Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:07 14.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Крахът на кумирите  
Автор Boдeндyx® (Народен будител)
Публикувано11.07.07 11:43





То не бяха чудотворни икони, не бяха общи молитви на християни с друговерци, не бяха лентички, не бяха сладникави песнички - ето го резултата, ето го краха на "чудотворните" икони...



Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: Boдeндyx®]  
Автор WhiteCloud (на небето)
Публикувано11.07.07 12:03



Пак реагираш първосигнално. Всичко е въпрос на политика, не разбираш ли? Решението може да бъде отменено от техния Висш съд, а също така да ги помилва Кадафи.



Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: Boдeндyx®]  
Автор WhiteCloud (на небето)
Публикувано11.07.07 12:05



....Решението на съда е окончателно и не подлежи на обжалване. С него приключва юридическата страна на казуса. Решението може да бъде отменено от Висшия съдебен съвет към министъра на правосъдието на Либия, който е политически орган, след което при евентуално ново неблагоприятно решение медиците могат да бъдат помилвани и от либийския лидер Муамар Кадафи.
Междувременно фондация "Кадафи" обяви, че семействата на заразените със СПИН либийски деца са приели финансови компенсации, което ще позволи случаят да бъде разрешен.
"Ние постигнахме компромис, приемлив за семействата. Детайли ще бъдат оповестени по-късно. Това споразумение удовлетворява всички страни и слага край на кризата", обяви пред АФП Салах Абделсалем - директор на фондацията, която беше посредник между либийското правителство, семействата и ЕС.



Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: WhiteCloud]  
Автор Boдeндyx® (Народен будител)
Публикувано11.07.07 13:10



Кадафи няма да ги помилва - просто може да им заменят наказанието и вместо да ги разстрелят, да лежат в затвора - като дори да ги върнат в България, ще трябва да изтърпят присъдите си в български затвор.
Освен това ще трябва да платим обезщетение за заразените дечица - да, точно така - да ПЛАТИМ, защото от нашия джоб ще ги вземат тези пари, а не от каките и от новия ни сънародник с палестински произход.
Е, откъде накъде аз ще плащам за тяхното престъпление?!?



Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: WhiteCloud]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано11.07.07 17:30



Както и да го погледнеш, справедливост няма.
Ако те не са виновни.. защо ще плащаме по начин, който подсказва, че сме гузни и затова ще платим за престъплението си.

За пореден път се убеждавам, че голяма част от света не е в час!! Няма оправия с тея хора..



вяра~надежда~любов

Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: Boдeндyx®]  
Автор ~!@$^%amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано11.07.07 17:36



значи ти си съгласен с либийците и костов, че те са го направили?



Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: Boдeндyx®]  
Автор WhiteCloud (на небето)
Публикувано11.07.07 18:17



Не можем да не платим. Да, така е. Все едно сме виновни, но другата участ на хората е смърт.

Да казваш, че "идолите не са помогнали" за мен е еднозначно на това да кажеш " Бог не е чул молитвите на хората". Това какъв е изхода от процеса не е показател за Божията воля. И аз за много неща се моля, ама не стават. Значи ли, че Бог не ме чува?
Не забравяй основното, че хората се молят на Бога и на светиите пред иконите, независимо каква е интерпретацията на пресата.



Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: мaлkaтa]  
Автор famulus (щастливец)
Публикувано11.07.07 20:11



С исляма няма оправия.

Не предавай на зверове душата на Твоята гургулица


Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: Boдeндyx®]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано11.07.07 20:12



Ако се върнат в България, естествено няма да си изтърпяват присъдите, защото има достатъчно законови възможности да не го правят. Въпросът е дали ще бъдат заменени присъдите.
По въпрса за невинността. Смятам, че не са виновни в умишлено заразяване, а по-скоро в немарливо упраженяване на професионална дейност. Това, че цялата професионална дейност в тази болница се е упражнявала немарливо, не е извинение.
Дали са невинни или не, никой не може да каже, и никой не може и да прецени, защото върху материалите оп обвинението тегне тежка информационна завеса. До преди няколко години Шейтанов поне развиваше публично защитната си версия, от която можеше пък да се съди на какви доказателства почиват обвиненията. Сега вече и това не се прави.
Де да знам дали са виновни или не като не знам въз основа на какви доказателства са обвинени и как са събрани тези доказателства.
Либийците са фанатици, живеещи в диктатура, но все пак не са идиоти.
Обвинението би следвало да е добре обосновано и затова се крие от обществеността.



Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: kakata]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано11.07.07 20:19



Как да не са идиоти като твърдят, че сестрите са заразявали умишлено деца по поръчка на Българските тайни служби...

Може да не го казвт официално в съда това (не знам) но със сигурност това им е теорията за пред техния народ.

вяра~надежда~любов


Тема Како, трябва малко повече разсъдливостнови [re: kakata]  
Автор maycal (старо куче)
Публикувано11.07.07 23:23



за да се предположи защо "Обвинението ........... се крие от обществеността."(българската-бел.-моя), доколкото се крие.Аз мисля, че може би не се съобщава/ше цялостното обвинение, защото я има и частта за "незаконни сексуални контакти, производство на алкохол и обмяна на валута", които независимо дали са верни или не, биха хвърлили сянка и евентуално биха поутежнили положението на българките от гледна точка на това как ще изглеждат (не казвам -какви са, защото може би не са виновни по тези вторични обвинения, или ако са виновни, то е главно според особените либийски закони) в очите на сънародниците си, а и не само, т.е. това може би е било жест на грижа и милосърдие ,дори , от властта!?Питай, ако нещо друго те кара да се чудиш.



