Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:32 22.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема На 2 века сме(условно и относително) от  
Автор maycal (старо куче)
Публикувано27.03.07 09:19



първия свят по отношение на материална култура-в смисъл,че тогава може да ги доближиме, да се изравним!?Добре, че поне сме в третия свят, можеше да сме в четвъртия, петия и т.н., където са огромен процент от всичките тези милиарди население!

"Настигаме Европа след 220 години

Лишените от достатъчно средства български работници ще трябва да почакат около 220 години, за да се радват на същите заплати като тези на колегите си от западноевропейските страни. Това пише електронното издание "Пърсънъл тудей", което се позова на проучване на Института за пазарна икономика. В него са разработени 3 варианта кога ще стигнем европейците по заплати. 223 години е най-песимистичният - при ръст на брутния вътрешен продукт от 2%. Оптимистичният вариант предвижда да се изравним с Европа след 36 г. Но условието е всяка година да достигаме 8% ръст на БВП, което не се е случвало никога досега."


Мисля си какво би могло да бъде религиозното измерение на този статус, какъв религиозен коментар, евентуално би могъл да се направи!??

Редактирано от maycal на 27.03.07 09:22.



Тема Re: На 2 века сме(условно и относително) отнови [re: maycal]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано27.03.07 09:52



Сякаш, че съм хукнал да гоня Европата...

"Истина, мъчно е на онемелия от чудо да говори на оглушели от крясъци."


Тема Re: На 2 века сме(условно и относително) отнови [re: ask2OO4]  
Автор maycal (старо куче)
Публикувано27.03.07 15:09



Нека да разгледаме това,че сме в третия свят,а не във втория или първия ( добре че не сме в четвъртия, петия,......,...) от гледна точка на:

1.Възможности на лечение(тук се включва всичко от сферата на здравеопазването), включително и на деца!;

2.Възможности за грижа, рехабилитация и интегриране на инвалиди;

3.Грижа за възрастни, аутсайдери(клошари напр.) и др.

4.Създаване напр. на добри затвори, карцери в полицията и т.н.

Възможности да се решават добре въпроси от всякакъв характер, с оглед на това,че имат и материални и финансови измерения!




Тема Re:нови [re: maycal]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано27.03.07 15:26



Не съм сигурна, че това е най-подходящото място да очакваш някакъв нормален религиозен коментар :)
И ето, единствения отговор, който получи досега беше красноречив сам по себе си.
Кога ли християнската религия се е интересувала от постиженията на цивилизацията, та тепърва да започва?




Тема Re: На 2 века сме(условно и относително) отнови [re: maycal]  
Автор lvoBG (избран)
Публикувано27.03.07 18:40



Поръчението, което християните като общество трябва да следват е да научават всички човешки общества как да се подчиняват на Бога (разбирай да се съобразяват със, да спазват заповедите Му). Подчинението на Бога винаги е последвано от обновяване и когато говорим за общество - това означава обновяване на културата, икономиката, държавността, науката и въобще всяка дейност в това общество.

Когато християните като общество се оттеглят и не извършват това Велико поръчение да просвещават обществата, това бива последвано от време на културна, икономическа, държавническа и т.н. деградация.

Историята е пълна с примери.



Тема Re:нови [re: lvoBG]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано27.03.07 19:17



LOL = Laughing Out Loud




Тема Какъвто и свят да е, той е все П А Д Н А Лнови [re: maycal]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано27.03.07 19:18



и временен. . .

"И биде с в а л е н големият змей, древният змей, наричан дявол и сатана, който мами цялата вселена"

Неслучайно сатана е наречен к н я з на този [паднал] свят. Като властник над всички бог_атства [временни, разбира се] този княз неслучайно не се посвинил да изкушава Самаго Бога с бог_атствата си : "И като Го възведе на висока планина, дяволът Му показа в с и ч к и царства на вселената в един миг време. И рече Му дяволът: Тебе ще дам властта над всички тия царства и славата им, понеже тя е мене предадена, и аз я давам, комуто искам; ако, прочее, ми се поклониш, всичко ще бъде Твое."

