Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:01 17.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Проблем с клуб Християнство  
Автор Dankata (Daniel)
Публикувано05.10.07 19:36



Отварям тази тема най вече за вярващите, които пишат в този клуб. Искам да ви попитам, вие ревниви ли сте? Например, ако някой дойде в къщата ви и се гаври със съпругата ти, ще събуди ли някаква реакция у вас това? Ако идва у вас на гости всекидневно човек, който не спира да хули и обижда съпругът ви, или да унижава децата ви.. какво ще направите?

Може би звучи доста преувеличено, но ако вярата ви е жива и сте убедени в сърцата си, че Бог съществува, и че този Бог е Исус Христос, и че същата тази реална личност страда и умря от любов към нас...

... то тогава защо не ревнувате, когато се хули Името Му, когато се тъпче Словото Му, и то от какви ли не знайни и незнайни подигравачи, бълващи всекидневно хули и обиди към Богът, Създателят, Бащата, и към нас самите. И то в домът ви, който в случая е клуб ''Християнство''.

Дотам ли стигнахме, че вече нито една тема не ни е интересна, ако няма в нея грозни спорове и обиди ? Не е ли клуб Християнство място, където да дойде човек и да укрепи вярата си, да общува с братя във вярата, да потърси помощ, съвет, подкрепа? Не е ли място, където може човек да дискутира върху Божието Слово, да прочете различни мнения по различни теми?

Както каза ponqkogashteidvam в темата на Санчо, не е нужно винаги да се споменава Името на Господа, защото всички ние сме нормални хора, всеки със всекидневните си проблеми, и не виждам защо да няма теми които да не са типично християнски. И ние християните имаме какво да кажем за политика, спорт, образование, наука, брак, секс и т.н. Но да стоим със скръстени ръце когато всеки ден се хули Бога, за мен това е недопустимо.

Нека ви кажа, че гняв, ярост, злоба, хулене са силно заразни, и тази зараза се разпространява между нас безпрепятствено. Павел казва

''8 Но сега отхвърлете и вие всичко това: гняв, ярост, злоба, хулене, срамотно говорене от устата си.'' ... Аз предлагам да отхвърлим и носителите на заразите.

Моля ви, прочетете следните стихове, въпреки че сте ги чели хиляди пъти досега, и без да въздишате тежко при мисълта ''уффф.. поредните цитати''.

''12 И тъй, като Божии избрани, свети и възлюбени, облечете се с милосърдие, благост, смирение, кротост, дълготърпение.
13 Претърпявайте си един друг, и един на друг си прощавайте, ако някой има оплакване против някого; както и Господ е простил вам, така прощавайте и вие.
14 А над всичко това облечете се в любовта, която свързва всичко в съвършенството.
15 И нека царува в сърцата ви Христовият мир, за който бяхте и призвани в едно тяло; и бъдете благодарни.
16 Христовото слово да се вселява във вас богато; с пълна мъдрост учете се и увещавайте се с псалми и химни и духовни песни, като пеете на Бога с благодат в сърцата си.''


Към модераторите

Време е да се вземат някакви мерки. Това е клуб ''Християнсто'', обърнете внимание че носи името на Христос. Който иска да хули името Му, да си намери друго място за тази цел. Ако иска да изрази мнение, различно от християните, нека това се прави с уважение към нас и надеждата ни, и най вече без хули и обиди към Бога и Словото Му.

Поздрави

Luka 10:27


Тема Re: Проблем с клуб Християнство [re: Dankata]  
Автор glishev (Недообразован)
Публикувано05.10.07 19:46



Всъщност никой не може да навреди на Божието име и (ако мога така да се изразя) на Божията чест. Бог е твърде велик, за да могат да Го осквернят нечии приказки. Който ругае Бога и вярята, вреди само на себе си. Който наругае мен или теб заради Бога и вярата... е, сети се за Деветте блаженства.
От друга страна, никой мой познат не ругае Бога и вярата в лицето ми, защото като убеден православен скот може би бих му сменил физиономията... с най-християнски чувства, то се знае.

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...


Тема Re: Проблем с клуб Християнство [re: Dankata]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано05.10.07 19:46



Прав си, че разговорът в клуба много изпростя и никакъв го няма. верно, че Бог е над тия простотии и хули, но не бива да ги допускаме най-малкото заради гостите, които се съблазняват. Не е приятно за модераторите да четат по 100-200 постинга с всякакви хули, безсмислици или пък разни злобни дразги между личности и да "висят" на нета ден и нощ дали някой спамър е решил да пише простотии, но в края на краищата това им е делегирано от клубарите...

само бъди твърд и много храбър, и грижливо пази и изпълнявай целия закон

Редактирано от фaмyлyc на 05.10.07 19:49.



