Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:50 29.09.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема егати ужаса-българските църкви в Торонтонови  
Автор ease ()
Публикувано20.11.06 01:42



работят в неделя между 9 и 12
и това е!!!!

човек не може да иде на църква през седмицата или по друго време...това е!

да не говорим,че като отидох имаше някакви панахиди за някакви неизвестни хорица та човек не може да поседи спокойно за малко....


това не е ли ненормално?!



Тема Re: егати ужаса-българските църкви в Торонтонови [re: ease]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано20.11.06 07:00



Непознат ще ти обясни защо е така... за разлика от простестантските църкви, които работят без пари, не събират никога десятък, дарения, "благословения" и пр, българските църкви са една машина за пари, многомилионен бизнес, а той най-добре върви, като стоят затворени 165 часа в седмицата



Тема Re: егати ужаса-българските църкви в Торонто [re: ease]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано20.11.06 17:53



Имат надпис с работно време на който пише, че е отворено за вярващи само в неделя??



вяра~надежда~любов

Тема Re: егати ужаса-българските църкви в Торонто [re: фaмyлyc]  
Автор ease ()
Публикувано20.11.06 19:34



фамулусе, да вземеш да спреш с тоя непознат, че ше реша,че си се влюбил в него...

кой квото каже и ти като Мирча Кришан-краставицата, дето има 99% вода-непознатия та непознатия

кажи ми къде да отида на църква, като нашите са под ключ и ме гледат като извънземно като искам да вляза в църква!



Тема Re: егати ужаса-българските църкви в Торонто [re: мaлkaтa]  
Автор ease ()
Публикувано20.11.06 19:36



нямат и надпис дори, просто църквата е заключена
в неделя ги питах кога работят и това беше отговорът-неделя от 9 до 12 и точка





Тема Re: егати ужаса-българските църкви в Торонто [re: ease]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано20.11.06 19:42



Ecrassez l'enfeme!

Непознат е моят Садам!

Сигурно не те познават, затова. Трябва да се затознаеш със свещеника и попадията. И ще можеш да идеш на църква. Абе... айде да ходим заедно! Ще медитирам тая вечер и ще пратя в твоята посока една вибрация, която да те заведе в най-хубавия православен храм, който знам

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от фaмyлyc на 20.11.06 19:49.</EM></FONT></P>

Редактирано от фaмyлyc на 20.11.06 19:50.



Тема Re: егати ужаса-българските църкви в Торонто [re: ease]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано20.11.06 19:51



Ми ще те гледат подозрително, много ясно. Може би влизаш с нечисти помисли, да тафнеш някой свещник или икона от олтара?!


А ако те гледат лошо - гледай ги лошо и ти. В краен случай винаги можеш да спреш да ходиш на място, на което се чувстваш нежелана.

Facta, non verba!


Тема Re: егати ужаса-българските църкви в Торонто [re: ease]  
Автор maycal (член)
Публикувано20.11.06 20:38



Ами аз ,тука в България, в София , да не би да мога да вляза в черква?Това са шумотевици , приказки , стържене на восък(както са добре осведомени вече някои-обаче има и развитие-говорих със свещенник от черквата "Св. Георги", една от най хубавите в София, той беше любезен да ми обясни, че всеки ден имало около час стържене,свещите били некачествени , капели когато хората ги разнасяли насам ,натам........При това ми посещение имаше около 5мин тишина и после дойдоха някакви технически ръководители и на висок глас почнаха да обсъждат един вътрешен ремонт...изобщо........), абе българска работа!Впрочем преди месеци, малко след като отвориха новата католическа катедрала, влязох да я разгледам, имаше и други хора вътре, дошли със същата цел.И изведнъж със страшна сила зазвуча изглежда нещо като орган ,обаче електронно усилен-всички подскочихме?Това е положението, в Б-я, в Торонто, стилът си е стил.Не така беше в черквите в Италия-един път в Рим , в ранен следобед, влизам през обляната със естествена светлина(беше слънчево време) отворена врата на средновековна черква и виждам вътре близо до входа, по средата ,една отворена книга върху поставка, също обляна със слънчева светлина и почвам да чета страниците пред очите ми и разбирам , че текста е поетичен с еротични елементи.Оказа се ,че е "Песен на песните"(тогава не я познавах)......Беше донякъде забележително преживяване!
Ех, Пратер, Пратер!, както казал бай Ганьо, когато влязал в Борисовата градина!
Всъщност забележителна и мистична атмосфера съм откривал напр. в изоставената средновековна черква , цялата в стенописи-много ценни, в Сеславски манастир(по време на ранния социализъм известно време е била свинарник!) ,на две крачки от София, а също и в други подобни черкви.Надявам се ,че няма достатъчно основания да се мисли , че прекалено съм склонен да се прехласвам по подобни неща и че ги търся прекалено настойчиво!

Редактирано от maycal на 20.11.06 20:44.



Тема Re: егати ужаса-българските църкви в Торонто [re: maycal]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано20.11.06 20:41



ей това стъргане на восък - доста надълбоко е заседнало в праведната ти християнска душа...



Facta, non verba!


Тема Re: егати ужаса-българските църкви в Торонто [re: ease]  
Автор maycal (член)
Публикувано20.11.06 20:42



"...в Торонто"-препоръчвам ти да смениш две букви и ще се озовеш в Таранто-град в Южна Италия, на Адриатика, в Италия всеки град е фантастичен!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.