Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:23 27.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема офф-клубно: Странджанови  
Автор cuddlyМодератор ()
Публикувано03.07.07 21:57



кръстих темата "офф-клубно" (въпреки, че не мисля, че е офф), защото предполагам, че не всеки се интересува от това какво става с природата ни.
Нали сме се засилили към Небето...



Но все пак, вижте този линк:

Става дума за един от най-големите природни паркове в България- Странджа, който вече не е с такъв статут с

Който е в София и иска да се включи в протеста утре- сряда, от 19:30 ч. пред Президенството, е добре дошъл. Доколкото разбирам, утре няма да се блокира движението по пътищата.




Тема за хъшовете и Страндажата...нови [re: cuddly]  
Автор dqdogodo (упорит охльов)
Публикувано03.07.07 22:13



Нали сме се засилили към Небето...

но преди това всеки трябва да реши...
"немили не драги" или "чичoвци"...

Голямата трагедия не е смъртта, а това, което умира в теб, докато си жив.


Тема Re: офф-клубно: Странджанови [re: cuddly]  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано03.07.07 22:22





теологичен поглед на протестите в София.


Имам онкретни въпроси:
1. какво е национален парк
2, Какво губи Странджа със смяна на статута
3. Какви ще са последствията
4. не може ли да се намали само размерите на парка ако финансово държавата не може да го стопанисва

Here’s my heart, O take and seal it,
Seal it for Thy courts above.


Тема Re: офф-клубно: Странджанови [re: muntzer2]  
Автор JoroHМодератор (ВРИД)
Публикувано03.07.07 22:41



Уф, аман от мъдруванията на Д-р теол. Доний К. Донев! Той не си четеше библията, когато неговия добър приятел ББ извърши в знанието си извърши омразно Богу дело и до днес продължава да се бута всред "великите" Божии служители, а сега се е възбунтувал срещу това, че езичници в незнанието си протестират, заигравайки с езически елементи.
Езичеството в България си съществува. Дали е на пъпа на София или в някое село, то никога не е замирало. Тъпо е обаче с това да отклоняваме въпроса за урбанизирането на едно от последните кътчета чиста българска природа от хора, алчни за пари.



Тема за стрелочниците...нови [re: JoroH]  
Автор dqdogodo (упорит охльов)
Публикувано03.07.07 22:47



Уф, аман от мъдруванията на Д-р теол. Доний К. Донев! Той не си четеше библията, когато неговия добър приятел ББ извърши в знанието си извърши омразно Богу дело и до днес продължава да се бута всред "великите" Божии служители, а сега се е възбунтувал срещу това, че езичници в незнанието си протестират, заигравайки с езически елементи.
Езичеството в България си съществува. Дали е на пъпа на София или в някое село, то никога не е замирало. Тъпо е обаче с това да отклоняваме въпроса за урбанизирането на едно от последните кътчета чиста българска природа от хора, алчни за пари.



именно за това насочих темата в друг коловоз......
дали да сме в кръчмата на старнджата или в кафенето на чичовци"...
някой обърнал ли е внимание на контраста?...

Голямата трагедия не е смъртта, а това, което умира в теб, докато си жив.


Тема Re: офф-клубно: Странджанови [re: muntzer2]  
Автор cuddlyМодератор ()
Публикувано03.07.07 22:56



ами авторът на "теологичния поглед на протестите в София" да вземе да организира теологично издържан протест!

Това, което ми хрумва за криворазбраното християнство е, че има нещо много гнило в тълкуването на онази заповед в Едемската градина- за владеенето над Земята. Не значи да се разрушава. Не значи да се бетонира. Не значи да се изсекат горите и да изчезнат с тях сътворените от Бога животни и растителност...

А значи грижа. А не да мисли човек само как да си напълни търбуха и да се кефи на 5-звезден хотел на брега на морето.




Тема Re: офф-клубно: Странджанови [re: muntzer2]  
Автор JoroHМодератор (ВРИД)
Публикувано03.07.07 22:59



В отговор на:

Имам онкретни въпроси:
1. какво е национален парк
2, Какво губи Странджа със смяна на статута
3. Какви ще са последствията
4. не може ли да се намали само размерите на парка ако финансово държавата не може да го стопанисва



Пределно ясно е какво става - това, което става по цялото черноморие - хотел върху хотел. Вече много от курортите по бреговата ивица са съединени от постоянното строителство и ако не се вземат мерки, цялото Черноморие ще се превърне в един огромен курорт и няма да остане никаква природа. Това вече е започнало да отблъсква туристите. Строи се без да се помисли изобщо за това, че след нас все пак трябва да остане нещо и че не само хора живеят на тая земя. Още по комунистическо време дадоха на австрийци на концесия курортчето "Дюни" и местните се чудеха как австрийците построиха приветливи къщички, без да отсечат нито едно дърво. Сега се копае безмилостно, предизвикват се свлачища, отнема се място за живот на ценни видове. Диващина, покровителствана от държавата.

Редактирано от JoroH на 03.07.07 23:07.



Тема Re: офф-клубно: Странджанови [re: JoroH]  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано03.07.07 23:10



Предполагах че така стоят нещата. Мисля че Русалка беше Френско едно време.

Модерно стана в Америка да се говори за христиански екологизъм незнам обаче колко време ще е нужно да достигне наще вярващи. По принцип фундаментализма които ни се представя е традиционо не заинтеруван от проблемите на земята. Чудех се дали можем да развием независомо от Американщината наш си екологичен отрасъл на българската ни теология.



Here’s my heart, O take and seal it,
Seal it for Thy courts above.


Тема Re: офф-клубно: Странджанови [re: muntzer2]  
Автор aтaнac шиниkoв (инцидентен)
Публикувано04.07.07 01:20



Ми не знам, по принцип протестите в БГ по тая тема са кофти организирани, някак тъпанарски, да ме прощават хората. Еми задръстили са места в София, само да ги псуват обикновените гражданя като мен. Малко са на принципа "да протестираме заради протеста", после какво...Колкото и да съм "протестант", да обичам природата, да си разделям боклука, да мразя безсмисленото затриване на животни и растения, някак полу-религиозния патос на екологичното движение не може да ме грабне.



Тема Re: офф-клубно: Странджанови [re: cuddly]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано04.07.07 06:41



дойдох, видях, протестирах:



Facta, non verba!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.