Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:18 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Една интересна история...нови  
Автор БaйTopбaлaн (Експерт)
Публикувано26.05.08 17:31



Ето нещо интересно, което една позната ми изпрати наскоро:

Мюсюлманин в Египет убил съпругата си, понеже четяла Библията и след това я погребал заедно с малкото й бебе и 8 годишната й дъщеря. Момичетата били заровени живи! По-късно мъжът съобщил в полицията, че техен чичо убил децата. 15 дни по-късно починал друг член от семейството. Когато отишли да го погребат, открили двете момичета под пясъците – ЖИВИ!
Египет е скандализиран от случката и мъжът ще бъде екзекутиран. Попитали по-голямата дъщеря как е оцеляла. Тя отговорила: „Мъж в сияещи бели дрехи и рани по ръцете си идваше всеки ден да ни храни. Той събуждаше мама, за да кърми сестра ми.” Момичето е било интервюирано по египетската национална телевизия от известна водеща телевизионна журналистка мюсюлманка. То казало по обществената телевизия: „Не може да е бил друг, освен Исус, защото никой друг не прави такива неща!”
Мюсюлманите вярват, че Иса (Исус) би могъл да го е направил, но раните означават, че Той наистина е бил разпнат(което те не вярват), а освен това е ясно също и че е жив! Също така е очевидно, че детето не би могло да си измисли подобна история и няма никакъв начин тези деца да оцелеят при подобни условия без истинско чудо. Мюсюлманските водачи ще бъдат силно затруднени да решат как да постъпят с подобно събитие, а и популярността на филма „Страсти Христови” никак не им помага!
Тъй като Египет е медиен и образователен център за Средния Изток, можете да бъдете сигурни, че историята ще се разпространи. Исус Христос продължава да преобръща света с главата надолу! Моля, споделете историята. Господ казва: „Благословен да бъде оня човек, който уповава на Господа и чието упование е Господ”

Просто (но не прост) човек


Тема Re: Една интересна история...нови [re: БaйTopбaлaн]  
Автор Пoп Cтaвpи© (вероучител)
Публикувано26.05.08 17:44



Възможно е историята да е истина. Но е възможно да е от поредицата "23 минути в ада". След като човек се е сблъсквал с харизматици, знае, че вече нищо на света не може да бъде прието за чиста монета. Проучването на "чудесата", вършени от Бени Хин, показа, че в 100% от случаите става въпрос за откровена измама, фалшификация или просто плод на превъзбудена фантазия и екзалтация.

Интересно ще е да видим източника на тази история и реакциите (ако ги има) в християнския свят и в егитепската преса.



Тема Re: Една интересна история...нови [re: Пoп Cтaвpи©]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (стар клубар)
Публикувано26.05.08 22:03



Възможно е историята да е истина. Но е възможно да е от поредицата "23 минути в ада". След като човек се е сблъсквал с харизматици, знае, че вече нищо на света не може да бъде прието за чиста монета. Проучването на "чудесата", вършени от Бени Хин, показа, че в 100% от случаите става въпрос за откровена измама, фалшификация или просто плод на превъзбудена фантазия и екзалтация.

Интересно ще е да видим източника на тази история и реакциите (ако ги има) в християнския свят и в егитепската преса.


брат,нEма нищо да е направено в тъмно и да не излезе на светло...
или както викаше баща ми,светла му памет - "шило в торба не стои!".
но не за това ми е думата.думата ми е дали ние християните все още вярваме в "чудесата" на Бога?
нЕма за какво да пускам нова тема,но ако е рекъл Бог в темата на "Торбалана" можем да дискутираме тоя "християнски прблем",докатo чакаме доказателства от Египет...
той е толкова "голям проблем" колкото "свещения грал".на християните им е най-трудно да говорят за тези "два проблема"...
сега ще цитирам Исая,за да покажа докъде смe я докарали.Исая 5:13
"Затова Моят народ е закаран в плен - защото няма знание;а и почтените им мъже умират от глад и множеството им съхне от жажда"
...
"мъжете",а не жените!...
за това най-обичам като вляза в клуба да чета първo мненията на жените.
това ме определя като християнин "женкарин"...
питай ме за някой постинг на "жена" и веднага ще ти кажа кога и защо е писан...
но да си дойдем на думата вика...ти знаеш кой - Жабока разбира се...
вярваме ли днес в чудесата на Бога?

истинското битие на човека е неговото дело - Хегел...


Тема Re: Една интересна история...нови [re: БaйTopбaлaн]  
Автор nonetheless (ветеран)
Публикувано26.05.08 22:25



Интересно,
наистина интересно......


кое е интересното?!
Многото убийства или това,
че въпреки всеки знае че Исус си е тука,
да си докажем отново - на виж, той е тука....



