Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:25 01.07.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Да подкрепим семейството!  
Автор Boдeндyx® (Народен будител)
Публикувано10.03.07 22:16



Ще подкрепите ли петицията в защита на нормалното семейство от езическите законодателни недомислия?





Тема Re: Да подкрепим семейството!нови [re: Boдeндyx®]  
Автор JoroHМодератор (ВРИД)
Публикувано11.03.07 10:29



Темата беше наспамена от недостойни коментари. Затова реших да изтрия всичко с изключение на началния постинг.



Тема Re: Да подкрепим семейството!нови [re: Boдeндyx®]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано11.03.07 16:01



Семейството в досега характерния си вид отмира като институция, просто хората разбират, че е по-разумно, по-гъвкаво, по-естествено и т.н. да не навлизат в някакви излишни обвързаности, наречени "брак".

Което разбира се не пречи дори и на отглеждане на деца, стига да им е осигурено всичко, от което се нуждаят. И родителите да са интелигентни (което разбира се не означава задължително сключили брак).



Тема Re: Да подкрепим семейството!нови [re: бeзпътeн]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано11.03.07 16:05



Семейството в досега характерния си вид отмира като институция, просто хората разбират, че е по-разумно, по-гъвкаво, по-естествено и т.н. да не навлизат в някакви излишни обвързаности, наречени "брак".

Което разбира се не пречи дори и на отглеждане на деца, стига да им е осигурено всичко, от което се нуждаят. И родителите да са интелигентни (което разбира се не означава задължително сключили брак).


много обективно...
харесвами позицията ти...
стар съм за нея,на,ако бях млад бих направил точно това...



Тема Re: Да подкрепим семейството!нови [re: Boдeндyx®]  
Автор пчeличkaтa (бръмчаща)
Публикувано11.03.07 17:23



Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите!
Писано е още: Бракът у вас (християните) да бъде на почит и леглото (брачното ложе) неосквернрно!
Другите закони не ме вълнуват - само Божиите!
Дали църковен или светски (законен), бракът винаги е пред Бога, така че всеки ще отговаря за деянията си!

Бог прощава, но не оставя греха ненаказан!


Тема Re: Да подкрепим семейството!нови [re: Boдeндyx®]  
Автор Kalomain (търсеща)
Публикувано11.03.07 17:58



Това, което Бог е събрал, човек не може да раздели. Нито пък би събрал за дълго нещо, което по принцип е разделено.
Май в Книгата на Мирдат имаше доста интиресно нещо по този повод.
Чели ли сте я?



Тема jaime14, пиши на кирилица!нови [re: jaime14]  
Автор maycal (пристрастен)
Публикувано12.03.07 08:29



"
Моля Ви пишете на кирилица. Ако Вашият компютър няма подобни възможности, точно над прозорчето, в което пишете има Кредор (едно синьо бутонче с бели букви US), което като го превключите Ви дава възможност да пишете на кирилица (фонетично и стандартно).
Нека се уважаваме и не четем шльокавица. "


Ако нямаш наистина техническа възможност е друго, но ако имаш такава , а не я използваш значи си ************(изтрито

)!



Тема Re:нови [re: Boдeндyx®]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано12.03.07 10:04



Не.
Защото е глупаво.
Няма граждански брак, няма развод.
Вземете за пример Норвегия - там съжителството е равнопоставено със сключения граждански брак, единствената разлика е в това, че женените плащат по-ниски данъци.
Там разводи почти няма, много хора си живеят на семейни начала цял живот, имат си деца и са щастливи.
В кой век живеете бе, хора?
Един подпис в съвета не гарантира щастлив брак - напротив, само пълни архивите в съда с бракоразводни дела по-късно и грозни сцени като: на теб пералнята, на мен дивана ...
Пораснете.
Интелектуално.


Редактирано от Bиливap на 12.03.07 10:04.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор ЛюбимeЦ_12+1 (любим)
Публикувано12.03.07 10:08



Миличка ти някога изобщо имала ли си приятел?
А повече от двама,май не си имала истински пълноценни контакти на всяко едно ниво за което се сетиш?
Не знаеш ли че " грозни сцени като: на теб пералнята, на мен дивана ... " съпътстват всяка връзка,било тя корпоративна,било то емоционална,всеки си търси дела който е привнесъл в общата "каса" или "дело".

"ubi amor,ibi oculus" T.Aквински
III Super Libro Sententiarum,35.1.2


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано12.03.07 10:12



Един подпис не гарантира добър брак, обаче говори за отговорността, която човек трябва да поеме в брака. То всеки може да я кара безотговорно. Обаче съжителството без брак се нарича блудство, понеже всеки мисли себе си необвързан, свободен да си отиде когато си иска. Ако пък не се смята за такъв - какво му пречи ”някакъв си подпис”?

Защо интелектуалното порастване трябва да значи мислене с какво ли не, само не и с главата?



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано12.03.07 10:19



значи - като има някакъв шанс нещо да е гадно, защо изобщо да го правим? ами то и секс има шанс да е гаден, пък и децата може да излязат изроди. защо да ги правим?





Тема Re: Да подкрепим семейството!нови [re: Boдeндyx®]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано12.03.07 10:20



Щом е срещу езичеството, давай да подписвам!





Тема Re:нови [re: ЛюбимeЦ_12+1]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано12.03.07 11:11



Миличката е имала връзки, да.
И е наясно с простотията сред хората, да.
Ако ще ми отговаряш на постовете, гледай да е нещо смислено поне.




Тема Re:нови [re: ask2OO4]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано12.03.07 11:14



Невинаги в едно съжителство всеки се смята за необвързан.
Нещо бъркаш понятията.
Когато живееш с някой, създавате деца, градите общ дом и бъдеще, имате общ семеен бюджет ... къде точно видя `необвързващата` част?
И без подпис можеш да си отговорен.
Но много хора гледат на подписа като на окови, вериги и ... сещаш се.
Отговорността и зрелостта НЕ СЕ влияят от подписа.




Тема Re:нови [re: xenox]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано12.03.07 11:17



Всеки сам преценява за себе си.
Чудя се кога ли християните ще започнат да уважават правото на избор на всеки човек.
А също така кога ли българите ще започнат да мислят като хора от 21 век, а не от 16.
Европа на кукуво лято.




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор ЛюбимeЦ_12+1 (любим)
Публикувано12.03.07 11:27



Kато е имала връзчици то не са били както показваш със някаква поука за теб.
Като не можеш да отсееш че и корпоративното и емоционалното винаги са съпроводени със делба.
Ако няма регламент обаче познай кои аргументи влизат в сила


За останалото се сърди на себе си,защото всичко това е резултат на твоите "смислености" миличка.


"ubi amor,ibi oculus" T.Aквински
III Super Libro Sententiarum,35.1.2

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано12.03.07 11:32



права си. европа е за свобода на словото - а на нас все ни се забранява да си изказваме мнението.
за мисленето от 21-век. то не води до нищо добро.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор cuddlyМодератор ()
Публикувано12.03.07 11:36



и когато двама души, живяли без подпис, решат да се разделят и да делят децата, къщата и т.н., защо мислиш, че сцените ще са по-малко грозни и просташки?




