Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:06 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Родословие на Христоснови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор lvoBG (избран)
Публикувано05.12.06 20:44







Тема Re: Родословие на Христоснови [re: бeзпътeн]  
Автор diadomateyko (член)
Публикувано05.12.06 21:09



Дали Йосиф има или няма участие в "зачатието на Исус", трудно е да се дадат достоверни доказателства по въпроса. Което обаче звучи най-невероятно, е теорията, че Мария, майката на Исус, "била заплодена от Светия Дух". Много ми е чудно как хора в 21 век, притежаващи способността да мислят, възприемат подобна идея за вярна...




бeзпътeн,да мислиш само не е достатъчно.и патките мислят,мислят...





Тема Re: Родословие на Христоснови [re: lvoBG]  
Автор diadomateyko (член)
Публикувано05.12.06 21:30





1 Коринтяни 1:20-31
20. Где е мъдрият? Где книжникът? Где е разисквачът на тоз век? Не обърна ли Бог в глупост светската мъдрост?
21. Защото, понеже в Божията мъдра наредба светът с мъдростта си не позна Бога, благоволи Бог чрез глупостта на това, което се проповядва, да спаси вярващите.
22. Понеже юдеите искат знамения, а гърците търсят мъдрост;
24. но за самите призвани, и юдеи и гърци, Христос Божия сила и Божия премъдрост.
25. Защото Божието глупаво е по-мъдро от човеците, и Божието немощно е по-силно от човеците.
26. Понеже, братя, вижте какви сте вие призваните, че между вас няма мнозина мъдри според човеците, нито мнозина силни, нито мнозина благородни.
27. Но Бог избра глупавите неща на света, за да посрами мъдрите; също избра Бог немощните неща на света, за да посрами силните;
28. още и долните и презрените неща на света избра Бог, да! и ония, които ги няма, за да унищожи тия, които ги има,
29. за да не се похвали ни една твар пред Бога.
30. А от Него сте вие в Христа Исуса, Който стана за нас мъдрост от Бога, и правда, и освещение, и изкупление;
31. тъй щото, както е писано, "който се хвали, с Господа да се хвали".





Тема Re: Родословие на Христоснови [re: WhiteCloud]  
Автор diadomateyko (член)
Публикувано05.12.06 21:53



и аз съм мислила по въпроса. Доколкото ми е известно, родословието идва от бащата, затова е описано неговото. Все пак пред хората, той бе официалния баща на Исус Христос. Не знам кога е настъпило широкоразпространеното мнение днес, че си евреин, само ако майка ти е еврейка.



много стойностен и смислен постинг...

ставаш смешна ,като се напънеш да напише нещо.а,иначе си с големи претенций



Тема Re: Родословие на Христоснови [re: diadomateyko]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано05.12.06 23:46



“Следователно, отговорът натози важен въпрос се намира в известния ни вече проблем – съществува ли Бог?”

Именно!

вяра~надежда~любов


Тема Re: Родословие на Христоснови [re: WhiteCloud]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано06.12.06 08:27



И още нещо - евреите не са смесвали родовете си когато са се женили помежду си. Това означава, че щом като мъжът е от Давидовото коляно, то жената също. И след като не е било редно да се даде родословието на жената, затова евангелистите дават това на мъжа за доказателство.



Тема Re: Родословие на Христоснови [re: scsi]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано06.12.06 13:42



Читателите на Матей са евреи
Читателите на творбите на доктор Лука са гръцки християни
Като гледам са нагаждали животоописанието на Исус според аудиторията, за която са билио предназначени.

Facta, non verba!



Тема Re: Родословие на Христоснови [re: WhiteCloud]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано06.12.06 13:44



и аз съм мислила по въпроса. Доколкото ми е известно, родословието идва от бащата
само че родословието при евреите се води точно по майчина линия.


Защото според евреите - бащата винаги е под съмнение.

Facta, non verba!


Тема Re: Родословие на Христоснови [re: Last_Roman]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано07.12.06 08:54



”Като гледам са нагаждали животоописанието на Исус според аудиторията, за която са билио предназначени.”
Май май ти трябва сериозно лечение на очите...



Тема Re: Родословие на Христоснови [re: Last_Roman]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано07.12.06 08:57



Да, очевидно имаш проблем с очите. Не дочете ли постинга на Бялото облаче?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.