Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:02 07.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Ето защо "християните" носят мартеницинови [re: Roxy]  
Автор Falange ()
Публикувано01.03.08 14:06



границата е много тънка.
Аз пък се чудя как някои хора се представат за Астролози и твърдят, че са Християни. Или едното или другото.



Тема Re: Ето защо "християните" носят мартеницинови [re: Kaлoмaин]  
Автор Falange ()
Публикувано01.03.08 14:12



Що кво не ти хареса в поста? Или искаш целия да е изпълнен в усмихващи се емотикони, весели рисувани човечета, любоввввф, цветяяяяя и мартенички?
Не съм на 5 годинки все пак.
Радостта, истинската радост, е в спасението и вечния живот който дава Спасителя. Разбираш ли ме какво искам да ти кажа?



Тема Re: Ето защо "християните" носят мартеницинови [re: Falange]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (ветеран)
Публикувано01.03.08 15:09



Аз лично, съм носил мартеници заради "традицията" щото всички други ги слагат. Но още от малък имах смесени чувства към мартениците и след 2-3 ден гледах как да се оттърва от тях. За Християните които знаят произхода и първо-значението на мартениците, няма никакво оправдание да носят мартеници. Това е все едно да участваш в кукерски игри за прогонване на злите духове и да твърдиш, че си Християнин. Не се връзва просто.

мартениците се носят от християните,защото могат да дадят пълно щастие.това е така,защото Бог не може да им даде "пълно щастие".
за християните винаги има Бог и още нещо...Той никога не е бил достатъчен...
християнското суевери в същноста си е неверие - липса на вяра.
понеже съм си обещал да не пускам теми в този прекрасен клуб пълен с "християни смотаняци",то ако ти пуснеш една тема за "съмнението",щe разбереш,че християните никага,ама никога,не се съмняват...

Тошо вика:"ако вярващите можеха да летят - никога нямаше да видя Слънцeто"...


Тема Re: Ето защо "християните" носят мартеницинови [re: Falange]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано01.03.08 16:09



аз ги нося, защото ми харесват. Освен това обичам да подарявам мартеници и да ми подаряват.



Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: Ето защо "християните" носят мартеницинови [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано01.03.08 16:10



ако ти пуснеш една тема за "съмнението",щe разбереш,че християните никага,ама никога,не се съмняват
съмнението е спътник на разума.



Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: Я кажете, чеда божии...нови [re: cuddly]  
Автор пчeличkaтa (радостна)
Публикувано01.03.08 16:57



Нека се радват!
Или така сме ги научили? - да вярват, че някакви конци носят здраве, късмет, щастие, вместо да ги научим, че Бог дава всичко това.
Аз моите съм ги научила, че Бог е Който дава всичко и отнема ако пожелае, така че да мислят каво вършат.
Дали съм фанатичка, крайна или ненормална... това пак Бог ще прецени.
Пет пари не давам за хорското мнение.
А на теб, щом ти е приятно, Честит ти 1Март!





Тема ЧЕСТИТА БАБА МАРТА !нови [re: BlackWolf]  
Автор xaджи Пoптoлeв ()
Публикувано01.03.08 17:13



Бъдете бели, червени и засмени !
Ще си нося мартеницата, само за това, че са я носили и моите прадеди и това е традицията в моя род и народ.
На тия, които не им харесва това им отговарям, че това си е техен личен проблем, а не мой.

Ако още не сте се усмихнали днес, направете го сега !

Хаджи Поптолев



Тема Re: ЧЕСТИТА БАБА МАРТА !нови [re: xaджи Пoптoлeв]  
Автор пчeличkaтa (радостна)
Публикувано01.03.08 17:51



Понеже Моят Цар не е от тоя свят, и царството Му не се връзва с езическите обичаи, предпочитам да следвам Него, а не традициите на който и да е народ.
И "народността" ми в плът не е от значение, защото гражданството ми е на Небесата. Тук съм за малко.


Понеже съм свободомислеща, си правя каквото пожелая, а желанието ми е да не се кича нито с амулети, нито с кръстове, нито с "плетени плитки", нито с украшения...



Тема Re: ЧЕСТИТА БАБА МАРТА !нови [re: xaджи Пoптoлeв]  
Автор Пoп Cтaвpи© (дебел аскет)
Публикувано01.03.08 18:38



Ще си нося мартеницата, само за това, че са я носили и моите прадеди и това е традицията в моя род и народ.

Доста народи по света са имали традицията да изяждат победените си врагове, други пък да си вземат по няколко жени, а трети - да се мият с конска урина по време на поход. Не е ли цяло щастие, че тези народи не са станали православни! Сега щяха да ни обясняват колко е хубаво да си изпълняват традицията на род и народ.



Тема Re: ЧЕСТИТА БАБА МАРТА !нови [re: пчeличkaтa]  
Автор xaджи Пoптoлeв ()
Публикувано01.03.08 18:50



Аз нямам цар имам Бог.
Но имам и корени.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.