Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:47 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Какъв софтуер ползвате?  
Автор chichkoto (Един човек)
Публикувано06.03.07 15:16



Днес докато четох една тема се замислих за някой неща. Всичкият софтуер, който ползваме на компютъра, трябва да е закупен и да имаме докумет за това. Другата алтернатива е софтуера да е безплатен, примерно линукс.
Ако ползваме нелегален софтуер се превръщаме в пирати

или крадци.
Как всеки от вас се е справил с това и ползвате ли пиратски софтуер?



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: chichkoto]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано06.03.07 15:22



a na tebe kyf ti trebe?



Facta, non verba!


Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: chichkoto]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано06.03.07 15:30



Ако ползваме нелегален софтуер се превръщаме в пирати или крадци.
Как всеки от вас се е справил с това и ползвате ли пиратски софтуер?



това тука е невъзможно.
християните не крадат.
имат си зповед - "не кради!"

това все едно да питаш:"глрдата ли по комютера секс?

няма такова нещо!имат си заповед - "не прелюбодействай!"

Днес докато четох една тема се замислих за някой неща. Всичкият софтуер, който ползваме на компютъра, трябва да е закупен и да имаме докумет за това. Другата алтернатива е софтуера да е безплатен, примерно линукс.


за това ще ти отговорят много учасници,които работя по чужбината предимно "компютерни спициалисти".аз няма представа от тези неща.

ако искаш изтрий си това за "пиратите" и "крадците"...
има ли луд,дето ще ти каже:"аз съм пират и крадец".нЕма!



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: Last_Roman]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано06.03.07 15:35



a na tebe kyf ti trebe?



"римски софтуер" - да работи от време на време...
да няма памет,но да има информация за "римското право".





Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: diadomateyko]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано06.03.07 16:11



те тея опростени версии без памет спряха да ги пускат още преди 2500 години.



Facta, non verba!


Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: Last_Roman]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано06.03.07 16:25







Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: diadomateyko]  
Автор chichkoto (Един човек)
Публикувано06.03.07 17:03



По неофициални данни повече от 50% от християните ползват нелегален или пиратски софтуер, като всеки си има определено извинение за това.
Не е срамно да си признаеш ако си съгрешил и да се покаеш дори е много доблестно и християнско.
Признавам си аз ползвам пиратски софтуер и възнамерявам много скоро да престана да го правя.



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: chichkoto]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано06.03.07 17:11



По неофициални данни повече от 50% от християните ползват нелегален или пиратски софтуер, като всеки си има определено извинение за това.
Не е срамно да си признаеш ако си съгрешил и да се покаеш дори е много доблестно и християнско.
Признавам си аз ползвам пиратски софтуер и възнамерявам много скоро да престана да го правя.

[/много доблестно и християнско. - ти уста ще пият бира от мене.


вЕрно е!ние сме доблесни християни...

възнамерявам много скоро да престана да го правя. - ти си доблестен християнин.аз ти вЕрвам...
за съжаление,обаче,аз брат много съм го закъсал с "доблестта"...
вече не знам какво е това.
ако имаш речник провери какво пише и ми го изпрати.моля те.
възнамерявам да стана доблестен...



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: chichkoto]  
Автор $%^amp;*()_+~! (целия горен ред)
Публикувано06.03.07 17:28



----------------------
Ако ползваме нелегален софтуер се превръщаме в пирати или крадци.
Как всеки от вас се е справил с това и ползвате ли пиратски софтуер?
----------------------

кой казва това, в библичта не пише нищо за копирането.
приравняването на копирането на кражба е измислица на заинтересованите имащи лостове във властта лица.



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: chichkoto]  
Автор Buddha_Dhamma (минаващ)
Публикувано06.03.07 17:39



Познах те чиче! Ти работиш в маркетинговия отдел на Microsoft!

Оня мръсник Бил Гейтс сигурно ти плаща по 10 000 USD, на месец за да пускащ про-microfoft-ски спам!

Гате гате парагате парасамгате бодхи сваха

Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: chichkoto]  
Автор $%^amp;*()_+~! (целия горен ред)
Публикувано06.03.07 17:40



на времето христос е казал, оставете цезаревото на цезаря.

ако едно нещо е незаконно, не значи че е грях.
ако едно нещо е грях, не значи че е незаконно.

приравняването на копирането с кражбата е манипулация на притежателите на авторско право.



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: Buddha_Dhamma]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано06.03.07 18:28



Познах те чиче! Ти работиш в маркетинговия отдел на Microsoft! Оня мръсник Бил Гейтс сигурно ти плаща по 10 000 USD, на месец за да пускащ про-microfoft-ски спам!


не е чичко,а е лелка...



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: $%^amp;*()_+~!]  
Автор chichkoto (Един човек)
Публикувано06.03.07 20:59



Всеки християнин се споразумява и изпълнява законите на Република България възоснова на:

Римл.13:1 Всеки човек да се подчинява на властите, които са над него; защото няма власт, която да не е от Бога, и колкото власти има, те са определени от Бога.
Римл.13:2 Затова, който се съпротивлява на властта, се съпротивлява на Божията наредба; а които се съпротивляват, ще навлекат осъждане на себе си.
Римл.13:3 Защото владетелите не са страшни за доброто дело, а за злото. А ти искаш ли да не се боиш от властта? Върши добро, и ще бъдеш похвален от нея,
Римл.13:4 понеже тя е Божия служителка за твое добро. Но ако вършиш зло, да се боиш, защото тя не носи напразно меча, понеже е служителка на Бога, отмъстителка за наказание на този, който върши зло.
Римл.13:5 Затова е необходимо да се покорявате не само поради страх от гнева, но и заради съвестта.
Римл.13:6 Понеже затова плащате и данъци; защото са Божии служители тези, които са постоянно заети с тази длъжност.

Ако имаш фирма в нея работиш с пиратски windows и ти направят проверка ти ще бъдеш в нарушение на закона, защото използваш продукт, който се предлага срещу заплащане и има авторски права и лицензионни споразумения.
Това си е кражба не само от майкрософт но и кражба на труда на многото хора, които са се трудили за създаването на дадения продукт.
Така е и с много други програми освен windows примерно.
След като държавата е регламентирала закон според, който ако ползваш нелегален софтуер си в нарушение ние, като християни сме длъжни да го спазваме!



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: chichkoto]  
Автор *abi* (a-w)
Публикувано06.03.07 21:07



А ония защо си продават продуктите толкова скъпо?

Те пък са алчни и ненаситни, което също е грях.



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: *abi*]  
Автор chichkoto (Един човек)
Публикувано06.03.07 21:21



Аз мога да си продавам краставиците на 5 лева и на 500 лева и ако няма никой друг който да ги продава на по ниска цена, клиента може да си ги произведе сам или да не яде краставици и вместо тях да си пазарува домати на 5 стотинки килото примерно.
Сега ситуацията в интернет е доста по благоприятна към клиента понеже клиента има избор и може да ползва предоставените му продукти и то с високо качество съвсем безплатно и тук визирам Линукс и купчина безплатни програми за него. И това всичко е правено от хиляди хора по света, които доброволно предоставят труда си безплатно и за обществено ползване.



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: chichkoto]  
Автор Aнoнимчo (непознат)
Публикувано06.03.07 21:54



Пиратският софт почти не го ползвам... само си стои инсталиран на машината.


Щом човек не е склонен да плати за стока или услуга на този, който я предлага - тогава е редно и да не я ползва. За да няма "обидени". А не да излиза с оправдания от рода: "ама щото е прекалено скъпа".

