Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:41 29.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема какво разбирате...  
Автор dqdogodo (упорит охльов)
Публикувано26.07.07 20:41



под покаяние,новорождение и благодат?

лични свидетелства...

ако иската аз започвам първи...
"пчелата" може да ме изпревари,ако зне за какво става дума.
а,вие знаете ли?...



"последния Ром"

Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет.

Редактирано от dqdogodo на 26.07.07 20:50.



Тема Re: какво разбирате...нови [re: dqdogodo]  
Автор Dachi (непознат)
Публикувано26.07.07 22:46



Нещо като прераждане.Стария човек еъе теб умира,ражда се нов,пречистен от греха.Благодат-незаслужена милост.За другото ти препоръчвам книгата на Деивид Уйлкерсън"кръстът и героите на ножа".В нея пише как главатаря на най-голямата банда в Ню Йорк-Ники Крус Става християнин и пастор на църква.



Тема Re: какво разбирате...нови [re: Dachi]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано27.07.07 00:07



Абе Данчо, човекът пита какво разбираш под "покаяние", "новорождение" и "благодат", а ти го пращаш да чете детски книжки.
Човекът е богослов и отваря тема за дискусии, а не чака теб и мен тепърва да го научим. Чат ли си.
Иначе, добре дошъл.



Тема Re: какво разбирате...нови [re: kakata]  
Автор dqdogodo (упорит охльов)
Публикувано27.07.07 20:56



Абе Данчо, човекът пита какво разбираш под "покаяние", "новорождение" и "благодат", а ти го пращаш да чете детски книжки.
Човекът е богослов и отваря тема за дискусии, а не чака теб и мен тепърва да го научим. Чат ли си.
Иначе, добре дошъл.


благодаря за "разбирането",како!
а,за Данчо, види ми се евангелист,но "все още" нЕма лукавщина у него...
добре ни е дошъл!
винаги съм казвал,че е добре когато дойде "младa кръв" или новоповярвал
в Христа.
"хавали" се как е Бог го е "освободил от примката на дявола",как се е новородил от Святия Дух и как благодатта е променила сърцето му...
"старите кучета",вече богослови,с неохотност отговарят на въпросите му,а те се сипят,като лавина..."защо това,защо онова?"...
как да му кажеш,че вече сме забравили - "какво Бог е направил за нас?"...
"пчелата" свидетелства,че 15 години е изгубила да изследва "числото 666"...
"попето" свидетелства /след 15 годдини/ с 124 реда,в който клуб да отиде,как Бог го e "освободил от примката на дявола"...
представяш ли си,след 15 години да говориш с нaй-малката подробност - как Бог влиза в сърцето ти?...
аз,какво да кажа!?не стига ли,че съм бил затворник рецидевист?
за това все питам като съм в общението на вярващи в Христа Исуса:"какъв щеше да е живота ви,братя и сестри,ако Бог не бешe влязал в сърцето ви?
малко истина съм чувал,но ми е била достатъчна...
и тука в клуба съм видял малко новородени...
берекят версим и за тях!...

Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет.


Тема Re: какво разбирате...нови [re: dqdogodo]  
Автор мaя1 (илюзия)
Публикувано29.07.07 00:18



Човекът е богослов:))))).Диагнозата му е маниак с шизоидно разстройство и е християнин,колкото е християнин Моисей.Трябва да сте слепи за да не виждате подигравката в думите му.А,бай Любчо?Май доста си свалил летвата напоследък?кво правиш тука,бе,скъпи.Ела поне при мен;знам,че ме обичаш.Муц!!!Сладур брадат!

Когато се откъсне тревичка ,цялата Вселена потръпва.

Редактирано от мaя1 на 29.07.07 00:20.



Тема Re: какво разбирате...нови [re: мaя1]  
Автор dqdogodo (упорит охльов)
Публикувано29.07.07 11:44



А,бай Любчо?Май доста си свалил летвата напоследък?кво правиш тука,бе,скъпи.Ела поне при мен;знам,че ме обичаш.Муц!!!Сладур брадат!

