Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:48 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема четохте ли си bibliata.com .../изповед/нови  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано17.05.07 01:29



Работя по един план за четене на Библията венъж на година, ама не върви. Даже супер не върви. Гледам 16ти Май а аз съм на плана за месец Февруари. Едно време подигравахме хората с такъв духовен прогрес. Всичко друго ми се чете ама съм затъпял явно и Билията само я гледам как събира прах на нощното шкафче. В този форум не се цитира много Словото вече. Всички ли сме се разкапали до такава степен. Признавам виновен съм за падежа си. Извинения имам 100. Дори bibliata.com чета зареди евангелските вести, да си избера евро депотат и да чуя някоя песен. Всичко друго но не и Библията. Срамота.



Here’s my heart, O take and seal it,
Seal it for Thy courts above.


Тема Re:нови [re: muntzer2]  
Автор Bиливap (кисело грозде)
Публикувано17.05.07 06:41



В този форум не се цитира много Словото вече.
Не си прав.
Тук всяко трето изречение е цитат.
А всяко четвърто е смело тълкуване на предното.

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.


Тема Re: четохте ли си bibliata.com .../изповед/нови [re: muntzer2]  
Автор ponqkoga6teidvam ()
Публикувано17.05.07 09:20



Хм, този план и аз съм го ползвала преди година. Но....не смятам, че е добра идея, защото в един момент разбираш, че се напъваш да четеш не заради самата Библия и духовен глад в тебе, а заради самият план...Аз смятам, че грешно ни е втълпено, че трябва всеки ден да се чете еди колко си от Библията и ако не го направиш си голям грешник...Тези сравнения, които обичат да правят в протестанстките среди, че отделяш толкова време за еди кое си, а за Бога и Словото Му не намираш такова за мен са супер манипулативни...По-добре е човек да прави това, което усеша в сърцето си, че иска да направи, да не върши дела поради втълпена вина....Естествено добре е стремежа му да бъде доближаване към Бог, но това не става с четене и " изучаване" на Словото Му чрез вина...



Тема Re: четохте ли си bibliata.com .../изповед/нови [re: muntzer2]  
Автор Mordecai (Прецизен)
Публикувано17.05.07 09:36



И аз съм като тебе не ползвам план но определено преди отделях повече време за четене на Библията. Вечер имам 3 часа свободни и се чудя, кое по напред да свърша. А и жената и детето си искат своето. А ако си легна и реша да прочета малко сънят ме връхлита много бързо.


Знам обаче, че мога все пак да намеря време за четене. Така, че по горното, което съм написал едва ли ми е оправдание.
Съгласен съм с "понякога ще идвам", че да се насилване да четем и това не си е работа.



Тема Re: четохте ли си bibliata.com .../изповед/нови [re: ponqkoga6teidvam]  
Автор maycal (старо куче)
Публикувано17.05.07 09:59



Мисля, че системно и педантично четене на Библията изцяло(от край докрай), особено Стария завет, е непосилна задача за обикновените хора.Считам, че усилията би трябвало да са преди всичко върху Новия завет, който също е труден за четене, но е по-важен и от определена гледна точка-по-смислен!



Тема Re: четохте ли си bibliata.com .../изповед/нови [re: maycal]  
Автор ponqkoga6teidvam ()
Публикувано17.05.07 10:12



Някои части от Стария Завет наистина са много трудни, но други пък са много интересни и поучителни..Така, че мисля, че има какво да се понаучи и от там. А Новият Завет- уф, него го препрочитаме по много пъти, ама май само с това си оставаме. По-добре по-малко четене, но извличане на поуки и прилагане в реалния ни живот, отколкото много четене- пък насреща нищо...



Тема Re: четохте ли си bibliata.com .../изповед/нови [re: maycal]  
Автор aтaнacчo (инцидентен)
Публикувано17.05.07 10:23



Мисля, че системно и педантично четене на Библията изцяло(от край докрай), особено Стария завет, е непосилна задача за обикновените хора.

Е, майкале, не е така. Лично аз познавам хора - вкл. и в този форум, които си имат тази практика; няма лошо, защото Заветите са една неразривна цялост. Прав си, че "законът и благодатта дойдоха чрез Исуса Христа", и в този смисъл е по-важно да познаваме Новия Завет. Обаче все пак в Стария Завет има още много неща, които не са се сбъднали, друго е човек да знае откъде е тръгнало всичко - сътворението, падението, завета с Израел, обещанието за Месия, пророчеството...някак всичко е много свързано. Какво му е непосилното на тая задача - дори и като обем това са си най-много 1000 стр.





Тема Клуб "Непознат"нови [re: muntzer2]  
Автор famulus (щастливец)
Публикувано17.05.07 10:35



В този форум не се цитира много Словото вече.

Този форум, ако не си забелязал, в последно време се доминира от духа на подигравка и злоба който работи чрез т.нар. "Непознат". Форумът е основно посветен на злобни подигравки и хули (последните седмици срещу православните, но всички помним същите гадни нападки на тоя човек срещу петдесетници по повод темата за Мел Гибсън, срещу калвинисти и пр), на поддържане на лични вражди чреа повдигане на разни стари теми отпреди години и пр. Тия подигравки и хули неизбежно предизвикват отговор, за радост на беса, който действа в Непознат и се наслаждава - днес враждува с един, утре с друг.

Така действа духът на злобата чрез един човек и вместо в Християнство да се говори за християнски работи или най малкото - да се говори ПО ХРИСТИЯНСКИ за каквото и да било, клубът е превърнат в сатирична антирелигиозна притурка на в. Седем, където е журналист въпросното човече. Единствено срещу адвентистите не сме видели нещо да излезе изпод "гениалното му перо", защото сам той е адвентист.

Като се добавят към скандалите и провокациите от Непознат и по 50-60 постинга спам на ден от невярващите - и ето ти клуб "Християнство".

Не предавай на зверове душата на Твоята гургулица


Тема Re: четохте ли си bibliata.com .../изповед/нови [re: aтaнacчo]  
Автор maycal (старо куче)
Публикувано17.05.07 10:37



Ами аз мисля, поне за себе си, че трябва помощ от учители, разяснения ,тълкуване на пасажи и т.н.
Като казвам -"непосилна" задача, имам предвид-за сам,неподготвен човек ,че трябват предварителни знания и помощ от други хора под различна форма.

Редактирано от maycal на 17.05.07 10:41.



Тема Re: четохте ли си bibliata.com .../изповед/нови [re: maycal]  
Автор aтaнacчo (инцидентен)
Публикувано17.05.07 10:40



Да, в това нещо си 100% православен - без да ми се обиждаш

Но нима Новия Завет няма нужда от учители, разяснение - по-"лек" ли е за разбиране "без учител"?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.