиреч вечната Му сила и божественост, се вижда ясно, разбираемо чрез творенията; така щото, човеците остават без извинение.
21 Защото, като познаха Бога, не Го прославиха като Бог, нито Му благодариха; но извратиха се чрез своите мъдрувания, и несмисленото им сърце се помрачи.
22 Като се представяха за мъдри, те глупееха,
23 и славата на нетленния Бог размениха срещу подобие на образ на смъртен човек, на птици, на четвероноги и на гадини.
24 Затова, според страстите на сърцата им, Бог и ги предаде на нечистота, щото да се обезчестят телата им между сами тях, -
25 те които замениха истинския Бог с лъжлив, и предпочетоха да се покланят и да служат на тварта, а не на Твореца, Който е благословен до века. Амин.
26 Затова Бог ги предаде на срамотни страсти, като и жените им измениха естественото употребление на тялото в противоестествено.
27 Така и мъжете, като оставиха естественото употребление на женския пол, разжегоха се в страстта си един към друг, струвайки безобразие мъже с мъже, и приемаха в себе си заслуженото въздаяние на своето нечестие.
28 И понеже отказаха да познаят Бога, Бог ги предаде на развратен ум да вършат това, което не е прилично,
29 изпълнени с всякакъв вид неправда, нечестие, лакомство, омраза; пълни със завист, убийство, крамола, измама и злоба;
30 шепотници, клеветници, богоненавистници, нахални, горделиви, самохвалци, измислители на злини, непокорни на родителите си,
31 безразсъдни, вероломни, без семейна обич, немилостиви;
32 които, при все че знаят Божията справедлива присъда, че тия, които вършат такива работи, заслужават смърт, не само ги вършат, но и одобряват ония, които ги вършат.''


Ти как разбираш всички тези затова и понеже, и защо е нужно на три пъти да се подчертае този факт? Именно защото хомосексуализма, за Бога е нещо като ''върха на сладоледа'' при греховете. Това не е същото като да откраднеш веднъж или да излъжеш за нещо. Това е плод на едно вече извратено съзнание, причините за което са много, като се започне от домашното възпитание и личен пример на родителите. Много, ама много рядко ще видиш покаял се гей. И то защото веднъж тръгнал по този път, с пълна сила следват стихове 30-32, нека ги цитирам пак и ти си помисли дали описаннието отговаря на повечето педерасти, особено тези по парадите:

''30 шепотници, клеветници, богоненавистници, нахални, горделиви, самохвалци, измислители на злини, непокорни на родителите си,
31 безразсъдни, вероломни, без семейна обич, немилостиви;
32 които, при все че знаят Божията справедлива присъда, че тия, които вършат такива работи, заслужават смърт, не само ги вършат, но и одобряват ония, които ги вършат''


Лука 10:27


Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: Zara_83]  
Автор exsellent (непознат)
Публикувано25.06.08 20:55




"Кръгла маса: "Как да ограничим и преборим вредите от хомосексуализма и педофилията в България?"

Днес на организираната от Български Национален Съюз кръгла маса на тема „Как да ограничим и преборим вредите от хомосексуализма и педофилията в България?” взеха участие неправителствени организациии, представители на различни религиозни вероизповедания, общественици и интелектуалци. След проведените обсъждания участниците постигнаха единомислие относно мерките, с които трябва да се противодейства на хомосексуализма и педофилията.

Беше приета декларация, в която се настоява за:

1. Промени в Наказателния кодекс, които да инкриминират публичните прояви и демонстрации на хомосексуализъм.

2. Всички организации, които открито пропагандират хомосексуализъм, педофилия и други сексуални извращения, застрашаващи здравето и доброто въспитание на подрастващите поколения, трябва да бъдат час по-скоро забранени.

3. Зачестилите прояви на сексуална злоупотреба с деца ни принуждават да настояваме за извънредни мерки и да поискаме увеличаване на наказанията за педофилия, като в особено тежките случаи да се прилага и смъртно наказание.

Подписалите декларацията обясниха, че исканията им са продиктувани от желанието им да съхранят моралните ценности и културна идентичност на Българския народ, както и да осигурят по-добър живот и сигурност за Българските деца.

Документът е адресиран до президента, до Народното събрание и до Министерски съвет на Р България.

Противниците на предстоящия гей-парад се обединиха и около искането си обявения за събота гей-парад да бъде забранен, тъй като противоречи на нормалното естествено поведение, грубо предизвиква традиционните Български ценности и морал и е в противоречие с разбирането на огромната част от Българското общество.

За заключение Боян Расате каза: „Ще направим всичко възможно за да спрем тази лудост и да спрем свободното разпространяване на хомосексуализма и педофилията в Българското общество. Не се страхуваме и не съжаляваме за нищо.”

Кампанията на Български Национален Съюз срещу хомосексуализма и педофилията беше подкрепена от бившият главен прокурор Иван Татарчев, Николай Колев – Босия, отец Боян Саръев, Българска лига за правата на човека, представители на источно-православното, католическото и ислямското вероизповедания."



Това е позиция... Вашето е страно държание " педали искаме да ви кажем че сте долна гадна измет ,но се чустваме виновни и гузни че ви го казваме



Редактирано от exsellent на 25.06.08 20:58.



Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: Zara_83]  
Автор bluestar1 (непознат )
Публикувано26.06.08 00:09



Брей, ма то голям проблем, голямо чудо. Някои хора няма да могат да спят цяла нощ заради парада на лошите, страшни гейове.





Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: blue.ice]  
Автор пчeличkaтa (радостна)
Публикувано26.06.08 00:14



И след като момче и момиче могат да ходят за ръка и да се целуват по улиците, не виждам защо и хомодвойките да не го правят. Това са хора, които с нищо не пречат на останалите и са напълно нормални във всяко отношение.

С повечето неща, лпото си писал, бих се съгласила, но не и с гореказаното!
Нормални ли са хомосексуалните двойки и демонстративното им държание на обществени места? - НЕ! Нормално ли е децата ни да гледат как педерасти и лесбийки се целуват по улиците, как си живеят (по телевизията!) и дори как правят секс? - НЕ! НЕ! и НЕ!!!
Да, грехът си е грях, независимо колко голям или малък е той! Но аз не се притеснявам, когато момче и момиче се целуват по улиците, но ми е адски противно да гледам хомосексуалните да го правят.
Защото предпочитам децата ми да прегрешат по нормалния начин, отколкото по НЕнормалния. Да, и двете неща са грях, безспорно, но аз в момента говоря по човешки и като родител.
Ако на теб не ти пречат хомосексуалните двойки, на мен ми пречат. Аз не искам да гледам по улиците как травестити-проститутки чакат клиентите си по бул Хр.Ботев, как показват дългите си бедра на жадните за перверзии типове, нито пък искам да ги гледат децата ми. Същото касае и уличните проститутки и всички подобни неприятни за моите очи гледки, но никой не ме пита и тези неща ще си останат същите, дори по-лоши! И вероятно гей-парадът ще се състои, а някои ще се опитат да го спрат. Ако държавните институции не спрат тази лудост, ще стане неприятно за мнозина.
Така или иначе, светът върви към гибел. И когато беззаконието стигне своя връх, светът ще бъде унищожен.



Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: пчeличkaтa]  
Автор bluestar1 (непознат )
Публикувано26.06.08 00:23



Нормално ли е децата ни да гледат как педерасти и лесбийки се целуват по улиците, как си живеят (по телевизията!) и дори как правят секс? - НЕ! НЕ! и НЕ!!!


Не знам дали си наясно, че преди около 100 години е имало същото отношение към жените, които искали да се обличат с панталони и да са с къси коси. Как ти звучи това Нормално ли е децата ни да гледат как жени ходят по улиците с панталони като мъже, как не искат да обуят пола и дори как си носят косите къси като мъже? - НЕ! НЕ! и НЕ!!!




Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: bluestar1]  
Автор sci (ученик)
Публикувано26.06.08 09:41



Абе много късно сте писали.
Добрите хора си лягат раничко, лошите или "правят кариера" или дивеят по "светски живот". Между другото, "нощен живот" имат само демоните.!!!

Така, мисля, че стана ясно колко съм против гнусотиите на обществото от 21век.

Обаче е вярно и това, че който много говори за някой порок, това обикновено значи, че сам се измъчва от него. (Защо, мислите, напоследък стана толкова модерно да се говори и за педофилия?...)

Затова независимо от зададената тема, аз засягам много на брой теми, отнасящи се до съвременното общество. Реалността е сложна логически обоснована мрежа от причнинно-следствени връзки, а не праволинейна сляпа пътека от предубеждения.

Не съм съгласен с крайностите на националистическите движения в Б-я. И не за друго, а защото са без покритие. Как ще издигаш в култ народните песни, които по произход са турски. Или БПЦ, която и сред децата е символ на смъртта (по човешки говоря).

И защо обществото толкова яростно осъжда сексуалността, която дава живот. А войните, убийствата са станали символ на героизъм и чест???

Крайно против съм сексуалността да остава табу дори за децата. Това е естествен процес и те трябва да познават природата си.

Хомосексуалните най-често се дистанцират от педоифилията. Но истината е, че обикновено хомосексуализмът се причинява от извратено отношение (хомосексуално) към младата психика.

От друга страна дори така преследваната педофилия (която си е чиста англо-американска пропаганда), когато е в хетеросексуален вид и БЕЗ НАСИЛИЕ, дали е толкова опасна, колкото последвалите издевателства на полиция и общество, задоволяващи нездравия си афинитет към "пикантни истории". Прочетете само мненията на хора при подобни новини. Перверзиите на съдиите са много по-страшни и противоестествени. Както е добре известно от дните на Инквизицията или извергствата на пуританите.

Така, че привлечените към по-младите имат повече основания да "търсят правата си". В миналото това е било нещо съвсем нормално особено сред елита на Цивилизацията. Още повече, че природният признак за пълнолетие вече е на лице още към 11-12 годишна възраст. Впрочем забелязвате ли, че физическата акселерация е свързана с умствено изоставане (както е при животните). Също така остаряването е ускорено, за което помагат противоестественото поведение и държавната дрога - цигари и алкохол.

Дали могат да се степенуват греховете? Дали има йерархия в Ада или Рая?
Ами има едно такова слово - който е най-малък тук, най-голям ще се нарече в Небеса. Апостол Павел сигурно би казал, не ви ли учи и самото естество, колко по-отвратителни са значителен брой едва ли не одобрени от обществото перверзии - брак по сметка, геронтофилия, влечение към инвалиди и т.н., и т.н.

Едно е сигурно, спокойно и сериозно отношение, без агресия към всичко в тоя свят е Божият път. Щом не е Насилие, то е Любов. И, колкото до сексуаслността - един мъж и една жена завинаги, застанали непорочни пред Олтара и живеещи в Единство, осветени от тайнството на Брака - това е Божията воля.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: bluestar1]  
Автор nimo1968 (непознат)
Публикувано26.06.08 10:15



В отговор на:

Брей, ма то голям проблем, голямо чудо. Някои хора няма да могат да спят цяла нощ заради парада на лошите, страшни гейове.




Е как нема да е голем проблема???? Ексик на всичките проблеми в милата ни татковина са и обратните.
Забелязвам, че проблема, хомосексуалисти е много сходен с проблема "секти" . Появява се някой си по някаква си медия и чрез добре тренирано словоблудство създава някаква въображаема социална група, която трябва да изиграе ролята на козел отпущения, да се хвърли всичко най-лошо върху него и естествено да бъден натирен в "пустинята" където да отнесе греховете на целия народ. Винаги някой друг трябва да е виновен за собствените ни неудачи и грехове. Вчера виновни бяха "сектите" ,днес виновни са обратните утре ще се циганите, негрите, а после кой? Чета тука, какъв голям грях бил хомосексуализма. Определено е така според Словото. Но същото това Слово казва, че същия, ако не и по-голям грях е лъжата, кражбата, богохулството, завистта, омразата, лицемерието и тн. Ако някой е виновен пред закона за един грях дори, то това е престъпление спрямо целия закон. Когато някой с пяна на уста иска да преследва и извършва насилие над хомосексуалистите, то той влиза в една категория с тях, ако логиката е да следваме закона. Ако някой лъже пак се получава същото. Я чакай те малко. Нека "лекаря" първо да излекува себе си.....

Друго възражение е че щели да си правят гей парад. А защо не? След като може откровенни лъжци и демагози, като политиците, да лъжат и манипулират всекидневно и необезпокоявано от екраните, да си правят митинги и шествия, защо и обратните да не го правят това? Ама не съм чул до сега никоя църква или друга организация да излиза със становище, че да се лъжат и заблуждават масово, големи групи хора е грях. За едни майка, за други мащеха. Ако тези същите тези "християни" морализатори се изправят срещу държавното статукво ще вземе да им секне на някои бизнеса, а обратните не могат да навредят, за това, върти със сопата, бий ги, мамка им и гадове. Твърде елементарно Уотсън, едните са силните на деня, а другите са доста беззащитни.
Ако някой иска да изобличава и да излиза с манифести срещу обществени пороци, то тук е в грешка! Хомосексуализма е личен грях, а не обществен, и борбата срещу него е в Църквата, чрез Словото. Доста ми е странно когато заедно срещу обратните, "добрите християни" застават рамо до рамо със расистите на Расате или атакистите на Сидеров.

Сега е момента църквите да покажат, че следват Словото Божие, като защитят човешкото право на тези хора. Да покажат на хомосексуалистите, че ги е грижа за тях, че те също са Божии деца, а не някакви отрепки, за каквито ги мислят, да им помогнат с християнска нелицемерна любов да намерят пътя към Бога и така да ги водят към спасение.
Колкото голям грях и нехристиянски начин на живот е хомосексуализма, то също толкова е порочно и нехристиянско отношението към тях. Трябва нов модел, ново отношение. Как ще им говорите открито за Исус Христос, а в сърцето си ще ги мразите? Христос се молеше за тези които Го разпънаха, а ни е съдим и пращаме в ада, кой ни е дал това право? Молете се за тези хора, да намерят Бога, не ги мразете.


Сигнатура (до 100 cимвола).Можете да използвате Markup във вашата сигнатура.

Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: Zara_83]  
Автор kyпoнa тeчe (с инструментите)
Публикувано26.06.08 11:47



В клуба е недопустимо:

1. Обиди и дискриминация на полова, етническа, езикова, възрастова, образователна основа;


Това е правило номер 1 в клуба,ако не знаеш...да те светна!





Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: kyпoнa тeчe]  
Автор Бaн Чao ()
Публикувано26.06.08 12:36



Тази тема не е дискриминация на нито едно от изброените от тебе.



Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: nimo1968]  
Автор bluestar1 (непознат )
Публикувано26.06.08 13:07



И мен ако питаш, истинските проблеми на България са корупцията, която е превзела цялата държава от горе до долу, бедността, мизерията, намаляващото население, милиардите откраднати от политиците, връзките и шуробаджанащината, които са навсякъде.



Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: sci]  
Автор bluestar1 (непознат )
Публикувано26.06.08 13:14



От друга страна дори така преследваната педофилия (която си е чиста англо-американска пропаганда), когато е в хетеросексуален вид и БЕЗ НАСИЛИЕ, дали е толкова опасна, колкото последвалите

Без коментар.



Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: Zara_83]  
Автор drago1 (прям)
Публикувано26.06.08 15:29



Кметът преместил гей-парада в Южния парк.



Таман да има майките с децата какво да гледат.

След като има изявено несъгласие от страна на Българската Православна Църква и всички вероизповедания у нас, както и на множество влиятелни граждански и правителствени организации, парад засега ще има.

Мирише на подкуп в Столична община - европейските педали имат и влияние и кинти.



Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: Бaн Чao]  
Автор kyпoнa тeчe (с инструментите)
Публикувано26.06.08 15:40



Да не забравяме първите грешници - Адам и Ева,заради които и досега сме на тоя хал!

В цяла Европа признават тези паради за нещо естествено...само ние тук сме цървулите от 18 век!

Народът ще си остане прост и назадничав,защото такива са хората,които го управляват!

Има и хора,които не вярват на властта,която си мисли,че всички сме стадото...

Живеем в 21-ви век! Хората не са същите като баба ви и дядо ви!



Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: пчeличkaтa]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано26.06.08 15:45



Ама не, не само като родител по човешки. Има си грях и грях. Ако нормалният извънбрачен секс е грях и извращение на душата, той все пак си остава естествено действие спрямо човешкото естество. Но хомосексуалността е противоестествена и никак не е сравним като последствия с нормалния секс.

Тук не става дума за лични пристрастия - на мен ми пречат обратните двойки. Става дума за принципно отношение - докъде можем да приемаме да падне границата на толерантност към извращения в обществото? А тя пада непрекъснато като поставя все по-големи трудности пред новите поколения да виждат нормалното и да го имат за нормално. И как после да има християни след като днес се счита за нормално да се прави секс със същия пол, а утре ще стане нормално да се прави секс със животни, машини, и все по-изродския живот ще бъде възприеман съвсем равнодушно. Тук не става дума за моето мнение, става дума накъде вървят всичките тези хора, и на какво обричат поколенията след тях, проповядвайки толерантност и безмълвност към извращенията.

Да, единици спасени винаги ще има, само че не знам ние как ще отговаряме пред Бога за приноса си да намаляват спасяващите се.

"Истина, мъчно е на онемелия от чудо да говори на оглушели от крясъци."


Тема Бъди НЕтолерантен!нови [re: Zara_83]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано26.06.08 15:46



Тази педалска измет е отвратителна. Тези отрепки стават все по-нагли.
Мисля, че идеята да се молите за тях не е от най-продуктивните.

И разберете - няма гейове. Има педелвайси. Долни педали.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: kyпoнa тeчe]  
Автор пpocтo1чoвek ()
Публикувано26.06.08 15:47



Европа, европа, а ние (българите) сме в най-тежък морален упадък, та дано Бог се смили над нас и ни помогне да си оправим пътищата, а не като Содом да ни заличи, защото тази участ сме си заслужили.



Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: drago1]  
Автор пpocтo1чoвek ()
Публикувано26.06.08 15:52



Южната част, демек катерушките към хладилника. Рядко минавам от там, но да там има много млади семейства с децата. Не е много удачно. Ама то това е като търсене на подходящо място за сметище ...



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: BlackWolf]  
Автор kyпoнa тeчe (с инструментите)
Публикувано26.06.08 15:54



Бъди Нетолерантен! Бъди нормален! - това е лозунга на лидера на БНС Боян Расате - Расиста,който търси подкрепа от БПЦ!

Подкрепете го братя християни, защото да си нормален означава да си нетолерантен. Този човек тази сутрин говореше за Божиите закони. Едва ли е толкова наясно с нещата...държеше тон като Фюрера,едва ли не! Болен мозък.

Ама,кво съм седнал да се занимавам с промитите мозъци на държавата!



Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: sci]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано26.06.08 15:54



”Как ще издигаш в култ народните песни, които по произход са турски. ”
Това е абсурдно невярно твърдение.

”И защо обществото толкова яростно осъжда сексуалността, която дава живот. ”
Не сексуалността, а Бог дава живот. Нека не забравяме това.

”А войните, убийствата са станали символ на героизъм и чест??? ”
Символ за героизъм и чест са смелостта, себеотрицанието, любовта към ближния. Войната сама по себе си е връх на злото. Това обаче не означава, че в нея не могат да бъдат проявявани добродетели. Даже и висши такива.

”Крайно против съм сексуалността да остава табу дори за децата. Това е естествен процес и те трябва да познават природата си. ”
Когато му дойде времето обаче. Преждевременното запознаване винаги е водело до извращения. Дори до хомосексуализъм. Защото няма как да бъде осъзната правилно.

”Дали могат да се степенуват греховете? Дали има йерархия в Ада или Рая?”
Да.

"Истина, мъчно е на онемелия от чудо да говори на оглушели от крясъци."


Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: sci]  
Автор bluestar1 (непознат )
Публикувано26.06.08 16:30



Другия път, когато решиш пак публично да обясняваш какво хубаво нещо е педофилията, те съветвам първо да се огледаш и ослушаш дали няма някой полицай наблизо. Предполагам, че не ти се влиза в затвора, ама знам ли.



Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: ask2OO4]  
Автор sci (ученик)
Публикувано26.06.08 16:34



bluestar1, не вади думите ми от контекста. Мисли! Особено нашето общество е много по-толерантно към боя на деца. А какво става с дете отделено в домовете уж за негово добро??? Да спрем до тук с тази ужасяваща тема.

Истината е, че парада ще мине и като всяко чуидо за 3 дни. Истинските поражения върху Човечеството текът с пълна сила от около 20 години насам. Показността на тези отвратителни неща подбужда дискусии, но други са нещата, които носят истинската сила на Злото.

ask2OO4,
За народните песни и носии, както и за езическите обичаи, издигани в култ в Б-я, ти не си познал истината. Просто ти действа промивката на мозъка. Моля погледай забавни телевизионни програми на Турция, обикновено не са свързани с маанетата. Все едно да кажеш, че българската народна музика е чалгата (макар, че май си е точно така)

.

За сексуалността - да, ТЯ дава живот. "Както слънцето грее и за праведни и за грешни, и дъждът пада за всички", така и циганите могат сериино да произвеждат "деца" както в животинско котило. Друг е въпросът, че животът в плът не значи много - раждаш го, повечето хора му дават покрив, облекло и храна на детето и смятат, че всичко е ОК.
По-ценният ЖИВОТ е от Бога - Духовен Живот...

За войните - помисли пак. Когато не се води война, с каква показност се правят паради, строяване и т.н. Смешно е. Демонстрация на какво е, превръщането на Емоционални и Разумни божии чада в безмозъчни, стриктно подчиняващи се машини за убиване. И точно такива ги харесва Обществото.
Защо се подготвят? Героизъм има ако вече е започнала войната. Дори самата мисъл за Война в мирно време е грях! "Ако те ударят от едната страна, обърни и другата". Интересно на кой "Христос" служат "свещениците", които благославят войските?!

Пак за сексуалността. Да се срамуваш е грях. Да прикриваш естествен процес е глупост, пораждащ у децата нездрав интерес. Напротив, ако не се поставят излишни табута, едно дете никога няма да обърне внимание на тези неща, защото в първите години е заето с нещо много по-приятно - изследване на прекрасния Божи свят и възхищение от Творението.
Естествено, акцентирането върху сексуалността, чрез порнография например, е ужасен грях, сриващ обществото.

Мисля, че и аз доказах, че греховете могат да се степенуват. Нещо повече, мисля че има някаква йерархия и на отвъдното.

Много дълга дискусия стана. Май й отделяме повече време от необходимото.
Тръгнахме от един парад на пороците и засегнахме едва ли не всички аспекти на живота. Но всичко е свързано.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: kyпoнa тeчe]  
Автор ribeto ()
Публикувано26.06.08 16:44



БНС = Български Нацистки Съюз
Кретенчета!



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: ribeto]  
Автор exsellent (непознат)
Публикувано26.06.08 17:44



БНС = Български Нацистки Съюз
Кретенчета!


Не приказвай глупости , а бъди благодарен че има и свестни млади хора...



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: exsellent]  
Автор ribeto ()
Публикувано26.06.08 18:02



ДА, ако БПЦ подкрепи нетолерантните нормални нацисти,то БПЦ ще докаже какви свестни христиени има...мислят само за бой и убиване.
Не,че в БПЦ няма хомосексуални братя,ама те са благословени...БПЦ заставана страната на нео-нацистите да си опази името неосквернено.Да ви плюя на тъпите политически манипулации.





Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: ribeto]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (стар клубар)
Публикувано26.06.08 18:06



ДА, ако БПЦ подкрепи нетолерантните нормални нацисти,то БПЦ ще докаже какви свестни христиени има...мислят само за бой и убиване.
Не,че в БПЦ няма хомосексуални братя,ама те са благословени...БПЦ заставана страната на нео-нацистите да си опази името неосквернено.Да ви плюя на тъпите политически манипулации.


ти не си обикновенно "рибе"!..
ти си "златната рибка"...
още ли изпълняваш три желания на християните?

една монета има две лица - ези и тура...


Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: Zara_83]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано26.06.08 20:17



Единственото нещо в сексуалният живот на другите хора, което би ме засегнало и бих взела отношение е насилието.
Гейовете не ме вълнуват - нито ще ги гледам, нито ще им преча.





Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: BlackWolf]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано26.06.08 20:19



Ти колко познаваш?



Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: sci]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано26.06.08 20:24



Пак за сексуалността. Да се срамуваш е грях. Да прикриваш естествен процес е глупост, пораждащ у децата нездрав интерес. Напротив, ако не се поставят излишни табута, едно дете никога няма да обърне внимание на тези неща, защото в първите години е заето с нещо много по-приятно - изследване на прекрасния Божи свят и възхищение от Творението.

Така е. Все пак познавам деца, които сами са се опитваха да сложат граница на темата, и то докато бяха съвсем малки. Сякаш срамът им бе вроден.



Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: Zara_83]  
Автор Пpипaднaл Aнreл (ръси с чемшир)
Публикувано26.06.08 21:02



Mila Zara, cheta te i se zabavliavam... Ti otkade znaesh, che diavola organizira tova sabitie....? Ami ako trugnesh na parad s tvoiata sektichka i tia li e ot diavola organizirana? Bih bil shtastliv da naucha malko poveche za neia? Ti gonish demoni ili kakvo?
Tova sabitie ima za cel da pokaje na takiva kato teb, che na sveta horata sa razlichni - edni sa takiva kato teb, drugi sa takiva kato men... I ako dnes ti si netolerantna kum razlichnote, ne ochakvai utre horata teb da razberat... Tova koi s kogo si liaga , ne ti vliza v rabotata... Kato ne iskash da uchastvash nedei, no ne se pravi na po-umna otkolkoto si ....

Редактирано от JoroH на 26.06.08 21:29.



Тема Пишеш се ангел, а използваш шльокавица!нови [re: Пpипaднaл Aнreл]  
Автор _maycal ()
Публикувано26.06.08 21:07





Моля да му бъдат изтрити шльокомненията!



Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: sci]  
Автор Пpипaднaл Aнreл (ръси с чемшир)
Публикувано26.06.08 21:33



"Ами нима има нещо по-гнусно от хомосексуализма???"

Ами да, не мисля че хомосекуализма то е най - големия проблем... Дори не е споменатв седемте смъртни гряха... Така че,да има и по - гнусни неща, които хора като теб вършят на тази земя, повярвай ми...

"В определен смисъл той е в основата на падението на обществото във всяка област последните години.

Например - щеше ли да има изневяра, ако мъжете не се гнусяха да използват жени "втора употреба".
Щеше ли жените да се гордеят със загубената си чест вместо да се стремят да застанат чисти пред олтара? "


Мисля,че си наясно колко неуместен е примера ти... Оправдаваш блудството с жени с хомосекуализма??? Ако не си наясно да ти обясня, че хомосекуалните не го правят с жени... За кои жени говориш? За твоите познати? Те достатъчно представителна извадка от обществото ли са? Една вдовица "жена втора употреба" ли е например?


Как да се моля с любов за такива, като ми се гади от тях???
А това, че законът (човешкият) репресира свестните хора и издига в култ извращенията, сами си правете извод.

Законът за който говориш сигурно се нарича КОНСТИТУЦИЯ. Миличък, ако нямаше конституция, нямаше да има закони,а че трябва да ги спазваш е ясно ако искаш да живееш в това общество. Във всяко една цивилизация има закони, и ако преди 500 години твоята Църква е твърдяла, че Земята е плоска и изтребила сума ти хора, давай запали и ти една клада. Но не забравяй, че по КОНСТИТУЦИЯ нямаш това право да дискриминираш хората по тяхната верска, сексуална или полова принадлежност.... И с какво това засягя, по - скоро РЕПРЕСИРА теб?

"Нещо повече, убедено вярвам, че началото на това падение е феминизмът. Жената презря децата си, измени на предназначението си и се юрна да седи на бюро, да се мазни на шефа си или да се фръцка суетно като шефка (да "прави кариера"). С това жената унижи себе си, възгордя се с безсмислието си, срина семейството и ... позната история, Ева отново съблазни Адам - със стрес, с импотентност и извращения. Живеенето на "семейни начала" е извратено за Бога и точно така и звучи.
Братя и сестри, та днес дори жените "християнки" се хвалят в Църква колко много "опит" били имали с мъжете преди брака..."

Мисля, че всеки един психолог, веднага би ти казал, че проблема ти се нарича ЖЕНОМРАЗИЕ... Не те познавам и незнам как си стигнал до тези изводи, но отново ти напомням, че по същата КОНСТИТУЦИЯ майка ти има същите права каквито имаш и ти, а ако ти искаш дъ държиш на жена си като робиня вкъщи можеш да се изселиш в Турция или Иран...

"И накрая, любовта я разбирам така - всичко е позволено. Всеки ТРЯБВА да има свобода да прави каквото си иска (стига да не е Насилие). Макар, че най-голям насилник е Законът днес. Но да се излезе на паради и да се прокламира една мерзост като висше благо - ето това е смъртен грях."

Това за смъртния грях къде го прочете, миличък?


"Както те имат право да вършат мерзостите си, така и аз би трябвало да имам право да бъда нетолерантен."

НЕ, ТИ НЯМАШ ПРАВО ДА СИ НЕТОЛЕРАНТЕН!И ако беше християнин щеще да знаеш това... Кое е мерзост, това че някой иска да излезе на парад? Ами и на мен неми харесват гнусните бабички по 9-ти Септември, но не го изкарвам като Обществен проблем Номер 1... И кое по - скоро е мерзост, това че някой ще се разходи в парка... Ти как си го представяш този парад?
Ами да , преди 50 години е било мерзост и жената да носи панталон, ама видиш сега следстивето от това е, че света се е изпедерастил? Малко си нелогичен и неук, извини за забележката...

" За разлика от тях не излизам на паради. Представяте ли си полицията какво би направила с хора, защитаващи Божия морал, ако излязат на парад (макар не тъй крещящ и вулгарен като на сбърканите). "

Ами излез де, проблема според мен че те е шубе от подобни прояви.. И кой си ти да наричаш хора като мен "сбъркани" Мисля, че понеже очевидно се още девствен хормоните в тялото са ти малко в повече и няма да е зле да ги освободиш с вечелната мастурбация, в което аз пък съм убеден че си замесен, което в същата ти Библия пише че е грях... Как така като мериш мери с един аршин...

"Ами обществото като цяло (което е зло и според философите и според Бог) - нима ако не защитаваш мерзостите им, няма да те нарекът "фашист", въпреки че до един нямат идея какво значи тази дума."

Това лишено от смисъл и граматика изречение покажи на учителката си по литература първо. Кой теб те е нарекал фашист? Фашист са нарекли, човек който действително е председател на Националистическа - Фашистка Партия... Ами ако искаш обясни ми какво имаш предвид, ако аз се бъркам...

"Нима ако не си "модерно мислещ" - извратеняк, няма да те нарекът "комплексар" - гнусно безумие на неуки самохвалковци с агресивно его..."

Не, няма да те нарекА ( още един урок по граматика ) комплексар, за твое сведение, съм доста "по - ук" от тебе . Но виж, бих могъл да те нарека ограничен...

"Но такъв ставаш, щом в училище вместо с Наука си се занимавал със спорт (точно като пияницата тати) и си се дрогирал или шлял по купони (като мама, събрала мноооого опит). "

Тук явно говориш от собствен опит... И доста прекаляваш....



Тема Щото съм от ангелите на Чарлинови [re: _maycal]  
Автор Пpипaднaл Aнreл (ръси с чемшир)
Публикувано26.06.08 21:38



Много си сладък като си сърдит? Защо да ми се трият мненията, това не е личното ти пространство, а обществена дискусия.. и Интернета е толкова твой, колкото и мой, така че по - добре се примири и ме остави на мира, ми се занимавай със своите си дела. Предварително ти благодаря!



Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: nimo1968]  
Автор Dankata (Daniel)
Публикувано26.06.08 21:42



Сега е момента църквите да покажат, че следват Словото Божие, като защитят човешкото право на тези хора. Да покажат на хомосексуалистите, че ги е грижа за тях, че те също са Божии деца, а не някакви отрепки, за каквито ги мислят, да им помогнат с християнска нелицемерна любов да намерят пътя към Бога и така да ги водят към спасение.

Какви Божи деца са хомосексуалистите, ти чуваш ли се какво говориш? Те могат да се нарекат такива, само ако се покаят и приемат Христос. Което значи да обърнат резбата наново или да забравят за сексуален живот, ако не могат да го правят с другия пол.

Каква е целта на тези гей паради? Защо църквите трябва да защитават ''човешкото им право'' да си правят тези паради? Каква е целта на парадите, питам аз? Искат повече ''права и свободи''. Искат да се женят, да осиновяват деца! ГНУСОТИЯ!!!!! Никой Божи човек не бива и да си помисля да защитава подобни мероприятия, целта на които е още повече да се изврати вече извратеното съзнание на хората.

Във всеки филм вече има някой гей. Във всички сапунки тука в католическо Мексико, винаги има гей в сценария. Всичко това се набива в главите на децата ни, колко естествено и нормално е да си гей. Това е 21 век бееее, ей!

Господ обаче е същия, вчера, днес и завинаги. Мъжеложците са еднакво гнусни на Бога и днес, също както бяха гнусни за Бога по времето на Ной.

През този 21 век, броя на гейовете май ще надмине този от времената на Ной... незнам някой сеща ли се за идващия Божи гняв.

Лука 10:27


Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: sci]  
Автор Пpипaднaл Aнreл (ръси с чемшир)
Публикувано26.06.08 21:44



Ти си болен мой човек, говориш за агресия, а не виждаш себе си.... Ходи си навреме на църкви, и не налагай стереотип на живот, който Ти смяташ, че е правилен...



Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: sci]  
Автор Пpипaднaл Aнreл (ръси с чемшир)
Публикувано26.06.08 21:56



"Попе, не съдим човеците. Не ги избиваме с камъни, това е работа на управниците. Но християните имаме право да се гнусим от постъпките им. Проблемът не е, какви ги вършат у дома си, по вертепите и кръчмите, а че парадират пред обществото с безумието си."

Ти съдиш, драги... С думите се, а като оставяш това на управниците, просто се съгласи с тяхното решение... Извинявай, но ника ти от скинар ли идва?

"И дори това не е проблем, проблем е, че насилствено ни заставят да ги благословим, да ги приемем, да признаем едва ли не, че са по-добри от нас... "

Бе кой те заставя бе, ти наистина живееш в някакъв измислен от себе се свят. Никой не те кара нищо... Като ти е гнусно нещо не го гледай, обачи ти така си зацепил, че започвам да се замислям дали просто не можеш да признаеш пред себе си, че също харесваш мъже,а?


"А онова, което човеците си вършат скрито не ме притеснява, за него те си отговарят пред Бог. Аз за разлика от управниците, никога не бих толерирал нахлуване с взлом като най-грозни престъпници в дома на някого и да го измъчвам заради разбиранията, интересите му или Личният му живот."

Значи, твоето лично пространство е твоя кенеф и то само когато ти си там, а не ми се вярва някой да иска да нахлува там.... Това което е планирано като мероприятие е в Общественото пространство.. Брей, как се изкара мъченик, бе...


"Защо няма парад на Хората, които да отстояват правото си на Личен Живот?! "

Ами направи си бе, баси тъпото парче... Това, че аз ще отида на този парад теб ЛИЧНО какво те засяга и притеснява не мога да разбера???



Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: Dankata]  
Автор Пpипaднaл Aнreл (ръси с чемшир)
Публикувано26.06.08 22:13



"Какви Божи деца са хомосексуалистите, ти чуваш ли се какво говориш? Те могат да се нарекат такива, само ако се покаят и приемат Христос. Което значи да обърнат резбата наново или да забравят за сексуален живот, ако не могат да го правят с другия пол. "

Чакай малко само да те питам няколко неща. Първо защо се гневиш? Това не е ли грях също? Откъде на къде ти ще си Божие дете,а другите няма да са? Второ, къде прочете че трябва да забравя за сексуалността си? Защо говориш наизуст?

"Каква е целта на тези гей паради? "

Какво ни показва? Парадът, миличко, ни показва, че трябва да приемаме различните. Никой не ни кара да ставаме като тях, но не трябва да им забраняваме нещата, които ние имаме, само защото са различни. 3. на какво ни учи? Парадът, миличко, ни учи да бъдем толерантни. Това е, когато хората се приемат едни други въпреки различията си. Защото, миличко, е лошо да наказваш хората за неща, които на теб не ти харесват. Не всичко в живота е така, както ти го разбираш или ти харесва, затова за да бъдем част от нормалното общество, трябва да живеем заедно въпреки различията си. 4. какъв е извода (-ът, ако трябва да сме точни)? Налагат се два извода: - че Вие не можете да обясните на едно дете нещата, които вижда. Това е лошо, защото нещата няма да престанат да съществуват само защото Вие не можете да ги обясните. - че Вие не сте толерантни към нещата, които детето вижда. Това също е лошо, защото детето Ви също няма да бъде толерантно, което може би не е най-правилното в цивилизованото общество. Някой ден то може да заживее в Холандия например, където него ще третират като втора ръка, ако си позволява да не бъде толерантен човек. - че детето някой ден може да порасне като хомосексуален възрастен. И това, че Вие сте нетолерантни означава, че детето Ви ще живее с усещането, че греши, че е лош човек и ще се дистанцира от Вас, защото знае колко ”приемате” различните и как бихте третирали него. Надявам се, че казаното от мен е помогнало поне малко във възпитанието на бъдещите поколения в толерантност към различията между хората.



Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: nimo1968]  
Автор пpocтo1чoвek ()
Публикувано26.06.08 22:18



Ние можем да си философстваме, но това няма да промени фактът, че хомосексуализмът е грях и като такъв е гнусен в очите на Бога. Все пак, не сме си го измислиси, пише го в Библията. А и каква по-голяма грижа от това да покажеш някому, че пътят му е грешен и го води към погибел. Все пак Църквата трябва да се грижи за паството си и за това има неща като анатеми и прочие, за да се отделят болните, за да не заразят другите, не е злобност, съдливост или каквото друго се сетиш, а е грижа. Няма да се радваме, ако хомосексуалните се пържат в ада ... що за безумие и радост, та нали заради това и ние бихме се пържили в ада. А и всяка душа е скъпа на Бога, за това няма как да подкрепим хомосексуланите в тяхния грешен път, защото те са скъпи, а евтино се продават и погубват по този начин.



Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: kyпoнa тeчe]  
Автор Бaн Чao ()
Публикувано26.06.08 23:05



Искаш да кажеш, че нямаш баба и дядо ли? Ми така ще е - хомосексуалистите не могат да имат собствено поколение.
Осаналите ти думи са симптоми за дълбоко вкоренено робско поведение.



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: ribeto]  
Автор exsellent (непознат)
Публикувано26.06.08 23:13



ДА, ако БПЦ подкрепи нетолерантните нормални нацисти,то БПЦ ще докаже какви свестни христиени има...мислят само за бой и убиване.
Не... наистина не мога да го разбера !!!! Ще застанете на страната на педалите и ще осъдите момчетата които се опитват да защитят обществото и морала от тази лайняна боляст педерастията.... Наистина мозаците ви са промити и не различавате добро и зло!



Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: Пpипaднaл Aнreл]  
Автор Dankata (Daniel)
Публикувано26.06.08 23:50



Чакай малко само да те питам няколко неща. Първо защо се гневиш? Това не е ли грях също? Откъде на къде ти ще си Божие дете,а другите няма да са? Второ, къде прочете че трябва да забравя за сексуалността си? Защо говориш наизуст?

Първо на първо, миличка, има разлика между гняв и възмущение. Не че не мога и да се разгневя, но в случая се възмущавам.

За това кои са деца на Бога, пише ясно в Библията:

Галатяни 3:26

'' Защото всички сте Божии чада чрез вяра в Исуса Христа.''

От тук нататък, ако ти имаш интерес, можем да говорим защо е необходимо промяна, както в сексуалноста, така и за други неща. Ако нямаш такъв интерес, събирай си барбитата и отивай да си играеш с приятелките.

Лука 10:27


Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано27.06.08 01:50



Познавам няколко такива... Истерични, префърцунени, напарфюмирани и фризирани. С една дума - отрепки.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: BlackWolf]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано27.06.08 07:14



И аз познавам няколко и не са нито истерични, нито напарфюмирани, нито отрепки - не знам къде си ходил, за да се сблъскаш точно с напарфюмирани.
Може би точно заради това се оказаха толерантни и идеалисти.
Познавах и деца, които сигурно ще станат такива, и виждах колко неловко и объркани се чувстват. Последното което им трябва, е да ги разнасят като чучела и да се сблъскват с презрението на хората, за които очевидно сексуалната ориентация е критерият за отрепка или не!


Аз смятам, че има и много по-важни качества, въз основа на които да си изградя мнението - и то за всеки поотдело и да не ги слагам под общ знаменател. Има страшно много хетеросексуални, които като хора са отвратителни. Нямам причина да си пълня съзнанието с омраза и презрение към хора, от които не съм видяла нищо лошо, само защото са гейове. Вярно, че могат да се окажат конкуренция, но това не е причина.
Не мога да си представя, защо тези, които ти познаваш са все префърцунени. Може би само тях разпознаваш.



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: exsellent]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано27.06.08 07:22



Ако беше болест фармацевтичната промишленост щеше да се намърда в нишата. Никой не застава на страната на педалите - просто някой хора отказват да приемат сексуалната ориентация като зло. Което е разбираемо, особено при положение, че има и неща като злоба, агресивност, лицемерие, отмъстителност, алчност и т.н. - които наистина се отразяват на начина ни на живот много повече отколкото привличането на гейовете от себеподобните им.
Преди векове са избили хиляди евреи в Европа, защото някой казал, че те са отровили кладенците. Няма значение, че и те са измирали. Тези глупости за опасност от хомосексуалистите съществуват само в болни съзнания. Изместване на проблема, за да не се наложи да се решава истинският.

Сексуалният живот на някои хора трябва да стане обществен проблем, за да не види обществото, че всъщност е загнило не заради тях. Да има враг - защото иначе може да се потърсят истинските причини за проблемите.



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано27.06.08 08:32



Ами имах "щастието" да имам един такъв колега, да уча с един подобен и пр. Местата са университет, доста прилична фирма, държавно учреждение... Наблюдавал съм ги достатъчно дълго, така че мнението ми остава непроменено.

Тази измет сега прави гей-паради иминно поради търпимостта на такива педалозащитници като теб.
И още нещо. Пак повтарям - няма гейове. Има педерасти. Долни педали.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: BlackWolf]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано27.06.08 08:55



Ако нямаше такива като теб, които да беснеят от съществуването им - което не те сами са си избрали - изобщо не биха се афиширали толкова демостративно. Иначе казано - не такива "педалозащитници" като мен са причина за парада, а такива хора като теб, на които им пука от това кой с кого прави секс. Даваш им само две възможности - или да се гръмнат или да се опълчат демонстративно срещу хората, които биха ги гръмнали. Ти какво би избрал на тяхно място?





Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: exsellent]  
Автор ribeto ()
Публикувано27.06.08 09:22



Застанете на която страна си искате,бе! Какво ще промените? Хомосексуалността на едните? Агресията на другите? Нищо няма да се промени! Ами погледнете хетеросексуалните - те не парадират ли постоянно със своята сексуалност - къде ли не, по реклами с голи тела на жени или с текстовете на песните,като че ли това е нещо нормално!После родителите се чудят защо децата им знаят толкова неща за секса и говорят глупости...погледнете си децата - новото поколение,което още в училище започва да убива и да извършва насилие..а това вече става все по-често и по-често... от непълнолетни. Всичкото им наред на хетеросексуалните,че седнали да се занимават с хомосексуалните!
Значи,според теб,както разбирам, един агресивен подход към ситуация, която ТИ не одобряваш/тук става въпрос за ТВОЕТО виждане,което е различно от МОЕТО/ е много по-нормален от смирението,което уж изповядваш? Тук Църквата няма общо,защото това не е МОЯ избор. И не давам да ме осъждат за някакви си грехове хора,смъртни като мен. Това,какво ще стане с мен след смъртта ми,вече не е ТВОЙ проблем.ОК? Ама какво пишело в Библията,това вече е ТВОЯ избор.Този парад е ситуация,която с нищо не пречи на хетеросексуалните и не цели да им пречи. Агресията идва от хетеросексуалните. А нали знаеш,че насила хубост не става...Ако си мислиш,че със зло ще стане,ами да ти кажа още отсега,че няма да стане! Защото има един момент в който религията става фанатизъм и не подбира средства за постигане на целите си. Аз това го наричам тероризъм. Пък ти квото щеш ми говори.

И още се учудвам на хора,които се приемат за месии и които си мислят,че те единствени са прави и безгрешни,а всеки,който не мисли като тях и има друг избор/защото има право на свободен избор/ трябва да бъде пратен на кладата!

Така,че ясно ми е кой на кого промива мозъците.



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано27.06.08 09:28



Защо не вземеш да защитаваш педофилите, серийните убийци, пироманите и пр.? Те също са различни. И са също толкова ненормални.
Защото каквото и да разправят педелвайсите, тяхното състояние е ненормално.
Крайно време е да се разбере, че в Зап. Европа може да виреят различни извращения, но в България педераслъка няма да бъде приет от мнозинството хара, защото имаме именно здраво вкоренено чувство за нормалност.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: ribeto]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано27.06.08 09:29



И още се учудвам на хора,които се приемат за месии и които си мислят,че те единствени са прави и безгрешни,а всеки,който не мисли като тях и има друг избор/защото има право на свободен избор/ трябва да бъде пратен на кладата!

Лошото е, че най-често дори не става въпрос за личен избор.

Хомосексуализъм има и при животните - те едва ли имат свободна воля и решават да са такива.



Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: Пpипaднaл Aнreл]  
Автор sci (ученик)
Публикувано27.06.08 09:30



Хомосексуалистите НЕ СА БОЖИИ ЧАДА.

Бог казва, мои са ония, които вярват, а вярват ония, които изпълняват Волята ми.
Бог казва, че против волята Му са мъжелозците.

Споменах, че не може обществото да е толерантно към всяко лично убеждение. Защото по вашата логика, както показах могат да се надигнат и педофили, и фундаменталисти, и фашисти, и... И всички те могат доста по-аргументирано от вас да отстояват "правата си". Както и правят точно в споменатата от теб Холандия, страна на порока от времето на зараждането си. Защо обаче КОНСТИТУЦИЯТА ги съди тях, а не вас?! Или просто е важен процента от конкретното малцинство в средите на властимащите за да бъде одобрено. Както вие, хомосексуалните преследвате педофили, скинари и т.н., така сте преследвани и вие. Къде е разликата???

Гневът е позволен, когато е Свещен гняв. Същият, с които Христос изгони търговците (еврейте, поклонници на Мамон) от Храма.

Не съм скинар. Sci, показва любовта ми към Науката и Небето, т.е. към Бога.

Аз никога не бих проявил агресия спрямо някого!!! Твърдо стоя зад идеята на Платон - съвършената държава е тая, в която всеки си върши работата и не пречи на другите да си вършат своята.

Единственото зло за обществото е Насилието.

В теб по-малка агресия ли има към мен лично?
Правописните ли грешки са тъй важни?

Примерите ми са точни, ако мислиш.
Ако мъжът не е хомосексуален щеше ли да има изневяра. Щеше ли да легне с жена, която е била на друг мъж. Щеше ли един мъж да бъде там където вече друг е бил преди него?
Това е жена "втора употереба".
Вдовица ли?
Ами Словото съветва все пак тя да остане САМА до края на дните си. Защо ли?

Ако обществото не беше хомосексуално, щеше ли да се радва на извртащенията в Затворите, Лудниците, Казармите и ... сега и в Училищата???!

Да, хомосексуализмът, еманципацията са Зло! Аз НЕ съм част от тълпата да ви линчувам. Не съм като боклуците, одобрени от Държава и Общество да се отдавам на извратено насилие. Така, че от мен няма защо да се плашиш. Аз имам само Любовта на Бог. И май няма други като мен

.

Колкото до "смъртните грехове", в Библията никъде не се посочват 7 такива. Това са сектантски измислици. Има само ЕДИН смъртен грях. И той не е хомосексуализмът.

И пак, аз не говоря просто за обратните, просто се хванах за тази тема, но за кой ли път казвам, говоря за много неща от различни области на живота.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Редактирано от sci на 27.06.08 09:35.



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор ribeto ()
Публикувано27.06.08 09:39



Важното е,че човек е свободен да бъде такъв,какъвто се чувства, а не някаква религия,било тази или друга да му налага своето вето върху живота му.



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: BlackWolf]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано27.06.08 09:40



Защото те са свързани с насилие.

При ГЕЙОВЕТЕ обикновено не става дума за личен избор - хомосексуализъм има и при маймуните, и при морските свинчета, дори и при зайците - той едва ли е резултат от извращенията в Западна Европа. Не бих защитила изнасилвачи гейове.

А има и още нещо - никой не иска от теб да приемеш "педераслъка". Това, което има значение, е да не ограничаваш хората до сексуалната им ориентация. Като спомена Западна Европа - гледах за един случай - гей, болен от спин. Човекът си каза, че сам си е виновен. Като говореха за живота му, той каза, че му е трудно да прости на приятеля му - който го е заразил, и на брат си - хетеросексуален - който е изнасилил и убил сестра им. Смяташ ли, че хетеросексуалността е гаранция за "нормалност"?



Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: sci]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано27.06.08 10:27



Мисля, че имаш сериозни заблуждения относно някои неща, но ми се струва, че нямаш особено желание за дискусия. Промивката на мозъка е нещо, от което всички сме малко или повече засегнати, но ако не можеш да различиш типично българската от турската душевност (или от която и да е друга), значи нещо не е както трябва. Освен това по принцип ”турско” не означава ”лошо”, нали?

Да, имаме езически обичаи, само че тези неща с особена сила и в качествено нов контекст навлязоха като утвърдена истина в общественото съзнание по време на комунизма. Идеалът на народа ни не е този обаче, душата му не е в това. Но днес като цяло българинът е много далеч от всички тези неща.

"Истина, мъчно е на онемелия от чудо да говори на оглушели от крясъци."


Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: sci]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано27.06.08 10:35



”Пак за сексуалността. Да се срамуваш е грях. Да прикриваш естествен процес е глупост, пораждащ у децата нездрав интерес. Напротив, ако не се поставят излишни табута, едно дете никога няма да обърне внимание на тези неща, защото в първите години е заето с нещо много по-приятно - изследване на прекрасния Божи свят и възхищение от Творението.
Естествено, акцентирането върху сексуалността, чрез порнография например, е ужасен грях, сриващ обществото. ”

Да се срамуваш по принцип не е грях. Грях е когато се срамуваме от истината, или пък когато безсрамно грешим против нея.
Аз мисля, че бях съвсем ясен - не става дума изкуствено да се прикрива нещо. Нужно е всяко нещо да бъде представено когато му дойде времето, когато у детето (човека) назрее момента да разбира и проумява всяко ново нещо, което научава, и правилно го намества в досегашните си представи и намира смисъла му. Както е абсурдно да обясняваш висша математика на първолаци, нито това означава, че криеш нещо целно от тях, така и за сексуалността си има време. Сексуалността не е откъсната от цялостния човешки живот, не може да се говори за нея при положение, че човек не може да приеме връзката й с всичко останало.

"Истина, мъчно е на онемелия от чудо да говори на оглушели от крясъци."


Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Бaн Чao ()
Публикувано27.06.08 10:41



а такива хора като теб, на които им пука от това кой с кого прави секс

А на тебе пука ли ти педофилите, некрофилите с кого правят секс?



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Бaн Чao ()
Публикувано27.06.08 10:45



приятеля му - който го е заразил, и на брат си - хетеросексуален - който е изнасилил и убил сестра им

Случаят е добър пример за това, че хомосексуализмът никне в нездрава семейна среда единият педал, другият маниак изнасилвач-убиец на сестра им.



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: Бaн Чao]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано27.06.08 10:49



Не се прави на идиот и не откъсвай един израз от поситнга ми - написала съм само в тази тема поне два пъти изрично - насилието си е престъпление. То е нещо съвсем различно. В темата не става дума за престъпленията, за които говориш, а за хомосексуалисти.

Знам, че с теб се спори както с грамофонна плоча, затова нямам намерение да обръщам повече внимание на фантазиите ти. От известно време се опитваш да ми приписваш разни глупости, които са плод само на ограниченото ти мислене.

Ще започна да говоря с теб отново когато науча, че си тръгнал лятно време със шлифер и ушанка.





Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: Бaн Чao]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано27.06.08 10:52



А твоето сектанско мислене и озлобление към жените в каква среда са се развили?





Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: ribeto]  
Автор kolio_kolev (непознат)
Публикувано27.06.08 11:38



ribeto,

Бог ми е подарил трима сина и аз като родител ЩЕ НАПРАВЯ ВСИЧКО ВЪЗМОЖНО, СПОРЕД ЗАКОНИТЕ В ТАЗИ СТРАНА, те да останат хетеросексуални, докато са под моето попечителство!
Ще се боря със всички законни средства срещу РЕКЛАМИРАНЕТО на хомосексуализма и подобни перверзии!
Да, агресивен съм, но според рамките на закона!

Не съм съгласен едно малцинство да ДИКТУВА и ИЗНУДВА мнозинството от българските граждани.
Вие не се борите за права, защото вече си ги имате!
ВИЕ ПРОСТО ИСКАТЕ ДА УВЕЛИЧИТЕ ГЕЙОВЕТЕ, ЛЕСБИЙКИТЕ И БИСЕКСУАЛНИТЕ, ЧРЕЗ АГРЕСИВНА РЕКЛАМА!

Затова и аз ще се боря да останем хетеросексуалните мнозинство в тази страна!
Това е в интерес на сигурността, просперитета и възпроизводството на нацията ни!
Имам право на това все още, нали?!

Самата ваша рекламна кампания е агресивна и по тази причина съвсем естествено, предизвиква енергичен отпор от страна на хетеросексуалните. Вие обаче УМИШЛЕНО целите чрез психологическо въздействие върху хора с лабилна психика, да предизвикате изблици на реална агресия спрямо вас. Това е част от вашата стратегия. За вас е важно да бъдете жертви, за да предизвикате съчувствие в обществото. Няма да се учудя, ако и сами плащате на разни психопати да ви обиждат и пердашат, от време на време, за да получите по-голямо влияние в обществото! Лицемери!

Бог ни заповядва да ОБИЧАМЕ грешниците, но да МРАЗИМ делата (греховете), които вършат. Аз мразя делата (греховете) и начина на живот, които вие, гей активистите, рекламирате!

Редактирано от kolio_kolev на 27.06.08 11:46.



Тема Re: само не можах да разбера -нови [re: BlackWolf]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано27.06.08 11:47



защо ти цитираш една наистина долна измет, каквито са т.нар. български националисти?!


и не, не съм против гейовете. това, което ме дразни попринцип, са травеститите, както и шкембестите бели мъже с полички от моркови, смешни натруфени костюми или шарен грим. но ако говорим за откритото, показно изявяване на телата и сексуалността, то един карнавал в Рио де Жанейро е не по-малък парад на хетеросексуалността, затова в подобни случаи мерките би трябвало да са реципрочни...



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: kolio_kolev]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано27.06.08 11:49



ЩЕ НАПРАВЯ ВСИЧКО ВЪЗМОЖНО, СПОРЕД ЗАКОНИТЕ В ТАЗИ СТРАНА, те да останат хетеросексуални, докато са под моето попечителство!

Ти май наистина си въобразяваш, че зависи от теб.



ВИЕ ПРОСТО ИСКАТЕ ДА УВЕЛИЧИТЕ ГЕЙОВЕТЕ, ЛЕСБИЙКИТЕ И БИСЕКСУАЛНИТЕ, ЧРЕЗ АГРЕСИВНА РЕКЛАМА!