имах шизофренична криза,та за малко ме прибраха направо от центъра на града,където проповядвах,че съм новия Мойсей...





никога не съм бил християнин...
това го виката хората и докторите...

Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет.


Тема Re: какво разбирате...нови [re: dqdogodo]  
Автор dqdogodo (упорит охльов)
Публикувано29.07.07 13:10



А,бай Любчо?

понеже разкриха истинскта ми личност и професия,
реших да участвам така...любчофотографа...
и не съм в испания,а в норвегия...



Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет.


Тема Re: какво разбирате...нови [re: dqdogodo]  
Автор пчeличkaтa (радостна)
Публикувано30.07.07 01:36



Кат не ме понасяш, що все с мен се киприш?
Или смяташ, че мойте парцалки показват, че и под скъсания чул умен циганин мое да има.
Може, ама...
Евала на Мая 1! Майсторка на психоанализата!
И каква комбина само мижем да сме с нея, ако решим да се съюзим срещо ваше хамелеонско Циничие!
Направо ставаме "пчеличката Мая" нъмбър уан в топлистата с/у теб.
Но аз си мисля, че понякога не си заслужава дори да ти пиша, ама нали съм си добричка, все ти прощавам.





Тема Re: какво разбирате...нови [re: пчeличkaтa]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано30.07.07 06:25



Харесва те, пък и му уйдисваш на акъла.



Facta, non verba!


Тема Re: какво разбирате...нови [re: пчeличkaтa]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (непознат)
Публикувано30.07.07 21:58



Кат не ме понасяш, що все с мен се киприш?
Или смяташ, че мойте парцалки показват, че и под скъсания чул умен циганин мое да има.
Може, ама...
Евала на Мая 1! Майсторка на психоанализата!
И каква комбина само мижем да сме с нея, ако решим да се съюзим срещо ваше хамелеонско Циничие!
Направо ставаме "пчеличката Мая" нъмбър уан в топлистата с/у теб.
Но аз си мисля, че понякога не си заслужава дори да ти пиша, ама нали съм си добричка, все ти прощавам.


"пчеличката Мая" не олицетворява качествата на Исус Христос - кротост,мир и любов,а гълъба...
гълъба се спуска /а,не "пчеличката Мая"/ над Христос - символа на святост при Неговото кръщение...същия Дух,който се спуска над главата на църквата,се спуска и над нейните членове.
такива ,кaто тебе и подобните ти ще възразят:"а,какво ще кажете за християнската дързост!?за тия дето се пиша "Христови воини" и водят битки срeщу враговете на Христос?"
християнина трябва да има кураж и дързост,а не "дързост и красота"...
дълг на всеки християнин е да се бори енергично и решително срещу онези,които се опитват да отхвърлят Христовото Царство и Неговото благовестие.това не е груба сила,лошо възпитани или "Цинизъм"...
обаче има и "фалшива дързост"...
тя може да е в името на Христос ,но е породена от гордост и красота...
естеството на духовната гордост е да се открояваш от другите.да се бориш срещу онези,който са "плътски /като циганина любчо-фотографа/ и така да спечелиш възхищението на собствените си съоподвижници от
"домашната църква"...
истинската дързост за Христос е както срещу враговете,така и срещу приятелите.тя по-скоро е готова да засeгне всички,отколкото да засегне Христос.такава дързост е готова да да загуби възхищението на съмишслениците си,отколкото да се противпопставя на враговете си със съмишленици зад гърба си...
християнина с дързост е достатъчно храбър да признае грешката си пред враговете,ако съвестта му го изисква.много по-голям кураж се изисква да се направи това,отколкто да се противопоставяш ожесточено на свойте врагове...

да очаква дядо Годо е все едно да очакваш фотграфа Любчо...



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.