Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:23 18.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Хомосексуализъм и християнствонови  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Хомо с......)
Публикувано28.12.06 06:06



Интересно ми е защо християните (вярващите) са дълбоко убедени, че хомосексуализмът е греховен. Обяснявате ли си защо това е така? Има ли логика в тази омраза? Тя просто е насадена без да има реална причина. Според много източници християнството заклеймява тези актове, защото се ширели масово както сред еретиците, така и сред ранните християни. Тяхното стигматизиране в християнската религия всъщност е с цел християните да се отличават от неверниците. По-късно с вековете е дошло презрението и отричането.
Вие какво мислите по въпроса. И има ли смисъл тази омраза? Нали християнството е религия на любовта, пък била тя и хомосексуална.

"Ако някой легне с мъжко, като с женско, и двамата са извършили гнусота,непременно да се умъртвят"


Тема Re: Хомосексуализъм и християнствонови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор LORD VAN (минаващ)
Публикувано28.12.06 07:35



любов и сексуално привличане са две различни неща.мъж може да обича мъж ида не е привлечен от него сексуално.има духовна любов има и физическо привличане.не само християнството ,но всеки нормален човек отрича извращенията.педофилия ,содомия ,хомосексуализъм са прояви на болна психика и нямат нищо общо с любовта.



Тема Re: Хомосексуализъм и християнствонови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Boдeндyx (оптимист)
Публикувано28.12.06 08:57



Ами точно за да се различават Божиите деца от неверниците е осъден хомосексуализма (както и кръвосмешението, и предбрачния и извънбрачен секс и пр.), при това още за евреите, както и ти цитираш.
Не ти е вярно обаче инфото за разпространението на хомосексуализма сред християните, точно обратното - хомосексуализма е типичен за езическите култури, виж сега как Езическия съюз всячески се мъчи да ни накара да разрешим на извратеняците да сключват бракове, че дори и да се венчават в църква





Тема Re: Хомосексуализъм и християнствонови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Kalomain (търсеща)
Публикувано28.12.06 09:26



Струва ми се, че източниците ти на информация са малко заблудени. Вярно е, че съществува хомосексуализъм в природата, но това не значи, че е нещо, което е позитивно. Често казано, не ме засяга, кой с кого спи, стига да е по взаимно съгласие. Изобщо прекалено много внимание се отделя на хомосексуалистите. Човек остава с впечатление, че някой се опитва да наложи да се коментира за него. Просто ми изглежда като популяризация на някоя вафла, а това е нещо лично и не би трябвало да се определя от медиите.



Тема Re: Хомосексуализъм и християнствонови [re: LORD VAN]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Хомо с......)
Публикувано28.12.06 17:05



Ето тук съм съгласен - мъж може да обича друг мъж много силно. Всъщност едва ли има по-силна любов от тази. Тогава какъв е проблемът, ако и двамата желаят да споделят всичко помежду си, включително и ложето. Защо на Господ не му се нрави това? Нали Господ обича всяко свое чадо, стига то да е праведно - да не краде, лъже, убива, прелюбодейства. Стига да пълни сърцето си с любов и да се отнася братски с ближния си. Защо приравняваш педофилията и содомията с хомосексуализма? Педофилията категорично е болестно състояние и болният може да причини ужасни неща на невинната детска психика. Това е нещо съвсем различно - да си сексуално привлечен към създание, което и идея си няма какво е секс, чиста и непорочна душа, която бива осквернрена. Това е повече от ужасно и тези хора са опасни. Защо слагаш знак за равенство между горното извращение и една връзка между двама мъже, които напълно съзнават себе си, които са почтенни и уважавани, които се грижат за близките си и вършат добро. Няма нищо общо, нали?
Още нещо - християнството е религия на добротата и ум не ми го побира, че Господ заклеймява такива взаимоотношения. Знам, че ще прозвучи еретично, но моля не се ядосвайте и възмущавайте - просто искам да стане дискусия, а не оплюване, но задавали ли сте си въпроса защо Христос според каноните никога не е бил привлечен сексуално от жена. Все пак той е бил нормален човек, не е възможно да не е изпитвал сексуални чувства. Моля, пак поовтарям, би било интересно да се получи дискусия, а не изливане на помии.

Колкото до долния цитат - включих го в подписа си, защото ми се вижда толкова абсурдно, че реших да го поствам ей тъй, за назидание и за показ докъде може да стигне едно криворазбрано послание.