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано12.03.07 11:41



Добре, защо трябва да увъртаме до безкрай? След като човек има (и това е нормално да е така) желание да поеме отговорността си и да се обвърже сериозно с даден човек (да не го напуска при никакви обстоятелства), тогава не разбирам защо да не се разпише. Нежеланието да се направи това според мен е основано единствено върху чувството за необвързаност, и по-лесна раздяла един ден евентуално. Не виждам друга причина. И точно това е същественото според мен на въпроса с брак или без брак - начинът на мислене, отношението към семейството.



Тема Re: Да подкрепим семейството!нови [re: Boдeндyx®]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано12.03.07 15:08



Странно е един професионалист да говори за "езически законодателни недомислия", още повече, когато е призван да действа според съществуващото законодателство, а не според това, за което си мечтае.



Като се възцари "божието право", ще ни горите ли на клада?

Но в семейството е много важен КРЪСТА. Както се казва, здрав кръст - здраво семейство.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re:нови [re: ЛюбимeЦ_12+1]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано12.03.07 15:42



Не нося отговорност за чуждата глупост, съжалявам :)
Не се мъчи повече, очевидно е, че четеш постовете ми отгоре-отгоре.




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор ЛюбимeЦ_12+1 (любим)
Публикувано12.03.07 16:08



"Не нося отговорност за чуждата глупост, съжалявам ",миличка дори елементарното ли не осъзнаваш?
Въпроса не е на плоскоста своя-чужда глупост,ако все още не си разбрала се разглежда принципното положение при което се развива раздялата.
Това че не си осъзнала че нерегламентираната връзка също често се разпада с експлодиращи емоции си остава твой проблем.
Държа да ти спомена че и обратния пример също е верен



Все повече се убеждавам че човек не е кофа че да можеш да му прелееш ум,колкото и да е неприятно ако сам не пожелае да "заякчи" познавателната си способност няма кой да му помогне



"ubi amor,ibi oculus" T.Aквински
III Super Libro Sententiarum,35.1.2

Тема хех...нови [re: Bиливap]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано12.03.07 16:45



Стига с този 21ви век бе човек!

20ти и 21ви век имат значителни постижения в областта на науката и технологиите, но относно моралното, личностното и общественото развитие са пълна скръб и тотално падение! Семейството умира, обществото се разяжда отвътре, хората не знаят какво да правят с младото поколение (тийнейджърите) и т/н и т/н...... тотална катастрофа. А ти ни призоваваш.. кога ли най-сетне и ние ще почнем да мислим в разкапаните, "модерни" рамки на века в който живеем...

Пробвай да мислиш малко 'outside the box'.. стига клишета от сорта "живейте като хора от 21ви век".

вяра~надежда~любов


Тема Re:нови [re: cuddly]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано12.03.07 16:48



Не съм казала това.
Казах, че подписа не гарантира мирното разделяне на нещата.




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор cuddlyМодератор ()
Публикувано12.03.07 16:50



добре, съгласна съм с теб.

даже подписът нищо не гарантира. Това е едно материализирано обещание - може да се спази, а може и да не се.




Тема Re:нови [re: ask2OO4]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано12.03.07 16:52



Питай всички онези мъже, които искат да живеят с гаджетата си, но не искат да се женят за тях


Има го психологическия момент, че ако нещата не потръгнат, винаги можеш да си тръгнеш без да киснеш по съдебни зали, да плащаш на адвокати и прочие.
С или без подпис скандал ще има, ако хората са с такава нагласа.
Не виждам причина да се лишаваме от правото на свободен избор относно подписа.
Работя в нотариална кантора и съм виждала достатъчно бракоразводни съдебни решения ... така че подписът просто спестява бюрократични спънки, когато(ако) решиш да си тръгнеш.
Ако си скандалджия, подписа едва ли ще те спре ...




Тема Re:нови [re: мaлkaтa]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано12.03.07 16:59



Наред с изброените от теб неща, обществото се е развило и в посока по-голяма свобода, България се опитва да се приобщи към голямото европейско семейство.
Консервативното мислене няма да ни помогне да се интегрираме.
Ако си мислиш, че 7 милионна България ще промени света, бъркаш.
Всъщност ... то си е индивидуално решение на всеки човек :)
И пак стигаме до старомодната религия, която хората някак по навик изповядват, по навик ходят на Църква на Великден и Коледа, по навик палят свещ ... `защото така трябва, защото така правят и другите`, но отвътре - празно.
Ето върху тази празнота трябва да поработи християнството, защото не предлага абсолютно нищо за запълване.
А само плюе насам и натам по медии, секти и филмова индустрия, че развалят хората ...

И още нещо ... аз винаги мисля 'outside the box' - тук ме карате да се вмъквам във вашия box, който ама хич не ми е по мярка.




Тема Re:нови [re: cuddly]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано12.03.07 17:05



Ура, най-после единомислие ...






Тема Re:нови [re: ЛюбимeЦ_12+1]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано12.03.07 17:07



Ако четеше другите ми постове по темата, щеше да осъзнаеш какви абсолютни глупости дрънкаш напоследък.
За справка - виж отговорите ми до къдлито и изобщо хвани чети, а?
И не се прави на човек, който ме познава






Тема Re:нови [re: BlackWolf]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано12.03.07 17:15



Да те завива любимото същество, за да не настинеш.
Много е романтично, нали? :)
И едно такова стоплящо отвътре.




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано12.03.07 17:23



"Наред с изброените от теб неща, обществото се е развило и в посока по-голяма свобода" - вярно! Абсолютно няма да отрека, че съм щастлива от факта, че жените вече имат по-висока стойност от добитъка

За свободията няма да пиша, всички сме наясно до какво води.

Мен не ме интересува моята позиция да промени света, мен ме интересува да не направя компромис със себеси, защото видите ли живеем в 21ви век и аз трябва да съм като всички други.

"И още нещо ... аз винаги мисля 'outside the box' - тук ме карате да се вмъквам във вашия box, който ама хич не ми е по мярка."

Смея да не се съглася с теб. Ти си човек, който обича да разсъждава и има доста самочувствие отностно способностите си в тази насока. Но когато ми казваш "живей и мисли като човек от 21ви век, стига с тая старомодна религия" ти мислиш точно в рамките на една кутийка.. замисли се.
Защо аз трябва да живея според както налага века ни? Нали всичко било въпрос на избор и бла-бла? Е защо не приемеш, че сме направили избор различен от твоя.

Честно казано не виждам как, къде и кога някой е опитвал да ти наложи някакъв начин на мислене. Напротив, самият факт, че съвсем свободно си изказваш мнението и хората водят дискусии с теб, а не те игнорират или заклеймяват - говори, че никой нищо не ти налага.

