Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:37 17.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Сатанизмът в християнството  
Автор Heпoзнaт® (Архонтствуващ)
Публикувано02.03.07 19:52



Какво друго, ако не сатанизъм, са проявите на Бени Хин? А "благословенията" от Торонто? А появяванията на Дева Мария пред отделни личности или пред големи множества или изцеленията на "чудотворни " икони и разни мощи? Има само два възможни отговора - тотална фалшификация или сатанизъм. Защо християните толкова малко говорят по този въпрос? Кое е по-добре - да си мълчим, за да не би някой да се обиди, или да казваме в очите на заблудените, че всичко това е сатанизъм и че подобни "чудеса" само ги водят към ада?

Редактирано от Heпoзнaт® на 02.03.07 19:53.



Тема Re: Сатанизмът в християнствотонови [re: Heпoзнaт®]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано02.03.07 20:55



мога да кажа,че "сатанизма в христиоянството" е 90%.
казвам го най отговорно...
големия враг е антихриста,той не е анти-не-христ,той е анти-Христ.
отдавана християнството се движи по тази наклонене плоскост и дори вече се хлъзга.и те и онези,който ги следват са се завъртяли във "воденицата на съвременнат система"."сатаниска система",която ги заобикаля с една почти монолитна цялост.

Кое е по-добре - да си мълчим, за да не би някой да се обиди, или да казваме в очите на заблудените, че всичко това е сатанизъм и че подобни "чудеса" само ги водят към ада?


друго не ни оставя...

ти да си видял някой да благовества тука за Христос?
върно е,че тука е клуб и такива работи не може да се говорят,но едно изключени може...
тука всичко е "анти"...

p.s.пуснах тема и те не могат да кажат кое е Исус...понеже са много "Исусовци",те не могат да познаят Исус от Писанията...
посланието до галетяните борави с тази материя...
те първо са повярвали в Христа и после са тръгнали по сaтана...
няма нищо ново под слънцето...

тука вървят само "новините"...



Тема Re: Сатанизмът в християнствотонови [re: Heпoзнaт®]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано02.03.07 21:13



Я кажи за Елена Вайт



Тема Re: Сатанизмът в християнствотонови [re: Heпoзнaт®]  
Автор пчeличkaтa (бръмчаща)
Публикувано02.03.07 21:25



Бих определила всичко това като фалшиво християнство, фалшиви пророци, лъжемесии и християнско търгашество с наивитета на хората, но чак сатанизъм... Че Сатана стои зад целия този християнски фарс е ясно, но пък самите хорица имат нужда от чудеса, изцеления, вяра... А тези неща ДОБРО или ЗЛО са? Защото не можем да кажем, че смирението пред Бог, изцелението, вярата и сърдечните молитви на хората, независимо от коя деноминация са, са сатанински, тъй като Бог несъмнено отговаря на молитвите на някои. Така че е много лесно да определим тези шоуспектакли като сатанистки, но не и вярата и нуждата на хората от чудеса. Горко на тези, поради които идва съблазанта, но за простолюдието и вярващите хорица може и да има надежда за изход от заблудите - за лидерите май няма такава!
От друга страна пише, че на някои се дава дух на заблуда, понеже не искат да повярват в истината! Но при тия десетки хиляди християнски секти хич не е лесно да кажеш коя измежду тях е истинската Христова църква и къде е тя?
Ти, Непознатко, би ли ми казал коя е тази видима църква? Щото ако знаех, бих отишла там, ама още не съм я намерила... Затова много ми хареса мисълта, че всеки ден хората "напускат църквата си и се връщат при Бога"! Може и майтап да му се струва на някой, но аз точно така усещам призива "Излезте люде мои из Вавилон!" За мен Вавилон е днешното фалшиво християнство, а истинската църква са верните последователи на Исус, които "членуват" единствено в Неговата невидима църква и "членските им карти" са записани на сърцата им, подпечатани с печата на Св.Дух! Дали ви звучи идиотско - може би...
В мен мнозина виждат жестока еретичка
- Но къде е, моля, (пак питам) ИСТИНСКАТА църква???