Иначе смятам, че с пиратството най-често се ограбва не труда на тези които са произвели софтуера ( щото те отдавна са си получили заплатите ), а по-скоро печалбите на шефовете им. Което, разбира се, не е извинение за ограбването.

Макар че загубата от използването на пираски софтуер все пак не е 100%-ова, защото всяко негово използване все пак води до популяризирането и утвърждаването му и "налива вода в мелницата" на производителя (търговеца).
Затова съм привърженик на безплатния софтуер!
Да помислим за здравето на корпорациите - нека не надебеляват прекалено много !



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: Aнoнимчo]  
Автор chichkoto (Един човек)
Публикувано06.03.07 21:59



Горките програмисти то нали ако няма продажби няма да има и за тях за заплати. Колкото повече линукс фенове и колкото повече пирати толкова по зле за тях. Е говоря все пак за тези програмисти които програмират на заплата.



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: chichkoto]  
Автор URAGANNNN (Изтрезнял)
Публикувано06.03.07 22:14



Браво чичкото:) на прав път си:)))))))))))

аре без клишета...


Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: $%^amp;*()_+~!]  
Автор URAGANNNN (Изтрезнял)
Публикувано06.03.07 22:18



Ми дай Кесаревото на кесаря де:) кво го увърташ:) Павел на друго място казва да си плащаме данъците+митата и на никой в нищо да не оставаме длъжни нали? Ти като идеш да си купиш хляб, плащаш нали? Е да кажа ли че това е манипулация на фурнаджията спрямо теб? Научи се да си плащаш за това което ползваш!

аре без клишета...


Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: chichkoto]  
Автор Aнoнимчo (непознат)
Публикувано06.03.07 22:20



Сложен е въпросът...
За софтер който е средство за производство (т.е. ползвателят му прави пари от употребата му) съм съгласен да е платен, но нещо, което си използваш вкъщи - не.
Има различни начини да си заработиш парите със софтуер и да се мъчиш да го правиш, опитвайки се да продават архивиращи програмки или конвертори на един аудио формат в друг (или някакви други полу- или напълно безполезни програмки) на домашни потребители за по $15-$20 ми се вижда малко глупаво.



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: URAGANNNN]  
Автор chichkoto (Един човек)
Публикувано06.03.07 22:24



Има четири пътя:
1. Плащаш си и ползваш легален софтуер
2. Не ти се плаща и ползваш свободен софтуер.
3. Не ти се плаща и те мързи да разучиш свободния софтуер и затова си оставаш пират.
4. Писва ти зарязваш всякакви софтуери.





Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: chichkoto]  
Автор *abi* (a-w)
Публикувано06.03.07 22:28



Абе тия теории ги зарежи с краствиците от 500 лв. Краставицата не е от жизнано важно значение. И без краставици ще минем ако се наложи.

Но след като сме задължени вече, понеже си стана задължение да позлваме компютри - монополистите са длъжни да се съобразят с пазарните кошници. И след като не желаят ще ги крадат докато има начини.

Аз пък да те светна (въпреки, че вече ми е ясно, че си навътре в бизнеса) скъпотията им е и застраховка за това, че ги крадат. Ако не ги крадяха, но и не си купувеха софтуера им - пак щяха да са принудени да си продават стоката на ниски цени.

Аз приемам Линукс като бойкот с/у монополистичните цени. И не позлвам крадени стоки. Защо да "крадна" ако мога и да не крадна. Чиста вода - бистра глава.



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: Aнoнимчo]  
Автор chichkoto (Един човек)
Публикувано06.03.07 22:31



Аз доколкото знам в закона няма посочени такива изключения, които ти се иска да има.
Аз ако ти продам колело ти искам парите независимо дали ще се състезаваш с него, дали ше си изкарваш парите от него, или дали ще си го караш в квартала.



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: *abi*]  
Автор chichkoto (Един човек)
Публикувано06.03.07 22:36



Така или иначе това не е оправдание да ползваш краден софтуер.



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: chichkoto]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано06.03.07 23:05



Притчи 6:30
30. Дори крадецът не се пропуска ненаказан,
Даже ако краде да насити душата си, когато е гладен.



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: chichkoto]  
Автор $%^amp;*()_+~! (целия горен ред)
Публикувано07.03.07 04:15



недей толкова да се вживяваш

никъде не съм казал, че за софтуера не трябва да се плаща.

това което казвам е, че ползването на нелегален софтуер НЕ Е кражба.
не знам как не са решили да го нарекат убийство например, би звучало още по-внушително.

ползването на нелегален софтуер е ползване на нелегален софтуер, може да е престъпление, но НЕ Е КРАЖБА.



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: $%^amp;*()_+~!]  
Автор WhiteCloud (на небето)
Публикувано07.03.07 12:52



В отговор на:

приравняването на копирането с кражбата е манипулация на притежателите на авторско право.




А ти как го обясняваш? Иска ми се да се съглася с теб, ама стриктно логиката не ми го позволява. Ползвам нещо, което съм копирала, не съм откраднала, ама го ползвам без да съм го платила.

Ако си наема филм от видеотеката и го копирам, без да го разпространявам, тогава не го считам за кражба. Ама за софтуеърни продукти е по различно, не мислиш ли?
Тук само теоритизираме.



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: chichkoto]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано07.03.07 14:30



Да, естествено, че ползвам НЕЛЕГАЛЕН софтуер. Ако беше нужно да пълня гушите на софтуерните пирати, щях да го направя. Ама в случая просто няма да стане.



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: chichkoto]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано07.03.07 16:04



Ако ми клонираш колелото си и това нищо не ти струва? С какво право ще ми искаш пари, след като твоето колело си е у теб?! Я давай по-смислени примери.



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: ask2OO4]  
Автор onchoo ()
Публикувано07.03.07 16:34



Ей големи негодници има и тука почнаха да призовават да плащаме на Гигантските корпорации да станат още и още по богати!

Това нито е кражба най малкото пиратство - що за термин !
Това са измислени думички и сентенции от такива платени многознайковци дето говорят думички като навити латерни докато имат интерес и получават бая пари!

Хайде Баста!

Какъво е казал Исус с Думите Божието на Бога ,Кесаровото на Кесаря! Недей да използваш божието слово в защита на тези среброюбци които търсят само търговски ифинансов резултат.

Бог има ли отношение по въпроса за печалбите и загубите на Майкрософт. Това основополагащ богословски проблем ли е .

Не е!
БОжието на Бога -това е важното и там е акцента.За другото си има свободна воля -днес внасяш данък на кесаря утре на султана ,вдругиден не се знае може и да не внесеш ако си недоволен гражданин!

А не е ли казано ако имаш 2 ризи дай едната на ближния ти.А ако имаш само 1 и я свалиш от гърба си лошо ли ще направиш!

Като си купувам картофи от пазара и като си платя- мога да си правя с тях каквото искам ако искам ще ги ям ако искам ще ги раздам ,ако искам ще замеря някой по главата за да му светне !

И с колелото е същото като си го купя и мога да го дам на всеки който иска да си го кара и да си прави кръгчета из квартала!



Народе!!!!

Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: chichkoto]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано07.03.07 16:37



Тъй като тези, които продават софтуера са гадни обрджии и пладнешки хайдуци, трубва да се муфтят по всякакъв възможен начин. Неморално е да се поддържат тези крадци, като им се купува т. нар. легален софтуер.
Ако по-добре ще го разбереш - грях е да се купува софтуер.