Но и ти като много други "посетители" тук обичаш да си контра.

вяра~надежда~любов

Тема Re:нови [re: мaлkaтa]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано12.03.07 23:06



О, не ... 21 век още не е завършил, за да го слагаш в кутийка.
Той току-що е започнал.
Тепърва ще ставаме свидетели на промени.

Не съм `контра` просто заради кефа, а защото просто имам различна гледна точка и обичам да си я отстоявам и аргументирам.

А малко погрешно, еднопосочно и крайно тълкуваш репликата ми за `мисли като в 21 век`






Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор ЛюбимeЦ_12+1 (любим)
Публикувано13.03.07 08:41



Akо те познавах сигурно щях да ти налея малко от липсващото ти:))
В случая с тебе разискваме несподобноста ти да оцениш завършека на една връзка,какво си писала към други е друг въпрос,това е така и защото аз първи ти обърхах внимание че не вдяваш материята



"ubi amor,ibi oculus" T.Aквински
III Super Libro Sententiarum,35.1.2

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано13.03.07 11:02



Аз съм на мнение - ако мислиш за раздяла, по-добре изобщо не започвай връзка.
И изобщо - брачното общуване извън брака е безнравствена постъпка, която влече след себе си тежки последствия. Така че за онези, които искат да ”живеят” с гаджетата си за пробата, имам да кажа едно нещо - Това не е детска игра! Ако ще се правите на деца, не се хващайте с работи за големи - играйте си на татковци и мами с кукли. Ако пък искате семейство и всичко, което е свързано с него, хлапашкото мислене и поведение е не само безотговорно и неуместно, но крайно опасно.

Мисля, че гаджетата на такива мъже, ако уважават себе си най-малкото, трябва да ги ”отрежат” просто. Те са хора в крайна сметка, не парцала, в който някой ще се избърше и после ще захвърли.



Тема Re: Да подкрепим семейството!нови [re: пчeличkaтa]  
Автор JohnKnox (член)
Публикувано13.03.07 11:31



Другите закони не ме вълнуват - само Божиите! ооооо лельо ти от кога стана Реконструкционистка че така смело праскаш? верно ли Божия Закон те интересува? Да не би да искаш да го видиш прилаган навсякъде в живота?



Тема Re:нови [re: ask2OO4]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано13.03.07 11:53



Много добре знаеш, че в началото на връзката нито един от двамата не мисли за раздяла.
Всичко е розово и безоблачно ... а сега си представи, че нещата не потръгнат, както са били планирани, и се стигне до единодушното решение за раздяла.
Как можеш да си сигурен, че ще останеш с този човек цял живот без дори да си го опознал?
Или сега ще кажеш, че и разводът е грях ...
Познавам двойки, които живееха без брак 10, че и повече години, и много по-късно се `бракуваха`.




Тема Re:нови [re: ЛюбимeЦ_12+1]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано13.03.07 11:55



Не отхапвай залък по-голям от този, който можеш да преглътнеш.
Че ще се задавиш.




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано13.03.07 14:23



Просто твърдя, че за да живеем полово с един човек, трябва да поемем отговорностите си. Бракът не се крепи на розови облаци и памучни сърчица. Ако на някой му е толкова мозъка, че да счете това достатъчно за връзка, много съжалявам, но ще остане твърде неприятно изненадан. Бракът се основава на любов, уважение, отговорност и т.н.

И нито уважението, нито отговорността е оправдано, ако просто така се изпарят. Днес ги има, утре - не. Това е поведение на фурнаджийска лопата. Ако ги нямаме, трябва да се стремим да придобием, другото е позорно бягство и скатаване.

Колкото до любовта - любовта (ако я има изобщо) не отпада. Никога. Така че ако един ден си е ”отишла”, просто означава, че никога не я е имало.

Но при това отношение - на какво основание хората правят секс - без отговорност, без взаимно уважение, без любов?! Ако ти не намираш грях в това, то аз намирам и то доста.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор БaйTopбaлaн (Експерт)
Публикувано13.03.07 14:53



Стремежът да се живее без брак не е плод или привилегия на 21-ви век - тук много се лъжеш!
Винаги е имало хора, които не са съобразявали с нормите на обществото и на Бога и са живяли без брак.
Смея да кажа, че 21-ви век малко е позакъснял да се "изкаже" като родоначалник на безбрачното съжителство.
Авторът на брака е Самият Бог - дори на някого да не му харесва този факт. И ако дадена личност твърди, че почита Бог и желае да живее в мир с Него, то това включва приемането на Неговата воля за брака.

"Като послушни деца, не се съобразявайте с първите страсти, които имахте във време на незнанието си; но, както е свят Този, Който ви е призовал, така бъдете святи и вие във всичките си постъпки; защото е писано "Бъдете святи, понеже Аз Съм свят"... Защото доста е миналото време, през което сте живели така, както желаят да живеят езичниците, като сте прекарали в нечистоти, в страсти... относно които неща те и се чудят и ви хулят загдето не тичате с тях в същата крайност на разврата, но те ще отговарят пред Онзи, Който скоро ще съди живите и мъртвите."

Просто (но не прост) човек


Тема Re:нови [re: БaйTopбaлaн]  
Автор БaйTopбaлaн (Експерт)
Публикувано13.03.07 14:59



Харесва ми това, което каза един мъж по повод на брака и той не е нито християнин, нито религиозен: "Аз ще се оженя за приятелката си, защото не желая един ден синът ми да казва "Тате е гадже на мама".


А що се отнася до секса, и него го е изобретил Бог. И Той дори е заповядал на съпруга и съпругата да не се лишават от секса, а да се наслаждават в него - да се кефят максимално. Така че, който си мисли за Бог като за изкуфял старец с дълга бяла брада, който си няма работа и се шматка с бял чаршаф на Небето, жестоко се лъже. Бог разбира както от ядрено гориво, така и от секс

Просто (но не прост) човек

Тема Re: Да подкрепим семейството!нови [re: Boдeндyx®]  
Автор jaytee (познат)
Публикувано13.03.07 19:43



Защо, според теб, алтернативите на "нормалното" семейство заплашват "нормалното" семейство и то има нужда от подкрепяне? Ако има узаконени съжителства и еднополови бракове това как ще ти попречи да създадеш "нормално" семейство? Може би се притесняваш, че приятелката ти няма да се омъжи за теб, ако има алтернативи?



Тема Re:нови [re: ask2OO4]  
Автор jaytee (познат)
Публикувано13.03.07 20:01



ask2004, проблемът е, че никой не подготвя хората за проблемите на брачния живот. Традициите са нарушени и младите хора стигат до зрелост без да имат представа за това какви проблеми ги очакват в брака, без никой да ги подготви за това как да живеят с друг човек. Особено в България, където всеки има максимум един брат или сестра и на практика всички сме пораснали сами.

Редактирано от jaytee на 13.03.07 20:07.