Що за глупости! Ти би ли легнал с мъж, защото ти харесва например музиката на Елтън Джон? Какво ще кажеш и да се бориш хората с тъмни очи също да останат мнозинство? Защото това е въпросът - доколко хомосексуализма е генетично обослувен и доколко е въпрос на избор. Аз знам, че повечето се раждат хомосексуалисти. Другите стават такива, защото ги е страх от жените и не могат да общуват нормално с тях. (всъщност метлата въпреки претенциите си е по-застрашен да стане гей). Бори се с вятърни мелници, щом си нямаш истински проблеми. Или се опитай да задържиш земното магнитно поле в сегашните граници - това има повече смисъл.



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор kolio_kolev (непознат)
Публикувано27.06.08 12:43



>> ВИЕ ПРОСТО ИСКАТЕ ДА УВЕЛИЧИТЕ ГЕЙОВЕТЕ, ЛЕСБИЙКИТЕ И БИСЕКСУАЛНИТЕ, ЧРЕЗ АГРЕСИВНА РЕКЛАМА!

Що за глупости! Ти би ли легнал с мъж, защото ти харесва например музиката на Елтън Джон? Какво ще кажеш и да се бориш хората с тъмни очи също да останат мнозинство? Защото това е въпросът - доколко хомосексуализма е генетично обослувен и доколко е въпрос на избор. Аз знам, че повечето се раждат хомосексуалисти. Другите стават такива, защото ги е страх от жените и не могат да общуват нормално с тях. (всъщност метлата въпреки претенциите си е по-застрашен да стане гей). Бори се с вятърни мелници, щом си нямаш истински проблеми. Или се опитай да задържиш земното магнитно поле в сегашните граници - това има повече смисъл.
---------

Не харесвам музиката на Елтън Джон, защото творчеството на всеки човек е отражение на неговата същност и начин на живот. На всякъде в неговите произведения се вижда рекламата на неговата "нормалност" (сексуалност). Това ме дразни. Ако не става дума са сексуални отношения, виртуални, неосъзнати, плутонични или физически, тогава защо се класифицират тези групи като СЕКСУАЛНИ малцинства и в частност, защото Е. Джон, например, така афишира своята сексуалност. Не харесвам музиката му, както и начина на живот, чийто проповедник е!


Опитваш се да манипулираш, внушавайки, че подобна позиция е вид дискриминация. Законът в Р. България изключва дискриминацията, както на расова така и на сексуална основа. А аз изрично подчертах - с всички законни средства!

Ироничният стил на написаното възприемам като едно от вашите стандартни клишета (ако сте против гейовете, значи сте също и против тези с тъмни очи, значи сте расисти!). Манипулативни внушения и с препратка на безпочвени обвинения.
Ще ви спестя остроумието си по адрес за гейовете и гей активистите да не разводнявам темата.

Аз не съм расист, и не дискриминирам никого! Но, едновременно с това съм против РЕКЛАМАТА на тези общности!

Моето лично мнение е ,че децата стават хомосексуалисти ПРЕОБЛАДАВАЩО заради средата, в която живеят. НИКОЙ НЕ СЕ РАЖДА ХОМОСЕКСУАЛЕН! Това са пълни измислици, макар и облечени в авторитетни „научни“ доводи!

А като християнин ще кажа: за децата, последствията от греховете на родителите и последиците от греховете на обществото в което живеят, ги тласкат и към хомосексуализъм, и към наркотиците и към самоубийствата. После това става под тежестта на собствените им грехове. Грехът изменя естеството на човека, в частно и неговата сексуалност!
Лечението се нарича покаяние (промяна) и спасение чрез вяра в Христос!

Друг път за промяна няма.

Но, на гейовете им харесва да са такива ,те не търсят начин да се освободят от това НЕ ЕСТЕСТВЕНО състояние, в което се намират и затова и ще си останат такива завинаги.

А такива като теб, които им помагат да останат в греховете си, ще отговарят за подстрекаване (съблазняване, рекламиране) на другите да вършат грях.

Настина, тази борба (с грехът) изглежда като борба с вятърни мелници в твоите очи, но не и в моите! За мен е начин на живот. Въпрос на гледна точка.

Редактирано от kolio_kolev на 27.06.08 13:11.



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: kolio_kolev]  
Автор ribeto ()
Публикувано27.06.08 13:10



Нещо не си обърнал внимание на това,което написах за Църквата...и за заповедите й!
Нито плащам,нито моля някой да ме харесва. Нито си правя реклама като хетеросексуалните,които си мислят,че са единствени на тази планета! Вие сте тези,които всеки ден си правите реклама.



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: kolio_kolev]  
Автор ribeto ()
Публикувано27.06.08 13:19



Ти нещо не си чел книги за хомосексуалността или си мислиш,че когато Църквата каже,тогава хората трябва да правят любов и секс, тогава трябва да се хранят, тогава трябва да спят,тогава трябва да работят и т.н.

Вземи чети нещо и после ми говори за това какви стават,от какво стават и дали се раждат такива,или не. Щото аз на приказки от Библията не вярвам. Пък какви ще станат твоите деца не е мой проблем и не ме интересува. Само гледай да им оставиш пространство за дишане,че тя Библията доста задушава.



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: ribeto]  
Автор kolio_kolev (непознат)
Публикувано27.06.08 13:25



Един мъж да целуне една жена на публично място не е реклама, а просто обичайният начин на живот на болшинството хора на тази планета!
Но, подобна целувка СЪЩО може да се изврати в доста неприятна, лигава и дразнеща гледка.
Аз също съм против показността в сексуалните отношения спрямо всички сексуални "течения".



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: kolio_kolev]  
Автор ribeto ()
Публикувано27.06.08 13:35



Неприятна за ТЕБ и за други като теб.Болшинството.В това болшинство едва ли всеки мисли точно като теб. Един хетеросексуален може да каже,че това е отвратително,друг може да каже,че това не му пречи лично, трети може да каже,че всеки има право на индивидуалност и т.н.

Айде да не казвам каква простотия се лее навсякъде и когато започне спор кой е по-по-най в чисто човешки аспект,поне 90% изтъкват сексуалните си качества на първо място.



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: ribeto]  
Автор kolio_kolev (непознат)
Публикувано27.06.08 13:37



>> Ти нещо не си чел книги за хомосексуалността или си мислиш,че когато Църквата каже,тогава хората трябва да правят любов и секс, тогава трябва да се хранят, тогава трябва да спят,тогава трябва да работят и т.н.
----------

Такива като тебе Библията не само ги задушава, ограничава и спъва, ами направо ги отвръщава. Който обича греха, не може едновременно с това и да обича Бог!




>>> Вземи чети нещо и после ми говори за това какви стават,от какво стават и дали се раждат такива,или не. Щото аз на приказки от Библията не вярвам. Пък какви ще станат твоите деца не е мой проблем и не ме интересува. Само гледай да им оставиш пространство за дишане,че тя Библията доста задушава.
---------------

Повярвай ми, не е проблемът в четенето, а в приемането. Може и много да си чел и да не си съгласен... Не считам себе си за човек невеж и незапознат, а такъв правещ доброволен и разумен избор.
На мен пък, записаното Божествено откровение - Библията, ми дава мъдрост, сила и свобода.



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: kolio_kolev]  
Автор ribeto ()
Публикувано27.06.08 13:43



Една вяра може да се приеме само доброволно, а не с натрапване. А какво изповядва тази вяра е съвсем друг въпрос и не следва да занимава тези,които не я изповядват.

Така,че тези думи за греха си ги запази за себе си.
Да,проблемът е точно в приемането.

Щом ти дава мъдрост,сила и свобода - честито!



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: ribeto]  
Автор kolio_kolev (непознат)
Публикувано27.06.08 13:46



>> Неприятна за ТЕБ и за други като теб.Болшинството.В това болшинство едва ли всеки мисли точно като теб. Един хетеросексуален може да каже,че това е отвратително,друг може да каже,че това не му пречи лично, трети може да каже,че всеки има право на индивидуалност и т.н.

Айде да не казвам каква простотия се лее навсякъде и когато започне спор кой е по-по-най в чисто човешки аспект,поне 90% изтъкват сексуалните си качества на първо място.
----------

За християните, които задължително са и хетеросексуални, критериите са много близки - минимум показност! Но, нашите критерии и критериите на тези, които не са християни, са твърде различни. Насочи енергията си към тях...

Също така вече и християните са практически малцинство, така че, знам за какво говориш ....

Не познавам християнин, който да изтъква сексуалните си качества.
Ти нещо май ни бъркаш с някакви плиткоумни комплексари, които ръсят семе то си на всякъде.



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: kolio_kolev]  
Автор ribeto ()
Публикувано27.06.08 13:50



Знаеш ли колко от тези, за които ти говоря ходят на църква,носят си тежките ланци с кръстове и си правят реклама на начина на обличане,парадират с парите си и колите си и прочие... И ще ми кажеш,че такива хора не са влизали в църква?
Най-простия пример е за някой политик,например..

Редактирано от ribeto на 27.06.08 13:51.



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: ribeto]  
Автор kolio_kolev (непознат)
Публикувано27.06.08 13:52



>> Една вяра може да се приеме само доброволно, а не с натрапване. А какво изповядва тази вяра е съвсем друг въпрос и не следва да занимава тези,които не я изповядват.
---------------
Аз не ти НАТРАПВАМ вярата си. Ти сама доброволно участваш в дискусиите в християнски форум. Съвсем естествено е тук да се пише основно за вярата на християните. Къде видя в думите ми натрапване?!
Или за теб всеки, който употреби в дадено изречение думички като грях, Бог и Библия, е вече е натрапване.



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: kolio_kolev]  
Автор ribeto ()
Публикувано27.06.08 14:00



Тук съм заради точно тази тема. Вие сте я отворили за дискусия. Писах някъде,че не приемам човек,който е също толкова смъртен и грешен, да ме съди от името на Бог.
Ще приема критика за делата си,ако ми докажеш,че си извършил някакво чудо като Христос,например. Да ми докажеш,че си нещо повече от човек. Нещо повече от мен.



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: ribeto]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано27.06.08 14:01



""""Вземи чети нещо и после ми говори за това какви стават,от какво стават и дали се раждат такива,или не."""

А какво ще кажеш затова, щото има много случаи на еднояични близнаци, при които единият близнак е хомосексуалист, а другият - не.

Всяко общество предприема мерки, които защитават гражданите и особено младежта от опасни и нездравословни поведения, увреждащи сериозно здравето на човека, а оттам и на цялото общество. По силата на тази логика се предпиемат мерки срещу тютюнопушенето, алкохолизма, наркоманиите и т.н. Безброй изследвания в областта на хомосексуализма недвусмислено са доказали, че това явление е по-нездравословно от гореспоменатите пороци и сериозно уврежда здравето на самите хомосексуалисти. Хомосексуалното поведение не трябва да се легитимира и да се нормализира, защото то е изключително вредно за здравето. Най-смислената реакция е обществото да помага на хомосексуалистите да се откажат от хомосексуалното поведение и, когато е възможно, да се откажат от хомосексуализма.

Според The New England Journal of Medicine разпространението на болестта коремен тиф в САЩ се дължи на факта, че някои мъже хомосексуалисти гълтат фекална материя по време на сексуалния контакт.
В книгата си "СПИН, ненужната епидемия", д-р Стенли Монтейф описва по следния начин сексуалните практики на мъжете хомосексуалисти: 100% са практикували орален секс, 93% са практикували анален секс. 8% поглъщат фекална материя. 37% практикуват секс в стил "садо-мазо". 88% търсят публичен секс или участват в групов секс. 24% предпочитат секс с момчета вместо с мъже. Много от гейовете страдат от болести, които рядко се срещат сред останалите мъже - СПИН, хепатит A, B, C, сифилис, рак на ануса, рак на тестисите и т.н. Тъй като хомосексуалното поведение противоречи на нормалните природни поведенчески черти на съответния пол, гейовете (особено) и лесбийките сериозно нараняват телата си и увреждат своето здраве.
Поради изброените причини хомосексуалистите живеят по-кратък живот. Според някои американски изследвания, хомосексуализмът скъсява продължителността на живота с около 30 на сто. Според изследване на Института за семейството във Вашингтон, направено през 1992 г. върху над 5000 некролога в американски гей издания, средната възраст на починалите мъже хомосексуалисти е 41 години. Според друго подобно изследване, проведено през 1994 г., средната възраст на починалите гейове е 42 години, а на починалите лесбийки - 49.
За щастие, твърдят учените, хомосексуализмът е психическо състояние, което е преодолимо. От няколко десетилетия се знае, че е напълно възможно един хомосексуалист да се промени и да заживее нормален живот. Съвременната психология и психотерапия е доказала, че сексуалната ориентация не е фиксирана характеристика, както е цветът на очите примерно. Много хомосексуалисти решават да си помогнат и се подлагат на психотерапия. В немалко случаи

терапията е успешна и човекът се променя

В света има много организации, които помагат на хомосексуалисти да излекуват и превъзмогнат състоянието си и да заживеят нормален живот. Тези организации разполагат с научна литература, която е предназначена за хомосексуалисти, желаещи да се променят. В много случаи бивши хомосексуалисти помагат и консултират тези търсещи промяната. Такива има и те не са малко, друг е въпросът дали те намират достатъчно сили да направят крачката - да потърсят промяна на своята "ориентация". Неотдавна американскиат психиатър Роберт Спитцер, професор по психиатрия в Колумбийския университет в Ню Йорк, публикува изследване, получило широк отзвук в медиите, според което почти всички хомосексуалисти, които доброволно са решили да потърсят промяната, са на мнение, че терапията им е била от полза и че веднага след промяната се подобрило емоционалното и психическото им здраве.




Тема Хомосексуализмът е духовна болестнови [re: ribeto]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано27.06.08 14:06



Няма по-ценно за децата от любовта на родителите им, казва професорът по пастирска психология епископ Порфирий.

Епископ Порфирий е роден на 22 юли 1961 г. в град Бечей, Сърбия. Приема монашеството през 1985 г. в манастира "Високи Дечани". Дипломира се в Богословския факултет на Белградския университет. Има следдипломна богословска квалификация по Свещено Писание на Новия Завет в Атина. От 1990 г. живее и работи в манастира "Св. Архангели" в Ковил и е негов игумен. През 2004 г. успешно защитава докторска дисертация в Богословския факултет на университета в Атина на тема "Възможностите за познаване на Бога според апостол Павел по тълкованието на свети Иоан Златоуст". Епископ Порфирий е професор по пастирска психология в Богословския факултет на Белградския университет.

- Епископ Порфирий, във вашата беседа пред русенци казахте, че най-важна е любовта между хората. Как се отнасяте към хомосексуалната любов и създаването на такова семейство?
- Ще ви кажа какво мисля аз лично. Библията казва ясно, че Бог е създал мъжко и женско и те трябва да бъдат двойка. Това означава, че хомосексуалната особеност не е нещо естествено за човека, а е възникнало след Адамовия грях. В този смисъл можем да кажем, че хомосексуалният афинитет е грях. Но тъй като църквата съществува точно защото ние сме грешни, онези, които имат такова влечение, имат своето място в църквата. Какво означава това - църквата не дели греховете на големи и малки и не съществуват големи и малки грешници. Знаем, че няма човек без грях. Всеки има по много и всеки ден продължава да греши. Има разлика обаче между хората, които са в църквата и такива, които са извън нея. Онези, които имат духовна връзка, се опитват да познаят греховете си и се борят с тях. Другите живеят с убеждението, че това е нормално състояние.
- Тогава грях ли е хомосексуализмът?
Дали някой има проблем с алкохолизма или изневерява на съпругата си, или живее без брак, или е хомосексуалист, за Бога това е едно и също. Църквата не поставя въпроса кой какви изкушения има, а дали се борим с тях с желанието да изпълняваме Божията заповед. Дори независимо от това, че по време на борбата може да се случи да попадаме постоянно в един и същи грях. Има притча за един християнин, който отишъл при свещеника да се изповяда. Казал му "Отче, попаднах в този и този грях", а свещеникът му казал "Нищо, чедо, стани!". На следващия ден се случило същото и така седмица. Всеки ден му казвал едно и също, а свещеникът отговарял по един и същи начин. Важното е да не позволяваме падението да е твое нормално състояние. Ако говорим за хомосексуализма в този смисъл, някой, който не мисли, че това е нормално и няма никакъв проблем, той живее в контекста на покаянието. Той вече не е за презиране от църквата. Хомосексуализмът може да се нарече духовна болест и онзи, който се бори с нея, той е истински християнин.
- Могат ли да възпитат добре деца такива двойки?
- Личното ми мнение е и да, и не. Това, че някой е хомосексуалист, не означава, че няма любов и е лишен от възможността за комуникация с другите хора.
- За разлика от католическата църква, православната няма отговори на всички въпроси, които вълнуват обществото. Защо е така?
- Православната църква не дава отговори на конкретни въпроси, а принципи на живота. Всеки християнин има свободата и отговорността да решава сам. С Божията помощ той сам може да реши кое е добро и кое е лошо. От една страна, католическата църква облекчава хората, но от друга - лишава ги от борбата и радостта от вземането на решението.
- Има ли неща, които църквата забранява в брака? Да речем секса по време на пост.
- Постът не е наредба и църквата никога нищо не налага. Тя предлага поста като период, в който ние упражняваме своята воля, възпитаваме се в устойчивост в борбата между доброто и злото. Тъй като бракът е общност на любовта, трябва да има добра връзка на всяко ниво - и телесно, и духовно. Аз никога не съм се намесвал в тази интимна част между мъжа и жената. Това е свобода те сами да решават. Лишаването от телесна близост трябва да е избор и на двамата. В противен случай може да се стигне до по-големи проблеми. Всичко в семейството трябва да е любов и да се избягват конфликтите.
- Напоследък все повече хора изоставят децата си и тръгват да търсят по-добра работа на Запад. Как се отразява това на децата?
- Най-добре е родителите да бъдат при децата си, тъй като малките имат нужда от общуването си с тях. За жалост и в България и в Сърбия хората живеят в тежко материално положение. Ако хората отиват на Запад и заработват някакви пари, те трябва да знаят, че са платили някаква цена, която никак не е малка. Техните деца цял живот ще имат празнотата и тя ще се прояви рано или късно. Всеки сам решава дали да избере материалното или духовното богатство. Брат ми има шест деца и чака седмо. Той е преценил, че е по-добре децата му да имат любовта на родителите си и да страдат за компютър, отколкото да имат компютър и да страдат за любовта на родителите си.







Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: ribeto]  
Автор kolio_kolev (непознат)
Публикувано27.06.08 14:17



>> Знаеш ли колко от тези, за които ти говоря ходят на църква,носят си тежките ланци с кръстове и си правят реклама на начина на обличане,парадират с парите си и колите си и прочие... И ще ми кажеш,че такива хора не са влизали в църква?
Най-простия пример е за някой политик,например..
-------

Че тези кога са били от нашите (християните).
Все едно всеки, които влезе в гараж да го броиш за автомобил. :)
То ясно си е казано, кои са християните - които подражават и в живота и в делата си на Христос! Вярата се доказва с дела и начин на живот.

Но пък, и ние някога само влизахме с краката си, а после останахме с целите си тела и души в Църквата...



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: ribeto]  
Автор kolio_kolev (непознат)
Публикувано27.06.08 14:27



>> Тук съм заради точно тази тема. Вие сте я отворили за дискусия. Писах някъде,че не приемам човек,който е също толкова смъртен и грешен, да ме съди от името на Бог.
---

Никой няма право да те съди. Само Бог може да съди човеците.
Ние просто ти посочваме какво пише в Библията и толкова...




>> Ще приема критика за делата си,ако ми докажеш,че си извършил някакво чудо като Христос,например. Да ми докажеш,че си нещо повече от човек. Нещо повече от мен.
-----

Ще трябва да те разочаровам. Аз съм просто обикновен грешник, на когото Бог прости греховете. Нищо повече...

(само да вметна: чудесата не са доказателство за това, кой колко праведен и свят е. Те просто понякога съпътстват живота и на праведните ... Ако ще вярваш на очите си, то изследвай делата и живота на човека (те ще ти проговорят), и остави на страна чудесата ...)

Редактирано от kolio_kolev на 27.06.08 14:28.



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: kolio_kolev]  
Автор ribeto ()
Публикувано27.06.08 14:42



Не,просто исках да подчертая,че сме равни по произход хора, а често се оказва,че използвате Библията да определяте живота на другите грешници,сякаш имате привилегиите на тази Висша сила, която единствена може да осъди някой.

Аз не считам за нужно,след като вече се разбра,че сме равни, да ме напътствате според Библията. Предпочитам да си изживея живота и после,ако Бог е решил да ме съди за някакви грехове, да си изтърпя присъдата най-отговорно. Има си време за всичко.

Сега,ако вие бързате за някъде, това не ме касае...



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: ribeto]  
Автор kolio_kolev (непознат)
Публикувано27.06.08 15:05



>> Не,просто исках да подчертая,че сме равни по произход хора, а често се оказва,че използвате Библията да определяте живота на другите грешници,сякаш имате привилегиите на тази Висша сила, която единствена може да осъди някой.
----

Че кой пък ще определя живота ти от твое име?! Пресилено изказване!
Ти имаш свободна воля и си свободна дори да се противиш на Бог и Неговото Слово - Библията.
Ние не определяме, а напомняме (един вид подсказваме) какво пише там...
Само толкова ни е позволено...


>> Аз не считам за нужно,след като вече се разбра,че сме равни, да ме напътствате според Библията. Предпочитам да си изживея живота и после,ако Бог е решил да ме съди за някакви грехове, да си изтърпя присъдата най-отговорно. Има си време за всичко.
----

Ами добре. Твоя воля. Живей си...
Само не ми пречи на мен и семейството ми да си живеем според както ние сме си решили (т.е. според Писанията)...
Демонстративната хомосексуалност считам за нещо, което ми пречи...
Също като ми пречат найлоновите торбички между блоковете, силната музика от горния етаж и паркиралия върху тротоара автомобил.
А аз се изпречвам на тези, които ми пречат ...



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: kolio_kolev]  
Автор ribeto ()
Публикувано27.06.08 15:17



Ами, и на мен демонстративната хетеросексуалност доста ми пречи,ама вие сте нещо повече от нас,нали?
Не се притеснявай,нито се познаваме,нито ще се запознаваме,че да ти преча лично на теб и твоето семейство. Никой не ви кара да ходите на парада и да обръщате внимание на събитието,освен ако не сте телеманиаци. Живейте си според Писанията.

Що се отнася до другите неща,тук поне сме на едно мнение, защото и аз съм против замърсяването на природата, и особено се дразня като видя автомобил върху градинката пред входа...



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: ribeto]  
Автор kolio_kolev (непознат)
Публикувано27.06.08 16:13



>> Ами, и на мен демонстративната хетеросексуалност доста ми пречи,ама вие сте нещо повече от нас,нали?
Не се притеснявай,нито се познаваме,нито ще се запознаваме,че да ти преча лично на теб и твоето семейство. Никой не ви кара да ходите на парада и да обръщате внимание на събитието,освен ако не сте телеманиаци. Живейте си според Писанията.
----

Събота и неделя често сме в Южния парк с децата. Но, заради мероприятието ви решихме да ходим тази събота на Витоша. Така че, няма да си пречим (надявам се).
Не съм любопитен и не изгарям от желание и да се виждаме макар и задочно дори и чрез телевизията...


П.С. Познавам хомосексуалисти. Дори един от тях, остави грехът си, промени се много, и стана християнин. Днес вече си има жена, дечица и нормално семейство (хетеросексуален брак). А като си помисля как се противеше на Бог и Библията, и как се гнусеше от жените ...



Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: ask2OO4]  
Автор Eлaмaн (LDS)
Публикувано27.06.08 16:59



Привет ask2004,

За мен е учудващо как тези индивиди не се замислят над собственото си появяване на света.

Нима се е родил единствено и само от сношението на двама мъже? -- а ако останат само мъже, остареят и умрат как ще се репродуцират като и чрез инвитро не са в състояние да родят? (валидно и за случая между жени и жени)

Не е ли пълна глупост сам да казваш, че след смъртта ти, свършва хомо-сапиенс и че в началто са били двама мъже, които са поставили началото на хетеро-сапиенс?

1 Тимотея
1. А Духът изрично казва, че в послешните времена някои ще отстъпят от вярата, и ще слушат измамителни духове и бесовски учения,
2. чрез лицемерието на човеци, които лъжат, чиято съвест е прегоряла,
3. които запрещават жененето

Исаия 3
9. Изгледът на лицето им свидетелствува против тях;
И те, като Содом, вършат греха си явно, не го крият.
Горко на душата им! защото сами на себе си въздадоха зло.

3 Йоана 1:14,

Еламан


Тема Абе , Ежко, какви са тези неточности!нови [re: Eжko_]  
Автор _maycal ()
Публикувано27.06.08 17:38



"А какво ще кажеш затова, щото има много случаи на еднояични близнаци, при които единият близнак е хомосексуалист, а другият - не.
.....................................................................................................................
За щастие, твърдят учените, хомосексуализмът е психическо състояние, което е преодолимо. От няколко десетилетия се знае, че е напълно възможно един хомосексуалист да се промени и да заживее нормален живот."


Въпрос на невежество е да се твърди, че болести и аномалии са само генетични и придобити (след раждането!)



Освен тях има и вродени състояния и болести, които са резултат на неблагополучия по-време на вътреутробното развитие и/или по време на раждането и малко след това!

Относно "....учените....", въпросът-ето тук точно има и религиозни измерения, т.е. борбата с блудната страст, независимо от обекта към която е насочена!
Ех, Ежко! Тези неща вероятно съм ги казвал, но няма кой да слуша, няма кой да помни...!..И ето-шири се невежеството!...
"....учените...".....-глупости!...



Тема Ето, разговорът с отец Порфирий е нещо друго!нови [re: Eжko_]  
Автор _maycal ()
Публикувано27.06.08 17:54



!

Пак обръщам внимание, че не съм апологет на хомосексуализма-точно обратното, но понеже съм запознат с официалното становище на католическата черква, което, впрочем, съм представял тук, и с позициите на водещи православни богослови, а също така съм живял и в по-цивилизована от България страна, просто , аз, убогият, понякога правя необходимите корекции в мненията на убогите "мислители" и "познавачи" в клубовете!





Тема Видя ли, че можеш!? :)нови [re: Пpипaднaл Aнreл]  
Автор _maycal ()
Публикувано27.06.08 18:05



"Много си сладък като си сърдит? Защо да ми се трият мненията, това не е личното ти пространство, а обществена дискусия.. и Интернета е толкова твой, колкото и мой, така че по - добре се примири и ме остави на мира, ми се занимавай със своите си дела. Предварително ти благодаря!"

Ето че отвърнах от греха "писане на шльокавица" един човек!





Тема също по темата ...нови [re: Zara_83]  
Автор ann ()
Публикувано27.06.08 18:31







Тема Re: Ето, разговорът с отец Порфирий е нещо друго!нови [re: _maycal]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано27.06.08 19:54



Личи си, че е Божий чиляк. . .




Тема Re: Абе , Ежко, какви са тези неточности!нови [re: _maycal]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано27.06.08 20:03



Е, щом се смяташ за професионалист в тази област. . . Аз, просто цитирах професионалисти, чието становище ти "затри" с един замах. Не че няма лъже_учени, ала това, което ти цитирах, е истина.

"""Въпрос на невежество е да се твърди, че болести и аномалии са само генетични и придобити (след раждането!) """

Че къде видя някъде да се защитава подобна максима ?

"""Освен тях има и вродени състояния и болести, които са резултат на неблагополучия по-време на вътреутробното развитие и/или по време на раждането и малко след това! """

Какво всъщност искаш да ни кажеш тук - изясни ни, какво общо има това ти изказване с темата за хомосексуализма ?


Имам чувството, че приказваш кесим, претендирайки за "вежество", обвинявайки всички други в невежество.






Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Бaн Чao ()
Публикувано27.06.08 21:00



Не съм сектант в никакъв случай и не съм озлобен към жените. Криви впечатления имаш от мене.



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Бaн Чao ()
Публикувано27.06.08 21:01



Че в педофилията може и да няма насилие, ама никакво. Да я разрешим тогава?



Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: Dankata]  
Автор Пpипaднaл Aнreл (ръси с чемшир)
Публикувано27.06.08 23:13



Мило Данче,

Хубаво си ми отговорила на първите въпроси относно гнева ти, но очевидно ти самата не виждаш, че твоето възмущение е прекрачило границите на нормалното и се е превърнало в бурен гняв, който не умееш да контролираш.
Много се радвам, че умееш да боравиш добре с Божието Слово, но когато започнеш да изследваш една тема, няма да е зле да се запознаеш малко и с историята на тази тема в научен план. Както виждам, Данче ти не си много наясно какво представлява хомосекуализма и дори не знаеш неговите прояви. Хомосексуализма на първо място не е просто причината за сексуален контакт с лице от същия пол, той е начин на мислене. Сигурно ще се учудиш ако разбереш, че сред хетеросексуалните, има голям процент хомосексуални, които обаче спят с жени, както и обратното хетеросексуални, които спят с мъже. Да, странно ти е Данче, но това, че някой ще се ожени, няма как да го направи хетеросексуален. И понеже ти осъждаш този човек на вечни мъки, бих ти препоръчал да направиш един сърч в Гугъла и да прочетеш поне малко за това, какви са тия хора и защо са такива. Колкото до твоите цитати, не ми излизай с номера с мъжеложниците, за всички е ясно, че става дума за мъжки проститутки, които по това време са обслужвали голям процент от мъжкото съсловие.

Второ Данче, какво искаш да кажеш с последния си постинг – че хомосексуализма е ИЗБОР? Защото съм убеден, че тука много бъркаш. Повярвай ми, че ако тези хора имаха избор, нямаше да са такива. Както ти не можеш да си легнеш с мъж, така и аз не мога да си легна с жена.. Освен това, както ти от малък си гледал под полите на момиченцета, аз съм се заглеждал по аналогичните анатомични органи, но на момченцата. И това не е било избор, то е подсъзнателна проява на сексуалността, която Бог ми е дал. И не обвинявай мен, че съм такъв, защото аз не съм виновен за това, че съм се родил такъв и си го знам от ранни детски години.

Трето Данче, може би трябва да се оставиш Господ да ти говори, вместо да се опитваш сама да анализираш Божието Слово. Не си дорасла, чак толкова за да разбереш, че Бог не говори само чрез него. Защо, когато не знаеш отговора на един въпрос се опитваш да намериш отговора в първия срещнат стих, който намериш? Нима смяташ, че имаш отговор на всички въпроси? Бог е толкова неузнаваем, че това което е записано в Библията е далеч малък процент познания за Него, от колкото си мислиш. Това е само щрих, който да ти покаже, Данче мило че Той съществува и ти можеш да го намериш и сама да го попиташ. Я ми кажи миличка още една вещ – как до преди 100 – 200 години порави липса на печатни издания се е запазило християнството през вековете и то без всеки да си има Библия вкъщи? Та тогава Библии е имало само в църквите при това не на български... Тъй като си начетено момиче, знаеш кога е направен първия превод на Библията, ами преди това, как хората са били християни? Били ли са изобщо? След това, ще се радвам да отчетеш и факта, че текстовете, които ти цитираш са следствие на множество преводи на стари и нови езици. От къде си толкова сигурна, че сред хилядите преводачи, някой не е объркал точната дума. Затова, ако ще цитираш цитирай поне оригинала, а не някакви изгубени често от смисъл преводи. Намери точната дума в оригинала и тогава тръгни да правиш анализи...

Къде стоиш ти Данче в обществото? Къде стои твоята църква? Каква е твоята мисия в живота? Каква е мисията на твоята църква? Очевидно, си дотолкова заслепена, като доста хора в тоя клуб, и не виждаш нищо извън рамките, които някой или ти самата си си поставила. Обвиняваш другите, за да защитиш и оправдаеш себе си... Гледай собствените си дела и не забравяй мила, че макар и гей аз навярно върша много повече от теб в името на Бога, замисли се върху това...

А това кой мен ще ме съди и кой теб, остави на Него....



Тема Спасителю мой ....нови [re: _maycal]  
Автор Пpипaднaл Aнreл (ръси с чемшир)
Публикувано27.06.08 23:18



За което истински ти благодаря, без теб живота ми беше обречен на вечни мъки и скърцане със зъби...





Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: kolio_kolev]  
Автор Пpипaднaл Aнreл (ръси с чемшир)
Публикувано27.06.08 23:30



Коле, чиченце,

законите в тази страна НЕ забраняват хомосекуализма, а ако смяташ себе си за Бог, който ще предопределиш съдбата на своите синове, жестоко се лъжеш... Ти смяташ ли, че моите родители са ме възпитали в това да съм гей, грях ти на душата ако признаеш това.
Никой нищо не ти натрапва, като не желаеш не ходи на този парад, стой си у вас и си почивай. Никой не ти ограничава правата, споко...
А нали знаеш поговорката " Ако се страхуваш от мечка, мечка ще видиш!" така че се готви за в бъдеще ЗЕТ да посрешнеш като хората....



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: kolio_kolev]  
Автор Пpипaднaл Aнreл (ръси с чемшир)
Публикувано27.06.08 23:36



Коле,
както подчертах в други постинги тук аз съм роден с тази си хомосексуалност, а съм живям в съвсем нормално семейство като твоето. така че твоето "никой не се ражда такъв" очевидно не върви на хора като мен... Така, че иди си пази отрочетата утре.....



Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: Пpипaднaл Aнreл]  
Автор Dankata (Daniel)
Публикувано27.06.08 23:46





Гяволке, хич не ми говори точно ти, за Бога. А пък аз каквото имах да ти казвам, казах. Хау!

Жива и здрава

Лука 10:27

Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: Пpипaднaл Aнreл]  
Автор kolio_kolev (непознат)
Публикувано28.06.08 01:38



Тема: Re: Бъди НЕтолерантен!
» Коле,
както подчертах в други постинги тук аз съм роден с тази си хомосексуалност, а съм живям в съвсем нормално семейство като твоето. така че твоето "никой не се ражда такъв" очевидно не върви на хора като мен... Така, че иди си пази отрочетата утре.....
...
Ти смяташ ли, че моите родители са ме възпитали в това да съм гей, грях ти на душата ако признаеш това.
----------

Ангелче,
аз пък съм сигурен съм, че НЕ е било като моето...
Я разкажи нещо за родителите си, за дядовците си и бабите си... Разрови се из тяхното минало. Бъди сигурен, че има истинска причина за това, че си се родил такъв. Ще се окаже, че някой в семейството ти е извършил нещо гнусно и нечисто, последиците от което са паднали върху тебе.
И когато си бил малко дете, естествено, родителите ти и прароднините ти са виновни за това, че са живели с греховете си и не са ги оставили, за да не тежат последствията им не само на тях, но и на тези след тях. Както пък ти ще си виновен за последиците, които ще дойдат върху тези след тебе, поради твоите грехове.
Така че, родителите ти може да не са ти казвали: Стани гей. Но, реално не са напривали и НИЩО за да не станеш такъв! (ето за това трябва вероучение в училищата!)

А сега, когато можеш разумно да избираш, кой е виновен да си гей?! Бог?! Глупости!
Ти МОЖЕШ да избереш да не си, но е ОЧЕИЗВАДНО, че не искаш.
И ще носиш бремето на избора си!
И не очаквай да те аплодираме за този твой водещ към падение избор!

Така, че ангелче, не на мене пък тия, че някой вместо тебе сега (днес, в този час) ти е виновен, ти да си гей! Ти самият искаш да си гей, затова и си такъв!

Затова, ако има на някого да се сърдиш, сърди се на самия себе си!
За детските си кошмари се сърди на родителите си и на роднните си! А не на Бог, ако изобщо вярваш в Него!

Ако обаче искаш помощ - ние ще помагаме, Бог също и най-вече!
Не казвам, че е лесно да победиш този грях, като и всеки друг грях или страст, но никак не невъзможно!
Само кажи че искаш, и има Кой да ти помогне...

Ако пък това, че си гей те прави щастлив - бъди си!
Но, бъди си гей по-далече от очите ми и децата ми!

Не те мразя, не те съжалявам, не изпитвам страх или погнуса от теб, а дори, те ОБИЧМ като мой брат и роднина, от общия ни праотец Адам. Но, МРАЗЯ греховете ти (делата ти, начина ти на живот и мислене), които проповядваш и рекламираш на другите около тебе.

Редактирано от kolio_kolev на 28.06.08 02:22.



Тема Кольо, при цялото ми уважение, не мога данови [re: kolio_kolev]  
Автор _maycal ()
Публикувано28.06.08 09:03



не отбележа, че от богословска гледна точка стилът ти и мненията ти са под всякаква критика..., от човешка гледна точка-също!


Нищо не разбираш, нищо не знаеш, липсва ти дара на разсъдителност, а си напорист, самонадеян и категоричен, злостен си, струва ми се, а искаш и да се прикриеш зад удобни клишета за "човеколюбие"....
Чети това ,което са написали хора като отец Порфирий, други...., усъвършенствай се!...



Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: Dankata]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (стар клубар)
Публикувано28.06.08 09:20



Гяволке, хич не ми говори точно ти, за Бога. А пък аз каквото имах да ти казвам, казах. Хау!

Жива и здрава




що така бе,мило Данче!?...

