Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:14 27.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Етика и бизнеснови  
Автор 24O5 ()
Публикувано23.02.07 15:13



една добра и интелигентно написана статия:





Тема Re: Етика и бизнеснови [re: 24O5]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано23.02.07 16:05



Тази статия е или безнадежно наивна, или чудовищно лицемерна...
Където парите са основното нещо, морал не може да има. Принципно.
Всичко друго са или сладки приказки за лековерни глупаци, или мечти на хора, безнадежно откъснати от реалността.

Така или иначе, имаме ясни факти - в името на парите хората погазват всички морални принципи. В името на парите хората унищожават своята планета, използвайки за това унищожение все по-модерни средства. Да продължавам ли? Мисля, че няма нужда - всеки прекрасно знаете за какво иде реч...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Етика и бизнеснови [re: BlackWolf]  
Автор berkovitz (непознат )
Публикувано23.02.07 22:49



Черният вълк, очевидно не е прочел статията... Жалко, щеше да научи нещо ново. Много клиширано мнение, бе, Вълчо. Парите, религията, природата, държавата, човека - всичко има ценност и стойност на този свят, зависи кой как ги използва... Ако мисля, че парите са това, за което ти ги мислиш, жална им майката на хората около мен. Парите и бизнеса са нещо полезно, когато са в ръцете на хора с морал и разум... а не в ръцете на първосигнални, недоозрели круши... Всичко ни е дадено от Господа, нищо извън нас не е лошо... Хората имат свобода да избират как да използват и живеят в света, който Господ ни е дал... И нещо ново за теб: има хора, които използват бизнеса и парите си за добри дела, те не вредят на никого, познавам ги лично... Така че "умната" си теория може да хвърлиш в кошчето и да поразмислиш за нова.





Тема Re: Етика и бизнеснови [re: berkovitz]  
Автор Aнoнимчo (непознат)
Публикувано24.02.07 09:13



Аз я издържах само до половината. Според мен е слаба, да не кажа 'манжда с грозде'. Когато се спряга думата морал и се правят разсъждения и заключения не се споменава за чий морал става въпрос и какви ценности влизат в него.
Поздравявам хората, които се опитват да прилагат морала на вярващ човек в бизнеса, но ми е ясно, че техния бизнес в крайна сметка няма да бъде успешен и жизнеспособен, поне не дълго време.
Понеже в статията се разглеждат корпорации да вметна: щом едно бизнес-начинание е успяло да се разрастне до корпорация, значи в него бизнес-успехът и парите са били висша цел (или самоцел) достатъчно дълго време, за да се осъществи разрастването и поглъщането на други бизнес-начинания.
Морал? Да, но нямащ нищо общо с религиозния такъв.

Редактирано от Aнoнимчo на 24.02.07 09:15.



Тема Re: Етика и бизнеснови [re: berkovitz]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано24.02.07 11:22



Хора с морал и пари...

Ако имаше световна награда за майтапи, ти вероятно би я спечелил!

Виж, за това, че хората имат свобода да избират - тук си прав.

Но щом си влязал в мошината, наречена бизнес, ти вече не можеш да си с чисти ръце. Дори ако уж самия ти си почтен, неминуемо влизаш в кантакт и в бизнес отношения с хора, които не са. И всъщност, даже да е недиректно, ти им помагаш. Т.е. по същество си като тях...

Така че, приятелю, такова животно като "почтен бизнес" няма.
Нищо, което е свързано с печеленето на пари, няма връзка с истината. Или ако ще го схванеш по-добре - няма връзака с това, което наричате "бог".