Тема Re:нови [re: ask2OO4]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано13.03.07 20:32



Хората могат да си живеят щастливо и безоблачно, да са отговорни и съзнателни спрямо другия и без да са се подписали в съвета, нали?




Тема Re:нови [re: БaйTopбaлaн]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано14.03.07 00:34



А аз къде съм казала, че е плод на 21-ви век?






Тема Re:нови [re: БaйTopбaлaн]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано14.03.07 00:37



Щом мъжът признае детето си и в Акта за раждане пише майка и баща, детето е с абсолютно еднакви права пред закона с всички останали деца на този мъж - родени в брак или извън брак.
Не виждам как подписът би могъл да гарантира едни по-големи права на детето.
Останалото е обществена нагласа.




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор БaйTopбaлaн (Експерт)
Публикувано14.03.07 09:15



А също така кога ли българите ще започнат да мислят като хора от 21 век, а не от 16.
Европа на кукуво лято. - Виливар

Щом хората трябва да мислят като хора на 21-ви век, а не на 16 например, както казваш ти, излиза, че преди споменатия 21 век такова мислене не е било прието. Приема се за начало или отправна точка. М?

Просто (но не прост) човек

Редактирано от БaйTopбaлaн на 14.03.07 09:16.



Тема Re:нови [re: БaйTopбaлaн]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано14.03.07 09:50



Изобщо не излиза така.
Просто вече сме в 21 век.
И в 20 е било така.
Не си фантазирай






Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано14.03.07 15:28



Безспорно е така. Обаче в този случай не виждам пречката да подпишат.
Човек не подписва само когато има задни мисли - това ми е мисълта. Ако за 50 години тези мисли не се осъществят, това не означава, че не ги е имало, а че човекът просто е улегнал с времето. Обаче това все пак е изключение от правилото. Имаш ли задни мисли, работата ти очевидно не е чиста.



Тема Re:нови [re: jaytee]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано14.03.07 15:34



Точно така си е. Но трябва лека полека да ги преодоляваме тези неща.



Тема Re:нови [re: ask2OO4]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано14.03.07 15:53



А не може ли хората да иска първо да `потренират`, за да видят дали ще потръгнат нещата?
Има огромна разлика между това да се виждаш с гаджето 3 пъти седмично на по кафе или дискотека и да спите заедно през нощта 2-3 пъти и това да живеете заедно.
Аз имам опит и с двете - най-добре опознаваш човек като поживееш с него, тогава разбираш дали наистина искаш да си с него или не.
Но ако подпишеш преди да си абсолютно убеден, раздялата е по-сложна.
И ти остава клеймо `разведен`.
Ето така голямата любов на живота на вуйчо ми се прецака в очите на баба ми и дядо ми.
Цял живот са се обичали с вуйчо ми, но тя от глупост сключила прибързан брак с някакъв субект от мъжки пол, защото забременяла от него след пиянска нощ в нощен клуб и искала детето й да не е извънбрачно и точно след 2 месеца той решил, че всичко това е било една голяма грешка и я зарязал.
Но за баба ми и дядо ми тя вече е `разведена с дете`, а те никога няма да допуснат такава жена в семейството си.
Нищо, че я познават от 20 години.
И нищо, че вуйчо ми обича чуждото дете като свое.
Ето какво прави един подпис.




Тема Re: Да подкрепим семейството!нови [re: jaytee]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано14.03.07 16:54



Човекът е стадно животно

(и въпреки това все по-егоистично), когато стане "модерно" да се живее без брак.. почва да расте бройката на хората, които искат да са модерни герои от 21ви век ;))). Така започват всички деградивни тенденции.. 'понеже другите го правят - и аз да не остана по-назад".

В същото време трябва да кажа, че аз не подкрепям забрани ограничаващи личната свобода. Но това не означава, че църквата не трябва да си изразява мнението и не трябва да заема позиция - напротив!

вяра~надежда~любов

Тема Re: Да подкрепим семейството!нови [re: Boдeндyx®]  
Автор WhiteCloud (на небето)
Публикувано14.03.07 17:16



А Адам и Ева в съвета ли се подписаха?





Тема Re: Да подкрепим семейството!нови [re: Boдeндyx®]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано14.03.07 18:16



Няма да я подкрепя, защото е християнско недомислие! А езичниците явно са мнозинство и ще се наложи останалите да се съобразяват с този факт!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Да подкрепим семейството!нови [re: WhiteCloud]  
Автор Boдeндyx® (Народен будител)
Публикувано15.03.07 08:46



Битие 2:18-25:

И ГОСПОД Бог каза: Не е добре човекът да бъде сам; ще му създам помощник, като негово съответствие.
И ГОСПОД Бог образува от земята всички полски животни и всички небесни птици и ги доведе при човека, за да види как ще ги нарече; и с каквото име назовеше човекът всяко живо същество, това име му остана.
Така човекът даде имена на всеки вид добитък, на небесните птици и на всички полски животни. Но помощник, съответен на Адам #или: на човека, и така до края на книгата#, не се намери.
Тогава ГОСПОД Бог даде на човека дълбок сън и той заспа; и взе едно от ребрата му и изпълни мястото му с плът.
И ГОСПОД Бог създаде жена от реброто, което взе от човека, и я доведе при човека.
А човекът каза: Тази вече е кост от костите ми и плът от плътта ми; тя ще се нарече жена, защото от мъжа беше взета #На евр. думата жена звучи подобно на думата мъж, но в женски род - мъжкиня.#.
Затова мъжът ще остави баща си и майка си и ще се прилепи към жена си, и те ще бъдат една плът.
А и двамата, човекът и жена му, бяха голи и не се срамуваха.


"Подписаха" се пред Бога!



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано15.03.07 08:53



"Но ако подпишеш преди да си абсолютно убеден, раздялата е по-сложна.
И ти остава клеймо `разведен`. "

Я кажи, кое е по-лошо - да ти остане клеймо 'разведена', или да ти остане клеймо 'прекарана от неизвестна бройка мъже'? Понеже 'пробите' преди брака водят неизбежно до такива резултати. Обаче хората като че ли предпочитат другите да лицемерничат с тях, за да имат оправдание да лицемерничат и със себе си. Не чувстваш ли, че прекалено робуваш на чуждото мнение и гледаш то да бъде добро (независимо от средствата), а съвсем не вземаш под внимание обективните фактори - това, което остава в душата на човека вследствие сексуалната ”свобода”. Не смяташ ли, че това е поведение на човек, който играе театър със себе си? Та нали ти поддържаше тезата, че живеем в 21 век!?