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: ask2OO4]  
Автор chichkoto (Един човек)
Публикувано07.03.07 16:51



Ето ти един прост и семпъл пример. Някой твой недоброжелател те натопява, че разпространяваш нелегален софтуер. Идват полицаи у вас със заповед за обиск и какво откриват?
Имаш инсталирана операционна система на компютъра, която не си закупил и няма никакъв документ за произхода и. От този момент ти си нарушител на закона, конфискуват ти компютъра като вешествено доказателство и се завежда дело срещу теб.
Ето от там нататък ти предлагам да им обясниш това, което си ми написал по-горе и дано да те оправдае, че иначе дупе да ти е яко.

П.С. Никога да не се случва това при тебе, просто давам пример, пак да подчертая!



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: onchoo]  
Автор chichkoto (Един човек)
Публикувано07.03.07 16:55



Закона е един за всички и е регламентирано в него кога го нарушаваш. Ако според закона си нарушител, когато използваш нелегален софтуер значи си такъв. Ако не спазваш закона къде въобще се слагаш при християните.



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: chichkoto]  
Автор Leon777 (новак)
Публикувано07.03.07 17:04



А кой дава на Кесаря да има? А? Не е ли пак Господ? Значи всичко си е Божие и може да се впрегне в употреба.

Всеки си е платил на Microsoft като се е научил да им ползва техните продукти. На пазара на труда като те питат какво можеш - ами Microsoft.

Cadosh, Cadosh, Cadosh Elohim


Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: chichkoto]  
Автор onchoo ()
Публикувано07.03.07 17:08



ох ох ох чичико -тревичко :)

Такова обвинение няма да издържи пред никой съд

Това че съм си инсталирал Бъгавия Виндоус :) как ще докаже че съм разпространител бре?!?!?!

е ако открият и 100 диска с записан на тях инсталацинния файл тогава малко ще се притесня но иначе -наистина нямам грижи.

РАзпространитеЛ?!?!? Замисляш ли се над значението на тази дума!!?
Всеки софтуер имаш право да си го инстлираш и ползваш за лични нужди - не печелиш от него .Повечето даже се продават с Опрееделен период от време за свободно ползване.

Новата виста също се тегли легално от сайта на Майкрософт.
От там натаък остава всичко на въображението на потребителите как да си направят най безпроблемна и продължителна работат ана този софтвер.

Има хора знаят :)

Все едно дати дам оригиналния си диск на любимта си група да си го запишеш
и някой да дойде да ти каже - нЕ неможе да го слушаш от копието само от оригинала.
По закон това е прието на вскъде във света да имаш право на 1 копие за лична употреба :)



Народе!!!!

Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: chichkoto]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано07.03.07 17:13



Не мога да им обясня естествено. Обаче съм далеч от мисълта да спазвам закона като фарисей. И хич не ме инетресува кой с каква законова мярка ще ми излезе. Понеже законно е да пускат крадци и престъпници, съдът ги оправдава законно, следователно е законно. Аз признавам законът на съвестта си. Понеже един ден ще отговарям според него, а не според държавните (беззаконни) закони.

И още нещо - все пак съм ИТ инженер, с това си изкарвам хляба. И знам много добре, че може да се случи някой да спечели от труда ми много повече от мен. Аз обаче от ничий труд не се е случвало да печеля повече от този, който го е положил. Бих платил на всеки според мярката, в която самият аз печеля от даден продукт. И точно защото това не са круши или краставици, не може да се говори за цена като на круши и краставици. Човекът е вложил труд и този труд струва нещо. Не може да ми иска обаче да му платя повече отколкото самият аз печеля от труда му.

А освен това човекът си е получил парите. Не съм привърженик на пазарната икономика така че не съм склонен да давам за нещо повече отколкото то струва. Иначе ме крадат мен, не аз тях.



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: onchoo]  
Автор chichkoto (Един човек)
Публикувано07.03.07 17:32









Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: chichkoto]  
Автор chichkoto (Един човек)
Публикувано07.03.07 17:35



Удома само Линукс а на работа каквото шефа рече





Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: BlackWolf]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано07.03.07 17:41



Абсолютно!



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: chichkoto]  
Автор onchoo ()
Публикувано07.03.07 17:57



Ти май тотално се оплете в смехуриите които каза до сега!

За теб май няма разлика между Божия закон и човешкия . Още повече този писън в интрес на нечии корпоративни интереси!

Толкова ли си скодоумен да принизяваш Христоянството и христовото дело до евентуалното!!! нарушаване на някой писън недописън законец!

Тарй си там и си прави каквото мислиш за добре.Това което мислиш ти по въпроса няма и грам основание.Даже не си се интерсувал как стоят тези въпроси за авторските права у нас и по света!



Народе!!!!

Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: WhiteCloud]  
Автор $%^amp;*()_+~! (целия горен ред)
Публикувано07.03.07 18:05



мисля, че съм обяснил по-долу.

не става дума дали е правилно или не.

просто
копиране = кражба
е манипулация, не са едно и също.

да му измислят нова дума или да използват описателно наименование.

обаче като кажат, че е кражба е по-лесно. веднага се създава негативно отношение, без да се налага да се обяснява, без да се задълбава в подробности и така нататък.

аз пък мога да кажа, копирането = убийство, що не.


и заради тези манипулации се отнасям скептично към защитниците на copyrighta, щото щом ти се налага да манипулираш, значи косъма ти не е чист.



Тема християните не са християнинови [re: chichkoto]  
Автор $%^amp;*()_+~! (целия горен ред)
Публикувано07.03.07 18:11



да бе, що навремето са ги гонили християните?
щото не са спазвали закона да почитат императора като бог.

следователно първите християни не са били християни, щото не са боготворели императора.



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: onchoo]  
Автор chichkoto (Един човек)
Публикувано07.03.07 19:56



В отговор на:

Тарй си там и си прави каквото мислиш за добре.Това което мислиш ти по въпроса няма и грам основание.Даже не си се интерсувал как стоят тези въпроси за авторските права у нас и по света!




Предполагам ти си се интересувал по тези въпроси би ли ми обяснил ак стоят нещата?



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: onchoo]  
Автор chichkoto (Един човек)
Публикувано07.03.07 20:02



Ето ти нещо в подкрепа на твоята теза







Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: chichkoto]  
Автор chichkoto (Един човек)
Публикувано07.03.07 20:31



Още малко инфо:



ОГРАНИЧЕНО ПОЛЗВАНЕ ЗА ЛИЧНИ И НЕТЪРГОВСКИ ЦЕЛИ

Освен ако не е определено друго, Услугите се предоставят само за лични и нетърговски цели. Нямате право да променяте, копирате, разпространявате, предавате, показвате, представяте, размножавате, лицензирате, създавате производни произведения, продавате информация, софтуер, продукти или услуги, получени от Услугите.





I) Права за инсталиране и използване.
a) Лицензирано устройство. Лицензираното устройство е това, на което използвате софтуера. Имате право да инсталирате и използвате едно копие на софтуера и негов компонент, както и предишна негова версия на лицензираното устройство. Само един потребител може да използва тези копия в даден момент, освен при отдалечена помощ.
b) Портативно устройство. Имате право да инсталирате друго копие на портативно устройство, което да се използва от основния потребител на лицензираното устройство.
c) Мрежово устройство. Имате право. да инсталирате и едно копие на мрежово устройство. Това копие може да се използва според указанията в раздела "Отдалечен достъп" по-долу.

Редактирано от chichkoto на 07.03.07 20:48.



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: chichkoto]  
Автор onchoo ()
Публикувано07.03.07 21:05



Точно в този момент ГДБОП е подгонил незнайно защо собствениците на бългърските торент сайтове!

Оказван е огромен натиск и заплахи за закриването им и подписване на договори с някаква компания държаща права на някои американски филмови компании.
Макар че не е съвсем ясно дали правата и включват електронно разпространение на тези продукти ! Определено става дума з амного пари!

