Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:54 02.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Църквата и ДСнови  
Автор JoroHМодератор (ВРИД)
Публикувано07.02.08 01:13



Всички сме грешни. Всеки от нас има в живота си неща, от които се срамува. Известна е връзката на Църквата със структурите на Държавна сигурност. Знаем, че ако се отворят всички досиета, ще се разкрият доста неподозирани тайни. За тези от нас, които се интересуваме от темата вече е добре известно кой стои зад псевдонимите "Николай", "Клисурски", сега вече знаем и кой е агент "Михайлов".
Спомням си един критичния момент в живота ми. Бях в казармата, когато се случи един много неприятен инцидент на пост с едно вярващо момче. Тогава се вихреше параноята "секти" и веднага умните глави на военните заподозряха организиран опит за ритуално самоубийство (което разбира се беше само в главите на военните). Още през нощта на инцидента дойде военна полиция и малкото вярващи ни затвориха в отделни стаи, като сложиха пред нас по два листа и химикалка. Сложиха и пред мен. Знам, че има много истории за безстрашни мъже на вярата, но аз не мога да се похваля, че тогава съм пребивавал в смелост и пълно самообладание. Трябваше да пиша всичко което знам за вярващите в поделението - кои са, какво правим, кой ни ръководи и дали аджеба сме се уговаряли да се самоубивале. Реших да напиша нещо колкото да отбия номера. Трудно ми беше да "разтягам локуми" без да напиша нещо, което би могло да навреди на някого. Писах, че вярващи сме аз и един старшина, за когото всички знаеха, понеже раздаваше открито наляво и надясно нови завети на Гедеон. За други не споменах, а имаше поне още един. Още след като военните си прибраха листата в мен заговори нещо: "трябваше ли и това да споменавам?". При първата ми среща (понеже отначало ни държаха разделени) отидох при вярващия старшина, за когото писах, и му казах: "Венци, аз писах за теб, че си вярващ и се срещаме и си говорим за вярата. Ако това ти е създало проблем, прости ми!" Той се усмихна и ми каза, че не съм го злепоставил по никакъв начин - той никога не е крил, че е вярващ. Това ме накара да се почувствам облекчен и да се успокоя.
Разказвам тази история, понеже се сетих за преживяното от мен, когато четох, че и п-р Евтимов е бил агент на ДС. Това се е разкрило след като се кандидатирал за общински съветник. Знам, че е трудно да бъдеш герой, когато си притиснат. Правя опит да се поставя на негово място, след като знам какво е да си в подобна ситуация. Трудно е! Но Словото ни говори, че след като съгрешим против брата си, трябва да отидем при него и да си поискаме прошка. Трудно ми е да приема, че християнин може да притъпява съвестта си 21 години и да пази от братята си тайната, че е служил на ДС. През тия години този човек е пастирувал над хората, които вероятно е предавал. Може ли да се защити? Не трябваше ли да разкаже за това сам, а не да чака тайната да се разкрие.



Редактирано от JoroH на 07.02.08 01:16.



Тема Re: Църквата и ДСнови [re: JoroH]  
Автор _maycal ()
Публикувано07.02.08 10:17



Този пастор какво е казал по случая и с какво се занимава сега?



Тема Re: Църквата и ДСнови [re: JoroH]  
Автор navonacup (непознат )
Публикувано07.02.08 10:24



Уважаеми Жоро,

Моите поздравления. Прекрасна тема. Прекрасни герои - агент "Николай", "Клисурски", а сега агент "Михайлов"! Г-н Модератор, след като техните досиета станаха обществено достояние и не представляват тайна мисля, че е добре и полезно най-вече да кажем, кои са тези агенти.

Първият спец агент "Николай" е пастор Виктор Вирчев - в момента действащ председател на Съюза на Евангелските Петдесятни Църкви. Каква ирония - ченгето продължава да стои начело на Петдесятниците.

Вторият спец агент "Клисурски" - Павел Игнатов. Някой който е запознат повече може да ни разкаже.

И третият спец агент "Михайлов" - пастОр Илчо Ефтимов - действащ пастОр на първата Петдесятна Църква в България!

Петдесятната Църква в Бургас явно е люпило на ченгета - нещо като тренировъчна база на "Алкайда"

. От там са излезли освен тези две действащи ченгета, но Благовест Белев, Кокончев и кой ли знае още кой.

Доколкото си спомням агент Михайлов беше залитнал дори по постмилениализма и реформираното християнство, и щеше да реформира и Петдесятният Съюз!? - Малеееее!!!!

Сега да ви кажа, как според моя милост ще се развият нещата за доносника Михайлов - Илчо Ефтимов:

1. Доносника Ефтимов както всички останали пастори е МЪРЗЕЛИВЕЦ. Той не работи! Цял живот се храни от дарения от Германия и Швейцария. Тоест доносника се храни от ПРОСИЯ!