Тема Re: Како, трябва малко повече разсъдливостнови [re: maycal]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано12.07.07 10:58



Искаш да кажеш че не съм достатъчно разсъдлива?
И защо трябва да те питам теб, какво знаеш повече от мен, освен че изцяло субективно се смяташ за по-разсъдлив?



Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: мaлkaтa]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано12.07.07 11:05



Там поне имат някаква теория за пред обществото, защото тук няма и такава. Посланието е "Защитавайте сестрите защото са невинни, защото ние казваме така." Хората не са малоумни, могат да прочетат и разберат правен документ и да си направят изводи, не е нужно някой да им го преразказва.
Разберете правилно, не казвам че са виновни или поне не всички. Ако има виновни, то става въпрос най- много за професионална небрежност от някои.
По тази причина се обсъждаше различна защитна линия за всички. След това се взе решение покрай категорично невинните да се спасяват и тези, за които има съмнения. Това вече го дъвкахме де, преди половин или една година.

Колкото до българските тайни служби, от непрекъснато изригващите покрай тях скандали, не мога да се наема да твърдя по категоричен начин, че в тях е изключено да работят и идиоти.





Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: famulus]  
Автор aтaнac шиниkoв (инцидентен)
Публикувано12.07.07 11:36



Ахъм.



Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: kakata]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано12.07.07 17:34



Интересно щеше ли да ги подрепя цял свят, (айде САЩ няма да ги споменавам) та дори либералния ЕС, ако имаше реални съмнения, че са виновни?
Или викаш това е международна политика? .. какво би целяла тя?

вяра~надежда~любов


Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: мaлkaтa]  
Автор Boдeндyx® (Народен будител)
Публикувано13.07.07 10:44



Ами точно това е, сестричке - те са виновни и затова ще плащаме.
Само не ми е ясно защо ние трябва да плащаме за престъпленията на пет жени със съмнителен морал и един новопръкнат "сънародник" от палестински произход.



Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: Boдeндyx®]  
Автор ann ()
Публикувано13.07.07 10:55



Откъде си сигурен, че са виновни?



Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: ann]  
Автор Boдeндyx® (Народен будител)
Публикувано13.07.07 11:03



Има влязла в сила присъда, никой съд - и в най-идиотската държава да е - не осъжда хора просто ей така.
Освен петте кокони в началото имаше много арестувани лекари и сестри от най-различни националности, включително и десетки български, които впоследствие бяха освободени и обвиняеми останаха петте леки жени, палестинеца, пардон - вече българин, и доктор Здравко Георгиев. Доктор Георгиев не получи смъртна присъда - ако действително беше поръчков процес, защо не го "отнесе" и той?
И най-важното - как така хем са невинни, хем ще плащаме обезщетение? Не се връзва нещо





Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: Boдeндyx®]  
Автор ann ()
Публикувано13.07.07 11:21



Това се нарича съпричастност с нашите сънародници. Както когато някой от семейството се провини, страда цялото семейство. Освен това, ние ще плащаме не защото са виновни, а защото ни шантажират и нямаме друг избор. Така мисля аз.

За каква справедливост ми говориш, при такава диктатура. Ако са ги нарочили за изкупителни жерти, ще си останат такива и толкова. Трябва да има изкупителни жертви, иначе Кадафито ще отнесе народното недоволство.



Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: мaлkaтa]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано13.07.07 11:40



Колкото до подкрепата, особено тази от Брюксел, тя се интерпретира както ни се иска. Категоричната позиция е за замяна на смъртното наказание.Упоменава се оневиняване поради закононарушения при събиране на доказателства, за изтезания и други действия опорочаващи доказателстваната им сила, но категорична позиция- невинни са - няма.
Все пак трябва да се цитира и интерпретира според точния разум, а не това което ни се иска.
Значи, горе долу посланието е такова: Европа е против смъртното наказание и затова настояваме да се замени, независимо дали са виновни или не.
Второ, тъй като сте ги изтезавали, не са имали адвокат на досъдебната фаза и достъпа до доказатествата е затруднн, се съмняваме, че вината им е доказана по несъмнен начин, както е според европейското законодателство, затова ги пуснете.
Послание от рода - тези хора са напълно невинни, а вие ги държите там по манипулиран процес - няма.



Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: Boдeндyx®]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано13.07.07 11:49



Аз не споделям и твоята крайна позиция. Две от жените - Червеняшка и Снежана са дошли последни и са били в различно отделение. Те не са имали физически контакт със заразените деца, поради факта че не са били в Либия когато е станало заразяването и поради факта че работили на друго място.
Тях ги обвиняват по-скоро че са били някаква свръзка между тайните служби и изпълнителките. Разделна линия на защитата щеше да измъкне тези жени.
Аз също така не смятам, че другите три имат пряк умисъл, по-скоро са употребени от злотворците под друг предтекст.
Дали заразяването на 400 деца в една боница е следствие на небрежност или на умишлен акт.
За мен е второто. Всички болници в Либия са в тежко финансово и материално състояние, обаче само в тая болница става такова нещо.
Всичко това са предположения, както казах и по-горе, всички факти се крият от обществеността. Не можем да преценим, нито можем да сме 100% сигурни в нищо.
Аз съм човек на фактите и играя на сигурно. Като не ги знам, не скачам, ако и да ме имат за "червен".





Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: kakata]  
Автор 24O5 ()
Публикувано13.07.07 14:03



"Дали заразяването на 400 деца в една боница е следствие на небрежност или на умишлен акт.
За мен е второто"

И защо му е някого да прави умишлено заразяване на либийските деца?
преди години например имаше масово заразяване на румънски деца, в една болница, кой умишлено го беше направил? има много случаи на болнични инфекции с ХИВ в света, защо точно случая в Бенгази да е умишлен? Изобщо на кой му е потрябвало да заразява децата в една тъпа безпреспективна държава като Либия?



Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: kakata]  
Автор maycal (старо куче)
Публикувано13.07.07 14:17



"Послание от рода - тези хора са напълно невинни, а вие ги държите там по манипулиран процес - няма."


А една от причините да няма,със сигурност- основната и може би единствената ,по основното обвинение за умишлено заразяване , е да не бъде притиснат Кадафи, да не бъде изцяло компрометирана Либия-да имат поне малка вратичка за излизане без формален срам и позор, защото ако се случи нещо подобно, от озлобление, проклетия и демонизъм, кой знае какво може да предприеме този човек!



Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: Boдeндyx®]  
Автор maycal (старо куче)
Публикувано13.07.07 14:22





Ама ти наистина ли работиш като съдия?Просто питам?Ако случайно не ми отговориш, ще считам, че преди време съм разбрал правилно, че си такъв.
В интерес на истината, ако при каката има повече основания да се допусне ,че разбира от право, то при теб, с извинение, нещата не стоят така, ако се съди по мненията ти!



Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: ann]  
Автор maycal (старо куче)
Публикувано13.07.07 14:24



"Послание от рода - тези хора са напълно невинни, а вие ги държите там по манипулиран процес - няма."




Той е съдия, разбира ги тези работи, колко дела са му минали през главата....



Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: Boдeндyx®]  
Автор 24O5 ()
Публикувано13.07.07 14:25



охоо, във всяка идиотска държава съдът може да осъди невинни хора просто ей така. всъщност това е един от белезите на идиотските държави- че там няма честен съдеебен процес.



Тема Каката демонстрира формална еклектика нанови [re: kakata]  
Автор maycal (старо куче)
Публикувано13.07.07 14:38



маскирана "разумност" и гадателско "проникновение"!Всъщност това в същността си дори не е еклектика, а съчетаване на два недобри (от тази гледна точка не слабо съвместими, а подобни, т.е. нееклектични, всъщност, затова съм сложил думата разумност в кавички!) мисловни резултата-съобщаване на странно и неочаквано убеждение и несъответна,нелепа, в случая, обосновка. Вижте сами:

"Дали заразяването на 400 деца в една боница е следствие на небрежност или на умишлен акт.
За мен е второто. Всички болници в Либия са в тежко финансово и материално състояние, обаче само в тая болница става такова нещо.
Всичко това са предположения, както казах и по-горе, всички факти се крият от обществеността. Не можем да преценим, нито можем да сме 100% сигурни в нищо. "


Невероятна история е како, този ти текст.освен да се приеме, макар и с голямо усилие, че е недоглеждане, май в това ти е шанса(?).....!?





Тема 24O5, и аз се чудя?Тук има май двама действащинови [re: 24O5]  
Автор maycal (старо куче)
Публикувано13.07.07 14:41



юристи, и двамата са изглежда пишман такива, ако се съди по мненията ,които дават по този случай!





Тема Да бе, 24O5, виж как разсъждава, а той,нови [re: 24O5]  
Автор maycal (старо куче)
Публикувано13.07.07 14:42



ако не греша , е съдия!!!!!!!!!



Тема Re: Да бе, 24O5, виж как разсъждава, а той,нови [re: maycal]  
Автор Boдeндyx® (Народен будител)
Публикувано13.07.07 15:42



Не грешиш





Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: kakata]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано13.07.07 17:58



Можеби ти си запозната в по-големи детайли със случая, но това, което аз съм чела в пресата са изказвания от сорта "САЩ/ЕС настоява за незабавното освобождаване на медиците". Това мисля е недвусмислено?

Относно доказателствата за невинността мисля, че някой беше доказал, че те не са работили във въпросната болница, когато е започнало заразяването.
Освен това, за какво ще им е на тея жени да заразяват деца (!!!) със спин?
Има ли човек под слънцето извън самата Либия, който да печели нещо от това? Много ще ми е интересно да прочета теории..

вяра~надежда~любов


Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: Boдeндyx®]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано13.07.07 18:11



Виновни ли са? ..и как прецени?

Това, че един човек е (можеби) сексуално неморален не го прави убиец на деца.

И теб ще те попитам въпросът, който най-ярко изпъква в цялата ситуация:

За какво ще им е на тея жени да заразяват деца (!!!) със спин?
Има ли човек под слънцето извън самата Либия, който да печели нещо от това? Много ще ми е интересно да прочета теории..

Аз лично виждам само Либия да има полза.. понеже в момента изнудва целия запад.

вяра~надежда~любов

Редактирано от мaлkaтa на 13.07.07 18:22.



Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: 24O5]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано13.07.07 18:53



Ми не знам. Връщам те към първоначалната си теза, че като не се публикува обвинителния акт - нищо не може да се прецени.
Може да е точно така, каквато е официалната версия.



Тема Re: Каката демонстрира формална еклектика нанови [re: maycal]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано13.07.07 18:58



Ти направо ставаш досаден, а може би си просто отмъстителен, за това че спрях да се интересувам от твоето дело след тридесетата бележка.



Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: мaлkaтa]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано13.07.07 19:05



Две от жените - Снежана Атанасова и Валя Червеняшка със сигурност не са работили. Другите- вече не помня. Последният път когато се изнасяха някакви факти въобще беше преди 3-4 години.
Всъщност, това което досега развивам като предположения не са нищо друго освен теории. Не знам защо така се засекретиха фактите около този процес, то покрай Сергей Антонов много повече неща се знаеха. Именно това засекретяване ме дразни и изпълва с обратни съмнения.



Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: kakata]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано13.07.07 19:14



Ами то по принцип разгласяването на факти от делото в общественото пространство докато все още тече това дело не е май най-добрата стратегия?
Те са казали толкова, колкото да е досотатъчно да се разбере в общи линии, че не са виновни и че либийското разследването е опорочено..

вяра~надежда~любов


Тема Re: Каката демонстрира формална еклектика нанови [re: kakata]  
Автор maycal (старо куче)
Публикувано13.07.07 19:29



"тридесетата бележка"

Какви са тези глупости?"Тридесета" бележка....

А щом като отваряш дума (ти го правиш!), ще ти кажа, че нямаш и елементарно достойнство да изпълниш обещанието си за отговор (нетрудоемък и необвързващ), което пое сама и доброволно, и то след лошия резултат за мен от размяната на няколко (а не тридесет) бележки преди това!

Както имаш възможност да забележиш, оттогава-откакто не си изпълни доброволното обещание (потъна в мълчание!), изобщо нищо не съм писал по този въпрос, а мина много време.Може и да съм се повлиял емоционално от него, но основната причина да те критикувам е съдържанието на постинга ти-според мен недопустимо от много гледни точки за " една утвърдена юристка", както надуто се нарече!

Досаден съм бил!Вероятно си права!Използвай случая, прецени го като изкушение, с което да се пребориш, едно неудобство (досадно), което да преодолееш- оставам с впечатление ,че си с добро самочувствие и благополучие, даже и външния ти вид хвалиха в една тема, няма да "пострадаш" толкова от моето досадничество, просто като даваш такива мнения, като в постинга ,за който става дума, се замисли как биха го оценили напр. твои професори от юридическия факултет, И НАЙ-ВАЖНОТО- как ще го приемат медицинските сестри, КОИТО СЪС СИГУРНОСТ НЯМАТ ТВОЕТО БЛАГОПОЛУЧИЕ!За това се замисли!





Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: мaлkaтa]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано13.07.07 20:16



Абе не е така.Когато се търси обществена подкрепа, се казват и определени факти. Нещо като с Оу Джей Симпсън. Всички стават гранд-жури.
Аз лично съм ядосана, че няма никаква разгласа. Какво толкова има да се крие.
Ето, толкова много години минаха, ама още помня подробности по процеса със Сергей Антонов. Показваха ни по телевизията всякакви доказателства, например снимката направена от турист, на която се вижда Сергей Антонов на площада и ни казваха "Ето, драги зрители, това не е Сергей Антонов". Но на снимката беше си съвсем той, защото неговата длъгнеста фигура с мустачките и очилцата нямаше как да се сбърка.
Но както и да е, щом и покойният папа Йоан Павел ІІ призна че това не е той, с папа не се спори. Все пак.



Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: kakata]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано13.07.07 21:37



Абе нали турчина си призна и ги лежи... айде да не разсейваме темата.

вяра~надежда~любов


Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: ann]  
Автор Boдeндyx® (Народен будител)
Публикувано16.07.07 11:31



Каква съпричастност, какви пет лева - на една млада жена болна от рак от няколко месеца спряха парите за лекарства, а за тези ********* ще извадят 400 000 000 долара!!!
За ************ пари се намират веднага, а за тежко болните - пращайте смс-и.
Е, как да просперира подобна безбожна държава???

Редактирано от JoroH на 16.07.07 23:40.



Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: Boдeндyx®]  
Автор JoroHМодератор (ВРИД)
Публикувано16.07.07 23:52



Редактирах някои по-груби изрази в поста на ВД по молба на други клубари, но оставих да се разбере смисъла на това, което казва.
Аз мисля, че на база на информацията, която имаме, не може да кажем почти нищо. Знам обаче, че дори и в нашата беззаконна държава, ако се случи да се заразят няколкостотин деца, със сигурност ще се търси изкупителна жертва. наистина няма идея дали сестрите са заразили децата, било то и по небрежност. Логично е Либия да си връща на Запада за Локърби, но това е само хипотеза. Смущаващо е, защо не се дава информация какви са аргументите на обвинението - дори и скалъпените обвинения са с някакви аргументи. От друга страна тук комунистическите демагози умело ползват темата за сестрите, за да ни отвличат вниманието от потресающия факт, че след влизането ни в ЕС стандартът ни на живот стремително пада. Цените се вдигат, а заплатите си стоят същите. През зимата купувахме килограм домати по-евтино отколкото сега, когато им е сезона. Олиото, хляба, куп хранителни продукти скочиха с една четвърт. Докато ние протестираме, пишем писма и носим лентички все повече затъваме и не е ясно кой пръв ще мре - народа или сестрите.



Тема Парадоксално е ,че "каката" и ВД проявяватнови [re: JoroH]  
Автор maycal (старо куче)
Публикувано17.07.07 08:50



"дефектна" разсъдливост ( а са "юристи"), по случая!?

В отговор на "Ж Х":
" Смущаващо е, защо не се дава информация какви са аргументите на обвинението - дори и скалъпените обвинения са с някакви аргументи."

Една от възможните причини, може би и основната, според мен е, че български отговорни фактори, не искат да се влезе в схемата, посочена още от Гьобелс ( и сега използвана и от Кадафи , слугите и робите му), а именно, че когато една лъжа се повтори много пъти, почва да се приема като истина( "става истина"-по оригиналната фраза), особено от хора с мътновати умове, т.е. в случая наистина се жертва донякъде коректността и правото на информация, в името на интереса на сестрите!?В случая се опитвам повече да обяснявам, предполагайки, отколкото да оправдавам стила на българските власти....


