Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:12 26.09.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Етика и бизнеснови [re: Aнoнимчo]  
Автор berkovitz (непознат )
Публикувано24.02.07 18:16



...хъм, много интересно, двете талантливи момчета се бореха без следа от вашето самосъжаление и песимизъм с Яху и Астависта (даже на последната вече и забравих името), тогава бе немислимо да размажеш Яху, друг е въпроса, че ако тези две момчета живеехе в БГ, със сигурност нямаше да могат да използват таланта си точно заради клишетата, с които вие сте отраснали (щяха да им бъдат имплантирани още от бебешка възраст в главичките), или заради клишетата, с които вашите родители живеят... В България още от малки ви внушават, че талантливия е преебан, богатият - престъпник, а труда - робство... В САЩ не е съвсем така... Знам го от личен опит, в момента съм там и се чувствам прекрасно.



Тема космонавтите:"при нас не е съвсем така"...нови [re: berkovitz]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано24.02.07 18:26



В САЩ не е съвсем така... Знам го от личен опит, в момента съм там и се чувствам прекрасно.


наслаждавай се на чувството...
сенека имаше изказване в нещо подобно."чуствай се днес,защото утре може да ти бъде лишено да "чувстваш"...



Тема Re: Етика и бизнеснови [re: berkovitz]  
Автор Heпoзнaт® (Архонтствуващ)
Публикувано24.02.07 18:27



"Знам го от личен опит, в момента съм там и се чувствам прекрасно."

Това е разрешението на слабите и безпомощните. Мислят, че като си преместят местоживеенето, ще цъфнат и ще вържат. Въпросът е човек да се чувства прекрасно в родната си страна, без да му се налага да емигрира и да става измекяр на хиляди километри от дом и семейство.



Тема aко можеше да говори мълчанието...нови [re: Heпoзнaт®]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано24.02.07 18:35



остави "чувствителните хора" на бира...
токова смe чувствителини,че продадохме всичко стойностно у нас за "един пробит долар"...

като пуснах темата на кого служим - на Бога или на мамона - мълчaт ,като пънове...



Тема Re: Етика и бизнеснови [re: 24O5]  
Автор berkovitz (непознат )
Публикувано24.02.07 18:53



Още веднъж благодаря на Бога, че не съм сред вас, скъпи завистливи сънародници - слава на Бога, бия ви и от към мънгизи, и от към акъл, и от към стандарт на живот, и от към мечти... Моля се обаче искрено за онези, като мен, които имат нещастието да живеят сред вас... Не се хваля, но за една година съм дал безвъзмезна помощ, според възможностите си, на стойност около 8 хиляди лева. Дал съм ги от собствените си спестявания, придобити с честен труд. Какво сте дали вие? Никой освен хората, получили парите, не знаят за това, което съм направил... И се чувствам ОК. Но бих се радвал не само да помагам с пари, но и с акъл, ама българина не отбира от тая работа...



Тема Re: Етика и бизнеснови [re: berkovitz]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано24.02.07 19:08



слава на Бога!...аз съм циганин - давай сега "акъла"...
алелуя!
започнах да говоря на небесен език,ама това не мога да го опиша...
духа ми заигра в мене...

девла,девла,со те керав!?



Тема Re: Етика и бизнеснови [re: berkovitz]  
Автор Heпoзнaт® (Архонтствуващ)
Публикувано24.02.07 22:07



"Още веднъж благодаря на Бога, че не съм сред вас, скъпи завистливи сънародници"

Споко, чувствата са взаимни. И ние благодарим на Бога, че не си сред нас, драги ни издигнатий и превъзходний по знание, умение и финанси, братко. България наистина ще се оправи, когато се освободи от още един-два милиона некадърници и мрънкачи. Ако наистина си дал 8000 лева за благотворителни цели, това означава, че стандартът ти на живот в САЩ е повече от скромен. Познавам доста хора в България, които дават далеч повече от тебе, но никога не го изтъкват по форумите.

Ха наздраве за Норвегия, където гледат доста снизходително на американските доходи.



Тема Re: Етика и бизнеснови [re: berkovitz]  
Автор Aнoнимчo (непознат)
Публикувано24.02.07 22:37



Не разбирам защо дискусията тръгва по посока "... бе ти знаеш ли аз кой съм , къде съм, как се чувствам и к'во съм постигнал?" , както и не разбирам защо се намесва снизходителен тон...

Мнението ми не е резултат от спомената философия или от чувство за нереализираност (преебаност - ако трябва да говорим на един език, за да се разбираме по-добре), а от лични наблюдения.

Пак ще повторя: морал в смисъл на общочовешки ценности може да има в начинанието на някой представител на дребния бизнес - заначтчия, майстор, някой който се радва на труда си, но не и в дейността на уродливи търговски формирования.



Тема Re: Етика и бизнеснови [re: berkovitz]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано24.02.07 22:39



Интересен християнин...


Баш по западен стандарт.

Facta, non verba!


Тема Re: Етика и бизнеснови [re: Aнoнимчo]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано24.02.07 22:53



Примерно "Мултигруп", образец на ценности и морал.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.