Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:21 04.07.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Психично болните?нови [re: kakata]  
Автор пчeличkaтa (радостна)
Публикувано19.08.07 15:37



Ако един шизофреник или обладан демонично получи заповед да избие всички около него, възпитанието му одма (веднага) отива на кино и той изпълнява поръчката.
Когато "гласовете" наредят на психично болния да направи нещо, той не се замисля дали е правилно, а го прави. Някои шизофреници виждат в близките си демонични образи и убивайки ги си мислят, че са убили демона, който ги мъчи, но...
Така и деца или по-големи, които нямат страх от Бога, са лесно манипулируеми от демоните (злото), които ги контролират, вместо те да контролират тях.
Така се стига до пререкания преминаващи в сбивания, садизъм, изнасилвания и убийства.



Тема Re: Психично болните?нови [re: пчeличkaтa]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано19.08.07 16:11



Външните проявления са доста сходни, но все пак не са едно и също нещо.
Шизофренията, биполярните разстройства и други подобни се дължат на липсата на определени ензими и се регулират с медикаменти. Не се лекуват напълно, защото и механизма на възникване на заболяванията не е докрай изяснен, но така или иначе подобряват състоянието на болния.
Ако приемем, че всеки с психическо разстройство е демонично обладан значи лечението е едно - екзорсисъм. Нали така? А човекът като спре медикаментите става още по-зле. Въобще, когато се борави с човешкото здраве лично аз препоръчвам да се подхожда твърде внимателно и да не смятаме, че държим всички отговори и начини.



Тема Re: Психично болните?нови [re: KlA]  
Автор Sisilia (непознат )
Публикувано19.08.07 16:33



Здравейте!Според мен психичните разстройства са вследствие на силен шок(загуба на близък човек,развод,катастрофа),а също така и след депресия(разочарование).Нямам квалификацията,но съм свидетел на близък човек за което ми е трудно да говоря.За едно денонощие животът на този човек се преобърна....,и сякаш никога не си го познавал.Болезнено ми е да продължа..



Тема Re: Психично болните?нови [re: kakata]  
Автор пчeличkaтa (радостна)
Публикувано19.08.07 16:40



Както написах и по-горе само някои форми на психичните разстройства, оприличени от психиатрите като раздвояване на личността (шизофрения) са демонични, а не всички.
Демоните не се влияят от лекарства, въпреки че лекарствата потискат някои възприятия и така се получава лъжлива представа на добре повлиян пациент.
По принцип шизофренията не се лекува, въпреки че има редки изключения на излекувани. Така е и със спин-а. Има хора, които са се излекували и от МС, и от рак, и от какво ли не, но повечето си влачат болестта до смърт.
Екзорцизъм? - ОК!
Но аз не познавам истински екзорцисти, а само самозванци засега.
Ти познаваш ли шизофреници в тежка форма? Защото аз съм имала възможността в миналото да наблюдавам такива. И майка ми е работила като мед.сестра в психиятрия известно време, поради които фактори имам представа от някои случаи. Познавах такъв, който знаеше 7-8 чужди езици и никога няма да кажеш, че е болен, ако не знаеш. М/у шизофрениците има изключително интелигентни, дори бих казала свръх надарени и убедителни в приказките, но когато провериш фактите разбираш за какво иде реч.
А ти, мислиш ли, че човек, който чува гласове не е демонично нападнат, а само болен?
Знаеш ли какво им говорят гласовете?
Защото аз знам поне за 5 човека какво им е говорено и как са били тормозени от тези гласове. Мислиш ли че това е плод на въображението им и не е нападка на демони?



Тема Re: Психично болните?нови [re: Sisilia]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано19.08.07 16:40



И аз имах такъв познат - разведе се и много тежко го преживя, дотам беше стигнал, че дори не познаваше близките си. Е чичо доктор му даде съответния медикамент /няма да го рекламирам/ и сега човекът води отново нормален живот.

Facta, non verba!



Тема Re: Психично болните?нови [re: пчeличkaтa]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано19.08.07 17:03



Ние го разисквахме този въпорс миналта година тук. Има две крайни тенденции - че психичните разстройства са изцяло с демоничен произход и че са изцяло дължащи се на физиологични дисфункции. Истината е някъде по средата, нали така.
Ако вярващ човек получи постравматична шизофрения с всичките й прояви, какво окултист ли е, грешник ли е, какво точно е. Заедно с тухлата на главата му е паднал демон, така ли? Трябва ли като се молим за психично болни хора да им казваме, дерзай, не пий вече лекарства. Скоро говорих с едно момче с шизофрения, повярвал е, моли се, социализирал се е и започнал работа. Подобрението е видимо и много добро и ме питаше за лекарствата. казах му, че изцелението е процес, затова да вярва, да благодари и все пак да ги взима като ако може намалява дозите по съвет на лекаря.



Тема Re: Психично болните?нови [re: Last Roman]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано19.08.07 17:05



Човекът явно и преди не е бил добре, а развода е протрахирал криза. Все пак развода е тежка травма, ама чак да забравиш близките си, не ми се вярва.



Тема Re: Психично болните?нови [re: Last Roman]  
Автор Sisilia (непознат )
Публикувано19.08.07 17:13



Добре че се е съгласил да отиде на доктор.Не всеки може да приеме че не е добре и да се консултира с доктор.



Тема Re: Психично болните?нови [re: Sisilia]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано19.08.07 17:15



Е, то ти като си daydreamer /както му се вика/, много ще ти пука накъде те водят и с какво те тъпчат.

Facta, non verba!



Тема Re: Психично болните?нови [re: Last Roman]  
Автор Sisilia (непознат )
Публикувано19.08.07 17:26



При всеки е много индивидуално;паметта не се губи,но се изостря слуха,преобладава страха от нападение,страх от медии,от подслушвателни устройства,наистина ми е много мъчно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.