Гореспоменатите "юристи", развяващи, едва ли не, знамето на Кадафи и на безмозъчните му мъчители, главорези и "правораздаватели", не се ли замислят, че ако наистина българите бяха виновни, какво чак толкова щеше да струва на България да се отрече от тях-просто те щяха да се наредят до други български престъпници, проявили се в чужбина.Някой може да каже-ами ако зад тях стоят "българските тайни служби"!?Според мен обаче е невероятна, налудничава е историята, че българските служби, ще организират такова нещо-защо да го правят, нека ............(прилагателно-изтрито, поради автоцензура) "кака" да посочи възможен мотив, ако изобщо може да схване за какво говоря, да обясни "организацията на "умишленото" престъпление! Съвсем различно беше при случая Антонов, не се произнасям в момента цялостно по него, просто казвам ,че тогава имаше напълно реален възможен мотив-в интерес на комунистите беше този поляк-папата, да го няма...



Тема Re: Парадоксално е ,че "каката" и ВД проявяватнови [re: maycal]  
Автор Boдeндyx® (Народен будител)
Публикувано17.07.07 21:09



Ей за зулумите на тази





лека жена (Кристияна) ти като искаш плащай, аз отговорност за чужди грехове не мога да поемам!



Тема Re: Парадоксално е ,че "каката" и ВД проявяватнови [re: Boдeндyx®]  
Автор JoroHМодератор (ВРИД)
Публикувано17.07.07 22:34



Бе да си кажа честно, това може и да е Кристияна, а може и да не е. Освен това, срещу почти всеки от нас може някой да извади компромат. Мен чакам някой да ме изтипоса колко съм красив в пияно състояние, когато не съм спазил лимита от 4 бири - случвало се е в лудите-млади години и има хора, които имат такива мои снимки.



Тема Re: Парадоксално е ,че "каката" и ВД проявяватнови [re: JoroH]  
Автор aтaнac шиниkoв (инцидентен)
Публикувано17.07.07 23:02



Ти стига с тия твойте 4 бири, че някои хора се впечатляват...



Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: Boдeндyx®]  
Автор Bloodsigned (a nice one.)
Публикувано17.07.07 23:51



зАсрами се бе ....

... честно ти казвам, просташкото ти изказване ме остави безсловесен за няколко мига!!!
Не те ли е срам? Ми явно не те е!

... отвратен съм!



Тема Re: Парадоксално е ,че "каката" и ВД проявяватнови [re: Boдeндyx®]  
Автор WhiteCloud (на небето)
Публикувано18.07.07 00:12



Ти ме разби! И аз като Bloodsigned съм без думи.(Не съм ти чела отговора, но от това, че характеризираш жена като "лека", от една снимка, да не говорим, че въобще не си наясно с женската психика. Това може да го каже само един шовинист, пардон- фарисей.



Тема Re: Парадоксално е ,че "каката" и ВД проявяватнови [re: WhiteCloud]  
Автор Boдeндyx® (Народен будител)
Публикувано18.07.07 05:36



То да беше само едната снимка... Значи по Георги Бакалов може да храчим и плюем, а за осъдените - шъъът, дума да не става, всичко скрито да остава.



Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: Bloodsigned]  
Автор Boдeндyx® (Народен будител)
Публикувано18.07.07 05:43



Братле, защо мен трябва да ме е срам? Тези които трябва да се срамуват са петте алчни дами - поредните, с които се прочухме. Интересно, че като изключим спортистите и киселото мляко, все с това се прочуваме - трафик на хора, сутеньорство, кражби, убийства, а сега и това...
Като ти мине отвращението, почни да си задаваш въпроси - например как така от стотици и хиляди работещи в болницата (включително и много българи) бяха осъдени само седем българи (единият от които арестуван като палестинец и осъден като българин), защо останалите българите, работещи в Либия останаха да си работят, защо, като са толкова гадни, мръсни, луди и прочие, либийците, толкова нашенци продължават да се натискат за заминаване на работа в Либия?



Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: Boдeндyx®]  
Автор 24O5 ()
Публикувано18.07.07 08:59



българи работят в Либия, защото в България медицинските сестри взимат 250 лева , а там четири пъти повече и то в долари. В нашия клуб има един участник, който през седмица казва, колко са гадни арабските държави, но работи там, защото взима добра заплата. Да твърдиш, че Либия е правова държава е абсолютно невежество. Да, Либия е гадна, мръсна и луда държава. Управлява се от ненормален човек, чиито капитален труд е т.нар. Злена книга. Във всяка подобна тирания всеки може да бъде осъден със всякакво обвинение, стига да има политическа целесъобразност. Не мога да разбера с какъв акъл защитаваш либийското правораздаване.



Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: 24O5]  
Автор Boдeндyx® (Народен будител)
Публикувано18.07.07 09:25



Братле, запознай се малко с либийското процесуално право и тогава давай мнение за либийското правораздаване.



Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: Boдeндyx®]  
Автор 24O5 ()
Публикувано18.07.07 09:46



явно доближава нивото на съветското процесуално право. арестуват се хора, без да са предявени обвинения, после се разпитват месеци без адвокат, в база за обучение на кучета, прилагат се мъчения. най-готиното следствие на процесуалното право в Либия е, че когато синчето Кадафи се зае да пооправи нещата, ченгетата изтезавали сестрите на свой ред твърдяха, че са изтезавани от техни колеги. очевидно изтезанията са приемлива практика. споделям възторга ти от процесуално право, което не допуска защитник до разпитваните и прилага изтезания. а, забравих как набират доказателства- обиска в квартирите на сестрите, при които бяха събрани веществените доказателства са връх на либийското процесулно право. абе направо Либия е супер правова държава. напълно споделям възторга ти. все пак се въздържам да пожелая на когото и да е, включително на най-глупавия човек да попадне в ръцете на такава правораздавателна система.



Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: 24O5]  
Автор Boдeндyx® (Народен будител)
Публикувано18.07.07 09:52





Брат, почети малко и тогава се изказвай.



Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: Boдeндyx®]  
Автор 24O5 ()
Публикувано18.07.07 10:09



ами брат, помисли ти малко и тогава се изказвай. Задържам те, не ти предявявам обвинения. след това без адвокат те разпитвам, пречуквам те от бой, насъсквам кучета срещу теб, може да измисля и някои други по-така засукани нещица. Следствие на това ти си признаваш, че си участвал в заговор да убиеш неколкостотин човека, вдъхновен от кениеца Нкакуко Нкако. После твърдя, че от квартирата ти са иззети веществени доказателство за твоите намерения, естествено на обиска не присъстваш нито ти, нито адвокат, нито независима страна по съдебния процес, аз и група колеги по разкриването на заговори го извършваме.
След това те изкъпвам, нахранвам те и ти пускам адвокат. Твоите самопризнания са валидни, взети без адвокат, доказателствата са валидни, взети по описания начин. С такива разпити и с такива доказателства мога да те прекарам не през триинстанционен съд, а през петнайсетинстанционен съд. Нещо повече, съда не е независим орган, избиран пряко на свободни избори или поне назначаван от свободни институции. Например Третата инстанция се назначава от Национален генерален революционен конгрес, избиран с 99,9% на дирижирани от маниак, писател на Злени книги вожд, полковник, учител, върховен жрец, религиозен вдъхновител и прочее психопат. Съдът непрекъснато се услушва, какво ще каже Вожда, ако се налага отменя заседания, аеко се налага отхвърля обвинения, ако се налага потвърждава присъди.
Те на това му се вика честно правораздаване. Дали пък някои хора не заслужават да им се наложи да се защитават пред такъв съд?



Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: 24O5]  
Автор Boдeндyx® (Народен будител)
Публикувано18.07.07 10:18



Тия начервисани и гримосани каки да ти приличат на бити?
Много са ти промили мозъка, много!



Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: Boдeндyx®]  
Автор 24O5 ()
Публикувано18.07.07 10:48



егати критерия. ми ще те бия пет месеца, после два месеца ще те гримирам и на процеса ще си кукличка. Впрочем това е стар трик на терористичните режими в модерната и постмодерната епоха, когато все пак им с еналага да се съобразяват с фактора медии. През 1948-49 на пастирския процес обвиняемите са били изтезавани в продължение на близо година. Месец преди процеса, след готови самопризнания, започва едно угояване, лекуване, къпане и т.н. На процеса са с костюми, зализани с гел, с бели ризи с якички. естествено в залата са кореспондентите на Ройтерс и БиБиСи, на които е демонстрирано как народната власт се отнася с подсъдимите. Преди да твърдиш, че съм с промит мозък е добре да си направиш самопреценка доколко си способен да оценяваш фактите.



Тема Re: Парадоксално е ,че "каката" и ВД проявяватнови [re: JoroH]  
Автор Boдeндyx® (Народен будител)
Публикувано18.07.07 11:40



Тя е братле, намерих сайта от който е снимката:



Едно е да пийнеш една бира повече, съвсем друго - да участваш в оргии с чужди мъже!



Тема Re: Парадоксално е ,че "каката" и ВД проявяватнови [re: JoroH]  
Автор ponqkoga6teidvam ()
Публикувано18.07.07 11:57



Жоре, то по принцип хората си мълчат за " зулумите". Ти нИдей тъй все да ги навираш пред очите ни, че току виж ти тръгнала лоша слава ииииии... бе нИ сЪ знай какви последствия можИ да имЪ...Трай момко за " хубост"....



Тема Re: Парадоксално е ,че "каката" и ВД проявяватнови [re: Boдeндyx®]  
Автор JoroHМодератор (ВРИД)
Публикувано18.07.07 12:03



Моето мнение е някъде по средата. Истина е, че се вдигна твърде много шум. Украйна например не тръгна да защитава така двамата си граждани, обвинени е убийството на Луканов, които стояха също години наред без доказана вина, бяха хванати, за да се скрият истинските убийци вероятно, и накрая поради липса на доказателства трябваше да ги пуснат.
Ние тук четем само аргументите на нашата защита, без да сме чели обвинението. Извинете ме, но аз не мога да имам мнение дали са виновни след като имам позицията само на едната страна. Дали либийското законодателство е манипулирано от режима има значение само в случай че са невинни. Става дум за няколкостотин деца, заразени със спин. Помислете, ако това се беше случило в България, нямаше ли да има няколко години процес.
Това за Кристияна може и да е вярно (а може и да не е), но това не значи, че и останалите сестри са така. Освен това, тя е светска жена, не е вярваща и не можем да съдим с нашите критерии - в света всеки прави секс с който си иска. Трябва да бъдем достатъчно внимателни, преди да изказваме крайни мнения.



Тема Re: Парадоксално е ,че "каката" и ВД проявяватнови [re: JoroH]  
Автор Boдeндyx® (Народен будител)
Публикувано18.07.07 12:54



Братле, само че по онези географски ширини за подобно "светско поведение" има предвидено смъртно наказание.
Така че - да е мислила кога ги е яла кИфтетата...



Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: 24O5]  
Автор Boдeндyx® (Народен будител)
Публикувано18.07.07 12:56



Ами ето ги фактите - в "демократична" България, член на Езическия съюз, в ХХІ-и век:



Демократичните милиционери малтретират деца, излезли да защитават българската природа от мюсюлманско-комунистическо-ченгесарската мафия! А ти си говори за "кръвожадните" либийци!
Ама като се сетя как защитаваше доносниците, узурпирали ръководствата на протестантските църкви в България - нищо чудно и ти да си някое ченгенце.

Редактирано от Boдeндyx® на 18.07.07 13:01.



Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: Boдeндyx®]  
Автор 24O5 ()
Публикувано18.07.07 13:10



много добър пример. протестиращите природозащитници след кадъра, който публикуваш са откарани в база за дресировка на кучета, там са насилвани, тормозени бити близо година без адвокат и след това са признали, че всъщност са част от заговор в Странджа да се произвеждат нигерийски атомни бомби с които после Пловдив да бъде взривен. След инквизициите природозащитниците са си признали и майчиното мляко и днес вече са осъдени на смърт, освен ако не им бъде изплатено по 1 000 000 долара на всеки жител на Пловдив. В момента текат пазарлъци кой и как да плати доларите.
абе човек, пускай си климатика в тези жеги, че нещо не те бива в осмислянето на елементарни неща.
Иначе нищо чудно и аз да съм некое ченгенце, всъщност аз и пастирите-доносници предадохме на Джон-англичанина заразената със СПИН кръвна плазма, който я предаде на сестрите в Либия с цел Кадафи да не може да си допише том 2 на Зелената книга. Но триинстанционната прекрасна, божествена правораздавателна система ни залови и сега малко се охарчихме, но нищо, здраве, англичанина Джон вече е задобрял и ще действаме...



Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: 24O5]  
Автор Boдeндyx® (Народен будител)
Публикувано19.07.07 14:29



Да бе, много са ги "тормозили" петте уруспии, прочети тук какъв тежък труд е извършвала кака ти Кристияна, направо се е изтощила горката от варене на кафе и правене на разни други работи, дето нормалните хора ги правят с брачните си партньори:

Ружа Братанова,бг мед.сестра в Либия от 15г казва:
112
July 15th, 2007 в 10:30
Не мълчете,деца!Не търпете!Не се поддавайте на страха!
Лошият пример,който ни дадоха бащите ни,да стискат зъби и да мълчат е, за да се поучим от вредата да си покорен,търпелив,страхлив.
Ако оставите някого сам лесно ще го пречупят.Но ако се сплотите в справедливата кауза да бъдете господари на Родината и на живота си трудничко ще им бъде.
Това не е призив за бунт,а мотивация!Да остояваш себе си и правото си на глас.
17 дълги години на плавен преход,които политическите лидери употребиха за себе си,за да доограбят натрупаното от бащите ни и нас и да не остане нищичко за Вас са просто безвъзвратно изгубено ценно време,както и капитали,разбира се.То всичко е най-вече именно заради капиталите.Същите комунисти,които ни учеха,че капиталист е мръсна дума ги прилапаха.
Не позволявайте да Ви ограбват по-вече!
“Нежна революция” няма и не може да има,както няма брутална любов.
Не позволявайте да Ви объркват понятията и да Ви мътят главите с абсурдни словосъчетания и налудничави идеи с цел да Ви изклатят.
Като мед.сестра аз се чувствам лично засегната от ДАЛАВЕРАТА НА ДЕСЕТИЛЕТИЕТО с 4-те неВИННИ бг мед.сестри в Либия.Аз съм тук,в Либия от 15г и знам,че “има още праведници на земята,те са агънцата и децата”-Ат.Далчев,но за съжаление не може да се каже същото за колежките ми,които вече по-вече от 8г са обект на внимание не само на бълг.държава,но и на безброй световни и европейски организации.Опетниха името на Родината ми и й причиниха вреди за милиарди,тъй нужни на бг народ.Същият този опоскан бг народ ПРОСИ пари за лечение на децата си по Коледи,по сайтове и телевизии САМ ОТ СЕБЕ СИ.И от нямането си сега ще плаща милиарди и не се лъжете,че става дума за бг медици,защото Кристияна и Здравко не са медици/тя кафеджийка на министъра на здравето д-р Саад ал Амруни в офиса на административната сграда на министерството на здравето,а съпругът й от 22г бачкатор в южно-корейска строителна фирма,мошеник и далавераджия.Същият този дипломиран лекар-педиатър,който отдавна е изгубил правата си на такъв,/поради неупражняване на професията по-вече от 5г/ в момента с висящи,неприкючили дела в Либийската прокуратура е назначен като градинар на циментения тротоар в Бг посолство и ката ден раздава интервюта за радиа и телевизии по телефона от посолството за сметка на бг данъкоплатец!?Как и защо ли криминално проявено лице се назначава в структурите на Външно министерство?
В едно интервю по ТВ”СКАТ”майката на Кристияна преди време на въпрос на зрител,който я запита “с каква фирма е заминала дъщеря й на работа в Либия,частна или държавна?”тя оттовори:”Не знам по каква линия замина.И други са ме питали.Знам само,че преди да тръгне у дома на кафе почти всеки ден идеше Румен Петков”
.Да,същият Румен Петков,известен напоследък с миналите си подвизи в Плевен като “пикаещият във фонтани”,а на Великотърновската прокуратура като гарант на кредитните милионери в Северна България,
настоящ министър на Вътрешните работи.С медик се титулува висш мед.персонал,какъвто няма в това дело,но това не попречи на бг управници в “грижата” си към криминалните престъпници Кристияна и Здравко,които притуриха в кюпа на сестрите,за да ги измъкнат на гърба си и зад кампанията”Не сте сами” да прикрият далаверите на бг господа с бели якички и куфарчета с парички ограбването и довеждането до изкуствен фалит на бг печеливши предприята в Либия,в последствие изкупени от частни лица.
Концерти,песни,байраци,трикольорни лентички с форма на бесилки с ужасният намек,че могат да бъдат заменени с жалейки баламосваха бг народ,за да притъпят мисълта и изострят емоциите и да не забележи как “потънаха”,но не в пясъците на Сахара 20 милиарда от изгубеното право на нефтените концесии,външният дълг на Либия към България и милиони народна пара,отработена от бащите ни в пек,гибли и гурбет.Къде са тези пари сега?Далавера,наречена”Не сте сами”,която беше разтегляна като локум винаги предизборно.Тези,които следят блога ти знаят,но нищо не могат да направят,защото мълчат.Те дори не подкрепят колегата си Николай-охранителя,който има доблестта да каже нелицеприятна истина за “нравите”на ведомството и министъра.Казва момчето,но на кого го казва?На агент Гоце.
Агент на ДС,доносник- начело на държавата!?Уж пълен абсурд,а факт.И тези момчета,дето следят сайта ти,вместо да си дигнат задниците от топлите местенца и да подкрепят колегата си си кротуват за едната заплата,удобното столче и се радват на “властта” си да вгорчават живота на по-умните,и по-смелите от себе си.Само дето в момента забравят,че някой ден може да бъдат подведени под съдебна оттговрност при отказ да направят още 50 лицеви опори.
Няма да е лесно,деца!Защото те вече се внедриха и в НАТО,и в ЕС,и САЩ ги прие,но това никак не означава,че нещата трябва да се оставят в техни ръце.
Демократичният и цивилизован свят отдавна е измислил референдумите,но управляващите псевдодемократи у нас нямат вкус към тях.За тях мнението на отделната личност и обществото е без значение,защото пречи на тяхната ДАЛАВЕРА.С тази дума може да се охарактеризира не само т.н.плавен преход,но и членството на държавата ни в ЕС.Народа ще плаща членството си в ЕС и ще чака пари от фондове,които ще получават пак Те,управляващите и техните спонсори.
Не се отчайвайте,деца!Лесно щастие- няма!
Човек по своята същност е мързеливо същество и винаги търси удобно местенце за задника си,но не с всички е така.За мен лично задника ми е обект на мъжкото внимание,но не и на моето.За мен е по-важно да бъда в мир със собствената си съвест.
Не се притеснявай,Мишел!Нека следят блога ти и това е начин да узнаят,че народа не е стадо овце,което могат да пасат вечно!Защото на овцете им причернява и черните овце стават все по-вече от белите овцичи и ще им е трудно някак си да я карат както са я карали до сега,защото винаги има един Видовден!
С уважение Ружа Братанова