Тема Re:нови [re: ask2OO4]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано15.03.07 10:15



Боже, колко си зле!
Как изобщо можеш да поставяш знак за равенство между клеймо `разведена` с клеймо 'прекарана от неизвестна бройка мъже'?
Или си мислиш, че жените заживяват на семейни начала с всеки мъж?
Първо, жените, които са склонни да са оставят да бъдат прекарани от неизвестна бройка мъже не са особено склонни да се обвързват трайно с един.
Второ, жена, която е решена да се обвърже трайно с един мъж, не е задължена да се подписва някъде, за да се узакони връзката си, защото връзката се `узаконява` в сърцето и един подпис абсолютно с нищо не прави тази връзка по-здрава или по-успешна ...
Всеки сам преценява доколко е `свободен` сексуално.
Или според теб жената трябва да се омъжва за всеки мъж, с когото прави секс?
Или най-добре изобщо да не прави, докато не се омъжи, а ако има нещастието да се разведе, никакъв секс докато не се омъжи повторно?


Това християните са големи мислители ...




Тема Re:нови [re: Boдeндyx®]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано15.03.07 10:42



Именно, Бог никъде не е споменавал, че трябва да се подписваш в съвета






Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано15.03.07 10:55







Тема А липсата на подпис какво гарантира?нови [re: Bиливap]  
Автор Enos (LDS)
Публикувано15.03.07 11:14



Добре,

Хайде да поставим въпроса обратно - "Липсата на подпис гарантира ли щаслив брак?"

Разбира се че не! Но гарантира със сигурност някакъв тип по-висока отговорност. Тогава защо да няма подпис?
А грозните сцени със сигурност не са от това че има подпис, а от нещо много по-дълбоко - нарича се егоизъм.

Ще ти цитирам нещо от Г. Хинкли, който казва:
"...Има най-голяма вероятност да се постигне щастие в семейния живот, когато то се гради върху ученията на Господ Исус Христос. Успешните бракове и семейства са основани и се развиват въз основа на ценности като вяра, покаяние, прошка, уважение, обич, състрадание, работа и здравословни, ободряващи дейности. ..."

Така че не подписът е "виновен" за нещастията на хората.


Поздрави,
Енос

Редактирано от Enos на 15.03.07 11:17.



Тема Re:нови [re: Enos]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано15.03.07 12:26



Не съм казала, че подписът е виновен.
Казах само, че внася усложнения и че двама души могат да са щастливи и без продпис.
Ти ако нямаш отговорността в себе си и разчиташ на един подпис да ти я осигури ...


Това стана малко като - защо да има като може да няма .. защо да няма като може да има ... който иска, да се подписва, който не иска - да не се подписва и всички са щастливи :)




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Enos (LDS)
Публикувано15.03.07 12:51



Да, когато се стигне до раздяла много неща внасят усложнения и подписът е едно от най-малките от тях особено ако има деца.

В отговор на:

Ти ако нямаш отговорността в себе си и разчиташ на един подпис да ти я осигури ...




Тук говорим за подпис в най-общ смисъл защото човек може да се врече във вярност пред държавата, пред църквата, пред половинката си, пред Бог или в един от хотелите в Лас Вегас .
Подписа не осигурява отговорност, но е един от индикаторите дали тя съществува в съответната половинка. Ако някой не иска да се подпише, означава че се съмнява в собстената си вярност или тази на партньора. Такъв човек се стреми се да си остави вратичка за бъдеща "по-лесна" раздяла макар и хипотетична. А ето тук е голямата разлика - двама, които са посветени един на друг и градят брака си цял живот (с вяра във вечността) и другите, които просто изчакват пасивно да изтлеят чувствата им и да си търсят отново "забавление".



Тема Re:нови [re: Enos]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано15.03.07 13:04



двама, които са посветени един на друг и градят брака си цял живот (с вяра във вечността)...

знам,че е така.в "небето" нито ще се женим,нито ще се развеждаме.ще си живеем със жените "горе" и ще ни раждат деца.те ще са едни малки богове...



Тема Re:нови [re: Enos]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано15.03.07 13:55



Подписа не осигурява отговорност, но е един от индикаторите дали тя съществува в съответната половинка. Ако някой не иска да се подпише, означава че се съмнява в собстената си вярност или тази на партньора. Такъв човек се стреми се да си остави вратичка за бъдеща "по-лесна" раздяла макар и хипотетична. -> Глупости.

А и тук си говорим точно за подпис в съвета, не за подпис в най-общ смисъл.



Редактирано от Bиливap на 15.03.07 14:01.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор БaйTopбaлaн (Експерт)
Публикувано15.03.07 16:20



Аз не ща да дояждам нагризаните бонбони на другите



Просто (но не прост) човек

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано15.03.07 16:33



Ей... шубето е голям страх



Единственото, което спира хората да се женят освен егоизма е страха.

вяра~надежда~любов

Тема Re:нови [re: мaлkaтa]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано15.03.07 16:54



Така е .. страхът е основен двигател на човешкото поведение.
Едните ги е страх, че ще ги зарежат и затова искат да се подписват (не че подписа ще спре половинката да ги зареже, ама самозаблудата е голяма работа).
А другите ги е страх, че ще направят грешка от прибързаност.




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано15.03.07 17:13



Аз до сега съм чувала следното обяснение (от жени!) защо не мислят да се омъжват за избранника си:

- за да не се разведем, защото "бракът е окови" апък аз обичам да съм свободна и сложа ли подписа после ще искам да избягам (

)

Ето ти типичен пример как на едно място виреят егоизъм и страх. (Можеби страхът надделява, но някои хора искат да го прикрият)

За да се ожениш/омъжиш, от друга страна, се иска много смелост и отдаденост на човека отсреща, иска се поемане на отговорност и вземане на категорично решени (голям проблем за много хора).

Какъв е процентът на хората, които избират да живеят без брак по чисто "идеологични" причини? - мизерен! Повечето го правят точно от егоиозъм и страх.

вяра~надежда~любов

Редактирано от мaлkaтa на 15.03.07 17:19.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Enos (LDS)
Публикувано15.03.07 18:05



В отговор на:


Именно, Бог никъде не е споменавал, че трябва да се подписваш в съвета




Ако ще се позоваваме на Бог, нека да го правим докрай.
Вярно е, че никъде не е споменавал че трябва подпис в съвета. Но Адам и Ева са били венчани в Божието присъствие (преди да съгрешат и да бъдат изгонени от Едем).
Следователно, когато се сключва брак има 3 страни - Мъжът , Жената и Бог.
Къде днес е божието присъствие на земята? Къде може да се сключи такъв брак?







Тема Ето ти малко "нагризани бонбони"нови [re: БaйTopбaлaн]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано15.03.07 19:31








На таквиз "нагризани бонбони" можете само по тв-то и компа да се радвате... От горе надолу: Кармен Лувана, Лаура Синклер, Фелесия, Силвия Сейнт.



Тема Re:нови [re: Enos]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано15.03.07 20:09



Къде може да се сключи такъв брак?

в храмовете,дето са,като "вaрасони гробници"...