една монета има две лица - ези и тура...

Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: kolio_kolev]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (стар клубар)
Публикувано28.06.08 09:29



Ангелче,
аз пък съм сигурен съм, че НЕ е било като моето...
Я разкажи нещо за родителите си, за дядовците си и бабите си... Разрови се из тяхното минало. Бъди сигурен, че има истинска причина за това, че си се родил такъв. Ще се окаже, че някой в семейството ти е извършил нещо гнусно и нечисто, последиците от което са паднали върху тебе.


ако някоя от бабите или пра-бабите му се е оправяла отзад - това може да е причината...
аз имам идеята,че сега жените като се оправят в "задния двор" и после родят момченце,то детето става педераст или както му се вика научно - гей.


Не те мразя, не те съжалявам, не изпитвам страх или погнуса от теб, а дори, те ОБИЧМ като мой брат и роднина, от общия ни праотец Адам. Но, МРАЗЯ греховете ти (делата ти, начина ти на живот и мислене), които проповядваш и рекламираш на другите около тебе.



това вече е християнин изпълнен с Божията благодат.
Слава на Бога!...

една монета има две лица - ези и тура...


Тема Re: Кольо, при цялото ми уважение, не мога данови [re: _maycal]  
Автор kolio_kolev (непознат)
Публикувано28.06.08 11:12



>> не отбележа, че от богословска гледна точка стилът ти и мненията ти са под всякаква критика..., от човешка гледна точка-също!
Нищо не разбираш, нищо не знаеш, липсва ти дара на разсъдителност, а си напорист, самонадеян и категоричен, злостен си, струва ми се, а искаш и да се прикриеш зад удобни клишета за "човеколюбие"....
Чети това ,което са написали хора като отец Порфирий, други...., усъвършенствай се!...
-----------

Майкъле,

всички имаме много да се учим и най-вече такива като мен. Но, не ми помагаш много като виждаш недъг у брат си, но без ясно да му го посочиш.
Та по същество брате...?
Би ли ми посочил, кое според тебе, в казаното от мене грешника НЕ-богослов, не е според Писанията?

А сега за моята категоричност...
Ти виждал ли си как едно малко животинче брани децата си. Колкото и да е малко, ако се приближиш повече си раздран и ухапан.
Е, и аз така браня децата си, колкото и животинско да е.
Омръзнаха ми разни интелектуалстващи християни, които така говорят за хомосексуализма, че направо ще решиш, че дори е задължително да станеш гей за да влезнеш в царството небесно!

И не на последно място, кое от изказванията ми противоречи на клубния форум? Обидих ли някого, лично ли го нападнах ...



Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: nimo1968]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано28.06.08 11:15



По тази логика, дай утре да одобрим парад на ексихибиционистите, скотоложците, сводниците - съвременните търговци с роби.
Въпросът кой какъв секс прави е негов личен избор, проблем на неговата съвест, и не виждам защо да го навира в очите ми.



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор kolio_kolev (непознат)
Публикувано28.06.08 11:33



Благодаря за топлите думи брате.

Познавам хомосексуалисти (естествено техният брой не стига за представителна извадка), които твърдят, че са се родили такива. В разговорите си те разказват за семействата си. Това, което аз забелязах в разказите им, че например, че сред тях имаше такива, на които бабите им врачуват и се занимават с магии. Май не е задължително поради сексуални грехове на прародините да е дошъл гей уклона у детето.
Грехът поразява, и къде и под каква форма ще удари, не е ясно видно.

Но, Бог ни е дал универсално лекарство - нарича се покаяние и живот в Христа.
И заръка да учим децата и внуците си на заповедите Му, която като изпълняваме все едно инжектираме универсална ваксина срещу греховете у децата си!
Тъй мисля аз ...



Тема А ти да си чувал за имунизация!нови [re: kolio_kolev]  
Автор _maycal ()
Публикувано28.06.08 12:00



?

Това по повод на: "Ти виждал ли си как едно малко животинче брани децата си. Колкото и да е малко, ако се приближиш повече си раздран и ухапан.
Е, и аз така браня децата си, колкото и животинско да е."


Не мислиш ли, че е възможно едно такова отношение и поведение на обществото по дискутирания въпрос, което да "имунизира" от травмиране, общо казано, децата, включително и твоите!



Имначе, не ми допада съвсем стилът ти и недостатъчната мъдрост на убежденията ти!



Тема Тя, каката, не е баш като хората, а ми триятнови [re: kakata]  
Автор _maycal ()
Публикувано28.06.08 12:16



ммненията, свързани с нея!



Вижте я какво пише: "По тази логика, дай утре да одобрим парад на ексихибиционистите, скотоложците, сводниците - съвременните търговци с роби.
Въпросът кой какъв секс прави е негов личен избор, проблем на неговата съвест, и не виждам защо да го навира в очите ми."


Т.е., тя не прави разлика между, доброволни двупосочни действия, с случая на хомосексуалисти , и изброените от нея категории, за които и на малко дете е ясно, че са от съвсем друг порядък! А е юристка, адвокатка!
Мнението и отговор на участник в дискусията, който изрично пише (без да е изцяло прав, обаче!): "Ако някой иска да изобличава и да излиза с манифести срещу обществени пороци, то тук е в грешка! Хомосексуализма е личен грях, а не обществен, и борбата срещу него е в Църквата, чрез Словото. "....

Вече втори път "улавям" каката в юридическа некомпетентност! Първият път беше по повод на българските медици в Либия.Тогава тя не можа да се защити от моето изобличение.
Моля този път да не ми се трие мнението (от лични приятели? на каката!) , защото то (мнението ми), се вписва-първо в темата!, и второ-има значимо отношение към и към християнския морал и позиции!


Редактирано от JoroH на 28.06.08 14:51.



Тема Re: "...имунизация..." :)нови [re: kolio_kolev]  
Автор _maycal ()
Публикувано28.06.08 12:20



Едва сега видях, че си писал за "ваксинация"! Без да прочета това ти мнение, т.е. без да знам, че си използвал тази метафора, писа и аз за "имунизация"!



Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: Zara_83]  
Автор Exellent (shine)
Публикувано28.06.08 12:54



В крайна сметка, днес ли ще е това знаменателно събитие?

Редактирано от Exellent на 28.06.08 13:16.



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: kolio_kolev]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (стар клубар)
Публикувано28.06.08 13:13



Благодаря за топлите думи брате.

Познавам хомосексуалисти (естествено техният брой не стига за представителна извадка), които твърдят, че са се родили такива. В разговорите си те разказват за семействата си. Това, което аз забелязах в разказите им, че например, че сред тях имаше такива, на които бабите им врачуват и се занимават с магии. Май не е задължително поради сексуални грехове на прародините да е дошъл гей уклона у детето.
Грехът поразява, и къде и под каква форма ще удари, не е ясно видно.

Но, Бог ни е дал универсално лекарство - нарича се покаяние и живот в Христа.
И заръка да учим децата и внуците си на заповедите Му, която като изпълняваме все едно инжектираме универсална ваксина срещу греховете у децата си!
Тъй мисля аз ...



и аз ти блгодаря за разбирането.ти,братле,си добър събеседник и ми се иска да споделя с тебе моите убеждения и християнски преживявания /разбира се и човешкжите/...
тука в клуба това е много трудно.но за това си има стратегия и тактика.познавам"стиловете на повече то учасници" и се стремя да им подържавам.верно е,че така нEма да имаш "врагове",но нЕма да намериш и приятели...
на Исус Христос е зададен въпроса:"как да познем кои са Твоите ученици?"...
въпреки отговора Му,аз не съм съгласен с това.защо ли?защото Божията любов е покварена.

искаш ли да кажа нещо за това?

една монета има две лица - ези и тура...


Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (стар клубар)
Публикувано28.06.08 13:40



искаш ли да кажа нещо за това?


Божията любов.излята в сърцата ни,всъщнос е основата на нашата вяра /на християнството/.ето защо когато хорат твърдят,че са християни изглеждат изпълнени с любов - това често се взема за доказателство,че вярата им е упование в Христос...
техния аргумент е,че любовта им идва от Бога,защото сатаната не може да обича...
но за съжаление дори и любовта на християнина може да бъде имитирана от дявола.колко повече едно нещо е по-близо до съвършенството,то толкова повече е изложено на имитация...
/спомни си случая с Адам и Ева.а,днес всички имитират водещите "фирми".../
най-много имитация се прави на диамнтите и рубините,а не на скали и обикновенни камъни /но точно от камъните става най-добрата основа.Марко 12:10 "Не сте ли прочели това Писание:
“Камъкът, който отхвърлиха зидарите,Той стана глава на ъгъла"/.
същото е и с добродетелите на християнина.лукавщината на сатаната и измамността на човешките сърца водят до това,че повечето от всичко се имитира християнската любов и смирение - основни качества които разкриват красотата и същността му по най-добър начин...

една монета има две лица - ези и тура...


Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: Zara_83]  
Автор мoлoдoй_aиcт1 (непознат )
Публикувано28.06.08 14:38







Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор kolio_kolev (непознат)
Публикувано28.06.08 15:42



Добре казано брате.
Наистина фалшивите любов, смирение и търпение са ни едни от най-големите врагове.
Та нали и сам Бог иска да се научим да откриваме и отделяме истинския диамант измежду многото фалшиви...
Е, аз още се уча, но се надявам един ден да стана експерт в тази област.




Лука 12:1 ...Той почна да говори на учениците Си: Преди всичко пазете се от фарисейския квас, който е лицемерие.

Редактирано от kolio_kolev на 28.06.08 15:43.



Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор Dankata (Daniel)
Публикувано28.06.08 22:42



що така бе,мило Данче!?...





Лука 10:27

Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: Dankata]  
Автор nimo4968 (непознат)
Публикувано28.06.08 23:43



Галатяни 3:26

'' Защото всички сте Божии чада чрез вяра в Исуса Христа.''

Данка,

Цялото ми уважение към теб, но не си прав и сега ще ти кажа защо.

Изобщо, ама изобщо не става дума за това хомосексуализма грях ли е или не?
Аз лично под никакви форми не приемам нещо различно от това което Бог е сътворил, тоест мъж и жена. Става дума за правото на тези хора да си провеждат парада. Това е позволено от закона. Странно, че така агресивно се осъжда един скрит порок, пиша скрит защото повечето гейове се крият, а не се осъждат много по -опасни пороци в обществото. Ако гея вреди, то вреди не на цял народ както прави да речем православната църква, ама за това няма контрамитинги и медийни изяви на пастори. Мен ме е гнус не от обратните, а от тези дето са уж "нормални", а се държат като "обратни".

Цяла държава се е юрнала да преследва "сектите", това обаче не смущава пасторите и повечето си трайкат, ама като стане дума за обратните и неможеш да им затвориш устите. Явно от едните ги е страх, а от другите не. Защо с този същия жар и пионерски поглед не излязоха да проповядват? Истината е че ги е страх да не им истинат местенцата някъде.

Неможе да пращаш(не ти) в ада някой и същевременно да му обясняваш, че Бог го обича. Или го обича или не! Подхода към тези хора трябва да е много внимателен, защото много от тях се намират в такива депресии, че подобни заплахи за ада, Содом и Гомор само ще ги отдалечат от Бога повече.

Къде е разликата между желанието на расистите да ги убият и това на някои християни да осъдят на адски мъки хомоселсуалистите? Дори ми се струва, че расистите са по-милостиве, те искат да ги няма на този свят само, а ни е какво да ги убием във вечността ли искаме? Каква е тази християнска любов дето анатемосва и праща в ада? Трудно ще вземат на сериозно вярата ако се процедира така не само с тях, а с всеки човек.

Сигнатура (до 100 cимвола).Можете да използвате Markup във вашата сигнатура.


Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: nimo4968]  
Автор JoroHМодератор (ВРИД)
Публикувано29.06.08 00:02



Гейпарада не е демонстрация за търсене на права и свобода, а ПАРАДиране на различна сексуалност. В тази връзка да докажа, че съм обективен, ще напомня, че въпреки че съм протестант, винаги съм се изправял срещу площадното парадиране на различна верска принадлежност. Да, ние приемеме това, което пише в Словото, че хомосексуалността е извратеност и е грях, Въпреки това, аз не противореча на правото на тези хора живеят своя живот, което разбира се няма да ги освободи от отговорност пред Бога. Парадирането обаче на различното им разбиране за секса за мен е неприемливо.
Не съм привърженик и на Расате, но грубото му арестуване пред очите на малката му дъщеричка беше просто безумие. Очевидно докато е държал детето, той не е хвърлял бомби и не е посягал да се бие. Действията на полицията са меко казано неадекватни.
За конфронтацията която се създава в обществото вина изцяло носят гейструктурите.



Тема Трябва да се СПАЗВА , преди всичко КОНСТИТУЦИЯТА инови [re: JoroH]  
Автор _maycal ()
Публикувано29.06.08 11:48



ЗАКОНИТЕ!

Ако нещо (независимо какво) е неприемливо за някой (независимо дали за Жоро Х или за Синода на БПЦ),този някой може да поведе отговорна борба (по съответния ред и правила) за промяна на законите! В този смисъл, е най-малкото нелепо Синода, или други, да настояват пред властта, парада да се забрани!

Още по-недопустимо е да се извършват действия срещу хомосексуалисти, които се наказват от Наказателния кодекс!
Ако в този клуб участваше читав юрист (а такъв не участва), щеше да ме подкрепи безусловно!



Тема Ето какъв ДОБЪР ТЕКСТ е написалнови [re: Zara_83]  
Автор _maycal ()
Публикувано29.06.08 12:04



whoami, в православие БГ!

"Св. ап. Па­вел не раз­г­ра­ни­ча­ва блуд­ни­те гре­хо­ве на “ес­тес­т­ве­ни” и “про­ти­во­ес­тес­т­ве­ни”. В пър­во­то си пос­ла­ние до корин­тя­ните све­ти­ят апос­тол каз­ва за блуд­ни­ци­те съ­що­то, как­во­то го­во­ри и за мъже­лож­ци­те: “Или не зна­е­те, че неп­ра­вед­ни­ци ня­ма да нас­ле­дят цар­с­т­во­то Бо­жие? Не се лъ­же­те: ни­то блуд­ни­ци, ни идо­лос­лу­жи­те­ли, ни пре­лю­бо­дей­ци, ни­то ма­ла­кий­ци, ни мъ­же­лож­ни­ци, ни­то крад­ци, ни ко­рис­то­люб­ци, ни пи­яници, ни­то ху­ли­те­ли, ни гра­би­те­ли ня­ма да нас­ле­дят цар­с­т­во­то Бо­жие” (1 Кор. 6:9-­10).

Пра­ви­ла­та на све­ти­те от­ци съ­що при­рав­ня­ват еди­ния грях с дру­гия. В прави­ла 6, 7 и 62 на св. Ва­си­лий Ве­ли­ки се каз­ва след­но­то: “Блуд­с­т­во­то на ли­ца, пос­ве­те­ни на Бо­га, да се не при­е­ма за брак, а по все­ки на­чин да се уни­що­жи връз­ка­та им, по­не­же то­ва е по­лез­но и за ут­вър­ж­де­ние на Цър­к­ва­та, и на ере­ти­ци­те не ще се да­де слу­чай да ни уко­ря­ват, че прив­ли­ча­ме към се­бе си чрез до­пу­ща­не­то на гре­ха... Мъ­же­лож­ци, ско­то­лож­ци, убий­ци, от­ро­ви­те­ли, пре­лю­бо­дей­ци и идо­ло­пок­лон­ци са дос­той­ни за ед­нак­ва осъ­да. За то­ва следвай и от­нос­но тях пра­ви­ло­то, ко­е­то имаш за дру­ги­те... На мъ­же­лож­ник вре­ме­то на по­ка­я­ние да се оп­ре­де­ли спо­ред вре­ме­то, пред­ви­де­но за пад­нал в пре­лю­бо­де­я­ние.”

Ед­нак­во по сми­съл е и чет­вър­то­то пра­ви­ло на св. Гри­го­рий Ни­сийс­ки, в ко­е­то се каз­ва: “Гре­хо­ве­те, ко­и­то про­из­хож­дат от по­хот­ли­вост и от сла­дос­т­рас­тие, се раз­де­лят на пре­лю­бо­де­я­ние и блуд­с­т­во... блуд­с­т­во се на­ри­ча за­до­во­ля­ва­не на те­лес­на нас­ла­да, из­вър­ше­но с ня­ко­го без обида за дру­ги­го, а пре­лю­бо­де­я­ние ­ на­па­да­не и оби­да на чужд съ­юз. Към това от­на­сят ско­то­лож­с­т­во­то и мъ­же­лож­с­т­во­то, за­що­то и то е прелюбо­де­я­ние про­тив при­ро­да­та, по­не­же се ос­кър­бя­ва чужд род, а при то­ва въп­ре­ки ес­тес­т­во­то. При та­ко­ва раз­п­ре­де­ле­ние на ви­до­ве­те, об­що­то леку­ва­не и на тоя грях се със­тои в то­ва, да се нап­ра­ви чо­век чрез по­ка­я­ние чист от страс­т­ния бяс към та­ко­ва плъ­то­у­год­ни­чес­т­во. А за­що­то у осквер­ни­ли­те се чрез блу­до­де­я­ние тоя грях не е съп­ро­во­ден с оби­да, за то­ва двой­но вре­ме за по­ка­я­ние е оп­ре­де­ле­но за оне­зи, ко­и­то са се осквер­ни­ли чрез пре­лю­бо­де­я­ние, или с дру­ги срам­ни де­я­ния, ка­то смес­ва­не с до­би­тък, или бес­ну­ва­не с мъж­ки пол, по­не­же в та­къв слу­чай, как­то ка­зах, гре­хът ста­ва дво­ен: еди­ни­ят се със­тои в не­поз­во­ле­но слас­то­лю­бие, а дру­ги­ят ­ в обиж­да­не на дру­ги­го...”.

Сек­су­ал­ни от­но­ше­ния тряб­ва да съ­щес­т­ву­ват са­мо в бра­ка, кой­то според ду­ми­те на гръц­кия бо­гос­лов Хр. Яна­рас е тайн­с­т­во, ко­е­то “се пред­ла­га от Цър­к­ва­та са­мо на оне­зи, ко­и­то ис­кат да из­пи­тат пре­об­ра­же­ни­е­то на ес­тес­т­ве­ни­те по­ло­ви от­но­ше­ния в кръст, в ас­ке­за на сво­бо­да­та и лю­бов­но­то са­мо­от­ре­че­ние, в учас­тие на пър­вич­на­та сво­бо­да на ис­тин­с­кия жи­вот”.

