Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:18 29.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Боже ....твоите чада..нови  
Автор KFG (непознат )
Публикувано12.07.07 20:05



някой да даде "дефиниция" на божи служител или свещенник и ще подхвана темата в главата ми!...бъдете кратки...макс 2-3 изречения да не се оплитаме излишно кой разбрал, кой неразбрал





Тема Боже,Твоите чада са "самаряните"!нови [re: KFG]  
Автор dqdogodo (упорит охльов)
Публикувано12.07.07 20:17



някой да даде "дефиниция" на божи служител или свещенник и ще подхвана темата в главата ми!...бъдете кратки...макс 2-3 изречения да не се оплитаме излишно кой разбрал, кой неразбрал...

може да се "божи служител или свещенник",но да не си Божие чадо...
това е "първото изречение...второто е:да си Божие чадо /а,не изчaдие!/
е да имаш милост и да я показваш...

30. Исус отговори: Някой си човек слизаше от Йерусалим в Йерихон; и се натъкна на разбойници, които го съблякоха и нараниха, и си отидоха, като го оставиха полумъртъв.
30. В отговор Исус каза: Някой си човек слизаше от Ерусалим в Ерихон; и налетя на разбойници, които го съблякоха и нараниха и отидоха си, като го оставиха полумъртъв.
30. На това отговори Исус и рече: Человек некой слезваше от Ерусалим в Иерихон и налете на разбойници, които, като го обраха и нараниха, отидоха си, и го оставиха полумъртъв.
30. Отговори Иисус и каза: един човек слизаше от Иерусалим в Иерихон, и налетя на разбойници, които го съблякоха, изпонараниха го и си заминаха, като го оставиха полумъртъв.
30. В отговор Исус каза: „Един човек слизал от Ерусалим към Ерихон, когато бил нападнат от разбойници. Те го обрали и пребили. После избягали и го оставили да лежи полумъртъв.

Лука 10:31-32

31. А случайно един свещеник слизаше по онзи път и като го видя, отмина на отсрещната страна.
32. Също и един левит, като стигна до това място и го видя, отмина на отсрещната страна.


" Истината е свещена и ако я повтаряте прекалено често, никой няма да ви вярва..."


Тема Re: Боже ....твоите чада..нови [re: KFG]  
Автор пчeличkaтa (радостна)
Публикувано12.07.07 21:51



Имаш предвид думата "дяконос" или !?
Слуга, ангел, служител, вестител - всеки, който върши Божията воля е Божий служител.
След като Божият Храм днес сме ние, духовните наследници на Авраам, свещеници в него (в душите си) пак сме ние! Достъпът до Св. Светих *(Божият Дух) бе невъзможен преди НЗ без посредници (свещеници), но след като Исус стана Свещеник по чина на Мелхиседек (СВ.Дух) - Той е нашият посредник!
С две думи - завесата вече я няма! И ние имаме достъп до Бога ч/з Христос и Св, Дух до Бог-Отец!
Чрез Бога стигаме до Бога! Друг начин няма!



Тема Re: Боже ....твоите чада..нови [re: пчeличkaтa]  
Автор KFG (непознат )
Публикувано12.07.07 22:20



пчеличке.....ще се отклоня малко преди да дам основната тема като ти задам 1 въпрос:Да си представим,че ти проповядваш религия различна от ХРИСТИЯНСТВО и аз казвам твойте думи " ние имаме достъп до Бога ч/з Христос" как да ти обесна и УБЕДА,че ХРИСТИЯНСТВОТО Е религията чрез,която достигам до БОГ(много богове много истини бре КВО СТАВА???)



Тема Re: Боже ....твоите чада..нови [re: KFG]  
Автор пчeличkaтa (радостна)
Публикувано12.07.07 22:52



Ако имаш мир, радост, кротък дух, смиреномъдрие и мноооого любов - всеки ще пожелае и той да ги има и САМ ще те попита: Какво е това, което ти имаш, а аз не? И тогава вече е лесно да му кажеш - Исус!!!
А ако дарбите на Б.Дух ги няма в теб, и най-добрият теолог да си, и най-великият оратор, и с най-красивия външен вид да си, и хиляди последователи дори да те следват, аз не бих те попитала дори за вярата ти!
Защото Сатана притежава всичко, което привлича плътта, но не и дарбите на Духа! Истинските християни се познават по Христовия характер, а не по знанията си, църквите, външни богослужения и поклонения!



Тема Re: Боже ....твоите чада..нови [re: пчeличkaтa]  
Автор dqdogodo (упорит охльов)
Публикувано12.07.07 23:36



Истинските християни се познават по Христовия характер...

ти си истинска християнка...

" Истината е свещена и ако я повтаряте прекалено често, никой няма да ви вярва..."


Тема Re: Боже ....твоите чада..нови [re: dqdogodo]  
Автор пчeличkaтa (радостна)
Публикувано12.07.07 23:52



Често повтаряната лъжа се приема за истина, така че продължавай!
Има много добри теоретици в богословието, но от практикуващите познавам САМО Христос!
За теб не мога да кажа много, понеже познавам само лошите ти страни!
Така че оставам на Бог да прецени добрите ти и дали ги има!





Тема Re: Боже ....твоите чада..нови [re: пчeличkaтa]  
Автор dqdogodo (упорит охльов)
Публикувано13.07.07 00:19



Често повтаряната лъжа се приема за истина, така че продължавай!
Има много добри теоретици в богословието, но от практикуващите познавам САМО Христос!
За теб не мога да кажа много, понеже познавам само лошите ти страни!
Така че оставам на Бог да прецени добрите ти и дали ги има!


много правилно си забелязала,че казах лъжа...
истината е,че аз съм лош християнин...
а,лъжата беше,че ти си "истинска християнка"...
лъжата я повтаряш ти...


" Истината е свещена и ако я повтаряте прекалено често, никой няма да ви вярва..."

Редактирано от dqdogodo на 13.07.07 00:20.



Тема Неправилно виждане на "пчеличката"!нови [re: пчeличkaтa]  
Автор maycal (старо куче)
Публикувано13.07.07 00:36



"С две думи - завесата вече я няма!"


Ето текста, от който се разбира, че завесата си я има!:

".....ние, които прибягнахме да се хванем о предстоящата нам надежда,
която за душата ни е непоклатима и яка котва и която влиза най-вътре, зад завесата," ( Евр.6:18,19)

А ето една възможност да се запознаете какво казва по въпроса от гледна точка на собствения си опит един истински подвижник, наш съвременник, вече не между живите:
" Понякога мъчителната болка от себененавистта ме хвърляше в неописуема бездна, а после отстъпваше, за да даде място на светоносна любов.Тогава си мислех, че любовта ми е станала неизменна: струваше ми се, че лежа на прага пред входа към "най-вътрешното, зад завесата" (Евр.6:19), откъдето изобщо не исках да се връщам на земята, която бях оставил.Но Господ не благоволи да ме вземе. (архим. Софроний Сахаров)



Тема .Защо KFG? Аз съм сигурен ,че се пише KFCнови [re: KFG]  
Автор maycal (старо куче)
Публикувано13.07.07 00:40



KFC-Кентъки фрай (?) чикен! Ами да!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.