Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:58 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема ЦИФРОВАТА СИМВОЛИКА В ПРАВОСЛАВИЕТОнови  
Автор Corrector ()
Публикувано31.01.08 16:56





Как бихте коментирали съдържанието на този сайт и може ли някой да ми каже, защо около образа на Исус Христос на тавана на входа на църквата в Рилския манастир за изобразени в кръг дванадесетте зодиакални знака ?

Поздрави !

Тема Re: ЦИФРОВАТА СИМВОЛИКА В ПРАВОСЛАВИЕТОнови [re: Corrector]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано31.01.08 16:59



Нумерологията и всякаквите му други там шмекерии не бяха ли антихристиянски по своята същност?



Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: ЦИФРОВАТА СИМВОЛИКА В ПРАВОСЛАВИЕТОнови [re: Last Roman]  
Автор Corrector ()
Публикувано31.01.08 17:10



Не знам. И аз търся отговора на въпроса. Любопитно ми е, особенно зодиакалните знаци около Исус Христос в предверието , при входа на църквата в Рилския манастир. Когато ги видях попитах един свещенник защо са около Исус, но и той не можа да ми отговори, та затова питам. Тук виждам има доста учени хора. Може някой да знае !

Редактирано от Corrector на 31.01.08 17:11.



Тема Re: ЦИФРОВАТА СИМВОЛИКА В ПРАВОСЛАВИЕТОнови [re: Corrector]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (ветеран)
Публикувано31.01.08 20:29



Как бихте коментирали съдържанието на този сайт и може ли някой да ми каже, защо около образа на Исус Христос на тавана на входа на църквата в Рилския манастир за изобразени в кръг дванадесетте зодиакални знака ?


кактото сам си забелязал това е символика.това са зодиите на 12 апостоли.те са били избрани от Христос по зодите.Юда Искариотски е били зодия скорпион.

Тошо вика:"проблема на е в различията ни,а в манипулирането на някой с тях".


Тема Re: ЦИФРОВАТА СИМВОЛИКА В ПРАВОСЛАВИЕТОнови [re: Corrector]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано31.01.08 21:25



имаш ли снимки, че ми стана интересно.

Aut Caesar, aut nihil



Тема Re: ЦИФРОВАТА СИМВОЛИКА В ПРАВОСЛАВИЕТОнови [re: Corrector]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано31.01.08 21:39



Сега възниква въпросът защо Христос си е избрилал апостолите по зодии - значи ли това, че и той се е съобразявал с астрологията?


В "Името на розата" Еко отделя доста място за да опише постойката на манастира, като посочва точно символиката във образуваните геометрични фигури.
А ако трябва да говорим честно - в дъното на цялата конспирация според мен е Питагор.



Тема а, това списание [re: Corrector]  
Автор Topмyнд (Ignoramus)
Публикувано31.01.08 22:55



не знам защо го свързваш с православието. Всякакви съмнителни материали и "научно-популярни" сензации можеш да прочетеш там.
Виж, за Рилския манастир е интересно. Дай някоя снимка, че нещо ми убягва тоя детайл.

Редактирано от Topмyнд на 31.01.08 22:56.



Тема Re: ЦИФРОВАТА СИМВОЛИКА В ПРАВОСЛАВИЕТОнови [re: Kaлoмaин]  
Автор пpocтo1чoвek (разпътник)
Публикувано01.02.08 00:00



А всъщност съзвездията, които се класират за зодии са 13, ама хороскопаджиите са си мошеници, какво да ги правиш.



Тема Re: а, това списаниенови [re: Topмyнд]  
Автор пpocтo1чoвek (разпътник)
Публикувано01.02.08 00:02



И аз искам снимка. Опасявам се, че ще излезе нещо съвсем друго.



Тема Re: а, това списание [re: пpocтo1чoвek]  
Автор Corrector ()
Публикувано01.02.08 12:33





За сега само намерих информация за Драгалевския манастир. Аз лично съм виждал стенописите в Рилския манастир. Ще търся още в нета, но ако не намеря ще е чудесен повод да се разходя до манастира и да ги снимам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.