дата .бг вече затвори рорент секцията си

Другите собственици на тракери обаче изнасят хостването извън България и ще продължът дейността си съвсем легално.

Оказван е натиск и заплахи - за създаване на проблеми и изграждане на лошо име на тези които не съдействат!
Даже по бългърското законодетелства това е съвсем легална дейност - но тука някоии хитреци си измислят несъществуващи вратички в закона.

Арена бг одавна измести сервърите си в чужбина - САЩ - :) Където според федералните закони не извършват престпление !
Тука нашите да си мислят каквото искат

ЗНачи някой умник измислил че те могат да бъдат евентуално обвинени в помагачестви на тези так страшни "пирати" :)

Най-големия абсурд е че преди да бъдете обвинени в помагачество на някой пират то преди това именно този същия трябва да бъде обективно доказан като такъв и че е нарушил някой закан и едва след това ,евентуално да се търси отговорност от притежателите на торент сайтовете.


За всички нас е ясно че казуса никак не е юредически .
Става дума з доста пари и интереси затова се действа и по този първобитен начин - дано някога все пак станем що годе бяла държава



Народе!!!!

Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: chichkoto]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано07.03.07 21:26



Ако задължите християните да ползват само лицензиран софтуер, ще затриете тази църква по-най-лесния и безболезнен начин!



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: Darth_Vader™]  
Автор onchoo ()
Публикувано07.03.07 21:35



хехе даже го виждам отсега маркетинговия подход

Специално препоръчително за християни ще има такъв легален и платен софтуер с някаква холограмка с кръстче или някой друг символ :)

И всичко ще е уж с благородни цели :)

Нищо чудоо !!



Народе!!!!

Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: onchoo]  
Автор chichkoto (Един човек)
Публикувано07.03.07 21:37



За най-добрата алтернатива можеш да прочетеш тук





Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: chichkoto]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано07.03.07 21:50



Имаше дистрибуция на сатанински линукс, та нищо чудно да излезе и християнски накрая...

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: Darth_Vader™]  
Автор chichkoto (Един човек)
Публикувано07.03.07 21:54



Ето го християнския линукс



Редактирано от chichkoto на 07.03.07 21:58.



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: chichkoto]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано07.03.07 22:02



Не, мерси! Сатанинския е по-забавен!



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: chichkoto]  
Автор Aнoнимчo (непознат)
Публикувано07.03.07 22:29



O, това беше само моето лично схващане за добро и зло в сферата на софтуерното пиратство. Естествено , че в закона няма такива изключения.


Впрочем май имаше подобен вид лиценз при свободния софтуер - безплатен за некомерсиална употреба.

Редактирано от Aнoнимчo на 07.03.07 22:32.



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: onchoo]  
Автор *abi* (a-w)
Публикувано07.03.07 23:15



тъй, тъй бате ончо,


Купуваш си диск с музика, взимам го назаем и го копирам. Казват, че крада "изпълнителя". Тук става малко объркано, защото после Гошо може да копира диска от мен, а Тошо от него - ето го разпространението (за качество кой говори

). Добре сега ми кажи защо не крада Армани ако му копирам костюма, (даже няма да ми се скарат ако не му лепна етикети и го прадавам в тираж), а крада Ю2? Като давам диска на Гошо, не печеля нищо, той пък от Тошо още по-малко, щото Тошо му дължи и пари. Крада правата?! Да де, но ако съм в състояние с налична техника да "запиша" диск, който да свири записана музика - значи "крада" само музиката. Ок. След като ми дават възможността да имам техника, и да си купя диск за запис - те очакват от мен да съм морален и да не "крада" Ю2...Ако си го запиша от радиото (както навремето правехме с касетите, пак ли съм ги крал/а?) Кого, радиото или Ю2?
Или ако си копирам книга на ксерокс - пак крада - запазените разпорстранителски права. Сега аз ли ги крада или този който ми ги копира на ксерокса? Аз ли карада или Майкрософт сами си се крадат като ми дават възможността да си копирам софтуера им?! Или диск производителите са крадците защото ми дават средство -диска...Излиза, че посредниците са "напълно" невинни.

По тази логика крадем всеки ден по нещо в най-различни сфери, защото сме хора и се "копираме". Те за това са определили - да не крадем "това и това" със закон. Малко като Адам и Дървото. Ето го ама не го яж. Иначе "на ти Дърво". Дървото не е виновно. Никой не го обвинява, че е било там.

Айде сега ми го обяснете защото съм тъпак.

Редактирано от *abi* на 08.03.07 00:22.



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: Darth_Vader™]  
Автор URAGANNNN (Изтрезнял)
Публикувано10.03.07 00:34



Мненията ви са повече от дърварски:) приказвайте си квото щете, крадци сте и толкоз и то със ЗАКОРАВЕНИ сърца:) Тук не става дума за тва кой колко печели, а за тва че не сте свикнали да давате:))))))))) за тва че Мамонът ви владее+скръдзотията. И без майкрософт и авторски права в нашето съвремие е логично че ползваш ли го-тоест го одобряваш като добро за употреба, то има цена и струва нечий труд. Вие заплата вземате ли? ами ако шефът рече: ти си християнин-виж тука бачкай за без пари че кесаревото на кесаря а за теб -- Божието+ златното правило-каквото искаш да правят на теб , тва прави на ближният си, ама все се слагате от страната на ползващите нали? Едностранчиви оправдания:)))))))))))))))))))

Вземете се в ръце и както накой каза че копирането е престъпление, гледайте да не правите престъпления с опрадванието че БОГГГГГГГГ видиш ли сам БОГ ще съди а земен съд не ни лови! А тва тъпо мнение за поклонението на императора? Какво казва ап. петър по въпроса? Да страдаме за Бог а не за нашите си престъпления




11. Възлюбени, умолявам ви, като пришелци и чужденци на света, да се въздържате от плътски страсти, които воюват против душата;
12. да живеете благоприлично между езичниците, тъй щото, относно това, за което ви одумват като злодейци, да прославят Бога във времето, когато ще ги посети, понеже виждат добрите ви дела.

13. Покорявайте се заради Господа на всяка човешка власт, било на царя, като върховен владетел,
14. било на управителите, като пратеници от него, за да наказват злодейците и за похвала на добротворците.

15. Защото това е Божията воля, като правите добро, да затуляте устата на невежите и глупави човеци;
16. като свободни, обаче, не употребяващи свободата за покривало на злото, но като Божии слуги
17. Почитайте всички; обичайте братството; от Бога се бойте, царя почитайте.
18. Слуги, покорявайте се на господарите си с пълен страх, не само на добрите и кротките, но и на опърничавите;
19. защото това е благоугодно, ако някой от съзнанието за Бога претърпява оскърбления, като страда несправедливо.
20. Защото, каква похвала, ако понасяте търпеливо, когато ви бият за престъпленията ви? Но когато вършите добро и страдате, ако понасяте търпеливо, това е угодно пред Бога.



Чий образ и надпис има на монетата? Кесарев-тогава дайте кесаревото на кесаря-тук въпросът уловка към Исус беше "Право ли е да плащаме данък на кесаря? Ми ше плащаме и данък и мито и копирайт:)

който не плаща на когото трябва, нанася позор на Когото не трябва:))))))))))

Извратени сте и много философни-чак да ви се зарадва човек на "християнството"

аре без клишета...


Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: URAGANNNN]  
Автор пчeличkaтa (бръмчаща)
Публикувано10.03.07 02:04



Права си е Аби, че всички полваме крадени неща, което не означава, че сме преките крадци. Но ако искаш извинения, има мноооого:
1. Държавата ни краде с тока и парното, данъците и какво ли не... Абе карадем се на общо основание - кой каквото докопа, ама тъпкано го закопват!
2. Колкото и да крадем Майкро софт, те пак печелят толкова, че не им пука - абе и в това далавера има.
3. А Бил Гейтс не беше ли измамил приятеля си? То и това си е вид кражба - купуваш на безценица и продаваш прескъпо! Ооо, на това му се викало търговия!
Аз оригинални марки дрехи не си позволявам и си купувам дори китайски. Крадени ли са, как са ги докарали... не питам, а купувам. Така че всички сме в кюпа!
Въпросът е да не крадем ближния си, а Бил Гейтс не ми е ближен.


То пише и "Не лъжи!", ама ако се замислим и за това, лелеее, знаеш ли какво ще стане. Кой лъже? Кой мами? - Всички се лъжем и самозалъгваме (пак си е лъжа)!
Но по принцип добре мислиш и благодари Богу, че можеш да си позволиш да не крадевш!
Ако обаче смяташ, че един пенсионер със 70 лв. може да си плати режийните, които са над 150 лв., а трябва и да яде, пък за лекарствата да не говорим... Кой тук лъже и кой кого краде?
Би ми било интересно да чуя твоето тълкувание за "неправедното богатство и настойникът му", който получи похвала, загдето излъга, за да си спаси кожицата!

Бог прощава, но не оставя греха ненаказан!

Тема Готов съм да им дам много пари!нови [re: URAGANNNN]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано10.03.07 11:23



готов съм да дам много пари на тези господа. Обаче нека един от тях ми даде... да го ковнем между очите.



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: пчeличkaтa]  
Автор URAGANNNN (Изтрезнял)
Публикувано11.03.07 00:30



Ако питаш за моят коментар, ето го: Там става дума че онзи се провинил и изпаднал в немилост и за да не работи унизителна или тежка работа, взел та опростил на длъжниците на господаря си част от дълговете им с цел да го уважават и да са му задължени след това. Господарят похвалва този настойник за остроумието му и там има коментар че именно светските хора в тез "далавери " са по-остроумни от просветени те чрез светлината.

Така, сега ти на кого си настойник?пред кого си в немилост и на кого ще опростиш нещо което дължи на господаря ти? и имали разлика между остроумието на светските и на вярващите?

Павел не е ли бил краден от държавата? Защо е написал да ПЛАЩАМЕ митото? Ми хаде тогава като сме супердеца на Бог да не плащаме ни ток ни вода ни нищо,а?

Или ние май треа да сме пример за онези" остроумните в далаверита" ние да сме светлината в света?

Аз не казвам на този който няма да плаща, казвам на този който не му пука и си прави оглушки и първо се хвали с Бог-че бил мнооооооооооооооооо благословен, а изведнъж-бедняк и жертва!

Намерили са му цаката на софтуера и затва влачат-ако можеше и на другото и него щяха да влачат!

Казвам че ние, българите сме келипирджии бай ганьовци и не сме НАУЧЕНИ ИЛИ СВИКНАЛИ ДА СИ ПЛАЩАМЕ-може да е комунизъм може да е мамонизъм-плодът е все същият-оправдания-дори чрез Библията и кражби.....кражби

Иска се промяна на ума и покаяние за промяна на завързаното сърце-на който му стиска -да пробва.........................

аре без клишета...


Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: URAGANNNN]  
Автор onchoo ()
Публикувано11.03.07 21:28



тИ ПЪК НЕДЕЙ КАЗВА ТАКИВА ГОЛЕМИ ДУМИ И КАКВИ БИЛИ БЪЛГАРИТЕ!

откъде прозхождаш - кой си ,нещо повече ли мислиш че си от другите или от предците си че да ги хулиш така!

Ти си едно нищо - и с думите си позориш един благочестов и честен народ никак не по лош от който друг се сетиш!

Като искаш променяй се - наставлявай тези над които имаш авторитет - и не натрапвай ограничения си възглед на другите!

Народе!!!!


Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: chichkoto]  
Автор zubar (непознат )
Публикувано11.03.07 22:26



Държавата колко плаща на интернет.



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: onchoo]  
Автор URAGANNNN (Изтрезнял)
Публикувано12.03.07 23:01



Абе аз истини иказвам ама неудобни:) какви балгочестиви българи бълнуваш ти?

Скрий се с този национализ-патриотизъм-просто погледни безбожието и езичеството на "честният народ"
Не мисля че съм нещо повече-казах "НИЕ БЪЛГАРИТЕ НЕ СМЕ НАУЧЕНИ" включих себе си там щото знам какъв съм, знам какви сме:))))))))) затва говоря за промяна и не си ти човекът дето решава какво ще кажа-имаш право на мнение естествено:)

аре без клишета...


Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: zubar]  
Автор URAGANNNN (Изтрезнял)
Публикувано12.03.07 23:04



А какво е държавата? държавните глави както и всеки един от нас лично Бог ще съди за делата му-гледай ти да се намериш чист..............

аре без клишета...


Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: URAGANNNN]  
Автор chichkoto (Един човек)
Публикувано13.03.07 08:43



От днеска скъсах с нелегалния и пиратски софтуер.
Диска вече ми е с три дяла форматирани на ext3, което ще рече че вече го няма windows на негово място се появи една прекрасна линукс дистрибуция Kubuntu



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: chichkoto]  
Автор BrandofAmber (извънмезно!)
Публикувано13.03.07 12:57



добра идея
и аз минавам на линукс(slackware)
защото microsoft са ми противни
дори и като ги ползвам безплатно :(

за авторското право обаче
ами въпроса е възможно ли е
интелектуален продукт да има
авторско право
за некомерсиално ползване?

струва ми се абсурд
все едно да се налага
авторско право върху думите които ползваме
защото някой му е хрумнало че може да са нагови

това може да седи странно
но в щатите microsoft успяха да си препишат
авторското право на smiley-тата(това са физиономиите като тази -

)
и то не на основата на това че те са ги въвели(защото не са)
а на основата на това че първи са се сетили
че могат да изкарат пари и от това

това което най-ми пасна
беше че в Европа това авторско право
съвсем официално не им го признаха
и сега можем спокойно да ползваме физиономии
докато сме тук, но отидем ли в щатите - не
защото те принадлежат на microsoft


в България microsoft дадеха 2милрд долара за борба с пиратството
тук е малкa страна това са много пари
подобен ход неизбежно се отразява на подобни кампании
но доколко те са морални и доколко
са успели така да изкарат нещата
че да ни се струват морални?

накратко авторското право на интелектуален продукт
за домашно ползване ми се струва много мътна тема
доколкото си спомням закона за авторското право и сходните му права
(предишния)
беше написан от юристи към microsoft
нормално всички ползващи такива продукти за домашно ползване
да са крадци
но това значи че всяка касетка записана от радиото е кражба
всичко записано от телевизията на видеокасета например е кражба
всеки цитат е кражба и т.н.
най-смешното е че се оказва
че абсолютно всичко записано на gsm или mp3player
също е откраднато
дори и да е рипнато от оригинален диск
защото се оказва че за тогава
нямаше право и да го рипваш

което значи че в магазините се
продаваха продукти
като mp3player-и
които да се ползват законно
е що годе невъзможно

тоест абсурдно е като всяка манипулация на microsoft
обаче върши работа
така че съм съгласен с тебе
най-добре човек да си минава на linux и да се надява
останалите user-и да осъзнаят
че microsoft ги изтиска до последно
за нещо което с всякакви видове unix
могат да разполагат не само без подобни номера
но и знаейки че се развива от милиони по целия свят

Редактирано от BrandofAmber на 13.03.07 13:19.



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: URAGANNNN]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано14.03.07 18:39



Аз миля да си оставя вече само линукса. Не защото е безплатен, а защото е по-качествен!