Ето ти и линк:



Много ми е интересно дали Кадафи изобщо ще ги пусне да се върнат, след като още отсега се пише, как указът на Георги Първанов за помилването им бил вече подписан.



Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: 24O5]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано19.07.07 14:52



Хехе, ужасно ме разсмя.
Но принципно погледнато, когато нещо не се казва, означава че има какво да се крие. И съответно, всеки е свободен да развинтва въображението си относно покритото.



Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: Boдeндyx®]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано19.07.07 14:57



Ех и ти. Тая Снежана и тая Валя хич ама хич не ми приличат на "уроспии", а на обикновени нашенски отрудени жени. За мен тяхното участие е хипотетично и присъдата почива на предположения.
Другите три - вече не знам. както казах по-горе, поради липса на всякаква информация си запазвам правото да се съмнявам в невинността им.
Колкото до постинга на тая Ружа, зад него прозира параноичен синдром, навързала е като свински черва невъзможни връзки и лица.
Дай Боже да си дойдат в България и невинните и по презупция невинните и всичко ще стане ясно. Ще започнат да дават интервюта, ще почнат да недоволстват от държавата и общественото мнение ще се промени.



Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: Boдeндyx®]  
Автор JoroHМодератор (ВРИД)
Публикувано19.07.07 15:40



И мен ме притестява обобщаването. Възможно е това за Кристияна и Здравко да е вярно (а може и да не е). Но наистина, ако видиш снимките на Снежана и Валя, ще ти стане ясно, че не биха могли да са курви. Някак не им отива да са такива. А иначе, че мафията използва този случай, за да отклонява вниманието ни от други важни неща, е ясно.



Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: JoroH]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано19.07.07 15:45



Снежана е дошла последна май. В йерархията на българските гастарбайтери в Либия двете са на най-ниско ниво - обикновени труженички без социален живот. Кристияна и Нася са били нещо като гастарбайтерска аристокрация и са общували с отговорни фактори. Как са общували- тяхна работа. Здравко си е бил в България и се е върнал да спасява жена си, така е задържан.
Здравко пък ако е работил в строителна фирма как ще заразява деца, въобще пълен хаос.



Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: Boдeндyx®]  
Автор 24O5 ()
Публикувано20.07.07 08:16



ами жената очевидно не е добре, няма логична мисъл, навръзва всевъзможни теми, лица и събития по нелогичен начин. Но наистина като ниво на аргументация и осмисляне на действителността си приличате, вече те разбирам по-добре.
Иначе, да, медиите, които пишат как Първанов ще ги помилва от летището и как ще получат пенсии определено се държат безотговорно. Но като цяло това си е добродетел , да можеш да отстояваш общия интерес в ущъарб на личния.



Тема Re: Крахът на кумиритенови [re: 24O5]  
Автор JoroHМодератор (ВРИД)
Публикувано20.07.07 11:57



Все пак, българската преса пропусна да съобщи, че лидерът на Хамас се е застъпил за палестинския лекар.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.