Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:53 24.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема за молитвите, към светците и изощонови  
Автор ~!@$^%amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано04.08.07 05:44



доколкото включвам протестантите смятат излишни молбите към светците, щото всъщност номинално сичко зависи от шефа и не виждат смисъл да искат съдействие.

от друга страна, всеки който живее на земята, а не ходи по облаците знае, че е по-добре да си гъст и да попиташ пъдара.
не е случайна проказката "цара дава, пъдара не дава".

според ме в библията има доста подсказки, че бог е склонен да делегира правомощия, така че молбата към светията звучи напълно оправдано, особено ако това му е ресора, в такъв случай той просто има право да вземе решението.
пък и да не му е ресора, пак е по-добре да помолиш някой който е гъст с шефа.

та ако не виждата смисъл да молите светците, къф е смисъла да молите бог. според мен той би бил по-склонен да слуша гъсталаците си отколкото вас.



Тема Re: за молитвите, към светците и изощонови [re: ~!@$^%amp;*()_+]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано04.08.07 09:49



Горе- долу е така.Православните смятат, че по-добре да си намериш за адвокат светия и така да отиваш при Бога. А ние че всички имаме еднакъв достъп до Бога и не ни трябва посредник.



Тема Re: [re: ~!@$^%amp;*()_+]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано04.08.07 09:54



Хахаха


Много интересен изказ.
В общи линии е така.
Има си посредници, нали не си представяш, че Бог ще седи и ще слуша лично всяка молитва?
Затова си има `служители`, специално заети с такива мисии.
Директно с `шефа` е трудно да говориш.
И в големиите компании е така - оставяш съобщение на секретарката :)

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.

Тема Re: за молитвите, към светците и изощонови [re: ~!@$^%amp;*()_+]  
Автор blue.ice (апологет)
Публикувано04.08.07 14:45



Виж тази тема: Молите ли се на св.Илия?



Там изписахме много по този въпрос.

11 Понеже Бог не гледа на лице. (Римляни 2:11)

На небето не като на земята и там няма връзки. Бог не гледа на лице, а гледа вярата в сърцето на човека.



Тема Re: за молитвите, към светците и изощонови [re: ~!@$^%amp;*()_+]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано04.08.07 15:12



Верно си е, "шефа" обикновено е доста зает и едва ли много се интересува какво става на Земята. Всъщност подозирам, че никога особено не го е интересувало.



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: за молитвите, към светците и изощонови [re: blue.ice]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (непознат)
Публикувано04.08.07 15:27



11 Понеже Бог не гледа на лице. (Римляни 2:11)

На небето не като на земята и там няма връзки. Бог не гледа на лице, а гледа вярата в сърцето на човека.


аз не съм съгласен с такова човешко твърдение...

ще дам три случая случая на които Бог помага на съмнението,а не на "вярата"...

Марко 9:20-24
20. И го доведоха при Него. И когато обладаният Го видя, веднага духът го сгърчи; и той падна на земята и се валяше запенен.
21. Исус попита баща му: От колко време му става така? А той каза: От детинство.
22. И много пъти го е хвърлял и в огън, и във вода, за да го погуби; но ако можеш, направи нещо, смили се над нас и ни помогни.
23. А Исус му каза: Ако можеш да повярваш! Всичко е възможно за този, който вярва.
24. Веднага бащата на детето извика и каза: Вярвам, Господи! Помогни на моето неверие.



пророк Илия изпитва копнеж за самоубийство!...
3 Царе 19:4
4. А той самият отиде на еднодневен път в пустинята и спря, и седна под една хвойна. И поиска за себе си да умре, като каза: Стига сега, Господи. Вземи душата ми, защото не съм по-добър от бащите си.

такъв "порив" е неразбираем...
пред нас е пророка Илия достигнал връхнта си точка на служението,признат,утвърден,жънещ успехи...
множествата са зад него,царската власт е смирена пред силата му.враговете - "вааламовите пророци" са унищожени...
и сега заплахата от една жена,Йезавел,и вярат на пророка се изпарява.той бяга за да спаси живота си...
как му помогна Бог на "врата"!?
с една сврака...

и третия случай,но не и последен описани в Библията е...

Плач Еремиев 3:18
18. И казах: Погина увереността ми и надеждата ми като отдалечена от Господа.



за пророк Еремия ми се говори повече отколкото за пророк Илия...
ама,ти не знаеш защо...
ако и ти гледаш на "сърце",а на циганско лице" - може и да знеш...

да очаква дядо Годо е все едно да очакваш фотграфа Любчо...


Тема Re:нови [re: BlackWolf]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано04.08.07 16:53



Интересува се, разбира се.

Айде сега, няма да създадеш цял свят, сложен и красив, и да не ти пука какво става с него.
Това да не ти е човек?
Бих казала, че основния проблем е `липса на време` или `ангажираност с други, по-висши неща`.

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор cuddlyМодератор ()
Публикувано04.08.07 23:36



липсата на време не ми се вярва да е правдоподобно..
Бог е извън времето, все пак.






Тема Re:нови [re: cuddly]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано05.08.07 02:22



Извън човешкото време, може би.
Защото съществуването му е толкова дълготрайно, че е невъзможно да се обхване в човешки измерения.
Но това не значи, че Боговете са вечни.
Или че са извън Времето.

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор ~!@$^%amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано05.08.07 05:53



извън, не защото е дълго, а защото е различно и то не само защото тече с различна скорост.

винаги съм смятал, че всички по дефиниция непроумяеми и необясняеми характеристики на бога започват да изглеждат съвсем прозаични ако на него се гледа като на програмист дебъгващ програма в която хората сме просто инстанции на класа СЧовек.

Може би за това много програмисти се смятат за богове

.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.