Но като говорим за кражба, християните са окрали евреите и митраистите, Евреите са окрали шумерите и ригведа. . .
Тогава как си позволяват да търсят авторски права, като самата тяхна религия е изпагиатствана?!


Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: chichkoto]  
Автор *abi* (a-w)
Публикувано15.03.07 00:34



Абе вие хубаво минавате...ама аз как да го направя?
Идея нямам как да си инсталирам линукс!
Не, че ми е краден майкрософта, но и на мен Гейтс ми е супер мазен тип и адски ме е яд, че можеше да е на много по-тънки и човешки цени.



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: *abi*]  
Автор chichkoto (Един човек)
Публикувано15.03.07 14:29



Ако наистина имаш сериозно намерение да минеш на Линукс това е прекрасно. Всичко необходимо, което трябва да знаеш за Линукс можеш да намериш на този адрес:


Там има форум има секция въпроси и отговори и добра търсачка за това, което те вълнува.
С удоволствие бих ти помогнал в бъдещите ти премеждия с Линукс
Моя съвет е: Докато не си напълно сигурен, че се справяш добре с Линукса не си трий windows. В момента в които се почувсваш вече достатъчно уверен трий го без да се замисляш
Подържам мнението на Вейдър, че линукса е по добър от "вина"



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: BrandofAmber]  
Автор chichkoto (Един човек)
Публикувано18.03.07 15:57



Вече 5-ти ден откакто се сбогувах с windows и се чувствам прекрасно



Както и да ги увъртаме нещата, ако един софтуерен продукт се продава на пазара срещу определена цена а някой го ползва без да е дал и стотинка как можем да наречем този човек?

Библейският принцип е, че ако се съмняваш в нещо дали е правилно, тоест нямаш увереност дали това, което правиш е добро то по-добре не го прави.

Всейи има съвест и без съмнение доста често е изобличаван от нея чрез Святия Дух но доста са тия, които подтискат тези изобличения по една или друга причина, намират си логични според тях извинения да правят нещо, което не е добро.



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: chichkoto]  
Автор BrandofAmber (извънмезно!)
Публикувано20.03.07 16:02



"Както и да ги увъртаме нещата, ако един софтуерен продукт се продава на пазара срещу определена цена а някой го ползва без да е дал и стотинка как можем да наречем този човек? "

някой, някъде точно в момента
си плаща за секс
значи ли това че ние ограбваме някой
ако не плащаме за него?

ако сведеш всеки логичен довод
като нещо което е лошо(защото е "логично извинение")
то как ще преценяваш кое е добро и лошо?

може би можеш без логика
ако просто спазваш някакви принципи
но нещата и там не са толкова прости

например ако мислиш че спазваш 'не убивай'
като забраниш абортите
то тогава следва въпроса
колко животни умират на ден
за да можем да ядем?

ако знаеш как
протича процедурата
по убиване на заек
много се съмнявам
че ще опиташ пак заешко
защото е меко казано
изключително брутална

а същевременно ние се радваме
че сме спряли абортите
и набиваме заешко :)

всичкото това е оправдание
пред тебе си че си добър

но за да си наистина добър
трябва да си наясно какво става


преди години на места
е било "похвално"
да има много библиотеки
значело е че хората имат знание
това не е ощетявало никой
защото знанието е било доста по ценно
отколкото парите

в днешно време обаче
когато всичко става глобално
знанието се споделя глобално
и никой не иска пари за това

но когато някой автор
започва да вижда колко много пари
би имал ако можеше да вземе
от всеки един който е чел/слушал/използва
неговото произведение
започва да се чувства минат

и понеже в капитализъм и без това
парите са що годе изцяло в тях
и то вече не в авторите
а в хората които купуват "правата им"
без да имат нищо общо със самото произведение
(Бил Гейтс доколкото знам
вече стана най-богатия човек на света)
не е проблем да си плати
и да превърне споделянето на информация
в престъпление

не законно - законно все още е спорно дали е
но като убеди хората че е
и като плаща за да ги гонят
ако го правят

което би било еквивалент на това
да изгориш всички библиотеки
защото не искаш всички да имат достъп
до информацията която даваш
без ти да печелиш от това

капитализъм
не знам кое е лошо и добро в случая
но живеем сега
така че за линукса си прав
но не защото чувствам огризения към microsoft
а защото са ми достатъчно антипатични
че да не искам да им работя на операционната система


иначе още не съм минал
сега се подготвям
оказа се например
че фотошоп тръгва и на линукс
което беше нещото което най-ме притесняваше
та днеска вечерта по всяка вероятност
ако всичко върви ок
ще мина и аз :)



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: BrandofAmber]  
Автор URAGANNNN (Изтрезнял)
Публикувано20.03.07 17:12



Това за заека е поредното късогледо извенение:) заповедта :Не убивай" се от нася за човешки същества и по=точно да не убиваш ккато предварително си го планирал щото има разлика между това и неволно убийство или инцидент-затва са били и пребежищните градове в Израел:)
Ти не ми гледай Бил Гейтс колко е богат, те и мнозина хлебари и дърводелци са мноо богати, тва никого не оправда като краде техните продукти-кат нети аресват цените-не купувай неползвай- или каато чичкото- на Линукс.
Щото сте му намерили цакта със кракнати версии затва много ви знаят балалайките:)
а някой си плаща за секс щото да речем не иска обвързване или иска"специани" услуги или щото е дървар или пък извратеняк, анякой продава секс което е незаконно спорред Бога но не и според светските ценности.


Аз не защитавам майкрософт и на мен мие ясно че много от законите на нашта планета са лоши-питай ап Павел по въпроса:) той в Средновековието е имал мноо по зли закони и въпреки тва казва-митото, данъка:))))))))) да се плащат за да няма хулене между невярващите и така да се скверни Божието име:)

аре без клишета...


Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: URAGANNNN]  
Автор BrandofAmber (извънмезно!)
Публикувано20.03.07 17:24



значи заповедта е
не убивай хора предварително планирано
или това е твое тълкувание

защото ако е само не убивай
ми се струва пределно ясна

ако ти си я изменил на не убивай хора
твое право
но ако говорим за богохулство
изменянето на божиите заповеди
ми се струва доста по голямо


та на въпроса - като краде техните продукти
как точно сме ги откраднали?
аз съм си го купил
дал съм го на приятел да го ползва
и той го е откраднал?

я ми дай определение за кражба
че явно нещо съвсем не се разбираме

в същност става доста весело
от християнска гледна точка

идеята "ако имаш две блузи,
дай едната на ближния си"
се превръща в
ако някой даде блуза на ближния си
без ближния да е платил
ближния я е откраднал
а човека който му я е дал
също я е откраднал
защото от цялото действие
продаващия блузи в града
не би могъл
да издои и ближния ти


не знам каква логика е това
нито колко християнско е
та ако можеш да обясниш
ще ми бъде интересно

Редактирано от BrandofAmber на 20.03.07 18:08.



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: BrandofAmber]  
Автор chichkoto (Един човек)
Публикувано20.03.07 19:11



Сравнението ти със секса е напълно неуместно. Секса е услуга, която предостявят някой хора срещу заплащане но тази ислуга не е лицензирана, както софтуерните продукти за които говорим. Никой не претендира да има авторски права върху секса защото това е направо смешно.



Не си прав и за това, което пишеш за заповедта "не убивай"

Помисли върху това:
Битие 1
[26] И Бог каза: Да създадем човека по Нашия образ, по Наше подобие; и нека владее над морските риби, над небесните птици, над добитъка, над цялата земя и над всяко животно, което пълзи по земята.
[28] И Бог ги благослови. И рече им Бог: Плодете се и се размножавайте, напълнете земята и обладайте я, и владейте над морските риби, над въздушните птици и над всяко живо същество, което се движи по земята.


