Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:58 07.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Протестанти превръщат Америка във Вавилон и Сонови [re: Heпoзнaт®]  
Автор 7.7.7 (Наблюдател)
Публикувано10.11.06 09:59



Преди време имаше една много хубава тема, която бях пуснал и се казваше "Голата истина за Българската Православна Църква" в нея имаше много голяма доза изобличение за православието. В ония дни когато ти имаше бан и спамеше, Фамулус веднага се възползва да изтрие неудобната за него тема. Предтекста беше ако не се лъжа, че щял да трие повдигнатите теми от тебе, по които нямало активност, за да спреш да спамиш с тях.
Аз не си спомням дали тогава си повдигал и тази тема и дали някой е писал по нея или не, но дори и да е била повдигната и никой да не е писал по нея не мисля, че това е била уместна причина темата да бъде изтрита.
Ето как действа любимият ви Фамулус!

Редактирано от 7.7.7 на 10.11.06 10:04.



Тема Re: Протестанти превръщат Америка във Вавилон и Сонови [re: 7.7.7]  
Автор Любимeц 12+1 (90944)
Публикувано10.11.06 11:32



Секретни уме,твоето твоето съдържание е ясно.
Досега не си казал нищо истинско по темата за "защо фалшивите евангелисти" си въобразяват че имат някакво познание за Бога.

В смешната ти темичка няма и една реална оценка,хипнотизираното ти съзнание може само да си въобразява че познава Библията и Божието събрание.

Да ти посоча ли три(само три..ако искам мога повече) от точките в които "евангелистите" са на разбиране обратно на вярното.
1)приемат че кръщението е само за възрасни.
2)приемат че Библията е паднала от небето

т.е. не познават и не признават нейния литургичен характер.
3)приемат че промяната на отношението към Бога автоматично води до промяна в статуса.Т.е. спасението е пронизено до психологически опит.

Досега не си показал че имаш каквото и да е истинско разбиране за нуждата от следване на Божия закон.
Отношението ти винаги е било антиномиско.
Фам е прав да трие всяка нагла глупост,дори е задължен да го прави за подобни теми.

Редактирано от Любимeц 12+1 на 10.11.06 11:40.



Тема Re: Протестанти превръщат Америка във Вавилон и Сонови [re: Любимeц 12+1]  
Автор 7.7.7 (Наблюдател)
Публикувано10.11.06 12:11



Каква е причината да се държиш по този начин? Обидил ли съм те с нещо?
А специално за тази тема, която говориш нямам никакъв спомен. Ако обичаш дай ми линк към нея или ми напомни по конкретно за какво става на въпрос там.
Тези три точки, които си посочил са си твои лични интерпретации, нещата са далеч по сложни и всеобхватни и темите трябва да се разглеждат в дълбочина а не повърхностно предубедено, като теб.
Съдейки по това, което пишеш ти явно си от новите хибриди православни-реконструкционисти.


А темата, която беше итрил ако за теб е глупост то за много хора не е. Темата не беше в нарушение на клубните правила и не е бил повдиган въпроса за изтриването и. А това, което е направил Фамулус са своеволия продиктувани от неговите злобни страсти, което се вижда и в тази тема, която е пуснал.
С Жоро Храста не си спомням някога да е имало подобни проблеми той е изключително дипломатичен. Това той го доказа и с решаването на проблема със спама на Непознат.



Тема Re: Протестанти превръщат Америка във Вавилон и Сонови [re: 7.7.7]  
Автор Любимeц 12+1 (90944)
Публикувано10.11.06 12:22




Че какво лошо виждаш да се реконструира погрешната вяра на "евангелистите".
Когато е погрешно строена и трябва реконструкция,не мислиш ли?
Особенно смешна ми бе една статия в "гледна точка",там се разнищваше реконструкцията..
А практически това е защото строителите(на българския "евангелизъм") до сега са строили на погрешна позиция,и когато виждат че има нужда от реконструкция нещо са се поуплашили

Колкото до подобни теми..виж си собственната вяра преди да поглеждаш чуждата!
Например не е моя интерпретация че масово не се признава литургичния характер на текста на канона на Библията.
Не е и моя интерпретация че погрешната вяра на "измислените" евангелисти пропагандира кръщение само след определена възраст.
Не е моя интерпретация че пиетиските общества приемат спасението само като психологически акт.