В зак­лю­че­ние мо­же би най-точ­но от­но­ше­ни­е­то на пра­вос­лав­но­то хрис­ти­янство към хо­мо­сек­су­а­лиз­ма мо­же да бъ­де из­ра­зе­но та­ка: Ка­то чле­но­ве на Църква­та Хрис­то­ва ние не мо­жем прос­то да осъж­да­ме хо­мо­сек­су­а­лис­та и за­ед­но с то­ва не­го­во­то (ней­но­то) по­ве­де­ние. След­ва да има­ме пред­вид раз­ли­ка­та между две­те, а имен­но ­ да ува­жа­ва­ме лич­ност­та на греш­ни­ка и съ­щев­ре­мен­но да изоб­ли­ча­ва­ме гре­ха: ду­хов­ни­я и фи­зи­чес­ки ув­реж­да­щи­я ха­рак­тер на хомосек­су­ал­ни­те от­но­ше­ния. Ако чо­век, за­бе­ляз­вай­ки у се­бе си та­ки­ва про­я­ви, се раз­г­ра­ни­чи от тях, оце­ни ги от­ри­ца­тел­но, про­ти­во­пос­та­ви им се и не до­пус­ка да стиг­не до съ­от­вет­ни де­я­ния, то то­ва от хрис­ти­ян­с­ка глед­на точ­ка е по-ско­ро аске­за. За­що­то по­ми­съ­лът, ма­кар и не докрай из­ко­ре­нен, е по­бе­ден. А въ­об­ще кой гре­хо­вен по­ми­съл мо­же да се пре­мах­не из­ця­ло, още по­ве­че ка­то има­ме пред­вид, че са­ма­та сек­су­ал­ност на чо­ве­ка таи в се­бе си въз­мож­ност­та за падение.

Тряб­ва да пом­ним, че доб­ри са са­мо оне­зи удо­вол­с­т­вия, ко­и­то, по думите на св. Йо­ан Да­мас­кин, не ни опе­ча­ля­ват, не ни вре­дят с ни­що, не надхвър­лят до­пус­ти­ми­те мер­ки и не ни за­роб­ват."



Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: Dankata]  
Автор Пpипaднaл Aнreл (ръси с чемшир)
Публикувано29.06.08 15:11



Сестро,

понеже си дори неграмотна, все пак си опитах да вникна в смисъла на запетаята, която си поставила и разбрах, че не искаш да ти говоря за Бога.
"Не ми говори, за Бога" е клише, което означава някой изобщо и по принцип да не ти говори, не че горя от това желание....

А Бог би се зарадвал да си малко по - грамотна, що това Божието Слово си е литература, и ако искаш да го разбираш, няма да е зле да се позанимаваш малко извънкласно.

"Жива и здрава"

Тъпкано да ти се връща!





Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: Пpипaднaл Aнreл]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (стар клубар)
Публикувано29.06.08 15:20



Сестро,

понеже си дори неграмотна, все пак си опитах да вникна в смисъла на запетаята, която си поставила и разбрах, че не искаш да ти говоря за Бога.
"Не ми говори, за Бога" е клише, което означава някой изобщо и по принцип да не ти говори, не че горя от това желание....

А Бог би се зарадвал да си малко по - грамотна, що това Божието Слово си е литература, и ако искаш да го разбираш, няма да е зле да се позанимаваш малко извънкласно.

"Жива и здрава"

Тъпкано да ти се връща!



слушай бе,педераст християнски!...

Данката е мъж.мъжкар,така да се каже...
ти какво само:"мило Данче,та мило Данче?!"...
тaте,дето умря,викаше:"добре,че педерасите нЕмат криле!никога нЕмаше да видим слънцето!"...
за тебе знам,че си добър педераст,защото си християнин...

една монета има две лица - ези и тура...

и човека има две лица - език и гъза.

Редактирано от любчo /фoтorpaф/ на 29.06.08 15:25.



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: kolio_kolev]  
Автор Пpипaднaл Aнreл (ръси с чемшир)
Публикувано29.06.08 15:25



Коле,

не смей да посягаш на тема "моите родители". Камо ли да обвиняваш тях за това, което съм аз!!!!!

Както ти си браниш като ЖИВОТНО семейството си, стой далеч и от моето!

И въобще според теб първо бяха виновни родителите ми, после аз самия... Не можах много да те разбера... Но и не желая, защото каквото и да кажеш е ясно, че си ограничен в своето си познание за Бога и не би могъл да приемеш друго мнение. различно от твоето...

П.С. Не е нужно да триеш чиченце от обръщението ми към теб... Живей в собствените си комплекси и не ги налагай на другите. А, че твоите деца имат право на избор, да ИМАТ го. И ти не можеш да промениш това!



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: Пpипaднaл Aнreл]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (стар клубар)
Публикувано29.06.08 15:29



Коле,

не смей да посягаш на тема "моите родители". Камо ли да обвиняваш тях за това, което съм аз!!!!! Както ти си браниш като ЖИВОТНО семейството си, стой далеч и от моето!

И въобще според теб първо бяха виновни родителите ми, после аз самия... Не можах много да те разбера... Но и не желая, защото каквото и да кажеш е ясно, че си ограничен в своето си познание за Бога и не би могъл да приемеш друго мнение. различно от твоето...

П.С. Не е нужно да триеш чиченце от обръщението ми към теб... Живей в собствените си комплекси и не ги налагай на другите. А, че твоите деца имат право на избор, да ИМАТ го. И ти не можеш да промениш това!



това не е ху-й-бавo!...

лични на-паТаки тука са забранени!...



една монета има две лица - ези и тура...

Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор Бaн Чao ()
Публикувано29.06.08 15:44



ха, ха, ха. Това е добро.



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: Бaн Чao]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано29.06.08 21:49



в педофилията може и да няма насилие,

Иди на лекар.





Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: kolio_kolev]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано29.06.08 21:54



Освен Елтън Джон своята сексуалност афишират всички "звезди". Би ли посочил някоя, която да е под 50 и да прави изключение?

Изобщо не става дума за дискриминация - никъде не съм я споменала. Просто е жалък опита ви да контролирате сексуалния живот на непознати, пълнолетни хора.
Иронията е единственият начин, по който мога да приема такива високопарни и нелепи претенции.





Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: Zara_83]  
Автор astra7 (providence)
Публикувано29.06.08 23:02



Хомосексуализма е перверзия на съвременния начин на живот на път да се превърне в нещо най-нормално и общоприето.





Тема Каломаин,нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Бaн Чao ()
Публикувано30.06.08 09:45



дръж се прилично, лелке!
Очевидно не си опрашвана често, затова си така безнадеждно немислещ човек.
Невеж дори, бих допълнил.
Толкова ли ти е толерантността на тебе и твоите приятели педерастите? Когато нещо не е по вкуса на модата и героите на деня и ти си готова да го отречеш, да подвиеш опашка, дори без да се запиташ защо в света трябва да има само едно мнение вярно - тяхното.
Веднага щом срещнете различно мислещ човек от вашето стадо сте готови да го пратите на лекар, само защото той и спозволява да бъде по-стриктен и наблюдателен по отношение на вашия начин на живот.
И на тебе ти е позволено да обучаваш и възпитаваш български деца. Срамота!



Тема Дръж се прилично, бе, бесник!нови [re: Бaн Чao]  
Автор _maycal ()
Публикувано30.06.08 10:59



Ходи в някой друг клуб да вулгаризаторсваш!



Тема Re: Дръж се прилично, бе, бесник!нови [re: _maycal]  
Автор Бaн Чao ()
Публикувано30.06.08 12:56



Струва ти се вулгарно, ли?
Аз пък ти казвам да извадиш главата от пясъка (отнася се и до другите християни) и да смениш напълно непригодната терминология и схоласически похвати за света, в който живееш.
Не се чудете, че хората стават езичници, последователи на "гей движения", нацисти и други временни обединения, пък и на всякаква ерес или сектантство!
Просто вижте света около себе си какво представлява и бъдете по-прозорливи. Не се ловете за "вулгаризаторстването" ми, то е като камък, който тегли към дъното и май ще ви го прехвърля на вас.



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: Пpипaднaл Aнreл]  
Автор kolio_kolev (непознат)
Публикувано30.06.08 13:22



Ангелче,

ти каза, че си се родил с гей наклонностите си. И намекваш, че не си виновен за това ти състояние.
Аз ти обяснявам, че ти докато си бил малък наистина не си бил виновен, а единствено си носил последствията от чужди грехове (на твоите предшественици). Тогава още не си извършил лични грехове за които да носиш вина.
От момента, в който си започнал да се осъзнаваш като личност, вече носиш лична вина и отговорност, затова, че вършиш даден грях, дори и ако го вършиш поради незнание.

Не искам да обиждам семейството ти, но между нас хората и семействата ни има много по-силна взаимовръзка, отколкото ти предполагаш. Каквото и да вършим, добро или зло, то остават последствията не само върху нас, но и върху тези, които са около нас и върху тези, които ще дойдат след нас.

Второзаконие 5:9-10
"...защото Аз съм Господ, Бог твой, Бог ревнител, Който, ЗА ГРЕХА НА БАЩИТЕ, НАКАЗВАМ ДО ТРЕТО И ЧЕТВЪРТО ПОКОЛЕНИЕ ДЕЦАТА, които Ме мразят, и Който показвам милост до хиляди поколения към ония, които Ме обичат и пазят Моите заповеди."

(тук под „наказвам“ разбирай „стоварвам последствията“, защото всеки носи вина и отговаря само за извършените лично грехове)

Прави разлика между ВИНА (причинител, виновник) за дадено деяние и ПОСЛЕДСТВИЯ от дадено деяние (и съответно върху кого се стоварват тези последици).



„чичо“ ти Кольо

Редактирано от kolio_kolev на 30.06.08 17:25.



Тема Re: Каломаин,нови [re: Бaн Чao]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано30.06.08 14:00



Иска ти се!

Къде видя да си "подвивам опашката"? Никъде не съм се съгласила с нещо, което не приемам.

Това ли ти остана единствения аргумент. Ти не мислиш, слънчице. Ти просто мразиш жените. Бих искала да ти напиша, че е взаимно, но дори и не те мразя. Мисля, че си болен.



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: kolio_kolev]  
Автор Dankata (Daniel)
Публикувано30.06.08 19:44



Ангелче,

ти каза, че си се родил с гей наклонностите си. И намекваш, че не си виновен за това ти състояние.
Аз ти обяснявам, че ти докато си бил малък наистина не си бил виновен, а единствено си носил последствията от чужди грехове (на твоите предшественици).



Кольо, не съм съглсен с теб, и за това ме подсети Стария Жабок с едни стихове които цитира наскоро:

Еремия 31:29-34

''29 В ония дни няма вече да казват:
Бащите ядоха кисело грозде,
И зъбите на децата оскоминяха;
30 Но всеки ще умира за своето си беззаконие;
Всеки човек, който би изял кисело грозде,
Неговите зъби ще оскоминеят.

31 Ето, идат дни, казва Господ,
Когато ще направя с Израилевия дом и с Юдовия дом
Нов завет;
32 Не такъв завет, какъвто направих с бащите им,
В деня, когато ги хванах за ръка,
За да ги изведа из Египетската земя;
Защото те престъпиха Моя завет,
Поради което Аз се отвърнах от тях, казва Господ.
33 Но ето заветът,
Който ще направя с Израилевия дом
След ония дни, казва Господ:
Ще положа закона Си във вътрешностите им,
И ще го напиша в сърцата им;
Аз ще бъда техен Бог,
И те ще бъдат Мои люде;
34 И няма вече да учат
Всеки ближния си и всеки брата си,
И да казват: Познайте Господа;
Защото те всички ще Ме познават,
От най-малкия до най-големия между тях, казва Господ;
Защото ще простя беззаконието им,
И греха им няма да помня вече.''


''Ония дни'', са дните след Христос. Така че, това важи и за Ангелинка. Няма нужда да намесваш греховете на родителите и, но определено можем да споменем, че за нейното възпитание си носят отговорността.

Просто искам да отбележа този факт, че Ангелинка не е наследила никакви грехове, просто е била лошо възпитана, освен това е ''жертва'' на същите тези мероприятия, които сега защитава, като гей паради и други ''реклами'' на хомосексуализма. След като от малък ти се набива в главата колко е нормално да си гей, нищо чудно че все повече (лошо възпитани) деца и младежи, поемат в тази (обратна) посока.

Поздрави

Лука 10:27


Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: nimo4968]  
Автор Dankata (Daniel)
Публикувано30.06.08 20:41



Изобщо, ама изобщо не става дума за това хомосексуализма грях ли е или не?
Аз лично под никакви форми не приемам нещо различно от това което Бог е сътворил, тоест мъж и жена. Става дума за правото на тези хора да си провеждат парада. Това е позволено от закона.


Нека и аз да ти кажа, колко много грешиш ти. Защото говориш за човешки закони, които НЕ стоят над Божите закони.
Защото по твоята логика, утре на парад може да излязат убийци и изнасилвачи. Ти би ли се съгласил с подобен парад? Знам какъв е отговора ти. Но защо не?? Защо право на парад нямат убийци и изнасилвачи, а такова право имат гейовете? Според кои закони е това? Човешките? Добре, а какво стана с Божите закони?

Явно и на теб ти е ''промит'' мозъка, защото живеем в 21 век, и е съвсем нормално гейовете да си живеят безгрижно, да се женят и да осиновяват деца. Защото Божите закони никой не ги помни, нито някой вярва в тези ''басни'' за Содом и Гомор.

Стигна се дотам, че вече и в църквите ги женят обратните. На това му викам аз извращение. Двама мъже, с граждански и църковен брак, с осиновено дете. Гнусотия! И аз да им подкрепям правото да парадират и рекламират такава гнусота, да убеждават деца и възрастни, колко нормално нещо е подобно извращение!

Е нЕма да стане!

Лука 10:27


Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: Dankata]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (стар клубар)
Публикувано30.06.08 20:53



Е нЕма да стане!



епа,нЕма!...

една монета има две лица - ези и тура...


Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор Dankata (Daniel)
Публикувано30.06.08 20:54



Хехе брате Санчо, тази мома само може да ме разсмее

Нека пише каквото си иска, нали права има, милата.

Аз съм убеден че това не е гей, а е нЕкакъв травестит, ама значение нЕма. Нека си живее гнусния живот, щом така иска. Ако беше дошла тук да търси помощ, щях съвсем друго отношение да имам, но тя идва парад, даже цирк, в клуба да прави.

Какво да ти кажа, нЕма да лицемернича с такива травестити. ''Аз теб те обичам, ама мразя греха в теб'''. Не съм станал чак такъв светец, такива чисти чувства да имам. Би било хубаво да е така, ама не е.

Лука 10:27

Тема Re: Дръж се прилично, бе, бесник!нови [re: _maycal]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (стар клубар)
Публикувано30.06.08 21:02



Ходи в някой друг клуб да вулгаризаторсваш!



той е вулканизатор...



една монета има две лица - ези и тура...

Тема Re: Каломаин,нови [re: Kaлoмaин]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (стар клубар)
Публикувано30.06.08 21:05



Иска ти се! Къде видя да си "подвивам опашката"? Никъде не съм се съгласила с нещо, което не приемам.

Това ли ти остана единствения аргумент. Ти не мислиш, слънчице. Ти просто мразиш жените. Бих искала да ти напиша, че е взаимно, но дори и не те мразя. Мисля, че си болен.



Kaлoмaин,верно ли е,че ни си "опрашвана" често?



една монета има две лица - ези и тура...

Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: Dankata]  
Автор nimo968 (непознат)
Публикувано30.06.08 22:49



"Нека и аз да ти кажа, колко много грешиш ти. Защото говориш за човешки закони, които НЕ стоят над Божите закони.
Защото по твоята логика, утре на парад може да излязат убийци и изнасилвачи. Ти би ли се съгласил с подобен парад? Знам какъв е отговора ти. Но защо не?? Защо право на парад нямат убийци и изнасилвачи, а такова право имат гейовете? Според кои закони е това? Човешките? Добре, а какво стана с Божите закони?

Явно и на теб ти е ''промит'' мозъка, защото живеем в 21 век, и е съвсем нормално гейовете да си живеят безгрижно, да се женят и да осиновяват деца. Защото Божите закони никой не ги помни, нито някой вярва в тези ''басни'' за Содом и Гомор.

Стигна се дотам, че вече и в църквите ги женят обратните. На това му викам аз извращение. Двама мъже, с граждански и църковен брак, с осиновено дете. Гнусотия! И аз да им подкрепям правото да парадират и рекламират такава гнусота, да убеждават деца и възрастни, колко нормално нещо е подобно извращение!"


Чудесно, бравос амиго, дай да забраним все що не е писано в Библията, да изтрепем хомосексуалните с камъни, защото това е Божествен закон, да режем ръце и крака, да вадим очи и да се кефим, че сме станали Богу-мили, защото съвестно изпълняваме наредбите. А че некъф там Исус е казал възлюби ближния като себе си, за това се присещаме когато трябва да си лустросаме медийния облик.
Ами да им забраним да излизат по светло на улицата, да не би някой да ги види и да се изпедерасти само от един поглед?

А да сравняваш гейовете с убийци и изнасилвачи е толкова тъпо, че няма накъде повече. Направи си труда да провериш броя на хетеросексуалните убийци и на хомосексуалните, ама да не се изненадаш после?
Тези скапаняци расистите и скинарите дето ги подкрепяте и им ръкопляскате утре ще ви ритат вас, ама няма да има кой да ви защити тогава.
Най-често жертви на педофилия и извращения има сред агресивните и злобни хора, които по една "случайност" се оказват и расисти или някакви ксенофоби.
За справка случая Кузов. Който е националист и расист, по твоята логика човек с добър морал?????

Как ще стигне Словото до тези обречени според теб хора щом никой не контактува с тях, никой не им обръща внимание и още преди да си разбрал що за хора са, вече си ги осъдил и дамгосал като грешници и извратеняци. Ако с теб някой се държи така как ще протече комуникацията? Заради такива морализатори, намразват християнството и не искат да чуят за него повече, защото някой подобно на теб се е постарал да им обясни, че са отрепки, извратеняци и обречени да горят в ада и то вечно и естествено на този свят мястото им е сред отрепките, защото ние извисените и добродетелните не контактуваме с грешници, гнус ни е от тях.

Я си помисли преди да съдиш, Исус така ли постъпваше, не Го ли обвиняваха "праведните" фарисеи, че пие и яде с грешници? Дали не тряваше да изпълни Божия закон и да остави блудницата да я убият с камъни. Нещо да си чувал за милост искам, а не жертви, май не си? Защото сме голяма работа и много праведни можем да разделяме хората и да ги гледаме високомерно.
Та да питам, както и ти се съгласи, какво би казал Исус?



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: Dankata]  
Автор kolio_kolev (непознат)
Публикувано30.06.08 23:00



Тема: Re: Бъди НЕтолерантен!
>> 'Ония дни'', са дните след Христос. Така че, това важи и за Ангелинка. Няма нужда да намесваш греховете на родителите и, но определено можем да споменем, че за нейното възпитание си носят отговорността.