Тема Re:нови [re: бeзпътeн]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано15.03.07 20:27




Хехехехехехе


Така е ... гроздето е кисело :)




Тема Re:нови [re: мaлkaтa]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано15.03.07 20:31



за да не се разведем, защото "бракът е окови" апък аз обичам да съм свободна и сложа ли подписа после ще искам да избягам - това не е патент на жените



Дори напротив, жените са по-склонни да се установят за постоянно, да родят деца, да ги отгледат, да им осигурят здрава семейна среда ... докато мъжът, мъжът си остава `ловец` по душа цял живот ... природа :)




Тема Re:нови [re: Enos]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано15.03.07 20:33



Има разлика между църковен и граждански брак, мило дете :)
Тук обсъждаме гражданския :)




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор jaytee (познат)
Публикувано15.03.07 21:02



А други ги е страх, че няма да се спасят и затова вярват в разни неща...



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Enos (LDS)
Публикувано15.03.07 23:21



Благодаря за разяснението. Правя разлика, защото съм минал и през двете, дете скъпо!





Тема Re: Ето ти малко "нагризани бонбони"нови [re: бeзпътeн]  
Автор Boдeндyx® (Народен будител)
Публикувано16.03.07 08:45



Пфу, кви бонбони бе - това са отхапани и изплюти вкиснати сливи!
На 25 години изглеждат като 50 годишни лели, претърпели плъстична операция. То нали знаеш народа какво е казал по въпроса - ***прави, *** разваля...
А аз мога да ти пусна снимки поне на 20 ненагризани бонбончета, дето тия силиконки и на малкото пръстче не могат да им стъпят





Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано16.03.07 10:11



Така е - знак за равенство не може да се постави. Щото ”преспала с няколко мъже” е равносилно на проститутка, а разведената жена - не.

”Или според теб жената трябва да се омъжва за всеки мъж, с когото прави секс? ”
Не, просто трябва да прави секс само с този човек (множественото число е абсолютно неуместно), с който е семейно обвързана. В себе си, в съзнанието си. Това хората нормално показват външно чрез подписа си. Ако пък увъртат за един подпис, значи те не са уверени вътрешно. Следователно сексът е неуместен след като не са уверени.

”Или най-добре изобщо да не прави, докато не се омъжи, а ако има нещастието да се разведе, никакъв секс докато не се омъжи повторно? ”
Определено това е нормалното. И не става дума само за жените, но и за мъжете. Както започнах още от началото на треда - сексът означава отговорност. Но изглежда нито има кой да ме чете, нито кой да вниква в нещата. После обаче не се сърдете, че мъжете мислели с долните си глави. Определено и жените мислят с други части на тялото си.



Тема Re: Ето ти малко "нагризани бонбони"нови [re: бeзпътeн]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано16.03.07 10:17



И като си пуснал няколко уруспии, та какво? Трябваше сега да ни виснат езиците ли (и долните челюсти)? Жената е нещо много повече от обект на сексуален нагон. Пък тези снимки не представят нищо повече от това. Следователно колкото и добре да изглеждат - това са подобия на жени. Много бледи и жалки при това.



Тема не търсете жени,а ги създавайте...нови [re: ask2OO4]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано16.03.07 12:16



10. Кой може да намери добродетелна жена?
Защото тя е много по-ценна от скъпоценни камъни.
11. Сърцето на мъжа й уповава на нея;
И не ще му липсва печалба.
12. Тя ще му донася добро, а не зло,
През всичките дни на живота си.
13. Търси вълна и лен,
И работи с ръцете си това що й е угодно.
14. Тя е като търговските кораби, -
Донася храната си от далеч.
15. При това, става докле е още нощ,
И дава храна на дома си,
И определената работа на слугините си.
16. Разглежда нива, и я купува;
От плода на ръцете си сади лозе.

17. Опасва кръста си със сила
И уякчава мишците си.
18. Като схваща, че търгуването й е полезно.
Светилникът й не угасва през нощта.
19. Туря ръцете си на вретеното,
И държи в ръката си хурката.
20. Отваря ръката си на сиромасите,
Да! простира ръцете си към немотните.
21. Не се бои от снега за дома си;
Защото всичките й домашни са облечени с двойни дрехи.
22. Прави си завивки от дамаска;
Облеклото й е висон и морав плат.
23. Мъжът й е познат в портите,
Когато седи между местните старейшини.
24. Тя тъче ленено платно и го продава,
И доставя пояси на търговците {Еврейски: Ханаанците.}*;
25. Сила и достолепие са облеклото й;
И тя гледа весело към бъдещето.
26. Отваря устата си с мъдрост,
И законът на езика й е благ.
27. Добре внимава в управлението на дома си,
И хляб на леност не яде.
28. Чадата й стават и я облажават;
И мъжът й я хвали...


11.доверие.
12.държи на брачните си обещания пред олтара.
13.работарка.
14.обикаля магазините пеши и с товара се пребира в къщи.
15.става рано прави кафето - закуската и сандвичи на тебе и децата за
из път.
16.бизнес дама.
17.фитнес дама.
18.прави счетоводството до късанo,когато мъжъ е донесъл заплатата.
19.игрива през с мъжа си през "нощната смяна".
20.раздава онова което вече не и е нужно у дома.
21.пазарува дрехи от втора употреба на килограми.
22.модилиерка.ше на ръка,като на шевна машина.
23.ако я няма у дома си пие кафето с комшийте в кварталното барче и "философства".
24.има сергия на "женския пазар".
25.по малко плат - повече плът през лятотото.
26.чете,като на светло така и на тъмно...
27.управителка.
28.има рожден ден.

10.Кой може да намери добродетелна жена?
Защото тя е много по-ценна от скъпоценни камъни.
- никой.такива жени не се раждат,а се създават от мъжете.





Редактирано от diadomateyko на 16.03.07 12:21.



Тема Re: Ето ти малко "нагризани бонбони"нови [re: бeзпътeн]  
Автор cuddlyМодератор ()
Публикувано16.03.07 13:13



на мен ми хареса само втората.
останалите излъчват нещо твърде вулгарно, но..знам, че мъжете се радвате на такива неща. (да живее ТВ-то и компа, а?

)




Тема Re: Ето ти малко "нагризани бонбони"нови [re: cuddly]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано16.03.07 13:30



Втората ми е любимката.



Иначе да - "да живее ТВ-то и компа" - ако не бяха те, кой знае, досега да съм се оженил...



Тема Re: Ето ти малко "нагризани бонбони"нови [re: cuddly]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано16.03.07 13:32



на мен ми хареса само втората.

и на мене ми хареса "втората"...много прилича на тебе...

останалите излъчват нещо твърде вулгарно, но..знам, че мъжете се радвате на такива неща. (да живее ТВ-то и компа, а?

една чекия винаги е решавала нещата с "твърде вулгарните мадами"...
после започва да говори разума."каквото у царица това й у лъвица"...
за мене е по благородно да "чупиш крака" на една левица...
така поне няма да се движи по подюма шест месеца...
тогава може и да разбере,че краката са по важни от "дупката й"...



Тема Re: Ето ти малко "нагризани бонбони"нови [re: бeзпътeн]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано16.03.07 13:37



Втората ми е любимката.

