Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:30 19.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Остарял ли е новият метрополит?нови  
Автор Kalomain (търсеща)
Публикувано15.02.07 18:48



И намесва ли се държавата в църковните работи? Защо се налага премиера да опровергава изявление на свой преставител, който, доколкото чух споменал за разбирателство с католиците? По телевизията коментираха някакво изявление на новия пловдивски метрополит, и един каза, че е страшно, когато млад човек е закостенял. Или нещо в този смисъл.
Ситуацията ми изглежда някак абсурдна.
Не, че много ме вълнува, но има нещо вкамемено и в същото време истерично в реакциите на църковните деятели. Как ли ще продължи тая история?



Тема Re: Остарял ли е новият метрополит?нови [re: Kalomain]  
Автор milend (непознат)
Публикувано16.02.07 07:17



Ще продължи по старому, както продължава от много време насам. Ей с такива ненормалници в БПЦ е пълно. А намесата на държавата в делата на държавната църква не ме изненадва! За пореден път се показва, че политика и църква не са далечни понятия!



Тема Re: Остарял ли е новият метрополит?нови [re: Kalomain]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано16.02.07 11:17



Господин митрополита е май на 38 години. Мисленето му обаче очевидно е от 14 век...


Когато официален представител на някое вероизповедание, и то висш духовник, направи агресивни и обидни изказвания по отношение на друго вероизповедание, държавата според мен е длъжна да се намеси. Защото нейно задължение е да пази правата на всички граждани.

Дълго време държавата търпеше бълваните с повод и без повод от страна на православни богослови и духовници с различен ранг дивотии и хули по отношения на различни други религии. Крайно време е православните да научат, че те са просто една от многото религии в тази страна.

Поне така казва законът и такива са правилата в цивилизованите страни.

Освен това - България поддържа официални отношения с държавата Ватикана, и въпросът има и дипломатическа страна.

Разбира се, всичко това не може да бъде осъзнато от православните фундаменталисти, поради скромните им умствени възможности.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Остарял ли е новият метрополит?нови [re: BlackWolf]  
Автор Kalomain (търсеща)
Публикувано16.02.07 16:29



Точно там е номерът - държавата се намеси - в подкрепа на нетолерантността, неразбирателството, и всъщност направи лоша услуга на църквата



Тема комунистическа идология...нови [re: Kalomain]  
Автор diadomateyko (пристрастен)
Публикувано16.02.07 17:12



Точно там е номерът - държавата се намеси - в подкрепа на нетолерантността, неразбирателството, и всъщност направи лоша услуга на църквата


не може и да бъде иначе,държавата и църквата винаги са били едно,като дупе и гащи...или като една "черта кокайн".от коя старна я смръкнеш все те опянява.това е опюма за народите.единя те дой,а дригия те оплoжда...
обичат капитала,а труда ни го пробутаха на нас - тълпата...



Тема Re: Остарял ли е новият метрополит? [re: Kalomain]  
Автор Илиaнa29 ()
Публикувано16.02.07 22:10



На мен новият пловдивски епископ Николай изключително ми допада - това е свещеник, който предизвика безусловно моя интерес, уважение и възхищение.
До степен че прочетох всичко, що намерих за православието и ще продължа да чета, а мисля и да спазвам принципите, заложени там.
Невероятно ми хареса и това, че нарече папата еретик. Доколкото разбрах от всичко което прочетох - папата наистина е еретик, но разни тука подмазвачи политици не са смеели да го кажат и са принудили патриарха Максим да присъства на посрещането му, което е възмутително.

Наистина аз досега не съм имала особена представа от православното християнство, но този смел мъж с принципна позиция и сила на характера ме впечетли неимоверно.



Тема Работата е ясна...нови [re: Kalomain]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано16.02.07 23:19



Не мога да разбера защо другарите от БСП правят мили очи на православните...

Вероятно от Кремъл са им скръцнали със зъби, защото православието е важна част от руската имперска стратегия за печелене на влияние. А сегашното българско правителство очевидно започва сериозно да се поддава на това влияние...
Сключиха няколко сделки в енергетиката, които закопават България за десетилетия... Позволяват на православието да си разиграва коня.

Не само корупцията, престъпността, безхаберието на институциите са неща, които ни компрометират в Европа. Православието също...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от BlackWolf на 16.02.07 23:25.



Тема Re: Остарял ли е новият метрополит?нови [re: Илиaнa29]  
Автор maycal (пристрастен)
Публикувано17.02.07 00:17



Папата наистина отговаря на критерии за еретик, но това не значи ,че не трябва да се има цивилизовано отношение към него,още повече, че бившия социалистически лагер дължи не малко на Giovanni PaoloІІ в политическо отношение!



Тема Re: Остарял ли е новият метрополит?нови [re: maycal]  
Автор Илиaнa29 ()
Публикувано17.02.07 13:35



Нищо не дължиме на някакъв си самозабравил се еретик какъвто е папата.



Тема Re: Остарял ли е новият метрополит?нови [re: Илиaнa29]  
Автор diadomateyko (пристрастен)
Публикувано17.02.07 14:00



Нищо не дължиме на някакъв си самозабравил се еретик какъвто е папата.



трябва да ви напомня,че макар и да сте образовама личност всъщност се изказвате,като глупак.
дори да е вярно предположението,то подлежи на доказване.
вие до сега не сте изтъкнали нито един арагумент.и какво си мислите?
да не си мислите,че може да се води с вас диалог?единственото което ще направите e - монолозите ви да си стоят сами,като паметник на ......

Редактирано от diadomateyko на 17.02.07 16:11.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.