Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:39 19.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Струва ми се, че Бог ме мразинови  
Автор иckaмдacъмдeтe (непознат )
Публикувано09.03.07 10:22



Напоследък ми се случват ужасни неща, толкова ужасни, че имам чувството, че Бог ме е намразил. Струва ми се, както казва псалмопевеца, че "е загубил благоволението си в мене". Тази сутрин се сетих за онази история за стъпките, нали се сещате, за двата чифта стъпки по пясъка и как в един момент стават само един чифт. Струва ми се, че вървя съвсем сама по пясъка, просто няма как Бог да ме носи при всичко това, което ми се случва. Чудя се защо става така, защо го допуска. Може ли да ме е намразил? Просто вече да не го кефя...



Тема Re:нови [re: иckaмдacъмдeтe]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано09.03.07 10:36



Глупости.
Не те мрази.
А те обича.
Божията любов се изразява в изпитанията, които ни праща, които да изпитат волята ни и да ни научат на нещо.
За съжаление няма духовно израстване без болка и сълзи.
Можеш да си помогнеш като се опиташ да анализираш собственото си поведение и да видиш къде грешиш.
Божията любов не се изразява в глезене.
Болезнен е пътя.
И не е пясък, а осеяна с тръни стръмна пътека.
Но в дългосрочен план си заслужава.
Само не губи вяра в Него.
Защото Той никога няма да изгуби вяра в теб!




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Boдeндyx® (Народен будител)
Публикувано09.03.07 10:37



Направо не мога да повярвам кой го пише това... Славке, какво е станало с теб - да не си повярвяла?!?!?



Тема Re: Струва ми се, че Бог ме мразинови [re: иckaмдacъмдeтe]  
Автор cuddlyМодератор ()
Публикувано09.03.07 11:08



здравей.

най-вероятно не те е намразил, а стъпките са само Неговите - и те носи на ръце, точно както е в онази картинка.

понякога се случват такива ужасии наоколо (или вътре в човека), че имаш чувството, че не можеш да продължиш нататък. Е, именно тогава Той те носи. Разбира се, точно в този гаден период е най-вероятно да мислиш и чувстваш, че Бог е далече, изоставил те е, не те обича и т.н.

Но не е вярно. Като отмине бурята и се покаже оново Слънцето, разбираш това.

От личен опит говоря.

Така че, спокойно, ще отмине всичко и ще можеш отново да Го виждаш, усещаш, разбираш...




Тема Re:нови [re: Boдeндyx®]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано09.03.07 11:14



Никога не съм отричала това, което казах преди малко.
И много пъти съм го повтаряла в клубовете.
Но някои хора не могат да четат.
Други са ми различията с ... типичните християни.




Тема Re: Струва ми се, че Бог ме мразинови [re: иckaмдacъмдeтe]  
Автор иckaмдacъмдeтe (непознат )
Публикувано09.03.07 14:05



Благодаря ви, искаше ми се да споделя с някого, вкъщи съм винаги силната и оптимистична, но в сърцето ми има безкрайно много мъка. Надали бурята ще отмине, защото бях наранена там, където най боли: в детето ми. То ще е увредено за цял живот. Не знам защо стана така, знам, че съм грешна и ужасна, ама чак пък толкова...



Тема Пак ти казвам...нови [re: иckaмдacъмдeтe]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано09.03.07 14:25



Смени бога и всичко ще е наред. Че и по-добре - има по-силни богове!



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Струва ми се, че Бог ме мразинови [re: иckaмдacъмдeтe]  
Автор cslewis (новак)
Публикувано09.03.07 17:12



Не искам да бъда коравосърдечен, но не смятам, че си вярваща и че наистина търсиш помощ. Един християнин никога не би допуснал, че Бог може да го мрази. Бог не мрази така както ние хората мразим, защото на нас нещо не ни отърва. Бог обича...
А ти защо задаваш този въпрос - нима искаш наистина да ти се случи това, за което говориш?





Тема Re: Струва ми се, че Бог ме мразинови [re: cslewis]  
Автор cuddlyМодератор ()
Публикувано09.03.07 17:21



по-кротко с обвиненията и класификациите кой е вярващ и кой не.

когато на някого всичко му е ОК, разбира се, че ще е убеден, че "Бог обича"..

когато нещата се скофтят, се изпитва вярата - като заприиждат реки, задухат ветрове...




Тема Re: Струва ми се, че Бог ме мразинови [re: cuddly]  
Автор филocoфeн (кандид)
Публикувано09.03.07 17:43



И на мен това ми хрумна, преди да прочета всички мнения: не можем да бъдем сигурни, че Бог обича безусловно! Щом ни мразят, защо да не мрази и той? В крайна сметка всичко е въпрос на догадки, когато бива формулирана теза. Тук ми идва една мисъл на философа Дельоз: "Бог твори света смятайки, но интересното е, че сметките му никога не излизат верни".

Бог е мистерия, което ще рече, че е неотделим от страданието и загубата поне така, както и от радостта и благополучието.

Редактирано от филocoфeн на 09.03.07 17:44.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.