Иначе да - "да живее ТВ-то и компа" - ако не бяха те, кой знае, досега да съм се оженил...


чекиджия!ама то е равно на секса,само,че няма с кого да си говориш.
после за секаса не е важно да е корав,но за чекията тове е много важно условие...
от опит ти го казвам...
сега съм с "нова техника"...



Тема Re:нови [re: ask2OO4]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано16.03.07 13:41



Щото ”преспала с няколко мъже” е равносилно на проститутка, а разведената жена - не.



Предполагам ти си търсиш девственица за съпруга?
Бас държа, че не умееш дори да се наслаждаваш на секса.
И знаеш ли защо?
Защото прекалено много неща ти пречат да се отпуснеш.
Или си от ония мъже, които като преспят с девствена жена и вече я смятат за свое притежание?
Ужас ...
Не, изобщо не съм в подкрепа на разюздания и безразборен секс с когото ти падне, но не виждам нищо лошо в секса по любов, когато влагаш чувства и имаш постоянен партньор.
А гаранцията, че първия ще ти е и последен е точно никаква.
А какво ще кажеш за мъжете, които са преспали с няколко жени?
Те мъжки проститутки ли са?
Адски ти е объркана представата за що е то проституцията.




Тема Re: Ето ти малко "нагризани бонбони"нови [re: бeзпътeн]  
Автор cuddlyМодератор ()
Публикувано16.03.07 13:42




ми може и вече да си се оженил..за тях .




Тема Re: Ето ти малко "нагризани бонбони"нови [re: cuddly]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано16.03.07 14:24



Ехехехе, от тази гл.т. колко съм се женил и развеждал, хеххехехехехеееее, ниеее това много добре го знаем!





Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано16.03.07 16:19



"Тук обсъждаме гражданския"

Това не го знаех.

вяра~надежда~любов


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано16.03.07 16:28



Ами много жени доказват, че са по-слабия пол като се съгласяват с мъжа си, че е по-добре да не се женят и почват да се хвалят колко са модерни и как им е по-добре без брак, а всъщност им се иска и на тях някой да им се обещае за цял живот.. но ги е страх да не изпуснат "Г-н спешъл".. и затова стискат зъби и се усмихват насила ;))

Тъжна тема.

вяра~надежда~любов


Тема Re:нови [re: мaлkaтa]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано16.03.07 19:09



Ами прочети линка в първия пост :)




Тема Re:нови [re: Boдeндyx®]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано16.03.07 19:13



Гроздето става все по-кисело, а?



Айде пусни снимките да ги видим твоите прехвалени девственици.




Тема Re:нови [re: ask2OO4]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано16.03.07 19:14



Жената е нещо много повече от обект на сексуален нагон.

Тогава защо само в бройката им гледаш?






Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано17.03.07 18:18



"А какво ще кажеш за мъжете, които са преспали с няколко жени?
Те мъжки проститутки ли са?"

Ами то няма такава дума, но... това си е също толкова отвратително.

"Не, изобщо не съм в подкрепа на разюздания и безразборен секс с когото ти падне, но не виждам нищо лошо в секса по любов, когато влагаш чувства и имаш постоянен партньор."
Мисля, че вече ти написах няколко пъти - постоянен партньор означава партньор за цял живот. Чувствата и любовта често са нещо толкова реално, колкото и ланшния сняг. Но хората често разбират това след като са направили куп грешки в заблуждението си.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано17.03.07 18:53



Нещо не схванах това за бройката.... Винаги съм държал на един партньор.



Тема Re:нови [re: ask2OO4]  
Автор jaime14 (born free)
Публикувано17.03.07 19:16



Ami, ako partniora se razocharova ili razmisli i hvane sveta?





Тема Re:нови [re: jaime14]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано17.03.07 19:43



От мен се очаква да мисля за тези неща преди да се обвържа сериозно. Все пак не би следвало да се обвързвам, ако съществува възможност някой да размисли.

Пак казвам, истинската любов нито умира, нито изчезва. Ако човек строи отношенията си върху нея, изобщо няма как да се стигне до размисляне или разочароване.



Тема Re:нови [re: ask2OO4]  
Автор jaime14 (born free)
Публикувано17.03.07 20:08



Gore dolu taka misliat, kato se zeniat hiliadite razvedeni po-kusno! Ne kazvai goliama duma, ne predizvikvai sudbata, budi po-skromen!





Тема Re: Да подкрепим семейството!нови [re: Boдeндyx®]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано17.03.07 21:01



Podkrepih go





Тема Re:нови [re: ask2OO4]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано17.03.07 21:39



На бройката мъже, които е имала.
За мен чисто психилогическата граница за `нормална` бройка мъже в рамките на 1 женски живот е максимум 10 при условие, че нито един от тях не е бил случаен, например вследствие пиянска оргия някъде, а е бил поне `гадже`.
Това включва грешките в тийнейджърските години, разнообразните гаджета в младостта, разочарованията и впоследствие сериозната обвързаност с 1 мъж до края на живота, включително развод и последваща нова сериозна връзка с обвързване.




Тема Re:нови [re: jaime14]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано19.03.07 10:16



Ти казваш, че така мислят. Де да мислеха така наистина...

"Истина, мъчно е на онемелия от чудо да говори на оглушели от крясъци."


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано19.03.07 12:21



Е, защо пък точно 10 реши, че е бройката? Мисля, че важните числа никога не са включвали 10. Ако се разграничим от горещите чувства на половия нагон, важни числа са 0, 1 и безкрайност (т.е. повече от 1). И говорим за брачни взаимоотношения все пак (а в моето съзнание флиртовете са нещо съвсем неподходящо). Ако човек подходи към въпроса отговорно, ако е получил правилно възпитание по него (включително и в общение с хора), ако не е вършил неща когато не им е времето, тогава мисля, че за бройка дума не може да става - просто един човек за брачен партньор е съвсем достатъчен. Нито е в по-малко, нито е в повече. Тогава съвсем излишни стават разискаванията както и въпросът за подписа. Човек съвършено престава да се притеснява за тези външни формалности, които още повече са в съгласие с вътрешния му мироглед.

"Истина, мъчно е на онемелия от чудо да говори на оглушели от крясъци."


Тема Re:нови [re: ask2OO4]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано20.03.07 00:43



Както няколко пъти казах - гаранцията, че ще случиш на подходящ брачен партньор от първия път е точно никаква.
Дай Боже всекиму такъв късмет, но ...
А и май пропусна думата `психологическа` в поста ми, което обяснява защо 10.
10 е число, което предпоставя закръгляне.
И това си е чисто моята представа за максимална нормална бройка мъже в живота на една сексуално нормална жена.
За теб може и да 1, но ако не случи на свестен, остава без ласки за цял живот, а вече и медицински е доказано, че липсата на задоволителен полов живот води до сериозни психични разстройства.
Този краен консерватизъм или по-скоро пуританските ти нагласи могат да ти навлекат нещо такова.
Лечението е дълго и сложно.
И скъпо.
И невинаги успешно.