Затова днешния свят, тясно свързан имзенно с парите (и християнството) е дълбоко неморален в самата си същност.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Етика и бизнеснови [re: BlackWolf]  
Автор berkovitz (непознат )
Публикувано24.02.07 16:30



Ооо, бедни ми Вълчо, ти нито си имал хубава работа, нито много пари... Аз ще ти кажа сега още едно ново за теб нещо... Понякога човек попада на мястото си, в точното време и с точните умения, създава фирма, със собствените си ръце, труд и талант, и започва да печели, да печели много; човекът, създал фирма със собствения си труд и талант, рядко е неморален и рядко се интересува от парите, него го вълнува работата, а парите са следствие от талантите и усилията му... Има такива хора Вълчо, и може да бъдеш такъв, ако Господ ти даде шанс да използваш таланта си, който със сигурност притежаваш; ако вярваш в силите си, ще почнеш да печелиш и няма да гледаш на парите като на нещо лошо, а като на заслужена награда от труда ти; истинските професионалисти и истинските бизнесмени и истинските корпорации и фирми не мислят толкова за парите, колкото за качеството на работата, която вършат, те са достатъчно интелигентни да осъзнаят, че парите са следствие от добрата работа... Искаш примери? Ами има много! Първият, който ми идва наум, е Гугъл. Две кадърни момчета имаха щастието да живеят в САЩ, да създадат търсачка (без един лев в джоба), пишейки дипломната си работа и покрай това да станат богати... Най-богатите хора на земята много често са и най-умните и справедливите (това е още от соломоново време): благодарение на техните таланти и качества се строят болници, църкви, домове за социално слаби;

програмата Уиндоус, с която ти работиш на ПС-то си, според твоята логика съществува благодарение на един мръсен янки, който има много пари и трябваше да си седи в скапания гараж и никога да не създава тази гадна, монополистична корпорация Майкрософт. Девизът на твоята логика е: по-добре бедни и ограничени, отколкото богати и умни... Вълчо, светът е "тре комплике", ако се позамислиш, ще видиш какви интересни неща има отвъд първосигналните клишета, на които ти, като малчуган, се радваш



Тема Re: Етика и бизнеснови [re: berkovitz]  
Автор Heпoзнaт® (Архонтствуващ)
Публикувано24.02.07 17:04



Айде пак тъпа кунструктурска пропаганда. По твоята логика езичниците японци трябва да са под нивото на някои християнски африкански държави. Кое точно божество е вдъхновявало създателите на японските корпорации, които отдавна са превзели американския пазар на автомобили и бяла и черна техника??



Тема Re: Етика и бизнеснови [re: Aнoнимчo]  
Автор Aнoнимчo (непознат)
Публикувано24.02.07 17:17



"Благородната" корпорация Microsoft продава своя продукт Windows (R) (съвестно слагам и ер-чето че да не ме съдят). Тя не го подарява.
И ако двете талантливи момчета са успели със своята търсачка - знаеш ли колко хиляди други "2 момчета" въпреки таланта си са нямали шанса да успеят, защото не са можели да се борят с "благородната" корпорация (точно тази или коя да е друга), защото корпорациите задушават предприемачите и отнемат търговската инициатива на 'малкия човек'.
Корпорациите са уродливи икономически структури. И дума не може да става да им се приписва човешки морал.



Тема Re:нови [re: Aнoнимчo]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано24.02.07 17:24



Тогава малкия човек отива да работи за голямата корпорация и ... така.
Пък ако ще си говорим за Майкрософт, Бил Гейтс е започнал `бизнеса` си с няколко невинни кражби на интелектуална собственост, за които изобщо не е платил и цент.
Имплементирал (вградил) ги е в собствения си продукт и ... готово.




Тема Re: Етика и бизнеснови [re: 24O5]  
Автор berkovitz (непознат )
Публикувано24.02.07 18:03



Ох, ох, ох, трудно се избиват клишета от главите на заспалите мозъци... Момченца, не ми задавайте въпроси, нямам намерение да мисля вместо вас. Всичко искате да ви бъде смелено, та да се напапкате наготово. Аз ви казах достатъчно, оттук имате два избора - да помислите внимателно върху това, което ви казвам или да потънете отново във вашия ограничен, лишен от мечти и вяра, нещастен свят...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.