Битие 9:3 Всичко живо, що се движи ще ви бъде за храна; давам ви всичко също, както |дадох| зелената трева.

Бог никъде не збранява да ядем месо виж и това:
Марка 7
[18] И каза им: Нима сте и вие тъй неразсъдливи? Не разбирате ли, че нищо, което влиза в човека от вън, не може да го оскверни?
[19] Защото не влиза в сърцето му, а в корема, и излиза в захода. (|Като каза това| той направи всички ястия чисти).


Римляни 14
[2] Един вярва, че може всичко да яде; а който е слаб |във вярата, яде само| зеленчук.
[3] Който яде, да не презира този, който не яде; и който не яде, да не осъжда този, който яде; защото Бог го е приел.


1 Коринтяни
[8] А това що ядем, не ще ни препоръчва на Бога; нито ако не ядем, губим нещо; нито ако ядем, печелим нещо.


Също така в Стария Завет беше угодно на Бог принасянето на жертва за Него.
Никъде в словото не четем, че някой е бил осъден за това, че е убил животно.



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: chichkoto]  
Автор BrandofAmber (извънмезно!)
Публикувано20.03.07 20:34



извинявай за тъпия въпрос
но наистина не разбирам

искаш да кажеш
че според тебе
Бог се е объркал
като е давал десете заповеди

искал е да напише 'не убивай хора'
но по невнимание е пропуснал хора?

Редактирано от BrandofAmber на 20.03.07 20:36.



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: BrandofAmber]  
Автор chichkoto (Един човек)
Публикувано20.03.07 20:44



Библията или Божието слово казва това, което казва ако на теб не ти изнася си е твой проблем!
Бог никога не може да се обърка, просто на тебе не са ти ясни нещатата. Чети по усърдно и размишлявай.



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: chichkoto]  
Автор onchoo ()
Публикувано20.03.07 21:34



На мен пък изобщо неми тежи на съвеста че използвам софтвер за който не съм платил нищо ,а ако бях решил д аплащам сигурно трябваше да дам около 1000-2000 лв. :)

Още повече даже съм амбицирам да се аргументирам защо не трябва да се плаща ,защо трябва да се затварят устите на тези дето пищят и носят от 10 извора вода че било кражба!

Някоии хора колекционират капачки от бира,други стари ключове и други може би вехтории ,има стотици ексцентрици и чудаци по този свят ,та в този контекст има хора и като чичкото дето му тежало на съвеста и иска да си плаща за всичкия софтуер ,ами да прави каквото ще ,казвам аз ,само да не натрапва фикс идеите си на другите !



Народе!!!!

Редактирано от onchoo на 20.03.07 21:40.



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: chichkoto]  
Автор BrandofAmber (извънмезно!)
Публикувано20.03.07 22:09



значи не трябва да се убиват животни
защото бог е казал не убивай
точно и ясно
дори като заповед

и аз мисля че е пределно ясно



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: BrandofAmber]  
Автор chichkoto (Един човек)
Публикувано20.03.07 22:14



A тези стихове, които ти дадох какво ще ги задраскаш от Библията си ли.
Хора с какви ли не убеждения видях в този клуб ама такива като теб не.



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: onchoo]  
Автор chichkoto (Един човек)
Публикувано20.03.07 22:16



Всеки има право на мнение, както ти такак и аз.
А тези, които четат имат глави на раменете да решат коео е правилно и кое не е.



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: chichkoto]  
Автор BrandofAmber (извънмезно!)
Публикувано20.03.07 22:16



не знам
а ти божията заповед
ще я видоизмениш
както ти е удобно ли?



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: BrandofAmber]  
Автор chichkoto (Един човек)
Публикувано20.03.07 22:25



Няма нужда от изменение всичко е достатъчно ясно написано и няма никакво противоречие. Повече от ясно е че в тази заповед се има предвид хората. Това се вижда от стиховете, които ти дадох.
Това, че на теб ти се иска да е друго яче си е твой проблем.
Не ме занимавай повече с тая тема относно заповедта!



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: chichkoto]  
Автор chichkoto (Един човек)
Публикувано22.03.07 15:12



Здрасти, баце !

и

Хайде сбогом, довиждане, лека нощ, приятни сънища !

/Гацо Бацов, юрисконсулт - център нападател/



ЗАКОН ЗА СЪДЕБНАТА ВЛАСТ


Чл. 122. (Изм. - ДВ, бр. 74 от 2002 г.) (1) Следствените служби в Република България са Националната следствена служба и окръжните следствени служби. В София има Столична следствена служба с компетентност на окръжна следствена служба.
(2) Националната следствена служба е юридическо лице на бюджетна издръжка със седалище в София.
(3) В Националната следствена служба има специализирани отдели за разследване по дела с особена фактическа и правна сложност, по дела за престъпления, извършени в чужбина, по искания за правна помощ, както и за разследване в други случаи, предвидени в закон.

Чл. 123. (Изм. - ДВ, бр. 133 от 1998 г., изм. - ДВ, бр. 74 от 2002 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 39 от 2006 г., в сила от 12.05.2006 г.) Окръжните следствени служби са юридически лица на бюджетна издръжка. Те осъществяват разследването по всички дела, с изключение на делата от компетентността на Националната следствена служба.

Въпроси:

На територията на Република България ли е град Фриско, щат Тексас ?
В досъдебното производство срещу Елиан Гешев компетентен орган ли е Столична Следствена Служба ?
Столична Следствена Служба знае ли, че не е компетентния по закон орган по случая и ако знае има ли нещо гнило в тандема ССлС и ГДБОП ? Вариантите са два. Или не знае, защото не познава законите на РБ или знае, но съзнателно нарушава Закона, което пък означава, че има нещо гнило.


Знаете ли че:

СТ. Сл. служба нарушава закона, излиза ивън рамките на своите правомощия и компетенции. Това е така, защото според чл. 122 от Закона за Съдебната власт, само Национална Следствена служба е компетентна да извършва разследвания по дела за престъпления, извършени в чужбина, каквото е и обвинението към Елиан Гешев в настоящия момент.

Къде отиваш ти, може би ?
/Гацо Бацов, юрисконсулт - център нападател/



Наказателен Кодекс


Чл. 172а. (Нов - ДВ, бр. 50 от 1995 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г., изм. - ДВ, бр. 75 от 2006 г., в сила от 13.10.2006 г.) Който записва, възпроизвежда, разпространява, излъчва или предава, или използва по друг начин чужд обект на авторско или сродно на него право, или екземпляри от него, без необходимото по закон съгласие на носителя на съответното право, се наказва с лишаване от свобода до пет години и с глоба до пет хиляди лева.

(2) (Изм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г., изм. - ДВ, бр. 75 от 2006 г., в сила от 13.10.2006 г.) Който без необходимото по закон съгласие държи материални носители, съдържащи чужд обект** на авторско или сродно на него право на стойност в големи размери***, или държи матрица за възпроизвеждане на такива носители, се наказва с лишаване от свобода от две до пет години и глоба от две хиляди до пет хиляди лева.

