Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:22 01.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Чисто и нечисто животно...нови  
Автор любчo /фoтorpaф/ (старо куче)
Публикувано05.12.07 22:53



разграничаването на животните на чисти и нечисти,започва не в книгата Левит,а още от Ной,който взима в ковчега по две от нечистите и по седем чифта от чистите.веднага възниква въпроса:"как Ной е знаел кои са чисти и кои нечисти животни"?...

Тошо вече не е бос.купи си галоши "Тошовки" - производство Правец.вече е "бизнесмен...


Тема Re: Чисто и нечисто животно...нови [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор Пoп Cтaвpи© (натаралянкан)
Публикувано05.12.07 23:01



Много просто. Тогава още го нямало апостол Павел, който казал, че каквото и да се продава в месарницата, можеш спокойно да си го купиш.



Тема Re: Чисто и нечисто животно...нови [re: Пoп Cтaвpи©]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (старо куче)
Публикувано05.12.07 23:06



Много просто.

ако беше "просто" нЕмаше да питам,брат.

Тогава още го нямало апостол Павел, който казал, че каквото и да се продава в месарницата, можеш спокойно да си го купиш.


прав си,но аз имам други наблюдения...

Тошо вече не е бос.купи си галоши "Тошовки" - производство Правец.вече е "бизнесмен...


Тема Re: Чисто и нечисто животно...нови [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор Eлaмaн (LDS)
Публикувано06.12.07 08:54



Според мен идва от времето на Адам и Ева и жертвоприношенията, които те са правели и са учели своите деца Кайн и Авел.

Имам в предвид случката която става причина Кайн да убие брат си Авел.

Авел е бил скотовъдец и е принесъл жертвено животно, за да се счете жертвата му приемлива от Бог.

С уважение,

Еламан



Тема Re: Чисто и нечисто животно...нови [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор Enos (LDS)
Публикувано06.12.07 14:04



Интересно наблюдение! Аз трябва да потърся малко, но мисля че мога да дам още подобни примери.
За мен това означава, че Адам, Енох, Авраам, Ной, Моисей са били учени на едно и също нещо - Вечното Евангелие от един и същи Източник - Йехова (Исус Христос). Нещо повече, патриарсите на всяка нова евангелска епоха (общо 7) са възстановявали забравеното (и отстъпеното) от предишната.
Това, което искам да кажа е, че Евангелието не е представено за първи път на хората преди 2000 години, а още от Сътворението.
Ама ще стане много полемично...

ignorantia non est argumentum


Тема Re: Чисто и нечисто животно...нови [re: Enos]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано06.12.07 17:24



Какво общо има Евангелието с концепцията за чисти и нечисти животни?!

Тъкмо това доказва, че не си прав. Евангелието нямало как да се появи преди въплътеното Слово да го разкрие на човеците.

"Истина, мъчно е на онемелия от чудо да говори на оглушели от крясъци."

Тема Re: Чисто и нечисто животно...нови [re: Enos]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (старо куче)
Публикувано06.12.07 17:32



Ама ще стане много полемично...



ми да става!...
от това по-лошо,дето е тука" нЕма да стане.
аз пак ще съм си сам.

и искам да стане дума:защо еврейте пренасят в жертва за грях само чисти животни?
ами ако е нечисто и е осветено? /случя с апостол Петър на покрива от деянията/
ако "Лъвът от Юда",който се среща веднъж в Откровение /и на няколко места в СЗ/ и който е нечисто животно,защо е използван за образ на Исус Hристос?
нека и за това да стане дума:/Левит 11:6/ "Дивия заек, защото преживя, но няма раздвоени копита; той е нечист за вас"...


Тошо вече не е бос.купи си галоши "Тошовки" - производство Правец.вече е "бизнесмен...


Тема Re: Чисто и нечисто животно...нови [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор шaйeн (новак)
Публикувано06.12.07 21:20



"Лъвът от Юда" по скоро символизира Царственоста, Силата и Величието на Христос.
Спомни си за Медната змия,към която трябваше да погледнат израиляните,за да се изцерят от смъртоносните ухапвания на постинните змии.Тя също символизираше Исус.
Не е случайно,че е трябвало да бъдат принесени чисти жертвени животни,тъй като освен,че символизираха предстоящата жертва на Исус Христос,те показваха и каква е щяла да бъде жертвата,а именно чиста и неопетнена,без недостаък,точно какъвто е бил и Христос.



Тема Re: Чисто и нечисто животно...нови [re: ask2OO4]  
Автор Пoп Cтaвpи© (натаралянкан)
Публикувано06.12.07 21:35



Невероятна глупост е някой да твърди, че в Стария завет хората са се спасявали чрез закона, а в Новия - по благодат. От Адам до наши дни човек се спасява единствено чрез вяра в Христос. В Стария завет обаче жертвената система е сочела към Христос, а в Новия вярващите вече имат пълната светлина върху евангелието. Както в Новия завет никой не може да се спаси чрез дела, така и в Стария не е било възможно някой да се спаси единствено чрез принасяне на жертви и изпълняване на заповедите и наредбите.



Тема Re: Чисто и нечисто животно...нови [re: шaйeн]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (старо куче)
Публикувано06.12.07 21:43



"Лъвът от Юда" по скоро символизира Царственоста, Силата и Величието на Христос.


лъвът в Новия Завет винаги е лош,дори преобраз на сатаната,само в Откровение 5:5 изглежда да е и преобраз на Христос.думите,"давид" и "разпечата" липсват,което прави стиха малко неясен. предполагам че думата никао /от гр./ oзначава не победил а победен...
тоест Лъвът от Юда не е победил за да вземе книгата от седящия на престола, това звучи доста легалистично и опасно,мисля че лъвът е победен за да може агнето да вземе книгата от десницата на седящия на престола и отвори печатите и.

Тошо вече не е бос.купи си галоши "Тошовки" - производство Правец.вече е "бизнесмен...

Тошо вече не е бос.купи си галоши "Тошовки" - производство Правец.вече е "бизнесмен...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.