Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:58 04.07.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: cslewis]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано01.06.07 22:22



"Защо тогава толкова хора около него ще се ентусиазират така да следват някакъв безвластен мъртвец" Толкова си разбрал учението му, щом само възкресението ти е опора!


"А и ти знаеш, че той изпълнява дословно пророчествата за Сапсителя! "
Ами изпълнявал ги е-били са записани мнооого преди него, а той е познавал добре Тората,Талмуда; все пак е бил евреин. Нали именно затова кара учениците си да му доведат магаричката, за да влезе така в Йерусалим и т.н. И в случая за да се изпълни предсказанието е бил нужен и Юда, нали? А всички го плюят почти 2000 години.........



Тема Re:нови [re: agrimonia]  
Автор dqdogodo (упорит охльов)
Публикувано01.06.07 22:23



Хммм, с това ми напомни, че аз отворих темата "Бил ли е Бог в Батак?", а ти сега явно пак ми обясняваш, че батачани просто са били мазохисти



остави го...
изглежда чете някаква екзистинциална литература...

Чрез упоритост охлювът достигнал до небесната дъга.


Тема Re:нови [re: agrimonia]  
Автор cslewis (член)
Публикувано01.06.07 22:24



Хммм, с това ми напомни, че аз отворих темата "Бил ли е Бог в Батак?", а ти сега явно пак ми обясняваш, че батачани просто са били мазохисти

Говорих за нещо, което е вътре в човека - за духовното във всеки един от нас! И в тази връзка говорих за рая и ада - с Бог или без Бог! Въобще не съм имал предвид това, което хората решават сами да причинят един на друг. Тъй както Бог ни оставя свободно през земните си дни да правим, каквото си поискаме и да изберем дали да го търсим или да не го търсим, по същия начин Бог ни оставя да се избиваме един другиго - оставя ни да изберем да обичаме или да мразим! А неговият пример вече го имаме - там на кръстта, където той умря без да е причинил зло на никого, но с любов и прошка, дори към тези, които го разпънаха! Лесно е да се обвини Бог за цялото зло на този свят, лесно е да се обвини някого, който те оставя да бъдеш свободен в избора си, който ти протяга ръка, но те оставя да забиеш пироните в неговите длани, и въпреки това те обича! Такъв е нашият Бог - поема всичко и изтърпява всичко в името на любовта, в името на това някой да реши да го потърси от сърце!



Тема Re: бастър копче...нови [re: dqdogodo]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано01.06.07 22:26



Ох, с тия притчи и сравнения....
"децата са ни враговете,ама ние си ги обичаме...
посел пък учим внучите как да им го върнат тъпкано...
" Особено това звучи много мило. Това ли казва отеца в църквата?



Тема Re:нови [re: dqdogodo]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано01.06.07 22:27



"изглежда чете някаква екзистинциална литература..."

Възможно е. Това обяснява много неща.



Тема Re:нови [re: agrimonia]  
Автор dqdogodo (упорит охльов)
Публикувано01.06.07 22:28



или е бил шарлатанин или шизофреник...
ако е било така ,то Той е скалъпил всичко това...
да не забравяме,че е бил в египет и от там е донесъл и "фокостите"...
абе илюзонист от най-високо качество...
ти какво ще кажеш?

Чрез упоритост охлювът достигнал до небесната дъга.


Тема Re: бастър копче...нови [re: agrimonia]  
Автор dqdogodo (упорит охльов)
Публикувано01.06.07 22:33



" Особено това звучи много мило. Това ли казва отеца в църквата?


тука става дума за реалността...
битието определя съзнанието...
при християнството - съзнанието определя битието...

Чрез упоритост охлювът достигнал до небесната дъга.


Тема Re:нови [re: dqdogodo]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано01.06.07 22:35



"или е бил шарлатанин или шизофреник..."
Отиваш твърде далеч. Човека е бил посветен, това е ясно. Според мен христистиянството има много общо с херметизма и донякъде с будизма. Просто е бил твърде наивен, искайки да промени нагласата на хората. Като махнем възкресението, самото учение е чудесно и ако хората изпълняваха дословно съветите му, би се получил направо комунизъм в най-чист вид

Имам предвид само Евангелията, а не останалите писания в Новия завет. Защото ако тръгна да анализирам Павел, ще се получи снимка на Ленин.



Тема Re:нови [re: agrimonia]  
Автор cslewis (член)
Публикувано01.06.07 22:36



Ще кажа едно мое лично мнение, с което не ангажирам никого! Това е просто моето ограничено разбиране - смятам, че Бог знае какво що стане в бъдещето и същевременно Той не насилва свободната воля на никой човек! Какво точно имам предвид? Бог е извън времето и пространството както ние го познаваме - Той е в едно друго измерение, където може да види цялостната картина на нашия свят! Той знае всичко, което ще се случи, защото както казах Той не се подчинява на законите на линейното време, така както ние, т.е. Той знае ние какво ще направим днес, утре или другиден, макар че ние имаме свободната воля да направим каквото си поискаме. Знам, че някои хора могат да не ме разберат, затова и казвам, че това е лично мое мнение! Така виждам аз Бог - не смятам, че Той насилства нещата, макар че определено Той може да се намеси, когато сметне за добре, но ни дава свободна воля и въпреки това е способен да види в бъдещето и да знае какво ше стане, докато ние не можем!

Бог е знаел сърцето на Юда и въпреки това Христос е избрал и му се е доверил - не, не го е накарал да върши предателството си, но го е оставил да върши злото си намерение, макар че или точно защото е знаел за него!



Тема Re: бастър копче...нови [re: dqdogodo]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано01.06.07 22:37



Тогава за реалността ли ще си говорим или за християнството? Или за "Утопия" на Томас Мор?




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.