Тема Re: Проблем с клуб Християнство [re: Dankata]  
Автор Mordecai (Прецизен)
Публикувано05.10.07 19:57



Жоро имаш две възможности.
1. Пускаш твърдата ръка и привеждаш клуба в ред.
2. Ако не можеш даваш да направи това някой друг.

Докога ще продължава това?
Данката е абсолютно прав!

Моето мнение е, че трябва да има банове и няма какво да се обясняваш всеки път и да пускаш теми защо някой е бан.
Не си длъжен да даваш обяснения.
По добре е да се прави нещо отколкото да не се прави нищо. Дори да влизат през проксита и да спамят от злоба определено време най-накрая ще се обезсърчат.
Колкото и да ти с иска да изтриеш всички простотии няма да можеш.
Направи това, за което сме те избрали и това, което зависи от теб а другото остави на Бог.
Факт е че сегашната ти политика на модериране в клуба не дава никакви положителни резултати.



Тема Re: Проблем с клуб Християнство [re: Dankata]  
Автор nonetheless (член)
Публикувано05.10.07 20:27



Защо му е на някой да влиза тука и да ръси простотии и да се заяжда с вярващите, ако не иска да научи нещо ?

Но, тука е нужно търпението на светиите. За да могат знаещите да обяснят на невежите, какво представлява тази вяра християнството и какво те дирят в този форум.

Мисля че вярвавщите от форумът могат да обвиняват единствено себе си, че не успяват да се справят !



Тема Re: Проблем с клуб Християнство [re: Mordecai]  
Автор Dankata (Daniel)
Публикувано05.10.07 20:28



Искам да поясня, че мнението ми изобщо не може да се приеме като вот на недоверие спрямо модераторите, още повече защото за мен cuddly е пример за подражание със смирението и кротостта си, а с Жоро споделям повечето ми доктринални виждания.

Затова се обърнах първо към всички християни, да не се ''заразяваме'' от поведението на хулителите, подражавайки ги и хулейки се един друг при всяка възможност.

Ако не ревност към името Му, поне срам от Бога не изпитвате ли, обиждайки постоянно брата си, и то пред невярващите? Това е почти същото, за което Павел хокаше коринтяните

''5 Казвам това за да ви направя да се засрамите. Истина ли е, че няма между вас ни един мъдър човек, който би могъл да отсъди между братята си,
6 но брат с брата се съди, и то пред невярващите?''


Трябва ли и ние така да се излагаме пред невярващите, вместо да живеем с мисълта да прославим името на Исус Христос?

glishev, ако на Бог не Му пука, защо тогава Господ Исус си направи бич и прекатури трапезите и изгони продавачите?

Айде и ние като учениците Му тогава, днес си спомним че е писано

"Ревността за Твоя дом ще ме изяде".

... и нека бича (модераторите) заиграе малко



Luka 10:27

Тема Re: Проблем с клуб Християнство [re: Dankata]  
Автор JoroHМодератор (ВРИД)
Публикувано05.10.07 20:34



Ами добре. Макар че ще поограничим свободата, вече няма да допускам теми с откровено антихристиянско съдържание. Ще направя по една основна причина и тя не е настояването на Мордекай, Данката и други, а понеже вече клоаката клуб Религия е вече под модераторски контрол и някои елементи започнаха да се опитват да идват насам. Според мен трябва да си има немодериран клуб в Религия и мистика, където да си пишат разните тролове. Не мисля да им давам място тук.



Тема Re: Проблем с клуб Християнство [re: Dankata]  
Автор Mordecai (Прецизен)
Публикувано05.10.07 20:40



Данка аз също не давам вот на недоверие. Той Жоро си знае, че винаги съм бил критичен към него.
Хубави думи пишеш Данка ама ми се струва, че са на вятъра.
И аз навремето се хабих да пиша като теб и да моля хората да се променят да се вразумят ама никаква полза нямаше. Сега нещата са доста по-зле от момента в който аз се потих да пиша смислено тука.



Тема Re: Проблем с клуб Християнство [re: Dankata]  
Автор nonetheless (член)
Публикувано05.10.07 20:54



Затова се обърнах първо към всички християни, да не се ''заразяваме'' от поведението на хулителите, подражавайки ги и хулейки се един друг при всяка възможност.

Защо ли това толкова много ми прилича на деянията на апостолите ?

Защо ли твоите твърдения толкова много ми приличат на онези закърнели Равини, които подтикнаха римските магистрати да задържът и разпнат Исус ?



Тема Re: Проблем с клуб Християнство [re: nonetheless]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано05.10.07 21:21



Защо ли това толкова много ми прилича на деянията на апостолите ?

Защо ли твоите твърдения толкова много ми приличат на онези закърнели Равини, които подтикнаха римските магистрати да задържът и разпнат Исус ?


Защото това ти се иска да видиш във нас.

само бъди твърд и много храбър, и грижливо пази и изпълнявай целия закон



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.