Просто искам да отбележа този факт, че Ангелинка не е наследила никакви грехове, просто е била лошо възпитана, освен това е ''жертва'' на същите тези мероприятия, които сега защитава, като гей паради и други ''реклами'' на хомосексуализма. След като от малък ти се набива в главата колко е нормално да си гей, нищо чудно че все повече (лошо възпитани) деца и младежи, поемат в тази (обратна) посока.

Поздрави
--------
Данка,

че кой казва, че е наследил ВИНА за чужди грехове?!
Говорим за ПОСЛЕДСТВИЯТА от чужди грехове.
И ти носиш последствията от грехът на Адам и Ева. И ти се разболяваш и умираш. Ти виновен ли си, че ще умреш един ден (физически). Виновен е Адам, нашият праотец, но всички хора носим (наследяваме) последствията от неговия грях.

А сега за възпитанието - сам казваш зле възпитан. Ами кой е виновен детето или родителите му? И кой страда (понася последствията) за този грях? Нали детето, без лично да е виновно, страда заради безотговорността на родителите си. Един е виновен, пък друг макар и да е невинен, страда ...

Редактирано от kolio_kolev на 30.06.08 23:47.



Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: nimo968]  
Автор Dankata (Daniel)
Публикувано30.06.08 23:19



Е кога съм призовавал да ги изтрепаме с камъни? Това за което говоря е, че християните трябва да се разграничат от подобни мероприятия, а не да ги одобряват. Също както един християнин би се изказал против парад на убийци, така да го направи против парад на гейове. Това е открит бунт срещу Бога и Неговите закони. Не можем да подкрепяме подобно начинание, само защото гейовете имали човешки права.

Освен това изобщо не подкрепям никакви скинари и расисти. Не подкрепям каква да е форма на насилие, срещу когото и да било. Тези, които физически нараняват околните, мястото им е в затвора. А тези като гейовете нека си живеят както искат, но не съм съгласен когато развращават околните, особено децата.

Вчера жена ми разправя как един колега, живеещ пред една гимназия, казал че всеки ден две момичета на не повече от 12 години, се целуват в продължение на минути, пред погледите на деца под 10 години! Защо го правят, кажи ми щом си толкова мъдър? Защото техните идоли-гейове по телевизията го правят. Защото във всички холивудски филми почнаха да промъкват по некой гей, който в 95% от случаите или е жертва (за да можем да го съжалим и да сме съпричастни), или е някой мил и забавен гейчо, който би трябвало да ни е много симпатичен.

Работата с гейовете е много, много по-сериозна, отколкото си я мислиш.

Преди да ти отговоря какво би казал Исус, ти ми отговори защо Павел в Римлани 1, на три пъти кава ЗАТОВА и ПОНЕЖЕ, говорейки за грехове и хомосексуализъм.

Лука 10:27


Тема Всъщност, Данка, какво ти е конкретното становищенови [re: nimo968]  
Автор _maycal ()
Публикувано30.06.08 23:23



по обсъжданата проява? Ако беше , да си представим, министър -председател на България, как щеше да постъпиш в конкретния случай? Какво щеше да направиш? Само, моля те, не отговаряй с общи приказки, или с някакво "духовито" откачане от питането!





Тема Re: Всъщност, Данка, какво ти е конкретното становищенови [re: _maycal]  
Автор Dankata (Daniel)
Публикувано01.07.08 02:22



Ако беше , да си представим, министър -председател на България, как щеше да постъпиш в конкретния случай? Какво щеше да направиш? Само, моля те, не отговаряй с общи приказки, или с някакво "духовито" откачане от питането!

Това е някакъв нереален въпрос, не знам как очакваш, даже изискваш от мен, да ти дам резонен отговор. Първо, не съм министър-председател. Второ, дори не знам с какви правомощия разполага той, още по-малко в подобни случаи като гей паради. Но все пак, за да ти задоволя любопитството, ще ти отговоря така:
Ако имах необходимата власт, нямаше да позволя провеждането на гей паради на територията на България. Естествено, без да се използва никакво насилие. Как? И това не мога да ти кажа със сигурност, предполагам чрез прокарването на някакъв закон, целящ запазването на моралните и семейни ценности, и предпазване на бъдещето поколение (децата) от извратени практики... нещо от този тип.

Лука 10:27


Тема Re: Всъщност, Данка, какво ти е конкретното становнови [re: Dankata]  
Автор _maycal ()
Публикувано01.07.08 10:09



Благодаря ти, че ми повиши общата култура, съобщавайки ми ,че "не си министър -председател на България"!

По отношение на: "Ако имах необходимата власт, нямаше да позволя провеждането на гей паради на територията на България. Естествено, без да се използва никакво насилие. Как? И това не мога да ти кажа със сигурност, предполагам чрез прокарването на някакъв закон"

Приблизително как си представяш такъв един закон?...Предполагам, че импровизираният ти отговор ще е: "не знам", а ако впрегнеш интелигентността си, обаче, какъв резултат би могъл да се получи!? Нещо като: Закон за забрана на дейности, които заплашват и нарушават моралните и семейни ценности! Това предполага, че трябва да се изяснят и конкретизират правно понятията, които участват в този закон, и тръгвайки по този път, закономерно, може би, ще трябва да се стигне до забрана на хомосексуализма изобщо, т.е., до включването му като деяние, попадащо под ударите на Наказателния кодекс! Иначе, каква точно формулировка си представяш: "ЗАБРАНЯВА СЕ НА ХОМОСЕКСУАЛИСТИ, ИНДИВИДУАЛНО ИЛИ ГРУПОВО, ДА СЪОБЩАВАТ (ПУБЛИЧНО) ,ЧЕ СА ТАКИВА!" ???
Пак отбелязвам: хомосексуализма е аномалия и грях , но в крайна сметка: ти за инкриминирането (забрана и включването му като деяние, подлежащо на наказателно преследване) на хомосексуализма ли си?
Ако си сериозен човек, какъвто считам че си, би трябвало да отговориш на този въпрос с да или не, в противен случай, с извинение, позицията и поведението ти ще бъдат инфантилни, в съответната степен!
След като се произнесеш, ще трябва да отговориш и на въпроса дали си за демократичен тип държавно и обществено управление , или за авторитарен или тоталитарен тип!

Ето, очертаха се няколко конкретни, прости въпроса, на които би трябвало да може да дадеш отговор! Нали знаеш какво пише в Библията за "да"-то и "не"-то, в определени ситуации! Този разискван случай е една добра възможност, според мен, да покажеш поне минималното изискуеми интелигентност, отговорност и достойнство, и да дадеш съответен отговор, иначе, с извинение, ще влезеш в редиците на хората, тип интелектуално бръмчащи мухи, какъвто , убеден съм, ти не си!



Тема Re: Всъщност, Данка, какво ти е конкретното становищенови [re: Dankata]  
Автор nimo368 (непознат)
Публикувано01.07.08 13:39



Е кога съм призовавал да ги изтрепаме с камъни?
Това за което говоря е, че християните трябва да се разграничат от подобни мероприятия, а не да ги одобряват. Също както един християнин би се изказал против парад на убийци, така да го направи против парад на гейове. Това е открит бунт срещу Бога и Неговите закони. Не можем да подкрепяме подобно начинание, само защото гейовете имали човешки права.


В прав текст не си казвал такова нещо, но факта, че влезе с телешки възторг в реториката на расистите, ксенофобите и футболните хулигани е предостатъчно, дори е по-лошо. Тези последните го поравят от злоба и простотия, няма накъде да насочат агресията си и за това се захванаха с хомосексуалните. Не е нужно да изръкопляскаш гласно на тези отрепки, достатъчно е че ги подкрепяш духом в желанието им да извършват насилие и убийства. Ако ти наистина не си на страната на злобата и агресията, нямаше да искаш да се забранява нещо което е позволено по конституция, всеки свободно да изразява мнението си и да има свобода да ходи където пожелае.


Освен това изобщо не подкрепям никакви скинари и расисти. Не подкрепям каква да е форма на насилие, срещу когото и да било. Тези, които физически нараняват околните, мястото им е в затвора. А тези като гейовете нека си живеят както искат, но не съм съгласен когато развращават околните, особено децата.

Подкрепяш ги и още как! Подобни на твоите разсъждения за обществената вреда от хосексуалните, кара расистите да стават още по-настървени и да си мислят, макар и подсъзнателно, че те са тези, които трябва да прочистват обществото от това което смятат за лошо. До къде ще се стигне ако за всеки грях някакви изроди излизат да палят и убиват? Чисто и просто ти им даде нужната "благословия" да си свършат мръсната работа. Добре си помисли с какви хора ставаш един дух.

Вчера жена ми разправя как един колега, живеещ пред една гимназия, казал че всеки ден две момичета на не повече от 12 години, се целуват в продължение на минути, пред погледите на деца под 10 години! Защо го правят, кажи ми щом си толкова мъдър? Защото техните идоли-гейове по телевизията го правят. Защото във всички холивудски филми почнаха да промъкват по некой гей, който в 95% от случаите или е жертва (за да можем да го съжалим и да сме съпричастни), или е някой мил и забавен гейчо, който би трябвало да ни е много симпатичен.

А пък моята жена ми писа, че в Берлин, Евангелската Църква е взела активно участие в Стрийт Парада и са привлекли около 300 хосексуалисти с които сега работят психолози и пастори. Ето това е отношение и то толерантно, без обиди и пращане в ада. Някои от тези хора вероятно ще се обърнат и ще станат християни. За незнам кой път ти казвам, че до Господа трябва да се отива свободно, а не чрез заплахи и терор.



Работата с гейовете е много, много по-сериозна, отколкото си я мислиш.

Да така е, радвам се че вече го констатира.

Преди да ти отговоря какво би казал Исус, ти ми отговори защо Павел в Римлани 1, на три пъти кава ЗАТОВА и ПОНЕЖЕ, говорейки за грехове и хомосексуализъм.
Исус не застана на странат на тези дето искаха да убият блудницата, а на нейна страна и така я спаси, сам може да си направиш извода.

Ако няма свобода, няма да има нито грях, нито добродетел, би ти казал апостол Павел.

Редактирано от nimo368 на 01.07.08 13:43.



Тема Re: Всъщност, Данка, какво ти е конкретното становнови [re: _maycal]  
Автор Dankata (Daniel)
Публикувано01.07.08 19:09



А ти защо си мислиш, че трябва да ти давам някакви обяснения и да ти отговарям на неспиращите въпроси? Само защото ме провокираш с думи като ''иначе, с извинение, ще влезеш в редиците на хората, тип интелектуално бръмчащи мухи''? Ако знаш само, колко съм загрижен за твоето мнение за мен..



Вече казах съвсем ясно каква е позицията ми. Не съм юрист, нито ще седна сега да мисля как ще изглежда подобен закон. Още повече, че говорим за нереални неща, не виждам какъв е смисълът.

Пак отбелязвам: хомосексуализма е аномалия и грях , но в крайна сметка: ти за инкриминирането (забрана и включването му като деяние, подлежащо на наказателно преследване) на хомосексуализма ли си?

Не.

Лука 10:27

Тема Re: Всъщност, Данка, какво ти е конкретното становищенови [re: nimo368]  
Автор Dankata (Daniel)
Публикувано01.07.08 19:46



Не е нужно да изръкопляскаш гласно на тези отрепки, достатъчно е че ги подкрепяш духом в желанието им да извършват насилие и убийства

Подкрепяш ги и още как! Подобни на твоите разсъждения за обществената вреда от хосексуалните, кара расистите да стават още по-настървени и да си мислят, макар и подсъзнателно, че те са тези, които трябва да прочистват обществото от това което смятат за лошо. До къде ще се стигне ако за всеки грях някакви изроди излизат да палят и убиват? Чисто и просто ти им даде нужната "благословия" да си свършат мръсната работа. Добре си помисли с какви хора ставаш един дух.


Клевети, клевети, и нищо друго. Единственото което искам, е гейовете да не натрапват на децата ми и на околните, колко нормално е да си извратеняк като тях. А ти ми говориш за палежи и убийства, и че аз съм ги благославял. Лъжец!

Ако ти наистина не си на страната на злобата и агресията, нямаше да искаш да се забранява нещо което е позволено по конституция, всеки свободно да изразява мнението си и да има свобода да ходи където пожелае.

Въпреки че ти така и не ми отговори, от тези ти думи си правя извода, че за теб човешките закони са по-важни от Божите. Кофти...

А пък моята жена ми писа, че в Берлин, Евангелската Църква е взела активно участие в Стрийт Парада и са привлекли около 300 хосексуалисти с които сега работят психолози и пастори. Ето това е отношение и то толерантно, без обиди и пращане в ада. Някои от тези хора вероятно ще се обърнат и ще станат християни. За незнам кой път ти казвам, че до Господа трябва да се отива свободно, а не чрез заплахи и терор.

Аз пък ти казвам, че най-вероятно нито един от тези 300 спартанци, няма да стане християнин. И това е защото гейовете които имат шанс да се обърнат от греха, си седят в къщи и поне малко се срамуват от греха в който живеят. А тези по парадите, са същите за които Павел говори в Римляни, и които сам Бог предаде на срамотни страсти, заради вече прекалено извратеното им съзнание и бунта им срещу Създателя.

Все пак, за Бог няма невъзможни неща, и в малка степен имаш право. В крайна сметка аз не ти противореча много, така че клеветите ти са доста не на място.

Лука 10:27


Тема [usmihvam se] А, значи това е избора тинови [re: Dankata]  
Автор _maycal ()
Публикувано01.07.08 20:28



на защитна стратегия: "А ти защо си мислиш, че трябва да ти давам някакви обяснения и да ти отговарям на неспиращите въпроси?........................................................ Ако знаеш само, колко съм загрижен за твоето мнение за мен."

(усмивиките ми да се считат за иронично-снизходителни )

Поздравления, обаче, че с "не"-то пое поне известна отговорност!



Тема Re: Всъщност, Данка, какво ти е конкретното становищенови [re: _maycal]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (стар клубар)
Публикувано01.07.08 21:31



по обсъжданата проява? Ако беше , да си представим, министър -председател на България, как щеше да постъпиш в конкретния случай? Какво щеше да направиш? Само, моля те, не отговаряй с общи приказки, или с някакво "духовито" откачане от питането!


да дойдат танковете!...

една монета има две лица - ези и тура...


Тема Re: Всъщност, Данка, какво ти е конкретното становнови [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор _maycal ()
Публикувано01.07.08 21:39



да дойдат танковете!...

Ето това е пример на държавническо мислене!





Тема Мутри всеки ден в Софиянови [re: Zara_83]  
Автор matriarchy (добре познат)
Публикувано03.07.08 11:10



Досега не сме чули БПЦ да се изкаже официално по въпроса за мутрите.
Защо ли?





Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: Zara_83]  
Автор ann ()
Публикувано03.07.08 15:37



Обсъждане на събитието в предаването "Вижте Кой":





Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: Zara_83]  
Автор funy77 (антифашист)
Публикувано06.01.21 03:50



с молитвине става. нямам нищо против тези хора да имат свой личен живот и особено ми допадат онези, които не парадират с ориентацията си.
връщам си стария подпис - значи имам ню new олд old подпис signature.

my new old Sign:
Turkey is The Key.Turkey
Каквото и да означава това - cold or hot.

]/b]



Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: astra7]  
Автор funy77 (антифашист)
Публикувано06.01.21 12:31



като за сефте - копие от клуб кино на клубарка с маниакална привързаност към паметната дата 10 арил - е, не е 2010 година, но това е по подразбиране.
цифроманията илюминатска не прощава.



ограмотете се по повод ГРУ

Спецназ ГРУ. Волкодавы. @История

а пък това е новата ми страница в профила.


подпис:






Тема Гей параднови [re: Zara_83]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано06.02.21 07:49



My new signature Новият ми подпис:
I listen this:


Расовая теория Гитлера. Особая папка
I have The book - autor: Безыменский Лев Александрович
Особая папка «Барбаросса»
Сайт «Военная литература»:
Издание: Безыменский Л. А. Особая папка «Барбаросса». — М.: Издательство АПН, 1973.
Книга на сайте:
Дополнительная обработка: Hoaxer (hoaxer@mail.ru)
Безыменский Л. А. Особая папка «Барбаросса». — М.: Издательство Агентства печати Новости, 1973. — 340 с., мл. — Тираж 250 000 экз. (доп.)
Аннотация издательства: При планировании операции против СССР было перебрано несколько вариантов ее условного наименования: «Ауфбау Ост», «Отто», «Фрид», пока, наконец, Гитлер не остановился на коде: операция «Барбаросса». Уже в 1940 году в немецком генеральном штабе были заведены специальные дела под шифром «Барбаросса», в которые подшивались все документы, связанные с планировавшимся нападением на Советский Союз. Дела велись в оперативном управлении, в разведке, в службе тыла, в управлении связи, в других отделах. И на всех папках были шифр «Барбаросса» и красная полоса наискосок, обозначавшая высшую степень секретности в немецком военном делопроизводстве. Однако дело «Барбаросса» складывалось не только из документов генштаба и других органов высшего военного командования. На многих документах, имевших прямое отношение к планированию преступного нападения на нашу страну,— например, на документах крупнейших немецких фирм, руководства СС и нацистской партии — не было этого шифра, но они тем не менее входили неотъемлемой составной частью в документацию плана «Барбаросса»... Пересказать содержание всех этих папок невозможно,— и автор поставил себе задачей отобрать из содержащегося в них наиболее существенное, чтобы затем, соединив отобранное со свидетельствами очевидцев, сложить все это в «особую папку», в которой будет освещена предыстория нападения гитлеровского третьего рейха на Советский Союз. При этом автор пользовался материалами Нюрнбергского процесса, различными архивами СССР, ГДР, ФРГ, многочисленными мемуарами и историческими публикациями, а также материалами личных бесед с участниками описываемых событий.

Эта книга с сайта «Военная литература», также известного как Милитера. Проект «Военная литература» — некоммерческий. Все тексты, находящиеся на сайте, предназначены для бесплатного прочтения всеми, кто того пожелает. Используйте в учёбе и в работе, цитируйте, заучивайте... в общем, наслаждайтесь. Можете без спросу размещать эти тексты на своих страницах, в этом случае просьба сопроводить сей акт ссылкой на сайт «Военная литература», также известный как Милитера.
pps

ЛГТП-БДСМ - Неизвестные черты характера Гитлера. Особая папка


Магда Геббельс. Женщины, мечтавшие о власти | Документальное кино

Подари фюреру ребенка. Любовь в Третьем рейхе | Документальное кино


В постели с врагом. Документальное кино Леонида Млечина | Документальное кино Леонида Млечина


Black Sabbath dir.bg club deleted





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.