Бог прощава, но не оставя греха ненаказан!


Тема Re: Сатанизмът в християнствотонови [re: пчeличkaтa]  
Автор Heпoзнaт® (Архонтствуващ)
Публикувано02.03.07 21:32



На кадрите с Бени Хин и множеството подобни проповедници се вижда съвсем ясно как просто замахва към хората и те падат на земята, без да има пряк контакт. Значи е или измама, или сатанинска сила. Освен това по време на тези събрания има и реални изцеления, макар и много по-малко, отколкото се опитват да ни лъжат. Кой точно ги върши - Бога или Сатана? Като гледам цялата тази комедия, не ми се вярва Бог да има някакво участие.



Тема Re: Сатанизмът в християнствотонови [re: diadomateyko]  
Автор Heпoзнaт® (Архонтствуващ)
Публикувано02.03.07 21:34



Май е доста смело да твърдиш, че сатанизмът в християнството е 90 %. Вярно е, че има цели деноминации, които са под властта на рогатия, но все пак процентът ми се вижда доста пресилен.



Тема Re: Сатанизмът в християнствотонови [re: Heпoзнaт®]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано02.03.07 21:42



Кой точно ги върши - Бога или Сатана? Като гледам цялата тази комедия, не ми се вярва Бог да има някакво участие.


сатаната дава изчерения,защо са за тялото и той ги дава с щедра ръка.за него е важно да даде физически изцерения,a да вземе душите им.
телата са ни "храм на Святия Дух",а душите ни преднадлежат на сатаната...
колкото и да искам да им сменя местат - няма да мога...
аз съм само един изкуфял старец,който говори с морето...



Тема Re: Сатанизмът в християнството [re: Heпoзнaт®]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано02.03.07 21:43



Май е доста смело да твърдиш, че сатанизмът в християнството е 90 %. Вярно е, че има цели деноминации, които са под властта на рогатия, но все пак процентът ми се вижда доста пресилен.



имаш право...
точно са 87%...





Тема Re: Сатанизмът в християнството [re: Heпoзнaт®]  
Автор пчeличkaтa (бръмчаща)
Публикувано02.03.07 21:58



Говорих с мои познати, които са "падали" и наистина изпадат (някои) в безсъзнание. Макар че не виждам никаква логика в това. Има и разни хипно-трикове в/у психически лабилни индивиди, но засега изключвам химията. Засега не съм експериментирала със себе си.
Все пак автосугестията (самовнушението), а защо да не я наречем ВЯРА, (според мен) стои в основата на всички изцеления! Затова и ви обърнах внимание на текста в Марк 6:5, където евангелистът казва, че Исус "НЕ МОЖЕШЕ (???) да извърши там (в родината Си) никакви велики дела... и чудеше се на НЕВЕРИЕТО им..."
Така че, тези "целители" използват ВЯРАТА на искрените хорица, а пък те в наивността си я подхранват чрез религиозните спектакли. Мисля че в * единия от клиповете се говореше за това как стават тези изцеления.
Ползата е взаимна - не мислиш ли!

Не мога да си спомня вече кой от всички клипове беше, но я виж *този:



Бог прощава, но не оставя греха ненаказан!

Тема Re: Сатанизмът в християнството [re: diadomateyko]  
Автор пчeличkaтa (бръмчаща)
Публикувано02.03.07 22:05



Ей, човече! Понякога пишеш такива глупости, че ти се ядосвам наистина! Нали знаеш, че казаната дума е хвърлен камък, пък написаната още повече ОСТАВА!
Хайде, не се опитвай да се правиш на остроумен, а бъди сериозен по отношение на Бога и Словото Му!
Душите и телата ни трябва да са Божий храм! Не може Светая светих (душата и сърцето ни) да живее в капище (езическо), нито може тялото да ни е Божие, а душата - не!



Бог прощава, но не оставя греха ненаказан!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.