Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:24 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Давате ли...  
Автор БaйTopбaлaн (Експерт)
Публикувано27.02.07 17:26



Наскоро отново се сблъсках с темата за даването. В едно от неделните поучения ми се наби в ума следната максима: "Как казваш, че си готов да дадеш за Бог дори живота си, като не можеш да извадиш от джоба си дори 1 лев лепта?!"
Това определено ме накара да се замисля, защото си спомних колко много велики обещания съм чел и чувал. Но колко от тях наистина са били изпълнени?!
Затова въпросът ми засяга не само даването като финансовата страна на нещата, но и даването за Бог изобщо. След като казваме, че Бог ни притежава, че ние Му даваме всичко от себе си, наистина ли е така?
Какво ли би станало, ако Бог ни казваше: "Давам ти всичко" и после да прочетем добавката :"Но когато дойдеш при Мен"



Просто (но не прост) човек

Тема Re: Давате ли...нови [re: БaйTopбaлaн]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано27.02.07 17:31



да дойде бог, да ми каже за какво му трябват пари, пък ще му дам, ако имам.

само че на бог не му трябват пари. нищо не му трябва. пари трябват на други хора, които могат - а) да свършат нещо добро с тях б) да свършат някоя глупост, като например да си ги вземат за себе си.

в първия случай - ок, ако реша, че това хубаво нещо е релано, бих дал пари. във втория ще съм глупак, ако дам и соттинка, уж в името на бог.



Тема Re: Давате ли...нови [re: БaйTopбaлaн]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано27.02.07 17:34



Как казваш, че си готов да дадеш за Бог дори живота си, като не можеш да извадиш от джоба си дори 1 лев лепта?!"

живота е е дно и друго са парите.

на заплахата:"живота или парите!?" - се отговаря:"живота" парита са за старини"...

ние не даваме на Христос парите си,защото на него пари не му трябват...
ние даваме живота си,който и без това не е наш.за това "отдаването на живота на Христа" е по-лесно.парите са си наши и само наши.изкарани с труд и пот...



Тема Re: Давате ли...нови [re: xenox]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано27.02.07 17:40



да дойде бог, да ми каже за какво му трябват пари, пък ще му дам, ако имам.

само че на бог не му трябват пари. нищо не му трябва. пари трябват на други хора, които могат - а) да свършат нещо добро с тях б) да свършат някоя глупост, като например да си ги вземат за себе си.

в първия случай - ок, ако реша, че това хубаво нещо е релано, бих дал пари. във втория ще съм глупак, ако дам и соттинка, уж в името на бог.


егоистично,но по истинскао мнение не съм чувал от 15 години...

аман от лицемери!

аз повече обичам чесните егоисти,дето не са по църквите,а са межди нас...
и си мисля,че и Бог го оценява...
и на Него Му е омръзнало от християни лицемери...



Тема Re: Давате ли...нови [re: БaйTopбaлaн]  
Автор milend (новак)
Публикувано27.02.07 17:56



Добре е да даваме, независимо пари, време или нещо друго. Но да го даваме убедено, без да искаме нещо за реванш. Бог оценя това, но още повече оценя този, който дава това, от което самият той има нужда. Както онази старица, която даде последното, което имаше - имота си.
Незнам колко хора биха го направили днес, аз за себе си не съм убеден, че мога да го направя, но когато давам се стремя да е от сърце и да не искам нищо насреща.



Тема Re:нови [re: БaйTopбaлaн]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано27.02.07 18:05



Тая лепта за какво точно отива?
За луксозни Мерцедеси на пасторите или... луксозни мобилни телефони на църковните служители или ...
На Бог не му трябват пари.
Но на наместниците му на Земята, да.
Друг е въпроса за какво се харчат.
Веднъж позвъниха на вратата ми някакви служители от поредната секта, които събираха доброволни дарения за закупуването на детски играчки за някакъв дом за сираци близо до София.
Питах ги за адреса на дома и им изпратих в колет няколко от моите детски играчки и споменах въпросната религиозна организация и получих картичка от директорката на дома, в която познайте ... благодарности и ... тя не знаела, че някои събира пари от името на дома.

Кажете ми как да давам ...




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано27.02.07 18:34



Кажете ми как да давам ...



давай на който намериш за добре...
даването е като секса...
трябва да има и някакво удоволствие...
когато се мисли за собственото удоволствие се дава лесно...
викат:"тази е ,като бохемка,раздава без мярка"...



Тема Re: Давате ли...нови [re: diadomateyko]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано27.02.07 19:19



веднъж едно момче ме спря на улицата, показа ми дървеното си кръстче, каза, че имал две деца, и ми поиска пари. нъцки. предложих да му купя вестник позвънете, за да си намери работа. вярно, че ще изкара повече и по-лесно с просия, отколкото с труд, но срамота млад здрав човек да проси.

иначе давам пари все за глупости. веднъж дадох за плакат на фк левски. а те направиха знаме. по принцип, обаче, съм против многото даване, ей така, за идеята че даваш нещко на някого.



Тема Re: Давате ли...нови [re: xenox]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано27.02.07 19:25



лефскар, а?
Аз също харча парите за глупости. Те парите са затова. Истинските неща не се купуват с пари.



Facta, non verba!


Тема Re: Давате ли...нови [re: xenox]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано27.02.07 19:31



веднъж едно момче ме спря на улицата, показа ми дървеното си кръстче, каза, че имал две деца, и ми поиска пари. нъцки. предложих да му купя вестник позвънете, за да си намери работа. вярно, че ще изкара повече и по-лесно с просия, отколкото с труд, но срамота млад здрав човек да проси.

иначе давам пари все за глупости. веднъж дадох за плакат на фк левски. а те направиха знаме. по принцип, обаче, съм против многото даване, ей така, за идеята че даваш нещко на някого.


аз като ходех по софията с жената,си купувах пезервативи.на жената и светваха очите.мислеше,че щe има "земетресение".аз обаче ги давах на просещите,дето викаха,че имат много гладни деца...
по-гoлямо дарение от това здраве му кажи...

Редактирано от diadomateyko на 27.02.07 19:43.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.