Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:18 30.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Индулгенция за анатемосаните медицинови  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано08.03.07 18:14



Понеже както ви е известно имам връзки в Рим, собственоръчно опрощавам несправедливо анатемосаните колеги от свещенниците на Българската Православна Църква. Единственото условие е да приемат Католицизма, като така хем ще се станат истински християни, хем и проклятието на схизматиците от изток няма да важи:



Facta, non verba!


Тема Re: Индулгенция за анатемосаните медицинови [re: Last_Roman]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано08.03.07 18:30



Оо те пък католиците как обичат аборта

...

вяра~надежда~любов

Тема Re: Индулгенция за анатемосаните медицинови [re: мaлkaтa]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано08.03.07 18:32



Няма да спориш с Pontifex Maximus. Чети внимателно, грешнице /за тебе никаква индулгенция няма да издействам/.



Facta, non verba!


Тема Re: Индулгенция за анатемосаните медицинови [re: Last_Roman]  
Автор Heпoзнaт® (Архонтствуващ)
Публикувано08.03.07 19:25



Вероятно според тебе убиването на човешки същества е нещо съвсем в реда на нещата. Защо тогава не започнеш от себе си, за да освободиш планетата от един безкрайно досаден позиращ индивид?



Тема Re: Индулгенция за анатемосаните медицинови [re: Heпoзнaт®]  
Автор cslewis (новак)
Публикувано08.03.07 19:29



Непознат,

Не забравяй какво е казал Исус за омразата към ближния! Не бъди злобен към хората. Аз самият често правя тази грешка, след което дълбоко се разкайвам. Нека не сме като невярващите и да обичаме дори тези, които ни се подиграват...



Тема Re: Индулгенция за анатемосаните медицинови [re: cslewis]  
Автор Heпoзнaт® (Архонтствуващ)
Публикувано08.03.07 19:37



Кое от казаното от мене не е вярно? Че убийството е нещо осъдително или че така нареченият римлянин, да не надяваме наистина последен, е страшно досаден позьор?



Тема Re: Индулгенция за анатемосаните медицинови [re: Heпoзнaт®]  
Автор cslewis (новак)
Публикувано08.03.07 19:45



Коментарът ми не беше относно това кое е истина и кое не е в твърденията ти. Това, което ме интерусава е какво носиш в сърцето си - дали е мир и любов към другите, или злоба и омраза? Надявам се да е първото!





Тема Re: Индулгенция за анатемосаните медицинови [re: Heпoзнaт®]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано08.03.07 20:29



Първо дай дефиниция за човешко същество, после се опитвай да спориш с мен.



Facta, non verba!


Тема Re: Индулгенция за анатемосаните медицинови [re: Last_Roman]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано10.03.07 22:22



тъй като простотията на водния дух е още на страница първа, считам за уместно и тази тема да й прави компания.



Facta, non verba!


Тема Re: Индулгенция за анатемосаните медицинови [re: Last_Roman]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано11.03.07 00:27



Между другото, покрай разменените комплименти с непознатия циганин /тук санчо да не се засяга - използвам думата, за да отразя манталитета на субекта, а не етническата му принадлежност/, съвсем забравих да разкажа за една показателна случка от работата ми.
Седя си в аптеката, никому нищо лошо не правя /сиреч зяпам преминаващите млади майки с деца и обмислям къде да разпусна след края на работния ден/ и влиза една мацка /изглежда си съвсем здрава/ и разправя: докторът ми писа един аугметнин /тук да не решите, че правя реклама на продукта/, дай да го пия. Няма лошо - давам льокарството и се осведомявам за причината на заболяване, температурата и пр. А не, отговаря девойката - вчера си направих аборт и ми го предписаха. Тук даже и професионалистът в мен, навикнал на всякакви пациентски изцепки, се втрещи - просто много безчувствено го каза момичето. В общи линии излезе че едва ли не се е излекувала от някаква болест. Тъй че после кой виновен? Камилата или камиларя?

Facta, non verba!

Редактирано от Last_Roman на 11.03.07 00:34.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.