Междувпрочем, за да може някой да мами "цялата вселена", то без съмнение има изключително голяма онтологична мощ - този горделив "всезнайко" и в тук не се посвинил да изкушава Самаго Бога с цитати от Писанието. Тъй да се каже, в сървъра му се съхранява цялото познание за видимия свят, знае се почти всичко за всеки, понеже сатана е свидетел на цялата История, в това число и на всички писани книги, в частност и на Библията. Няма ни един човек, който да знае Библията наизуст, и то на всички езици и диалекти, а ето, че за княза на този свят това е като за нас помненето на това, че 2 + 2 е равно на 4-ри.

Накратко: каква полза ако придобием всичките богатства на този [временен] свят, ако сме слуги на княза му и се повредим за веччността. Каква полза, ако имам възможноста да си купя самолет за 200 милиона долара, ако не може да ме отведе до Царството Христово. Каква полза да имам всички средства колкото всички европейци взети заедно, ако не мога с тях да си купя небесно жилище.

Неслучайно, Историята на този п а д н а л свят, ще има Край - "всички тия царства и славата им" ще изчезнат "яко дим", без значение до какво ниво е стигнал "просперитета" им.

. . .


Благословен човек, който се уповава на Господа. 19:31.</EM></FONT></P>

Редактирано от Eжko_ на 27.03.07 19:33.



Тема Re: Какъвто и свят да е, той е все П А Д Н А Лнови [re: Eжko_]  
Автор maycal (старо куче)
Публикувано27.03.07 20:14



"Накратко: каква полза ако придобием всичките богатства на този [временен] свят, ако сме слуги на княза му и се повредим за веччността. Каква полза, ако имам възможноста да си купя самолет за 200 милиона долара, ако не може да ме отведе до Царството Христово. Каква полза да имам всички средства колкото всички европейци взети заедно, ако не мога с тях да си купя небесно жилище. "

Ежко, все едно не си чел втория ми постинг-там писах например за възможността някой инвалид да получава възможности, жизненонеобходима помощ!Представи си всякакви възможни варианти в тази сфера!Иначе естествено , за един инвалид най-важното е да получи Божия благодат, но си трябват и други неща!ДРУГА ГАЛАКТИКА е направо "първия свят" в това отношение-материална, техническа и социално помощ на инвалиди, напр.!
Обърни внимание и на другите точки!

Естествено, че е вярно това за "200-те милиона долара за самолет",което казваш!Защо се хващаш само за "големите работи"!Въпросът за самолет, въртолет, в първия свят има и СМИСЪЛЪТ НА САНИТАРНА "въздушна" линейка, напр., която може да спасява...!

Иначе добре и съответно е ,че даваш религиозна насока на въпроса, разглеждаш го в това му измерение!



Тема Re: На 2 века сме(условно и относително) отнови [re: maycal]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано27.03.07 21:41



Никой въпрос няма ПРОСТО И САМО материални и финансови измерения.

Специално аз имам един живот, а никой не може да носи две дини под една мишница. Кое ми е по възможностите? Кое да гоня? Материалното или духовното? И двете ги нямам, и откъм двете съм беден. Ако за малко нещо не ми достига, ако може да се постигне нормално, в реда на нещата - добре, става. Но се изискват усилия, и то не малки. Изискват се хвърляне на всички сили в дадената посока.

И какво сега, да гоня някой, който има преднина 2 века? И при това е сбъркал посоката като с цената на милиарди човешки животи е стигнал ... до материално благополучие, което продължава да унищожава човешки животи. Не, мерси, да ти приличам на самоубиец?!

"Истина, мъчно е на онемелия от чудо да говори на оглушели от крясъци."


Тема Re: На 2 века сме(условно и относително) отнови [re: ask2OO4]  
Автор maycal (старо куче)
Публикувано27.03.07 21:49



" Ако за малко нещо не ми достига, ако може да се постигне нормално, в реда на нещата - добре, става. Но се изискват усилия, и то не малки. Изискват се хвърляне на всички сили в дадената посока."

Това, което казваш, е точно по проблематиката!

Редактирано от maycal на 27.03.07 21:55.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.