2. Ако го изгонят /а те няма да го направят, защото начлник му е другото ченге Вирчев/ той трябва да излезе на свободният пазар и да умре от глад. Не му остава нищо друго, освен да избяга в Германия, но там той ще трябва да работи с двете си ръци! - Малеееееее, каква гнусна мисъл - да работи!

3. Доносника е страхливец - той ще ходи и ще ближе подметки и зад**ци да го оставят да цуца. Те това и ще направят - ще го оставят да цуца.

4. И всичко ще се върне по старому! Само кадърните хора ще избягат от такива църкви и доносници. Точно както стана преди време с младежите на Ефтимов - всички го напуснаха, заради поредното предателство в неговият живот.


Г-н Жоро, мисля че истините не трябва да се крият и да се говорят в прав текст. Един ден ние ще съдим ангели, но преди този ден трябва да се справим с враговете на Бога и да се научим да произнасяме присъди от името на Бога. Още веднъж поздрави за добрата тема!



Тема Re: Църквата и ДСнови [re: navonacup]  
Автор _maycal ()
Публикувано07.02.08 10:45



"1. Доносника Ефтимов както всички останали пастори е МЪРЗЕЛИВЕЦ. Той не работи! "

Мисля, че това е много съществен момент в историята на този човек, и то не в смисъла, спомен от апостол Павел, за това откъде трябва да се изхранват благовестващите ( 1 Кор. 9:14). Най-вероятно е обществен паразит-човек с някаква степен на биологичен и личностен дефицит, намерил компенсационна ниша в една обществена идеология и структура, носеща му финансови средства..., каквито са (като него), може би, огромен процент от неработещите нормална работи "пастори"!?





Тема Re: Църквата и ДСнови [re: JoroH]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано07.02.08 10:48



Жоре, знаеш, че нашето ДС е като детска градина пред съответните служби на църквата.


Е, при вас протестантите може и да е иначе, но при католиците такова "ДС" има, че...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Църквата и ДСнови [re: _maycal]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано07.02.08 10:49



хората са се ориентирали към доходен бизнес. Има ли по-доходен такъв от религията?



Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: Църквата и ДСнови [re: Last Roman]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано07.02.08 11:20



Религията не е бизнес, завистнико.



Тема Re: Църквата и ДСнови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Kossoman ()
Публикувано07.02.08 11:21



Бъркаш вярата с религията.



Тема Re: Църквата и ДСнови [re: JoroH]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано07.02.08 16:00



Ами големият въпрос тук е кой доколко е с л у ж и л. Мнозина ставаха комунисти навремето, макар и да мразеха комунизма, просто, нямаше как да упражняват свободно професиите си. За офицерите, например, това беше задължително - не си комунист, не можеш да станеш капитан на кораб и толкоз. Времената бяха меко казано сложни - особено през годините на в началото на 50-те до края на 60-те. Вкарвали са в затворите и по лагерите за най-дребни неподчинения, така че, нека не бързаме да съдим честните хора - ония, които са се жертвали заради благото на всички.

Накратко - едно е да си агент на ДС формално, без да си бил доносник, а пък и дори и да си сгрешил в нещо (кой човек е безгрешен, освен един Христос), да си се покаял, съвсем друго е да си бил деен служител, и на всичкото отгоре да не си се покаял за деянията си.




Тема Re: Църквата и ДС [re: JoroH]  
Автор Пoп Cтaвpи© (дебел аскет)
Публикувано07.02.08 20:21



Може със сигурност да се каже, че Павел Игнатов изнесе на гърба си цялата битка с ДС като лидер на най-голямата и най-преследвана от властите църква. Кой сегашен благочестив пастор може да се похвали, че е постил в продължение на 30 дни за своята църква? Кой може да се похвали, че дълги години е работил като хамалин на гарата, защото ДС не му е давала възможност да си намери прилична работа? Кой е бил интерниран за две години в изпаднало турско село? Има ли въобще някой политически или религиозен дисидент, който да е организирал демонстрация против режима в центъра на София? Ако тези работи ги е преживял един "доносник" на ДС, то излиза, че голяма част от днешните пастори и попове не могат да стъпят и на малкия пръст на един "доносник". В днешно време е много лесно да бъде оплют един достоен човек и да му бъдат лепнати всякакви етикети. Нека някой от оплювачите да покаже с какво е по-достоен от Павел Игнатов!

Интересно защо само протестантите са склонни към самобичуване заради разни активни мероприятия на новата ДС. Има ли досега някой православен да е възроптал против това, че целият Св. Синод се ръководи от ченгета, доносници и хомосексуалисти?

Редактирано от Пoп Cтaвpи© на 07.02.08 20:26.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.