Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:23 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: МОЛБА!!!нови [re: Last_Roman]  
Автор пчeличkaтa (бръмчаща)
Публикувано15.11.06 17:51



Помощтта идва първо от акъла и сърцето, а после и от волята.
Имам познат - невярващ, който беше безнадежден алкохолик и пушач. Загуби дом, семейство, работа... докато не му помогна една докторка - предписа му сънна терапия... Като почне да мисли за алкохол взима хапчето и заспива. Така се освободи и сега капка алкохол не слага в устата си. По-трудно му беше с цигарите (каза), но и тях заряза. Сега се справя чудесно и не е зависим от старите си пороци.
А, имам и познат, дето цял живот отказваше пиенето и все по клиники висеше, но пак започваше да пие... Вече е абсолютна развалина и е на хемодиализа. Сега не пие, ама и да си възстанови здравето не може. И какво следва? Или ти ръководиш живота си или се оставяш на пороците си да го ръководят! Но докато човек не ОСЪЗНАЕ необходимостта от пълна промяна, нищо не става. Така че всичко зависи от пипето!

Бог прощава, но не оставя греха ненаказан!


Тема Re: МОЛБА!!!нови [re: пчeличkaтa]  
Автор cuddlyМодератор (star chaser)
Публикувано15.11.06 18:02



Така че всичко зависи от пипето

е, в първия случай, който разказваш, докторката е приспивала "пипето"

.

Не мисля, че има просто обяснение на въпроса защо някой хора се справят с даден проблем, а други - не. Особено, когато става дума за тежколечима болест, каквато е алкохолизмът.

И все пак, чудеса стават.




Тема Re: МОЛБА!!!нови [re: cuddly]  
Автор Heпoзнaт® (Ставри)
Публикувано16.11.06 18:29



Човекът изчезна от клуба точно три дена след регистрацията си. Звучи доста познато, как мислиш?



Тема Re: МОЛБА!!!нови [re: Heпoзнaт®]  
Автор cuddlyМодератор (star chaser)
Публикувано16.11.06 18:50



така е.
Има 2 варианта относно вярата - да му повярвам, или да не му повярвам.
Има 2 варианта относно него - да лъже, или да не лъже.
Ако той лъже и аз не му повярвам - ОК
Ако той лъже и аз му повярвам - само аз губя, и нищо не губя..поредния път, в който съм била наивна.
Ако той наистина има такъв проблем и му повярвам - ОК.
Ако той не лъже и аз не му повярвам- е това вече е кофти за човека.
така че, предпочитам да избера варианта, който е добър за него.
Ако само си прави бъзик, никой не губи, но ако има нужда от подкрепа, а ние се правим на много велики, че можем да гадаем кой лъже и кой не - това е рисковано в случая.




Тема Re: МОЛБА!!!нови [re: aлkoxoлиk]  
Автор Heпoзнaт® (Ставри)
Публикувано18.11.06 22:09



Братко, къде се загуби? Толкова много хора се молиха за тебе, а ти дори не се появяваш, за да ни осведомяваш как върви битката ти с алкохола.



Тема Re: МОЛБА!!!нови [re: Heпoзнaт®]  
Автор JoroHМодератор (ВРИД)
Публикувано18.11.06 22:30



Това, което мога да кажа е, че наистина човекът е от малък град до софия, както твърдеше. Има сайтове, които разполагат с бази данни и като подадеш айпито ти връща инфо, кой е доставчикът му. не смятам да обнародвам кой е сайта, но по-запознатите знаят как да проверяват айпита. Не знам защо човекът изчезна. Ако е искал да се подиграе, найвероятно вече да е пуснал някой постинг, в който ни се надсмива.



Тема Re: МОЛБА!!!нови [re: JoroH]  
Автор Heпoзнaт® (Ставри)
Публикувано18.11.06 22:36



Много хора могат да пътуват... по работа, на гости и тн.... Не съм Ванга, за да гадая, но просто ми прави впечатление, че само няколко дена по-късно друг един потребител с интересен правопис и още по-интересна тематична насоченост се регистрира и веднага тръгна да пише точно в този форум.



Тема Re: МОЛБА!!!нови [re: Heпoзнaт®]  
Автор aлkoxoлиk (непознат )
Публикувано22.11.06 10:07



Не съм се изгубил братко. Пишем тука само когато се чуствам слаб и безпомощен. Когато съм добре ме е срам да ви занимавам с мойте глупости.
Миналата седмица помагах на отец Дамян по ремонта на един параклис близо до града. Работехме вечер до тъмно. Там бех и събота и неделя. Там обедвахме, там вечерахме. От работа немах време да мислим за глупости и сега се чуствам спокоен и силен и не се сещам за пиене.

Благодаря на всички, които се сещат за мене в молитвите си.



Тема Re: МОЛБА!!!нови [re: JoroH]  
Автор 7.7.7 (Наблюдател)
Публикувано22.11.06 14:17



Само една хипотеза ви изказвам в подкрепа на предположението ми че това е Санчо.
Значи освен това, което ви писах там знам, че той се канеше точно по това време да идва в България и доколкото знам той беше точно от някакво село или град близо до София.


Съвпаденията са много нали.

П.С. Санчо извинявай ако те набедявам в нещо, което не е вярно. Все пак това са предположения не твърдя със сигурност, че това си ти.



Тема Re: МОЛБА!!!нови [re: 7.7.7]  
Автор JoroHМодератор (ВРИД)
Публикувано22.11.06 15:15



Градчето, от което е Санчо е също е близо до София, но от друга страна. Няма как доставчика, който е на човекът, който писа, че има прокара кабели толкова далече. нека да не гадаем повече кой от кой град е. Това, което със сигурност човека не лъже е, че е от малък град в района около София. Като пуснах айпито в сайта, който разполага с база данни за достачиците на нет, даде точния град и той не е този, от който е санчо. Всеки доставчик ползва определен дапазон от айпи адреси и има бази данни за тва, които се намират в нета. Моля ви стига с повече гадаене, защото е много вероятно човекът да казва истината. Ако не я казва, какво толкова? Някой ще понесе ли загуба, че се е помолил за него?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.