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано20.03.07 08:06



аз случих. ама сам не бях. но станха, защото го исках. не исках другия да е подходящ за мен, а точно обратното.





Тема Re:нови [re: xenox]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано20.03.07 09:18



Това вече е въпрос на индивидуална представа за нещата.
Не можеш да очакваш всеки да мисли като теб, а и не би трябвало.
Наред с хората, за които сексът е просто `креватен спорт` и бройката е `колкото повемче, толкова по-добре`, има и такива, за които сексът е ценност и партньорът се подбира внимателно - не според дебелината на портфейла и цената на колата, която кара или гръдната обиколка и при тях бройката е `малко, но стойностни`.

Зависи какво търсиш и зависи на какъв ще попаднеш.




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано20.03.07 10:08



”Както няколко пъти казах - гаранцията, че ще случиш на подходящ брачен партньор от първия път е точно никаква. ”
Да, разбирам ти смущението. Трудно ще ми е да ти обясня защо грешиш. Просто ще се задоволя само да ти кажа, че проблемът не е поставен правилно и следователно няма как да получи добро разрешение. Понякога човек е нужно да се абстрахира от ”неизбежностите”, които сам си е поставил поради незнание или неопитност, а не са обективни, и ще види, че нещата са далеч по-прости и преодолими отколкото му се е струвало. Да имаме доверие на Бога за живота си много помага в тази посока.

”а вече и медицински е доказано, че липсата на задоволителен полов живот води до сериозни психични разстройства. ”


Извинявай за реакцията, ама това много ми прилича на твърденията на атеистичната пропаганда как съвременната наукак доказала, че няма Бог.
Твърдението просто не отговаря на истината и в такъв вид не е поддържано от никой уважаващ себе си медик.

"Истина, мъчно е на онемелия от чудо да говори на оглушели от крясъци."

Тема Re:нови [re: ask2OO4]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано20.03.07 10:19



Е, не знам за медиците, но знам за психолозите :)
Все пак ми остава една дипломна работа до бакалавърска степен, позволи ми да съм информирана по въпроса






Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано20.03.07 10:31



. Което е и моят скромен принос към твоята информираност.

"Истина, мъчно е на онемелия от чудо да говори на оглушели от крясъци."

Тема Re:нови [re: ask2OO4]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано20.03.07 12:06



Сексът извън рамките на брака по дефиниция е нередовен и е източник на рискови фактори като стрес, психологически, хормонални и емоционални крайности, както и крайности в стила на живот

...

А настоящото състояние на развитото общество е именно състояние на сексуална разпуснатост и всеядност

...

Така нито харесването, нито влюбването са достатъчни основания за правенето на секс. Истинската любов го предполага, но освен с всичко друго, тя е обвързана и с подобаваща отговорност, която от своя страна няма как да се засвидетелства напълно, освен с встъпването в законно съпружество


Това са АБСОЛЮТНИ глупости.
Или не .. това е християнската гледна точка на нещата :)
Двете май се припокриват.

От друга страна, за християните не само от настоящото, но и от всички общества, епохи и култури, правилният секс е с когото, когато и както трябва – т.е. с един партньор от противоположния пол в рамките на брака

Не само за християните е така, за много нехристияни също - в брака имаш сексуална връзка само с партньора.
Ами преди брака?
Да не дава Господ да не можеш да се ожениш-омъжиш навреме ... психическите разстройства поради незадоволен ОСНОВЕН, повтарям ОСНОВЕН човешки нагон, са ти в кърпа вързани



Моля ви, не ни пълнете кабинетите с пациенти с увреден сексуален живот.




Тема Re: *DELETED*нови [re: xenox]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано20.03.07 12:07



Мнението е изтрито от diadomateiko

Тема Re:нови [re: diadomateyko]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано20.03.07 13:03



знам го. не знам що се сети за него като ме гледаш?



Тема Re:нови [re: xenox]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано20.03.07 13:33



знам го. не знам що се сети за него като ме гледаш?



не гледах тебе,а виливар...



Тема Re:нови [re: diadomateyko]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано20.03.07 13:37



е, разбираемо. тя по-става за гледане.



Тема Re:нови [re: xenox]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано20.03.07 13:58



е, разбираемо. тя по-става за гледане.


и не само за гледане...



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано21.03.07 12:06



Дали това са абсолютни глупости или не е само твоето мнение. При това силно субективно и изкривено. Искаш ли доказателства? Ти самата ме поправи, че проблемът не е медицински, а психологичен. Колко вярно е това! Но чак в последствие му обърнах внимание. Между другото една от тезите на статията, която ти дадох, е именно тази. Ако който и да е здрав психически човек започне да вярва, че е нещо нормално да пробяга 1 км за минута и половина, ако всеки му повтаря с повод и без повод под различни форми, че ежедневно си пробягва това разстояние за по-малко време дори без да се напряга, ако това се възприема като знак за престиж и вътрешна уравновесеност и т.н., то въпросният здрав човек ще перколяса. И ще има сериозен психически проблем, нищо че физически за нормално развит човек е невъзможно да бяга километър със средна скорост 40 км/ч. Така че проблемът му също както и сексуалните проблеми, които визираш, не е предизвикан от неговите физически възможности или потребности на тялото или душата, чисто психологичен е. И ето ти нещо по-важно - разрешението на такива проблеми съвсем не е в удовлетворяването на такива желания. Бягането - поради физическа ограниченост (човек трябва да я приеме като нормална) и секса сам по себе си - поради това, че той е свързан с отношения, отговорности, любов и т.н.

”Да не дава Господ да не можеш да се ожениш-омъжиш навреме ... психическите разстройства поради незадоволен ОСНОВЕН, повтарям ОСНОВЕН човешки нагон, са ти в кърпа вързани”
По принцип е така. За разстройствата. Но това за нагоните са пълни щуротии. Както писах по-горе сексът не е като храненето или дишането, проблемът е психологичен и е следствие от наслояван поне 10 години в съзнанието на младежите модел на възприемане на секса, а не на действителни телесни потребности. И това продължава непрекъснато докато човек е жив. И при този крайно тенденциозен и изкривен модел как искате хората да нямат психически разстройства на сексуална основа? То е много просто, че при това положение не е възможно да се получи оптимален нормален човешки живот след като изграждаме човешката сексуалност като един душевен Франкенщайн. Откъде се получава непрекъснатият стрес, в който живеем, ако не от множеството такива предпоставки и изкривени модели, които ни правят абсолютно неадекватни на реалността и поставят под крайно изпитание човешките сили.

"Истина, мъчно е на онемелия от чудо да говори на оглушели от крясъци."


Тема Re: Да подкрепим семейството!нови [re: Boдeндyx®]  
Автор Heпoзнaт® (Архонтствуващ)
Публикувано29.03.07 21:59



Вече подкрепих петицията. Не мога да си представя, че няма да подкрепя нещо, което ти предлагаш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.