Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:54 20.09.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема четете Библята на гладно...нови  
Автор любчo /фoтorpaф/ (минаващ)
Публикувано09.08.07 15:36



четете Библията на гладно...
учените от йелския унститут вече доказват,че хормона отделящ се при глад увеличава енергийни метаболизма на мозъка...
а,не казва ли Словото:"не само с хляб ще живее човека,а с всяко Слово на Бога",а?
а,сега кажете не е ли добре да постим?...
a,защо българите са така умни?
ми щото са гладни...



да очаква дядо Годо е все едно да очакваш фотграфа Любчо...

Тема Re: четете Библята на гладно...нови [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано10.08.07 23:01



Така е, най-добре да се гладува и да се чете на 5-ия ден, защото тогава умът ти е най-остър. Шахматистите редовно са го правели тоя номер.



Тема Re: четете Библята на гладно...нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано10.08.07 23:07



Светите Отци не съветват такъв неразумен пост, а: да се яде поне веднъж на ден, но не до насита. Да ставаш от масата гладен. Това е православното разбиране





Тема Re: четете Библята на гладно...нови [re: фaмyлyc]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано10.08.07 23:38



Да, по един път на ден и то малко и колкото по-малко, толкова по-малко са спели, а който много яде, той много спи и като се събуди - а, то дошло време за ядене...

Някои светии са гладували, но не и без благословение от изповедника си.



Тема Re: четете Библята на гладно...нови [re: Tимoтeй]  
Автор мaя1 (илюзия)
Публикувано11.08.07 00:05



Даааа,като стане дума за манджи и православните притичват.Чакат някой да направи чудото с винцето,скумрията и хляба.Исус предимно на кулинарни чудеса е наблягал,слабост са му били на човека.Ама,както и да е.Добре е веднъж на ден ,както казва Тимчо,ама яка мръвка.Дядо поп като я "освети" и тя става постна.И като се пита изповедника за храненето,не е ли редно да се пита и за акането?Все пак са част от един и същи процес.А,бе,я по-добре за всчичко да се пита изповедника,ще си спести човек мисленето.А ако може изповедника да ви сдъвче мръвката ,а вие само да я глътнете,още по-богоугодно.Их,че сте сладурчета,вие православните.Ха,наздраве!

Когато се откъсне тревичка ,цялата Вселена потръпва.


Тема Re: четете Библята на гладно...нови [re: мaя1]  
Автор Darraia ()
Публикувано11.08.07 09:45



Виждам, че си веща по проблема с чудесата...Та твоя бог какви чудеса умее да прави, че не ми стана ясно??



Тема Re: четете Библята на гладно...нови [re: Darraia]  
Автор мaя1 (илюзия)
Публикувано11.08.07 23:41



Ех,наистина,колко трябва да съм веща за да съм прочела евангелията и да съм видяла ,че Исус е наченал чудесата си с правене на вино от вода и на манджа от нещо си.Тц,тц,каква проницателност от моя страна,каква съобразителност,вещина...Я,сестро ли си,братко ли си,не ми се прави на остроумна,ами си чети молитвата и си лягай!

Когато се откъсне тревичка ,цялата Вселена потръпва.


Тема Re: четете Библята на гладно...нови [re: мaя1]  
Автор Darraia ()
Публикувано12.08.07 10:05



Ти какво, затрудни се да ми дадаеш отговор на въпроса: кой /кои/ е /са/ твоят /твоите/ бог /богове/ ?

Ади, моля, първо си отговори самичка на въпроса, после ни осветли и нас по проблема и чак тогава си позволявай да " ръсиш" акъл наляво и надясно. А за чудесата на Исус- незнам какво си чела и разбрала, но видно е, че не си съвсем наясно. Може пак да опиташ с прочита на Евангелията- и ако възможно тоя път ги чети по-безпристрастно...



Тема Re: четете Библята на гладно...нови [re: Darraia]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (минаващ)
Публикувано12.08.07 12:38



Darraia,предчуствам какво ще излезе от този диалог с Мая-1...

да очаква дядо Годо е все едно да очакваш фотграфа Любчо...


Тема Re: четете Библята на гладно...нови [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор Darraia ()
Публикувано12.08.07 12:42



Притеснява ли те нещо??




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.