Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:17 24.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Контрол на раждаемостта  
Автор calamitous. (незнайко)
Публикувано22.11.06 23:06





Това смятат католиците.
Какво е становището на останалите църкви по въпроса?



Тема Re: Контрол на раждаемостта [re: calamitous.]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано23.11.06 09:14



Не знам какво смятат останалите религиозни общности, обаче аз смятам, че папството все повече затъва в противоречията на материалното тресавище. Аз лично не виждам дори грам смисъл в тази статия.



Тема Re: Контрол на раждаемостта [re: calamitous.]  
Автор Leon777 (непознат)
Публикувано23.11.06 12:38



Каквото и да се каже папата си има власт и само да спомене "позволено е да се ползват презервативи" и милиони ще го послушат. Според мен ще каже така и това със сигурност ще намали болните от СПИН и т.н. Просто защото има милиони, които му вярват.

Cadosh, Cadosh, Cadosh Elohim

Редактирано от Leon777 на 23.11.06 12:40.



Тема Re: Контрол на раждаемостта [re: calamitous.]  
Автор Heпoзнaт® (Ставри)
Публикувано23.11.06 19:54



Това ще доведе до значително намаляване на броя на болните от СПИН в Африка и Далечния Изток, където има големи общности от консервативни католици. Лошото е, че папата все още си мълчи за другите контрацептивни средства. Прави впечатление, че някои църкви - нарочно няма да споменавам техните имена - нямат никакво официално становище по този въпрос.



Тема Re: Контрол на раждаемостта [re: ask2OO4]  
Автор calamitous. (незнайко)
Публикувано23.11.06 21:57



...Май цялото християнство е затънало в противоречия. Поне аз не знам да има ясно становище по много наболели въпроси

Лука 18:8
Обаче, когато дойде Човешкият Син ще намери ли вяра на земята?



Тема Re: Контрол на раждаемостта [re: calamitous.]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано24.11.06 09:02



Адекватни и верни отговори има за всяко едно нещо, което може да ни дойде на ум. А даже и за такива неща, които може би няма да ни дойдат на ум. Работата е там, че на съвременния човек тези отговори не му харесват, нито отговорите, нито начинът им на получаване. Защото отговорите се получават с израстването, а ние не само, че не желаем да растем, ние просто искаме да си построим свят по собствената воля. Не ни е виновно Христовото Благовестие, то си е на мястото. Виновни сме си ние.



Тема Re: Контрол на раждаемостта [re: Heпoзнaт®]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано24.11.06 09:10



Аз не мога да разбера откога СПИН се причинява от секс без презерватив в строго моногамна връзка (каквато се очаква от всеки нормален християнин)?

Или да допуснем другата възможност - връзките не са моногамни. Тогава за какви ревностни католици може да става дума? Нима папата проповядва секс извън брака или брак с повече от един партньор!?

Ако тези ”ревностни” католици наистина слушаха папата, единственият начин да се заразят със СПИН щеше да бъде от преливане на заразена кръв. Не виждам обаче презервативите тук какво биха могли да помогнат.



Тема Re: Контрол на раждаемостта [re: ask2OO4]  
Автор Leon777 (непознат)
Публикувано24.11.06 12:12



Папата си е власт с която почти всички се съобразяват. Ако каже копче и светът го слуша и повтаря копче. Така, че без да коментирам духовността на нещата, казвам, че ако папата разреши използването на презервативи това ще намали СПИН-а. Каквото и да означава това.

Cadosh, Cadosh, Cadosh Elohim


Тема Re: Контрол на раждаемостта [re: ask2OO4]  
Автор Heпoзнaт® (Ставри)
Публикувано24.11.06 20:35



Забравяш за нивото на здравеопазване в Африка. Дори при строга моногамна връзка хората ходят по болници, на зъболекари, дават кръв или им преливат кръв и т.н. Не мога да допусна, че родителите на всички заразени деца в Либия са прелюбодейци. За католиците вече е ясно. Не е много ясно какво е отношението на останалите църкви към контрацептивите и дали въобще някои са си направили труда да излязат с официално становище. Папата е на ниво, както винаги, за разлика от тези, които го хулят.



Тема Re: Контрол на раждаемостта [re: Heпoзнaт®]  
Автор diadomateyko (член)
Публикувано24.11.06 20:47



Прави впечатление, че някои църкви - нарочно няма да споменавам техните имена - нямат никакво официално становище по този въпрос.


аз имам становище.на мъжете да се присадят тестеси от маймуна.как се роди детето и хваща гората.хем кеф,хем никаква отговорност за отглеждането.
само така може да се сложи край на "противозачатачната индустрия" и нейните реклами.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.