Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:08 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема ЦЕНЗУРА! или сектантската страна на БГ евангелизманови  
Автор JoroHМодератор (ВРИД)
Публикувано10.01.08 17:33




Явно голяма част от лидерите на българския евангелизъм се страхува от свободата на словото. изказването на различно мнение е опасно. Белки нЕкой поумнее!
Когато решиш да напишеш нещо във форума на , се появява съобщение, че само посетители със специални права могат да публикуват мнение.

Редактирано от JoroH на 10.01.08 17:54.



Тема Re: ЦЕНЗУРА! или сектантската страна на БГ евангелизманови [re: JoroH]  
Автор Eva B. (ﺚﻖ)
Публикувано10.01.08 18:01



Не знам за какво става дума - имам предвид от християнска гледна точка - и затова ще извиниш усещането ми, че съм сравнително непредубедена (пфу, извинявам се, че съм обективна, ужас

).
Но в днешно време е важно да се прави разлика между цензура, т.е., отнемане на нечия свобода на словото и защита на собсветна ти такава.
Ще го обясня простичко, както го чувствам. Направил си си къща, поканил си приятели да идват на чай в нея, не спираш и непознати даже, обаче идва един момент, в който непознатите искат и чая ти, и бисквитките ти, и всекидневната, че и цялата къща. Нямаш ли право да ги помолиш да напуснат, а пък ако не стане, вземаш и по-сериозни мерки? И защо ти да си лошия в такъв случай, когато защитаваш това, което си е твое?

Опитвай се да бъдеш жив с цялата си същност, казваше той, и когато се смееш, смей се с всичка сила.

Тема Re: ЦЕНЗУРА! или сектантската страна на БГ евангелизманови [re: Eva B.]  
Автор JoroHМодератор (ВРИД)
Публикувано10.01.08 18:15



То хубаво това, но така затвориха и форума на "евангелски вестник", очакваме да затворят и форума на библиата.цом. Бе не се харесва на някои пастори някой да мисли различно от тях.



Тема Re: [re: JoroH]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано10.01.08 18:17



Бе не се харесва на някои пастори някой да мисли различно от тях

Това не е характерно само за евангелистите ;)



Тема Re:нови [re: JoroH]  
Автор Eva B. (ﺚﻖ)
Публикувано10.01.08 18:21



Те не ти пречат да мислиш различно от тях :)
Само си държат да не го правиш в тяхната къща.
Нали знаеш, твоята свобода е до върха на моя нос.



Опитвай се да бъдеш жив с цялата си същност, казваше той, и когато се смееш, смей се с всичка сила.

Тема Re: ЦЕНЗУРА! или сектантската страна на БГ евангелнови [re: JoroH]  
Автор Absinthe Ducrosfils (hideous)
Публикувано10.01.08 18:35



В отговор на:

Явно голяма част от лидерите на българския евангелизъм се страхува от свободата на словото. изказването на различно мнение е опасно. Белки нЕкой поумнее!




Така си е. И докато въпросният злополучен микро-форум не е представително доказателство за това, тъй като все пак е несериозен интернет опит, той и подобни виртуални места са добра илюстрация за малоумието, неувереността и инфантилността на бг евангелизма. По това последният надминава дори суеверните форми на простонародното православие. Тъй като последното е доста по-либерално и не упражнява такава затъпяваща цензура.

Призив към нормалните хора: Видите ли тези надъхано-неуверени раздавачи на евангелизаторски брошури на улицата, бийте им шута. Аз неведнъж съм го правил, макар предимно в преносен смисъл.



Тема Re: ЦЕНЗУРА! или сектантската страна на БГ евангелизманови [re: JoroH]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано10.01.08 18:46



Можеби и те не вярват в свободната воля от която идват и свободата на словото и мисълта



Майтапа на страна, явно някои хора искат да създадат затворено общество, в което да циркулират едни и същи заучени фрази и мисли. Това можеби не е точно от тъпотия.. а с някаква цел, но да не спекулираме..

вяра~надежда~любов

Тема Re: ЦЕНЗУРА! или сектантската страна на БГ евангелнови [re: JoroH]  
Автор Boдeндyx® (Народен будител)
Публикувано10.01.08 20:03



Братко, вярно, че мярката е малко крайна, но според мен беше абсолютно наложителна и дори закъсня!
Нямам нищо общо с "Нова вълна" като организация, но познавам доста от хората, които пишеха във форума, дори. Една голяма част от тях отдавна се оттеглиха именно заради наплива от объркани тийнейджъри и комплексирани графомани, за които форума се беше превърнал в поле за лична реализация. Представям си през какво са минавали Боби и другите модератори - докато се стигне дотам един от "колегите" им (изключен от местната си църква), да напише:

Времето ми тук приключи.
Не искам да имам нищо общо с този форум и духът, който разпространява.
Тук преобладават хора, които не мога да възприема, като братя и сестри.
Хора които не са извадили света от сърцата си. Хора които са духовни бебета (но не им е това проблема, а това че не искат да растат). За които компромисът със света е нещо нормално.
Хора за които Божието Слово няма необходимия авторитет. Хора които ще променят Словото ако трябва, за да се оправдаят. За да оправдаят вярванията си, опитностите си, чувствата си и т.н. Хора които поставят човекът на първо място преди Бог.
2 Тимотей 3:7 които всякога се учат, а никога не могат да дойдат в познание на истината.
Хора които не приемат изобличение.
Сигурно защото не е от някой "голям" като Бени Хин или пък от някой, който лично ги познава да има каже на ушенце.
Интересно дали виждаме това в СловотоВъпроче
1 Тимотей 5:20 Ония, които съгрешават, изобличавай пред всички, та и другите да имат страх.
За съжаление аз видях само потвърждение на
Притчи 9:8 Не изобличавай присмивателя, да не би да те намрази.
Изобличавай мъдрия и той ще те обикне.
На малцината, които чуват и виждат ще им напомня Откровение 18:4.
На хората които стоят зад Нова Вълна ще кажа.
Ако не можете да се справите с положението (а аз до сега не съм видял и намек за това), тогава имайте доблестта да затворите този вавилонски развъдник.
Горе написаното не е плод на емоции, а е внимателно обмислено.
Така че не правете грешката да мислите, че пиша от обида, злост или каквото там се сетите.
Благодаря за вниманието и търпението.
Знаете къде да ме намерите.
Извинявам се за всичко, което съм казал и направил по плът, без Божието водителство.



Така че воплите за "цензурата" във форума на "Нова вълна" са доста преувеличени.
А ако искаш да видиш безпощадна цензура и сектантски манталитет в действие - хвърли едно око на



Тема Re: ЦЕНЗУРА! или сектантската страна на БГ евангелизманови [re: Eva B.]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (старо куче)
Публикувано10.01.08 20:22



Ще го обясня простичко, както го чувствам. Направил си си къща, поканил си приятели да идват на чай в нея, не спираш и непознати даже, обаче идва един момент, в който непознатите искат и чая ти, и бисквитките ти, и всекидневната, че и цялата къща. Нямаш ли право да ги помолиш да напуснат, а пък ако не стане, вземаш и по-сериозни мерки? И защо ти да си лошия в такъв случай, когато защитаваш това, което си е твое?


при всичкото ми уважение,Ева,тази метафора не е "простичко",а простотия /става дума за метафората/...

който го е старх от мечки не ходи в гората...

Тошо нЕма да стартира, реши да остави планината на мястото и, в този Клуб.


Тема Re: ЦЕНЗУРА! или сектантската страна на БГ евангелнови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (старо куче)
Публикувано10.01.08 20:31



Така си е. И докато въпросният злополучен микро-форум не е представително доказателство за това, тъй като все пак е несериозен интернет опит, той и подобни виртуални места са добра илюстрация за малоумието, неувереността и инфантилността на бг евангелизма. По това последният надминава дори суеверните форми на простонародното православие. Тъй като последното е доста по-либерално и не упражнява такава затъпяваща цензура.


виж какво съм ти писал...

вината е изцяло наша и с оправдание нЕма да стане.
евангелизма в България винаги е бил консервативен.
евангелизма у нас не е бил нищо повече от конгломерат на хамерикански и западни религиозни течение.тука на наша земя предоби облик и самостоятелна религиозна доктрина с определена апология.някои духовни водачи - самозванци апостоли - сега говорят за "златен век" на евангелистите след демократичните промени.никакъв подем не е имало...
просто запълниха един "духовен вакум" и причината беше в Православната църква,която беше загубила духовното си и политическо влияние след 45 години блюдолизничество и прашутизъм...
всичко беше един цирк,панаир и театър.библеиските аксиоми /принципи и фумкции/ бяха интерпретирани.откъсваха се текстове от контекста и се градеше учение.заличиха разликата между науката и християнството.всичко беше психологическо въздействие,отколкото рационално.ами допълнителните "критерий - печати и дарби,говорена на езици и кръщения в кръвта на Исуса!?за Господната вечеря да не говорим...а,разцепленията и разделенията!?
я,ми покажи едно стратигическо мислене и неговите последствия оценени във времето?един милион вярващи през 2010 година - това ли?
стара истина е,че истината се познава в сравнението...




Тошо нЕма да стартира, реши да остави планината на мястото и, в този Клуб.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.