Pls, без обиди и нападки

"Ако някой легне с мъжко, като с женско, и двамата са извършили гнусота,непременно да се умъртвят"

Тема Re: Хомосексуализъм и християнствонови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано28.12.06 18:44



Защото, когато определиш нещо за грях, после хората си купуват индулгенцийки




Colours are magic

Тема Re: Хомосексуализъм и християнствонови [re: Prof.McGonagull]  
Автор ogrizko (маскиран)
Публикувано28.12.06 19:33



Това са католиците. Грях е, защото е противоестествено. След като според вас може мъж за мъж да се омъжва... щом като има любов между тях.. ще могат ли да създадат поколение тия двамата? Кой от двамата ще забременее и ще роди дете.. То по вашите разсъждения може и тройка и четворка да се формира.. любовна такава и да се направи семейство от повече членове. Всякакви измишльотини могат да се измислят, за да стане човек интересен.. видите ли, аз не съм като другите, напред съм с мисленето. Човече, ти как не разбираш, че нямаш грам мозък? Абе, както и да е... ;)
Не плюя по хомусексуалистите, а по тези дето се правят на интересни и ни занимават с тях! Не трябва да им даваме чак такова внимание, има и по-важни неща...

Това съм аз.. огризко!



Тема Re: Хомосексуализъм и християнствонови [re: ogrizko]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано28.12.06 19:42



Попитали радио Ереван - може ли мъж да забременее.
"По принцип не, но в Анадола опитите продължават"...



Facta, non verba!


Тема Re: Хомосексуализъм и християнствонови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор JoroHМодератор (ВРИД)
Публикувано28.12.06 20:14



Здравей, Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти,
И преди в клуба са писали хомосексуалисти и тук уважаваме правото им даизкажат мнението си, независимо от християнската ни позиция. В края на краищата, на тази земя всички трябва да живеем в едно общество, въпреки различията си.
Казваш "Според много източници християнството заклеймява тези актове, защото се ширели масово както сред еретиците, така и сред ранните християни"
Преобладаващата част от първите християни са били евреи. Юдаизмът има доста твърда позиция срещу хомосексуализма. В Стария завет хомосексуалистите са били изтребвани и антихомосексуалните пасажи от стария завет фигурират и в най-древните ръкописи - тоест със сигурност не са плод на по-късна фалшификация. За да е имало хомосексуалисти всред първите християни то те би следвало да са:
1. Езичници, обърнати към християнството или
2. Да са станали хомосексуалисти след приобщаването си към християнството.
А Новият завет също е категоричен:
1 Коринтяни 6:9
Или не знаете, че неправедните няма да наследят Божието царство? Недейте се лъга. Нито блудниците, нито идолопоклонниците, нито прелюбодейците, нито малакийците, нито мъжеложниците,

1 Тимотей 1:10
за блудниците, мъжеложниците, търгуващите с роби, лъжците, кълнящите се на лъжа, и за всичко друго, що е противно на здравото учение,

Римляни 1:
24 Затова, според страстите на сърцата им, Бог и ги предаде на нечистота, щото да се обезчестят телата им между сами тях, -
25 те които замениха истинския Бог с лъжлив, и предпочетоха да се покланят и да служат на тварта, а не на Твореца, Който е благословен до века. Амин.
26 Затова Бог ги предаде на срамотни страсти, като и жените им измениха естественото употребление на тялото в противоестествено.
27 Така и мъжете, като оставиха естественото употребление на женския пол, разжегоха се в страстта си един към друг, струвайки безобразие мъже с мъже, и приемаха в себе си заслуженото въздаяние на своето нечестие.

Ясно е, че когато хомосексуализмът не може да бъде защитен с библейски аргументи, тутакси възникват теории за някакво модифициране на писанията и прочее. Аз няма да се занимавам да оборвам подобни учения. Преди време оборвахме и теорията, че Исус бил хомосексуален, после се оказа, че бил женен с дете, така че такива абсурдни теории със сигурност ще се появяват с хиляди, но съдбата им е скоро да бъдат забравяни.
Хомосексуализмът е противоестествен. Ако беше природно обусловен, щеше да съшествува възможност хомосексуалистите да създават поколение като всички нормални индивиди. Обективно погледнато обаче, хомосексуализмът или е "грешка" на природата или пък погледнато от религиозна гледна точка - тов си е грях.



Тема Re: Хомосексуализъм и християнствонови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Lyubomir (християнин)
Публикувано28.12.06 20:46



Неслучайно Бог е създал и жената, иначе щяхме да сме еднополови. Това явление Господ го осъжда като неестествено и гнусно. Така че оправи стъпките си докато е време. Бог винаги е насреща да ти помогне, стига да има желание човек.


26 Затова Бог ги предаде на срамотни страсти, като и жените им измениха естественото употребление на тялото в противоестествено.
27 Така и мъжете, като оставиха естественото употребление на женския пол, разжегоха се в страстта си един към друг, струвайки безобразие мъже с мъже, и приемаха в себе си заслуженото въздаяние на своето нечестие.
28 И понеже отказаха да познаят Бога, Бог ги предаде на развратен ум да вършат това, което не е прилично,

(Римляни 1 глава)





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.