Тема Re: Една интересна история...нови [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор Dankata (Daniel)
Публикувано26.05.08 22:34



но да си дойдем на думата вика...ти знаеш кой - Жабока разбира се...
вярваме ли днес в чудесата на Бога?


Ако питаш някой християнин, дали вярва че Бог може и днес да прави чудеса, 99% ще ти отговорят положително. Попитай ги обаче дали вярват на историята в Египет или в Нигерия ли беше този който ''възкръсна'', поне половината ще отговорят отрицателно, а другите колебливо и несигурно. И аз не мога да ти кажа, чакам ''доказателства'' от Египет.

Истината е, че живеем в 21 век, и много малко неща могат да ни учудят. Гявола си знае работата, и е напълнил света с лъжехристияни и лъжеучители, които се подвизават дори в клуб Християнство. Всяко едно ''чудо'', може да се обясни по ''научен'' път, или следвайки някаква друга логика.

Това обаче не променя факта, че чудеса стават. Не може да има Бог, и Той да не действа в живота на човеците, по чуден начин.
Бог го е правил в моят живот много пъти, и ще продължава да го прави, защото Той е Господ мой и Бог мой, и на Него уповавам. Малки чудеса, големи чудеса и велики дела - на всичко това съм бил свидетел в моя живот, и го отдавам само и единствено на Господа Исуса Христа, слава да е на Името Му



Според мен брате Санчо, кой както си го реши, за чудесата.
Най лесно е да вярваме в чудеса, когатъо стават в нашия живот. За тези от Египет, трябват доказателства

Лука 10:27

Тема Re: Една интересна история...нови [re: nonetheless]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (стар клубар)
Публикувано26.05.08 22:42



Интересно,
наистина интересно......
кое е интересното?!
Многото убийства или това,
че въпреки всеки знае че Исус си е тука,
да си докажем отново - на виж, той е тука....


интересното е тука
кой чука!?
чукача
или продавача!?
на никому не пука,
че една "щука" чука!...
гледай си лука
в него имаш сполука...
остави на нази тука
да кажем кой е "риба" и кой "щука"...
ти си гледай лука!
лука и "боклука"...

истинското битие на човека е неговото дело - Хегел...


Тема Re: Една интересна история...нови [re: Dankata]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (стар клубар)
Публикувано26.05.08 22:57



Според мен брате Санчо, кой както си го реши, за чудесата.
Най лесно е да вярваме в чудеса, когатъо стават в нашия живот. За тези от Египет, трябват доказателства


искам да говоря за чудесата на Бога днес,ама нЕма кой да слуша...
ама това не е проблем за брата Санчо...
като нЕмам работа обикалям гробището.седна на една пейка и проповядвам на надгробните плочи.викам им:"ако сега нEкой от вас повярва,че Бог може да прави чудеса,ще възкръснете".
а,те ми викат:"ако бях ме повярвали нЕмаше сега да сме умрели"...
казвам аз на колегите,а те викат:"Бояне,ти не си добре с акъла!"...

истинското битие на човека е неговото дело - Хегел...


Тема look...нови [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор nonetheless (ветеран)
Публикувано26.05.08 22:59



.. интересното е,
дали ако оставя на вази тука,
да правите от християнството сполука,
някой верен, дали изобщо ще се сети,
че Исус видение не беше,
и във видение Исус никой не видя,
не че просто си излъган от очите,
верно при Исус е чувството в което ти го пускаш в Тебе...
никъде другаде!



Тема Re: look...нови [re: nonetheless]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (стар клубар)
Публикувано26.05.08 23:08



.. интересното е,
дали ако оставя на вази тука,
да правите от християнството сполука,
някой верен, дали изобщо ще се сети,
че Исус видение не беше,
и във видение Исус никой не видя,
не че просто си излъган от очите,
верно при Исус е чувството в което ти го пускаш в Тебе...
никъде другаде!


все още правя любов с жената /чат-пат/ - по чудо...
сънувам чудеса...
събуждам се - по чудо...
отивам на рaбота с колата и пристигам - по чудо...
връщам се у дома - по чудо...
има топла вода в бойлера - по чудо...
къпя се...
има вода за пиене - по чудо...
душам въздух - по чудо...
децата и унуците са живи и здрави - по чудо...
влизам в клуба - по чудо...
говорим си за чдесата на Бога - по чудо...
уморен съм - по чудо...
спи ме се...
а,ти искаш да безпокоиш сънищата ми...

истинското битие на човека е неговото дело - Хегел...

Редактирано от любчo /фoтorpaф/ на 26.05.08 23:12.



Тема Re: look...нови [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор nonetheless (ветеран)
Публикувано26.05.08 23:26



а,ти искаш да безпокоиш сънищата ми...

.. аз съм розовото слонче от съня ти






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.