Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:20 15.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Трафик, гняв, християни...  
Автор Dankata (Daniel)
Публикувано23.05.07 18:59



Искам да си призная че като се кача в колата и нищо християнско не се забелязва в поведението ми. Липсва ми трафика в Щатите, наистина в пиковите часове има доста задръствания, но поне има ред и повечето шофьори се уважават. Тук в Мексико е пълно с ''тарикати''. Миналия месец си бях в България, и трафика в София е непоносим, и тарикати дори повече от тук.

Какво правите вие, когато ви засичат, псуват, изпреварват от ляво и от дясно, такситата и маршрутките спират внезапно където им скимне (тук и рейсовете имат право да спрат където и когато искат) ?

Аз лично съм се превърнал в един от тези ''тарикати'', признавам си. Незнам какво да направя за да си върна спокойствието и да се наслаждавам по време на шофиране. Много обичам да карам, но напоследък се е превърнало в игра на нерви, и вината не е само лошите шофьори и тарикатите, но до голяма степен в мен.... Помогнете



Luka 10:27

Редактирано от Dankata на 23.05.07 19:00.



Тема Re: Трафик, гняв, християни...нови [re: Dankata]  
Автор EvaB. (Führerin)
Публикувано23.05.07 19:15



А питаш ли ме мен колко ми липсва трафика в Германия и Швейцария, перфектен, културен, безупречен. Тези хора са най-добрите шофьори в света и затова да с кара с 200 там е по-безопасно от 100 тук...
А даже си имам и един навик, едно инатене по скоро, понеже си е точно това - винаги пресичам правилно, на зелено и на пешеходна пътека и не ме интересува дали някоя кола е съгласна или не с предимството ми (излишно е да споменавам, че повечето не са :))) Ако ми даваха по лев за всяка ругатня, която съм отнесла сигурно днес щях да съм много богата, но някак упорито вярвам, че шофирането и пешеходството са един вид обществен договор и докато и двете страни не се научат да го спазват, ще има много жертви. Шофьорите трябва да разберат, че на червено се спира, а не кара, а пък пешеходците, че трябва да се борят за правата, които имат.

Говорим твърде много, обичаме твърде рядко и мразим твърде често?


Тема Re: Трафик, гняв, християни...нови [re: Dankata]  
Автор famulus (щастливец)
Публикувано23.05.07 19:27



Оффф... това е голям проблем

Тука където съм пътищата са едни от най-добрите в света, но трафикът е много хаотичен. А ако не караш като тях, просто спираш движението. Освен това скоростта опиянява. После, има момента да караш хубав як джип и пр

Не предавай на зверове душата на Твоята гургулица

Тема Re: Трафик, гняв, християни...нови [re: famulus]  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано23.05.07 20:08



едно време отказвах д асложа Християнска рибка на колата си зареди начин апо който карах, от както се роди дъщерята скороста загуби огромного си значение. Но в България като карах се изнервя много и се карахме с жената. И сега на съм божа кравичка за това нямам и рибка, но поне съм 80% по спокоен.

Определено в въпрос на това колко се вживяваш в трафика и колко го взимаш лично. На мен бабичка среден пръст е показвала. В Китай примерно съвета е не прави контакт с очи, защото ако си видиял идващия тои очаква да го наместиш. В подобна изолация също няма да зимаш случилото се лично. Слагаш една проповед на касетофона да се върти гледаш си пътя излизаш малко по рано и така.

Here’s my heart, O take and seal it,
Seal it for Thy courts above.


Тема Re: Трафик, гняв, християни...нови [re: Dankata]  
Автор cuddlyМодератор ()
Публикувано23.05.07 20:55



да, софия е ужасно място и за каране и за пешеходстване.
да живеят парковете

!

мисля си как забързаността увлича и всеки се юрва да иска да стигне по-бързо. да задминеш всички наоколо и финишираш пръв.
що за лудост!

едно от решенията е да се тръгва много по-рано, когато трафикът не се е още побъркал. и човек да се опитва да си наложи да не бърза.




Тема Re: Трафик, гняв, християни...нови [re: cuddly]  
Автор dqdogodo (упорит охльов)
Публикувано23.05.07 21:28



аз с катафалката нЕмам проблем...
всичките ме уважават по пътя...
все си мислят,че карам мрътвец...
а,на мретвец пътя не се пресича...
аз не ругая,не псувам и не показвам среден пръст...
но,пак греха ми е грях...
използвам служебната кола,за да си върша личната работа...
като ми дадат бон за 50 еврака...половинат ги сипвам в адудито...
после в реното,та даждае давaм и на сина с "рено мегане - спорт"...
викам на дорето,да вземем един микробус,че тука цената на цветните метали е голяма...
нали съм циганин - все на там ме избива...
сега ги карам с "катафалката"...
не се оплаквам...на седмица от "цветните матали"избивам за пурите и уйскито,че остава,та ходим на български ресторант...
аз от тях си сбирам пари "тайно" за фонда "и аз съм мъж"...

Чрез упоритост охлювът достигнал до небесната дъга.


Тема Re:нови [re: Dankata]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано23.05.07 22:30



Аз като шофирах преди и винаги внимавах за всякакви такива изненади от ляво и от дясно.
Очите ми бяха на шест през цялото време ...
Имам се за добър и внимателен шофьор, толерантен и разбран ... Затова си отстъпвах предимството само и само да избегнем ПТП ...
Ама писва ... Яко писва ... Затова слезнах от шофьорското място и сега само се возя.
Което не прави пътуването по-приятно, не.

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор dqdogodo (упорит охльов)
Публикувано23.05.07 22:33



Ама писва ... Яко писва ... Затова слезнах от шофьорското място и сега само се возя.


абе друго си е да въртиш кур-милото...

Чрез упоритост охлювът достигнал до небесната дъга.


Тема Re: Трафик, гняв, християни...нови [re: Dankata]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано23.05.07 22:51



Моли се... и за тях и за себе си. Докато караш е едно доста полезно занимание.

"Истина, мъчно е на онемелия от чудо да говори на оглушели от крясъци."


Тема и още...нови [re: ask2OO4]  
Автор cuddlyМодератор ()
Публикувано23.05.07 22:56



една добавка - песента.
да си пее човек (било то хваление, или просто любими песни) помага много.




Редактирано от cuddly на 23.05.07 23:01.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.