Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:31 28.04.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми * *Кратък преглед

Тема ето един скромен материал,който иска да чете.  
Автор ЛюбимeЦ_12+1 (любим)
Публикувано08.04.07 15:00





откъс от материала
Веднага след това Гробът се разпечатва, патриархът сваля архирейските си дрехи и остава облечен с бял стихар. Управителят на града, както и директорът на полицията претърсват патриарха за възпламенителни материали.




Тема Re: ето един скромен материал,който иска да чете.нови [re: ЛюбимeЦ_12+1]  
Автор ЛюбимeЦ_12+1 (любим)
Публикувано08.04.07 15:02



и част от кореспонденцията на проф.Желев,за таз годишното посещение в Ерусалим

"9:30 часа: Поздрави от Светата земя! Кацнахме в 8:20 часа. Посрещна ни консул Райна Дормишкова. Тръгваме с 3 коли на посолството в Йерусалим. Там в 10:00 ще ни поемат службите за сигурност, за да ни настанят в храма "Св. Възкресение" да чакаме слизането на благодатния огън.


11:00 часа: Влачим се бавно по стария град на път към храма в големи и малки групи от различни православни държави. Всяка група я съпровождат по двама полицаи, пълно е и с войници, но е спокойно.

12:00 часа: Вече сме в храма на гроба Господен. Аз съм седнал под самия купол, на 30 м. от пода. Долу е пълно с духовници и хора от всякакви вери и народи, полицията пази навсякъде. В олтара влязоха тримата ни митрополити и йер. Антим, останалите членове на делегацията ни са в тълпата от 10.000 шумни поклонници и едва ли виждат нещо. Истинска олелия и очакване.

13:40 часа: Йерусалимският патриарх Теофил излезе от олтара на храма "Св. Възкресение", построен от източната страна на ротондата на Гроба Господен. Хоругви, певци и шествие, в което се включват и нашите митрополити. С пеене на "Свете тихий", шествието обиколи три пъти малкия храм над Божи Гроб и влезе вътре в 13:55. С притаен дъх чакаме чудото!

14:05 часа: Св. Огън излезе в 14:05 часа. Ентусиазмът е неописуем. Множествата викат, свирят с уста, ръкопляскат. Целият храм се задими от хиляди свещички. Всички на всички езици се поздравляват с възкресението. Камбаните бият оглушително. Трудно е да се опише всичко това, трябва лично да се преживее! Желая го на всеки!".



Тема Re: ето един скромен материал,който иска да чете.нови [re: ЛюбимeЦ_12+1]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано08.04.07 15:05



цялото духовенство и кралят отишли в Соломоновия храм, неотдавна обърнат от Омарова джамия в църква, а през това време гърците и сирийците, останали на Гроба, разкъсвали дрехите си и с вопли призовавали Божията благодат. И тогава, накрая, Огънят слязъл...


збрави да кажеш,че са си резали месата да потече кръв...



Тема Re: ето един скромен материал,който иска да чете.нови [re: ЛюбимeЦ_12+1]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано08.04.07 15:10



брат,кажи на проф.Желев,че съм бил на Божия Гроб през 1992 година,само,че беше на рождество.
да не не дава описания на "светите места"...
на стар хаджия да не продава "новини"...



Тема Re: ето един скромен материал,който иска да чете.нови [re: diadomateyko]  
Автор ЛюбимeЦ_12+1 (любим)
Публикувано08.04.07 15:21




разкъсването на дрехите,посипване на главите с пепел е традиционенно жалеене в тези земи



Тема Re: ето един скромен материал,който иска да чете.нови [re: ЛюбимeЦ_12+1]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано08.04.07 15:30



ми като бях гол и оструган нула номер - как да спазя тая традиця?



Редактирано от diadomateyko на 08.04.07 16:39.



Тема Re: ето един скромен материал,който иска да чете.нови [re: diadomateyko]  
Автор ЛюбимeЦ_12+1 (любим)
Публикувано08.04.07 15:37



е.."за такива няма закон"





Тема Re: ето един скромен материал,който иска да чете.нови [re: ЛюбимeЦ_12+1]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано08.04.07 16:41



аз съм по закона...
това ми е работат "под прекритие...
ако вярватe "Джейм Бонт" - повярвали бихте и мене...





Тема Re: ето един скромен материал,който иска да чете.нови [re: ЛюбимeЦ_12+1]  
Автор funy77 (антифашист)
Публикувано07.01.21 02:05



а пък това е новата ми страница в профила.



[suggestopedia movie / сугестопедия филм:

подпис:





Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.