* има и вариант когато съгласие не е необходимо, уредено в чл.25 от ЗАПСП

** в единствено число. Става въпрос за един обект (филм, албум) на стойност в големи размери

*** един брой е минимума. Значи една бройка от филм не е на стойност в "големи размери" и е допустимо да го притежавате. Ако един брой от един филм е законно да притежавате то 3 броя филми по един брой от всеки, законно ли е? А 3000 ? За да си отговорите на този въпрос направете следния експеримент. Наредете в дясно от вас поне 1000 филма, всеки в само един екземпляр. Вземете първия. Разгледайте го добре. На стойност "в големи размери' ли е? Ако не е така го поставете в ляво от вас. Сега вляво от вас имате един абсолютно законно притежаван филм, а вдясно 999 отделни филма за които все още не знаете какви са. Вземете от дясната купчина следващия филм. Разгледайте го и ако е само в един екземпляр, т.е. не е на стойност в "големи размери" го поставете от ляво. Сега вече вляво от вас имате два абсолютно законно притежавани от вас филми, а вдясно остават 998, за които още нищо не знаете. По същия начин процедирайте с останалите филми. Ако по време на прехвърлянето попаднете на филм на стойност в "големи размери" моментално го унищожете, защото притежанието му е закононарушение. Ако не срещнете такъв в края на голямото местене вляво от вас ще имате 1000 абсолютно законно притежавани от вас филма, всеки един от които е: за лично ползване, не е с търговска цел и не е на стойност в "големи размери". За да се убедите, че Законът ви разрешава да притежавате и възпроизвеждате по един брой от всеки един от тези филми прочетете следващия текст. Освен това обърнете внимание на факта, че Законът въобще не дискутира това откъде вие сте придобили оригинала на филма, т.е. дали е от някое ДВД или от Интернет. Важно е да се отбележи !!!


Закон за Авторското Право и Сродните му Права


Свободно използване със заплащане на компенсационно възнаграждение


Чл. 25. (Изм., ДВ, бр. 77 от 2002 г.)
(1) (Доп., ДВ, бр. 99 от 2005 г. - в сила от 10.01.2006 г.) Без съгласието на носителя на авторското право, но при заплащане на справедливо компенсационно възнаграждение е допустимо:
1. възпроизвеждането с нетърговска цел на отпечатани произведения, с изключение на нотни материали, върху хартия или друг подобен носител чрез репрографиране или друг способ, осигуряващ подобен резултат;
2. възпроизвеждането на произведения, независимо върху какъв носител, от физическо лице за негово лично използване, при условие че не се извършва с търговска цел.
(2) Разпоредбата на ал. 1, т. 2 не се отнася до компютърните програми и архитектурните произведения. За компютърните програми се прилагат разпоредбите на чл. 70 и 71.

Възнаграждение при свободно използване




(Изм. на загл., ДВ, бр. 77 от 2002 г.)
Чл. 26. (1) (Изм. и доп., ДВ, бр. 28 от 2000 г.) Авторите на произведения, записани на звуконосители или видеоносители, както и артистите-изпълнители, чиито изпълнения са записани, а също и продуцентите на звукозаписите и продуцентите на първоначалния запис на записаните филми имат право на компенсационно възнаграждение, когато записите са презаписват за лично ползване. На такова възнаграждение имат право и авторите, и издателите на всякакви отпечатани произведения, когато тези произведения са възпроизвеждани по репрографски начин за лично ползване.
(2) (Изм., ДВ, бр. 28 от 2000 г.) Възнаграждението по ал. 1, изречение първо се дължи от лицата, които произвеждат или внасят празни звуконосители или видеоносители и апарати, предназначени за записване, а възнаграждението по ал. 1, изречение второ - от лицата, които произвеждат или внасят апарати, предназначени за възпроизвеждане по репрографски начин. Размерът на възнаграждението е 5 на сто от производствената цена на произведените в страната носители и 2 на сто от производствената цена на произведените в страната апарати, съответно от митническата облагаема стойност на внесените носители и апарати.



В заключение:



Всеки един филм, който вие запишете в един екземпляр върху закупен от вас независимо какъв носител е законно притежаван от вас, защото още при покупката на този носител вие сте заплатили дължимото по закон компенсационно възнаграждение. Записването и на 10 000 такива филма независимо върху какви носители също е ваше законно право, защото всеки един от тях по отделно е законен, щом не е на стойност в "големи размери". Някога може и да разберем какво значи това "големи размери", но за сега трябва да приемем, че един брой не може да има стойност в "големи размери". По тази причина за най-сигурно не притежавайте повече от един брой от всеки отделен филм. Внимавайте само да не ви хрумне да изкарате тази колекция на сергия. Тогава вече вършите престъпление. Докато държите тази колекция в дома си и тя е за лично ползване спете спокойно. Ако ваш приятел ви го посиска за да го запише - дайте му го. Уверете се обаче, че той има намерение да го запише независимо върху какъв носител, защото в такъв случай и той ще е заплатил въпросното компенсационно възнаграждение и ще може и двамата да спите спокойно. Можете да му го занесете лично или да му го прехвърлите през интернет. Законът не ви принуждава непременно да му го занесете физически. Щом можете да го дадете на един, то допустимо ли е да го дадете и на 1000 други приятели. Вероятно да, защото и те могат да го запишат единстевено и само независимо върху какъв носител.


Въпроси:

Хард дискът носител ли е ?

Кой и как се разпорежда с парите събрани по чл. 25 и чл. 26 от ЗАПСП ?




Раздел VII
Използване на компютърни програми
Диспозитивни правила
Чл. 70. Ако не е уговорено друго, счита се, че лицето, което законно е придобило правото да използва компютърна програма, може да зарежда програмата, да я изобразява върху екран, да я изпълнява, предава на разстояние, да я съхранява в паметта на компютър, да я превежда, преработва и да внася други изменения в нея, ако тези действия са необходими за постигане на целта, заради която е придобито правото да се използва програмата, включително и за отстраняване на грешки.
Императивни правила
Чл. 71. Лицето, което законно е придобило правото да използва компютърна програма, може без съгласието на автора и без заплащане на отделно възнаграждение:
1. да изготвя резервно копие от програмата, ако това е необходимо за съответния вид използване, за който е придобита програмата;
2. да наблюдава, изучава и изпитва начина на действие на програмата за определяне на идеите и принципите, които са залегнали в който и да е неин елемент, ако това става в процеса на зареждането на програмата, изобразяването й върху екран, изпълняването й, предаването й на разстояние или съхраняването й в компютърната памет при условие, че той има право да извърши тези действия в съответствие с чл. 70;
3. (доп., ДВ, бр. 28 от 2000 г.) да превежда програмния код от една форма в друга, ако това е безусловно необходимо за получаване на информация за постигане на съвместимост на създадена компютърна програма с други програми, при условие, че необходимата за тази цел информация не е била предоставена в готов вид и че това се извършва само по отношение на онези части от компютърната програма, които са необходими за постигане на съвместимостта. Получената информация не може да бъде използвана за създаване и разпространение на компютърна програма несъществено отличаваща се от програмата, чийто програмен код се превежда, както и за каквото и да е друго действие, което може да накърни авторските права върху програмата.
Управление и контрол на софтуерни активи от органите на държавната власт и местното самоуправление
Чл. 71а. (Нов, ДВ, бр. 77 от 2002 г.; отм., бр. 99 от 2005 г. - в сила от 10.01.2006 г.)



Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: chichkoto]  
Автор onchoo ()
Публикувано23.03.07 21:27



ше са сетиш :)

дали хард диска е носител ,твой ли е въпроса ?
Ако не е носител какво би било :)

Народе!!!!


Тема Re: Какъв софтуер ползвате?нови [re: onchoo]  
Автор URAGANNNN (Изтрезнял)
Публикувано01.04.07 00:50



Който е съдружник със крадец, мрази своята си душа.. софтуер придобит със лъжа се вижда сладък на човека, но отпосле животът му ще се изпълни с компромиси.... от притчите на Соломон-перефразирано

стига дърварски мнения....



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.