Всеки има желание да громи "врага",но не всеки познава дори собственната си "вяра".
Когато попрестанат опитите на пишман познавачи да се вглеждат в чуждата организация..тогава може би ще има какво нормално да си помогнем.
Както е по света между другото!

Редактирано от Любимeц 12+1 на 10.11.06 12:28.



Тема Re: Протестанти превръщат Америка във Вавилон и Сонови [re: Любимeц 12+1]  
Автор 7.7.7 (Наблюдател)
Публикувано10.11.06 13:47



На какво основание ме определяш, като евангелист или какъвто и да било друг.
Мисля, че си си изградил за мене някакво мнение възоснова на това, което съм писал преди време тогава съм мислил едно сега може да мисля друго, тогава съм приемал едно сега може да приемам друго. Старая се да не тъпча на едно място и приемам мненията на опонентите, които наистина успяват да ме убедят с доводи, че са прави.
Нямам нищо против реконструкцията но с православните учения не мога да се съглася, както те казват че протестантите за тях са еретици така мога аз да кажа същото и за православните.
А до сега никой от тях не ме е убедил обосновано в вярноста на някой техни основни практики и вярвания, за да си променя мнението.
А ако вземем за пример една тема която бях пуснал за реконструкцията скоро и задавах въпроси на Ники Харис там нещата са доста по различни.
Човека наистина се постара много добре теологично да ми обясни основните вярвания на реконструкцията и с много неща се съгласих.
Благодаря му пак за пожертваното време от него за това.





Тема Re: Протестанти превръщат Америка във Вавилон и Сонови [re: фaмyлyc]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано10.11.06 14:09



На мен лично ужасно ми харесват защото всички християни са еднакви


Просто някой внушава на отделни групички че са единствените богооткровени, боговдъхновени, богопомазани и иединствените заслужаващи спасение
Истината е че спокойно можем да вземем едните и да ударим другите защото са хора празни, които крепят вярата си в измислици



Тема Re: Протестанти превръщат Америка във Вавилон и Сонови [re: 7.7.7]  
Автор Любимeц 12+1 (90944)
Публикувано10.11.06 14:14



Hm,откривам нови интресни неща в теб,неща които наистина показват развитие.

Но не разбирам следното: "но с православните учения не мога да се съглася, както те казват че протестантите за тях са еретици..".
Точно православните са църквата с която Истинските протестанти започват диалог още в 16 в.


Имай го пред вид!

За да си ортодокс ти е нужно преди всичко да си активен съработник на Бога,да си активно приобщаващ се с Христа.
Всиччко друго е пожелателна възможност,възможност която ако съответства на твоето емоционално състояние,или съответства на твоето "ниво" ..то да ти помага в живота.
Православен се става чрез "живеене" в Царството.Светоста която получаваш когато се приобщаваш с Христа и ставаш призван свидетел е външния белег за Правилното ни славене.
Ако искаш да питаш каквото и да е..питай.
Няма теми табу,има неща които са полезни и те трябва да се знаят.

Редактирано от Любимeц 12+1 на 10.11.06 14:43.



Тема Re: Протестанти превръщат Америка във Вавилон и Сонови [re: Любимeц 12+1]  
Автор 7.7.7 (Наблюдател)
Публикувано10.11.06 14:23



Ами, че то това за което пишеш се проповядва и в протестантството не е запазена марка само на православието.





Тема Re: Протестанти превръщат Америка във Вавилон и Сонови [re: 7.7.7]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано10.11.06 14:35



плагиатствате, а?



Facta, non verba!


Тема Re: Протестанти превръщат Америка във Вавилон и Сонови [re: 7.7.7]  
Автор Любимeц 12+1 (90944)
Публикувано10.11.06 14:41



Историческата църква винаги е вярвала в това.

Трудноста идва от това как да се осъзнае че всеки един елемент от човешкия живот трябва са бъде осветен.

...
p.s.някой ден ще ти разкажа кои са основните грешки в есхатологичен план на "евангелистите"..стига да искаш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.